CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: epitome

bolasepak dan anda

Originally posted by Pak_Jen at 21-4-2007 11:17 AM
kalo camtuh takyah arr posting rambo..ko main senapang je la.. kuikuikui.. jom teh tarik..

betul tu abg jen.. saya suka main senapang ..ptg2 saya main tembak2 kombat dgn buah ceri belakang rumah..abg jen nak join juga ke??
teh tarik kat mane sedap belanja le....

Originally posted by epitome at 21-4-2007 01:17 AM
citer arhhh masa ko kat UK dulu

ko tak letey ke dok hedbenging tuh...   mcm nak tercabut leher aku tgk...

kat uk?... ehehe.. kat uk aku eksen.. tak minat EPL.. sbb pada aku.. bola.. ape yg beshnye.. liga M lagik besh..
tapi aku jalan2 new castle... ader la amik gambor kat stedium new castle tuh.. mcm tak heran jek aku.. wakakaka.. siap masuk kedai tgk jersey lagik.. ader la gambar shearer gantung saner sini.. bopren member aku siap kata.. amik laa gambar.. bukan senang mau dtg sini.. haku hangguk la..
pastu tempat aku blajo tuh ader la tim.. time tuh division 1.. by the time aku balek sini.. dah terjun div 2.. harapla aku nak sokong.. tapi stedium besor mcm stedium shah alam tuh..
then aku penah lalu gudison park.. aku tanye member aku.. nih ke stedium liverpool.. die kata bukan.. ini the blue side of merseyside punye stedium.. merah punye laintempat.. aku pelik bin heran.. aikkk.. satu town 2 stedium.. giler ape..? pakai ke dedue... member aku kata dorang takleh share stedium.. nanti gado..
before balik member aku ajak aku pi oltrepot.. time tu tgh besorkan stedium.. intai2 jek dr luar.. takleh masuk..
pi die punye merchandise store.. besor mcm reject shop.. aku belek brg kat situ mcm tak heran jek... wakakaak.. carik jugak souvenir kecik2... tapi harga.... perhhh.. so aku amik je la gambor kat celah2 brg kat kedai tuh.. tapi tgh sedap2 amik gambor kat luar, kamera aku wat hal la pulok... itu la citer aku...

Rate

1

Reply #62 conan's post

awat tak bawak balik rumput stadium tu....

Originally posted by thylord at 21-4-2007 09:56 AM
wehh tome.. hari ni ko ader futsal alumni kaa???

ada ka? derang dah boring nak ajak haku sbb haku x penah hadir

Reply #56 UsopBangLa's post

citer ko menakutkan ler

Reply #59 edmundo's post

main dlm ujan ok per

Follow Us

Reply #62 conan's post

masa neh ko minat kedah ajer.. muahaha

Reply #67 epitome's post

sampai le nih aku sokong kedah..

Reply #62 conan's post

tepek laa gambo2 ko tuhh..

Rakan rakan..nie pengalaman aku.

Aku start main bole ngan kwn2 kampung. Main bola plastik kaler belang belang.Masuk seh terpilih jadi school player posisi penyerang.Tapi aku x penah jaringkan gol,nyaris masuk gol tu ada la.

Aku masuk asrama, start main Form 1 lagi, position defender (mungkin fizikal aku tinggi kot) sampai aku F5. Penah injured berlaga ngan team mate masa training, tapi x serius. Achievement paling bagus masa aku F5, final utk state tapi kalah. Yg sadisnya, satu gol lwn disumbangkan oleh aku (tertanduk ke gawang sendiri).Aku rasa mcm nak commit suicide jer lepas game tuh...

Masa kat U dah tak seaktif dulu. Main bola petang2 jer, goal guna tiang kayu. Pertambahan berat badan mula dirasai. Perut mula mengumpul lemak lemak degil.

Masa skang nie dah keje, main futsal jer seminggu sekali kat Sport Planet Shah Alam.Nak main bola padang dah x larat kot.Tapi perubahan kat badan,dah gantang balik. Toing....Toing....

