CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13746|Reply: 111

Suami Tidak Bertanggungjawab

Diela_79 This user has been deleted
1st time aku kat cni....

Ini luahan rasa hati aku... dah lama aku simpan, rasanya hampir pecah hati aku ni untuk menahan..

Aku dah kawin selama 3 1/2 tahun, sudah mempunyai seorang anak berusia 2 tahun. Sebelum ada anak aku & suami berkongsi pendapatan untuk menyara hidup sehari2, dan kami x mempunyai masalah. Kalau nak kira pendapatan sebulan tu tidaklah byk cukuplah untuk kami berdua. Selepas kami mempunyai anak baru, kami tidak lagi berkongsi pendapatan.. kiranya duit dia duit dia. Duit aku duit dia...
Mula2 aku x kisahlah tp dah mkn bertahun, itu yg membuat aku x puas hati. Apa x nye sudah lah duit rumah, babysitter, lauk pauk, barangan harian semua dia serahkan aku yg bayar. Dia cume byr duit kereta & rokok. Bila mintak marah....

Apa yg harus aku buat....

Nak dijadikan citer, baru2 ni aku ada kenalan baru (lelaki). Dia byk membantu aku dari segi kewangan dan memberi aku sokongan untuk bertahan...

Salah ke aku buat mcm ni? Nak buat aduan kat mahkamah aku kesian pulak tengok suami aku tu.
Malu pun ader, sebab ini pilihan aku sendiri...

Rate

1

Berbincanglah empat mata. Luahkan apa yang you rasa.

Rate

1

kesian kt ko eh.. baru kawen 3 tahun dah jadi camtu.. kalau ko mintak duit dan dia marah2.. cuba ko tanya la nape nk marah2.. tu semua tanggungjawab dia.. ko sekadar membantu jer.. ye tak..

Rate

1

naper ko yg kena bayar sesemua tu??adakah bermakna, pendapatan ko melebihi pendapatan somi ko??

cuba adjust balik back to normal..maksudnyer share sesama n cam dulu...aku rasa tak adil sbb ko bayar melebihi dia as a asben...(aku ni bab2 duet mmg berkira terutama ngan asben)..

caner plak ko leh terlibat dgn lelaki lain??fuhhh, sungguh tidak adil.....:nerd:

Rate

1

baek plak laki yg saport ko tuh...

kalu iklas tp jauh-versi VE, bagus la..
kalu ade udang sebalik ikan finding nemo, :geram:

ingat! alfitnatu ashaddu minal qotl...:malu:

Rate

1

Originally posted by audioslavefan at 10-1-2007 12:55 PM
kesian kt ko eh.. baru kawen 3 tahun dah jadi camtu.. kalau ko mintak duit dan dia marah2.. cuba ko tanya la nape nk marah2.. tu semua tanggungjawab dia.. ko sekadar membantu jer.. ye tak..

Dah wat bincang.. tp bila ckp, dia kata aku ni ngungkit.

Follow Us
kesalahan pertama ko :
membiarkan org lain selain suami menguasai life ko.. bahaya sbb bleh menggugat umah tangga.

kesalahan kedua:
ko x berterus terang.. cakap la baik2 jgn sound2 dia.. lelaki ni x bleh kena sound ngan bini.. nanti lagi dia buat peel...

betulkan sebelum terlambat..

Rate

1

ff:

jadi kpd Hana dan Afja yang kutuk aku meroyan tu.. bacalah kisah ni jadikan ikhtibar... anak tu mmg rezeki.. tapi tuhan duga ko mcm2..

sian si diela... tuhan duga ko camni suruh ko lagi tabah laa...

Rate

1

incik eiyoei...
haku rasa isu tuan rumah nih... bukan masalah anak tu beban (mcm yg ko ckp tu - bg aku anak itu beban - if im not mistaken) tp suami yg bertanggungjwb... ada beza kan?

(jgn memain.... haku ingat sampai mati ayat maut ko tu)

"aku rasa anak tu beban bagi aku ...  sbb bila ada anak ko kena bertanggungjawab kat dia sampai ko mati atau pun sampai anak ko mati.."

remember those word?

Rate

1

rasanya..... kene open table ngan suami cik puan...
kene berbincang... all the best...

[ Last edited by  afja at 10-1-2007 02:04 PM ]

Rate

1

Originally posted by lyly at 10-1-2007 01:05 PM
naper ko yg kena bayar sesemua tu??adakah bermakna, pendapatan ko melebihi pendapatan somi ko??

cuba adjust balik back to normal..maksudnyer share sesama n cam dulu...aku rasa tak adil sbb ko  ...

kalau nak kira pendapatan, biasa dia dapat lebih dari aku pasal dia byk ot. Mcm aku ni dah tetap, x der ot.

