CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

aku minat sgt biznes..
tp aku masih tercari2..apa yg aku nak jual ..apa yg org demanad skang...
tu yg masih tak buat2 tu...

ingat nak jual belut la..kalau pasarkan kat negara japan laku woooo...

Originally posted by puteri_maya at 24-9-2007 03:44 PM
aku mang skrg nk berhenti kerja tp huby aku tk kasi.......

aku tension kejer yg sering di tindas oleh org n perangai kerja org yg bodoh ni

Kita serupa...

nak buat full time bisnes... tp hb xbg berenti keja

Reply #140 megatron's post

hehe..ell blom kawen lg..abg mega nak ajo ke???

ooooo   kalau nak ajo kena jumpa dulu aaa.... makan-makan dulu... minum2

Anis pun minat meniaga tetapi belum berani ambil keputusan untuk berhenti kerja yang sedia ada.Anis sudah ada regular customer untuk katering atau kata lain tempahan masakan, pulangan memang ler lumayan tetapi masih belum yakin untuk antar surat resign kat company ini..sudahnya...ada dua income yang anis dapat...satu yang tetap tiap2 bulan dan satu lagi hasil dari katering.Cuma penatlah sikit, sebab balik dari kerja kena siapkan tempahan pula...hari sabtu dan ahad sentiasa full dengan tempahan...Mungkin satu hari nanti bila dah ada kedai katering sendiri, sudah stabil...mungkin akan tumpukan pada bisness sahaja...sekarang mcam suka2 jer kot...

yang meniaga nie hidup macam awang-awangan terutama yang baru nak ceburi... tu yang banyak dok promote sampai sini, kot2 kais pagi makan pagi, kais petang makan petang, tak kais tara makan la.... lainla ada kerja tetap, makan gaji...

Follow Us
mesti terus walaupun slow... jgn laju sangat kalau jalan tak teratur... jengket2 kalau jalan berlubang... tapi apa2 pun mesti cuba cari jalan yg betul utk terus maju...

sampai tahap merangkak..kita merangkak la dulu...nnt dah dapat berlari..kita berlari sekuat kuatnya...

Originally posted by megatron at 25-10-2007 05:03 PM
sesapa gadis yang belum berkahwin tu, yang cun tu, abg leh ajar niaga.... gerenti laku dan berjaya..... , kalau nak jadi bini pun boleh

ni lagi sorang..nak ajar org berniaga tp ada maksud disebalik tu..
kalo nak ajar org berniaga biarlah..ikhlas...tak lokek ilmu..

Reply #149 badai007's post

kih kih..ada jugak manusia camni jek...sekejep jd ustaz sekejap jd camni..ish ish...

minat sgt2 nk bniaga..tp rasenye keazaman blum kuat.takut hangat2 taik ayam jek
kalo nk buat,biar buat betul2 n ade perancangan
maybe thn 2008 nk start bniaga kecil-kecilan dulu..online biz.insyallah.....doakan saye bjaya

alamak ..lum habis taip dah tersend .. sorry guys..

[ Last edited by  watieaziz at 28-12-2007 04:50 PM ]

adergh,

rupa2nya, ramai jugak yg hadapi dilema nak berhenti kerja ni yerk ... samalah ngan aku ...

ramai kengkawan kat sini kata kalau gaji part time dah capai 5 angka @ 10K sebulan baru nak berhenti kerja sedap sket ... aku terasa giler ngan kata2 tuh ... huk huk..

sebabnya, income aku skang hasil kerja part time sahaja berkali2 ganda gaji tetap aku setiap bulan tapi aku masih lagik duk berkira2 nak berhenti ker tak nak ..nak ker tak nak ... isk iskk...  rasa teruk betul...kenapalah aku masih mengharap dan mengadap gaji yg tak sampai 3k sebulan tuh ... mungkin sebab kerja aku nih rilek...semua mender aku dah tau .. (sambil tidur boleh bg consultation lah kalau nak di ibaratkan ..), tak presssure, semua task aku rasa senang & tak mencabar...dan aku rasa cam hujung bulan dapat gaji pun aku tak pakai sgt (kengkadang macam hujung bulan aku tetiba terkejut ada nak dekat 6K dalam akaun gaji, rupanya aku teringat tuh dah campur gaji bulan lepas dan rupanya aku jarang sentuh duit gaji - cuma untuk bayar bil api dan air jer.. few hundreds jer ..) maybe sebab tuh aku rasa cam " buat per nak berhenti kan .." tapi deep inside my heart aku rasa cam kosong sgt ...