Rate

1

betul aaa... ni lebih kurang mcm thread hasribus "angan2 jenin" tahun lepas.... .. panjang dah story aku kat situ.. kira ni 2nd part ahhh...

zaman kegemilangan aku dgn bola ni tak lama.. sekolah rendah aje sampai darjah 5... tapi mcm Tome aaa.. aku asah bakat dgn gol selipar je.. disadvantage main gol selipar nih kena score leret je... kalo terbang sikit bola tu boleh dispute gol ke tak .. pastu memandangkan umah aku kat Kuantan dulu compund luas.. maka tiap2 petang jadi port aku dgn kengkawan main bola.. pokok mangga jadi tiang gol... tapi tak lama sebab member aku dgn terer nya buat satu volley off target lalu kena tingkap umah aku...  pastu kitorg pindah main kat satu padang kecik.. sebelah padang besar tempat org2 besar main bola tiap2 petang... kira padang kitorg tu liga Primavera.. padang sebelah tu Serie A utk senior team aaah...

pengalaman pahit.. mestilah pasal retirement dari profesional football akibat excident darjah 5... muahahahahahaaa.. lagi satu bila bola hadiah pakcik aku yg aku citer dulu tu pecah kena tendang dek brader2 padang sebelah tu.. bukannya nak ganti.. diorg bantai gelak...

pengalaman manis... dapat call-up skolah rendah.. walaupon bukan 1st team..

personal achievement... aku angkat corner terus masuk gol... tapi padang skolah rendah aaa.... aku pon tak tau camana aku buat.. tapi yg aku tau bola tu memang lencong aaa..

sekarang ni aku hanya penonton setia... kalo ada team2 datang Msia walupon team2 liga Ingur-Lund yg aku tak minat tu datang.. aku gerenti pi stadium... ntah.. saja suka2...

Rate

1

yah aku pon sokong KEDAH..negriku..huhuhu

kalo EPL aku sokong Man U huhuhu

Reply #72 cak!'s post

ni pengalaman aku plak..

masa sekolah rendah
selalu main kat depan umah..

sekolah menengah
aktif jugak, sampai wakil sekolah.. mula2 jadi goal keeper tapi terpaksa bersara sebab patah tangan nak savekan penalty.. huhuuhukk..
tukar posisi jadi penyerang.. terus jadi top scorer... aku ingat lagi aku score 33 gol utk 17 games.. ( kira hebat laa masa tu )..
tapi lepas tu aku bersara terus... sebab patah kaki dan buku lali..lawan ngan team orang asli kat pahang...
sekarang ni tengok bola kat tv aje..

Rate

1

Reply #70 MudaBahaya's post

state final score own goal??? oh tidakkkk

Reply #71 Nesta13's post

thread hasribus lain sket... haku punya, cerita tgk bola pong boley

disadv. goal selipar , ikut ketinggian keeper ... kalo nampak keeper lompat x sampai , mmg x goal lah

Reply #73 dr_stein's post

huyoo.. hot shot ko zaman muda2...
tp byk patah tulang la ko

aku ingt lagi masa aku skolah rendah..masa tu aku darjah 6...aku main la kat padang umah aku..dengan kaki ayam je..pastu lak kuku ibu jari kaki aku lak panjang..tgh syok2 main..aku pun nak shooting la bola tu ala ala zidane..lepas tendang bola tu ju kuku aku patah..uwarghhhhh..sakit btul...byk darah2 kuar..ades...lepas kejadian tu..tobat aku pakai boot...boot kain..hehhehhe

Rate

1

taim budak......

alkisah aku mula berjinak-jiinak ngan donia bola nih time kecik2 dulu......mas tu umo aku dlm 7 tahun....