Originally posted by eiyoei at 10-1-2007 01:10 PM
kesalahan pertama ko :
membiarkan org lain selain suami menguasai life ko.. bahaya sbb bleh menggugat umah tangga.

kesalahan kedua:
ko x berterus terang.. cakap la baik2 jgn sound2 dia.. lel ...

kesalahan yg pertama itu mmg aku dah tahu...tp aku dah x der pilihan... nak pakai duit dia, dia x bagi...Mungkin salah aku jugak pasal sblm ni aku bagi muka kat dia. Sblm kawin lagi aku dah selalu tolong dia dr segi kewangan.. msa tu gaji dia kecik.. Pulak tu dia sorang2 kat sini, family jauh...  X der tempat nak mengadu.

Yg kedua tu:
Aku dah ckp baik2... bukan nak ajak gaduh. Mungkin dia tau aku ni pandai cari duit. Aku ni adalah buat sales sikit.. untuk cover2 kewangan.. Cumer sejak2 ni je sales aku x bagus, itu yg sangkut.

Originally posted by afja at 10-1-2007 02:03 PM
rasanya..... kene open table ngan suami cik puan...
kene berbincang... all the best...

TQ Afja...

ni aku nk tambah sket lg.... (pendapat org yg x kawen cam haku)...
hal2 rumahtangga seeloknya diselesaikan antara pihak yg terlibat terlebih... tidak perlu melibatkan org luar. sbb nanti akan jd lebih worst dan timbul masalah2 lain lg.... berbincang adalah langkah yg paling baik. suarakan apa kehendak dan kemahuan puan secara berhikmah dan bertoleransi... lelaki nih ada egonya.... slh sikit.. habis lah. so kene pandai tackle...

dan kalau cara ini pun tidak boleh.... baru lah ambil pendapat org ketiga atau pun pakar dlm soal ini....

yg penting... dont take thing for granted....  kene pk baik buruknya tindakan kita jika tidak mahu menyesal atau keadaan menjadi lebih buruk. all the best k... :love:

Rate

1

Reply #17 afja's post

Tq... aku terpikir juga pasal tu. Anyway thanks a lot

Pendapat seposen mamason ekk...

Gini larr, ko kena bertentang mata ngan laki ko...bincang elok2.  Jangan mody-mody.  Relax-relax kay....  Fikirkan anak.  Luahkan segala-galanyer...biar dia tau aper yang ko rasa.  Mana nak tau ntah2 dia pun ada problem dia yg sebabkan semua jadi cam nie.... Paling penting..berbincang ok?? Masa nie ko leh tanya masalah dia...naper leh jadi sampai macam nie...kan??  kan?? kan??

Lagi satu, jangan larr kot cuba2 rapat ngan lelaki yg sekonon-kononnyer nak nolong ngko tu... mamason takutnyer nolong ada makna tu....  Kalau hubby u tau u ada lelaki (walau hanya kawan) namun dia dah banyak tolong u kan... musti dia sedih.  Nanti dia buat lagi teruk perangai dia..baru masa tu nak insaf dah tak leh...  Jadi, cuba lar jauh2kan diri dari lelaki yang hanya kawan tu...cuba lar rapat-rapatkan diri ngan lelaki yang bergelar suami..lebih afdal ..

Cubalarr usaha sebaik mungkin kay sis!

Rate

1

mistygurl This user has been deleted
aku rasa ko kena bincang dengan laki ko elok2...
tapi kalau dier mmg marah2 ko siasat la nape dia marah...
mesti dier ader sembunyikan something... takkan duit gaji dier habis gitu jer...
berape la sgt duit kete n rokok kan...

ni yg musykil n bole timbulkan syak ni....

Rate

1

aku bajet laki tuan umah nie:-

a. dah bosan ngan tuan umah,
b. ade skandel/private affair,
c. dah tau yg ade laki laen tolong tuan umah dr segi material...

retak menanti belah..cube di simen,di welding, di pateri, sumer gagal...:cry:

tp, bak kate josh groban: dont give up, cause u are loved!!

Rate

1

Originally posted by <i>Diela_79</i> at 10-1-2007 02:24 PM<br />

<br />

<br />
<br />
kalau nak kira pendapatan, biasa dia dapat lebih dari aku pasal dia byk ot. Mcm aku ni dah tetap, x der ot.
<br />

naper ko lak kena tanggong belanja2 dapur pelbagai....kalau nak tlg pun ikot kemampuan kita ler...kalau aku camni...duet aku tetap duet aku, duet dia pun tetap duet aku...

tu la kan, kalau isteri terlampau manjakan suami...

aku kasik situasi, cam adik aku...sejak dia kawen smpi lah da beranak satu ni, dia kata segala2 berkongsi...dari duet kete sehinggalah bil...ikotlah kan, nasib kita lain2...jgn nak ikot org gitu...semuanye terletak pada kemampuan kita sendiri....

Rate

1