sebab aku jenis yang tak leh stop thinking ..kengkadang dalam tidur pun aku leh berpikir lagik pasal bisnes... so bila otak aku "beku" kerja kat sini .. aku rasa aku jd bodoh, otak lembap, tak berkembang dan bosan sebosan2nya!!!  aku ckp pada diri sendiri .."this is not ME!"  tuh yg kengkadang aku rasa nak resign jer ...

memandangkan aku baru peknen, insyallah due bulan 6 tahun depan (doakan aku kengkawan, first baby), nothing much i can do ... nak berhenti tak tau nak buat apa, business yg ada jalan cam biasa, tak ganggu waktu kerja .. nak carik kerja makan gaji yg mencabar lagik, sapa lah nak ambik minah bunting cam aku nih skang ... hehehehe... nak diversify business baru insya allah plan lepas pantang, that time insya allah modal ada sket sebab skang banyak habis kat umah baru ... nanti baby kuar banyak nak pakai duit ... isk isk .. mender ni semua buat aku terpaksa pendamkan hasrat aku nak resign buat masa nih ...

skang ni aku cuma mampu BERANGAN, BERANGAN...dan BERANGAN ...apa nak buat kalau aku resign nanti ... heheheh... jgn anak aku kuat berangan sudah ...

[ Last edited by  watieaziz at 28-12-2007 04:53 PM ]

TANPA KEBERANIAN MIMPI TAKKAN JADI KENYATAAN

mari kita mimpi dulu mlm nie...

sampai bila agaknya nk teruskan berangan ek...kenapa x realisasikan saje angan2 tuh...

dpt n terus buat....

yang penting kebolehan menjual apa saja

Originally posted by watieaziz at 28-12-2007 04:49 PM
adergh,

rupa2nya, ramai jugak yg hadapi dilema nak berhenti kerja ni yerk ... samalah ngan aku ...

ramai kengkawan kat sini kata kalau gaji part time dah capai 5 angka @ 10K sebulan b ...

u wat bisnes ape..?cam menarik jer....

sbb gaji tu kira yg tetap...bisnes plak kita nye impian ngn buka peluang masa depan....
gaji utk disimpan...haha...salah konsep ke hape...xkisah...lagipon keje ni bukan bebankan sangat....xde la sampai nk kena bawak balik umah....
gaji tiap2 bulan...totally masuk ASB..lelain..income dari bisnes...untungnya utk sara diri...plus expandkan bisnes mana patut....
xcukup modal..kalo kata time bisnes lembap..baru gna duit gaji...

Insyaallah..dalam masa 3,4 tahun lagi...akan stabil...dan masa tu akan pikir balik...bersediakah utk berenti...
tapi salah seorang dari pasangan mesti keje tetap...(kalo time ni da nikah)....

Originally posted by syikin at 28-12-2007 05:14 PM

TANPA KEBERANIAN MIMPI TAKKAN JADI KENYATAAN

saya saya setuju.sebenarnya tu masalah orang melayu. takut nak mencuba terlalu harap kestabilan. sebab tu orang melayu berebut nak kerja kerajaan. tapi orang cina lain mental dier..
diorang mana nak kerja kerajaa.

senang kira camni..
saya ader member sama graduate ngan saya. kerja cikgu. dah masuk 5 taun kerja. gaji bersih tak sampai 3k.
saya last year start bisnes. memula rm100 pun tak masuk..huhu..
dah masuk setahun bisnes..orang dah kenal..income lebih 5k sebulan..pendapatan orang bsines tanpa had..
tapi kalau makan gaji memang terhad lah...
u' all pikir tu jer...
tak yah takut...cacing dalam tanah pun leh makan.
allah dah tetapkan rezeki memasing..nak takut aper...

kalo semua org jadi bisnessman / woman..sape lak yg nk keje gomen..