memula main biasa kat kampong mana ader ruang padang yg berumput ( saiz dlm 40kaki x 30 kaki pon jadik) geng2 aku jadikan tmpt main....tiang gol plak biasanya guna selipar jepung yg aku paki....xpon guna buah nyor (kelapa) or lagik canggih ambik batang pokok lalu dipacakkan........menjangkau umo 10 tahun x silap...psl dah terer skit....geng2 aku mula carik batang buloh wat tiang gol siap ngan palang....mula la masuk semak carik buloh.....

taim nih kali main mmg best....xdenya pakai boot...bekaki ayam jer....slalu kalo main bunyi azan maghrib adalah sbg wisel penamat...saper yg leading kira menang.....

kalo kat skolah haku slalu main taim PJ....slalu ttgu waktu nih.....satu lagik taim waktu KOKO (ko-kurikulum) jam 12 tghari....budus tol aku pikir skrg taim tuh pon buleh main bola.......cikgu plak siap on jer geng2 haku nk main bola...hampeh tol cikgu aku tuh....pemalas tol...x ikut silibus......

umor 11 aku mula gi selection utk tim skolah haku......haku tabik coach (cikgu baru masuk skoah haku)...lagik 7 bulan nk tonement dah wat selection....

aku tima kasih pd cikgu nih......psl aku nih lari laju (paling laju dlm player skolah haku tuuu.... ) cikgu pilih haku....
ditambah ngan bakat semulajadi cam cristiano ronaldo (dia baru umo 5 tawon kot taim nih ) pantas belari....pandai dribble....control ball pon ok.....cikgu taruk aku sbg winger kanan......

pada tahun tuh...tahun 1996.....sumer tim kena blasah ngan tim skolah haku....ader 2 tim skolah yg kena tibai ngan tim haku 7bijik....(bangang tol skolah tuh..... ) yg lain2 ader kena 4 bijik...5 bijik....

disini aku n d geng mula jadik glamer....maklumla selalu cikgu umum tim aku slalu menang.....ramai plajar2 pompuan mula join tgok kitorang main.....smp pas training siap tggu2 ktorang.....

smpai semi tim haku jumpa sekolah peberet utk cempiyon.....lagik tim aku lmenang2-1 satu.....then kat final tim haku jumpa skolah yg penah kena 4-0 ngan tiim haku round awal.....aku dah mula kompiden JUARA....

tp malang sehhh....skali skolah haku kena palk 2-1...binawe.....dah la aku x dpt main utk final....padan muka cikgu tuh psl  x kasik cristiano ronaldo main.....

spnjang tonement haku hanya score bijik jer.....jadik la wat kenangan.....

masuk skolah menengah....haku terus gak join main bola neh.....tp aku malas nk join tim skolah psl aku tgok ramai lagik terer ko (walhal aku rase aku boleh terpilih kot kalo aku join)....maybe psl aku x berkeyakinan kot....tp ader mujurnya aku x join....solah aku balik awal......dah la asyik kena blasah.......slamat aku dr menanggung malu......

masuk u aku biasa main futsal jer kat court volleyball.....pada aku lagik best dr main padang besar.......
lagik pon ramai mmber aku player2 kolej pon join......4 tawon aku stayed kolej....3 kali kolej aku kandak kat semi.....haru2..
x smpat nk merasa kejuaraan hinggalah aku graduate.....  pas jer aku melangkah kluar....ex-roomate aku yg blom grade bgtau dorang jadik cempiyon...main lak kat stediom yg baru siap....kiranya perasmian  ar tuh...apepo TAHNIAH !!

sejak aku graduate boleh dibilang aku main bola nih......x penah skali pong......   tp akhir tawon lkepas...mmber aku ajak main futsal....main 10 minit ....huhhh sempot aku......

tuh ajer citer aku....bila lagik aku nk main bola...entah aa.....

sekian......YNWA !!

Rate

1

Reply #78 tanabe2287's post

nabe..ni citer betul kan..bukan palsu kan? heeheh gurau jek

Reply #77 faiz_ampang's post

zidane dah pesan... jgn main bola pakai kaki ayam.. pakai kaki bangku x per