CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mylady123

Apakah Ujian dan Masalah terbesar yang pernah dilalui, sudi kongsi?

Reply #100 meow_tompok's post

meow...go n talk dkt mak kau..luah kan ape yang tak puas hati..n most importanty..ckp kt dia, jgn terlampau masuk campur dlm life kau..memang betol kau tu anak dia, tapiiii..dia kena respect hak kau utk hidup dgn cara kau sendiri, apatah lagi ko tu dh kawin, dah besar panjang..bukan budak budak.

ini sampai nak bukak surat2 kau tu, aku rasa sangat taK patut, kau ade privacy ko sendiri. your life is yours, not hers! dia patut respect privacy ko.

but of course la kau kena cakap baik2 dkt mak kau..bukan menengking2.

best advice is, pindah dari rumah tu..( ke kau memang bawak mak kau duduk skali ek). bila dh tak dudu sekali, dia takde la nak control hidup kau sangat. tapi kena still keep in touch la..jgn terus abaikan die pulak.

ujian paling besar aku...

menduduki SPM

kalau aku gagal... harapan nak nak masuk U mmg hancur
kalau aku lulus... harapan mak bapak aku makin tinggi

nasib baik aku lulus...

itulah ujian aku paling besar.. jadi ujian2 yang lain, kira x sebesar ujian SPM aku la..

sekian tima kasih

Originally posted by medaz at 22-11-2006 08:35 PM
5 tahun lepas, sorang-sorang menjaga isteri yg dikacau hantu raya. teruk kena gangguan sampai isteri kena berhenti belajar uni. balik kampung kena marah dengan mertua dan diungkit sampai sekarang ...

---------------------------------------------

i would say ... wow ... sbb orang lain .. mesti dah blah by now ... anyway ... semoga berbahagia sepanjang masa dan dikurniakan permata yang bercahaya ...terang dan indah menerangi rumahtangga

aku telah memutuskan pertunangan yg dirancang keluarga...

2 bulan aku tk dpt berjumpa mama krn mama suruh baba bawa aku jauh dr matanya, punyalah dia sakit hati kat aku...

hari2 aku menangis, berdoa agar mama maafkan aku... krn aku benar...

Reply #104 indah1285's post

so ape cite akak indah skrg ne.. r'ship ngan mama cmne ???...  

Reply #105 mekjena's post

masa bertunang tu umur aku 19th... ikut jer apa yg famili atur, lg pun bakal tunang tu hensem banget..
dan familinya pun aku knl rapat... pertunangan tu mmg dirancang panjng tempohnya krn tunang aku belajr lagi kt ohio...
ada peristiwa yg memedihkan antara aku dgn tunang sehingga aku ambil keputusan drastik tanpa pengetahuan
famili mmasing... cincin pertunangan itu aku post ke ohio...
aku sembunyikan semua ini dr pengetahuan sesiapa, namun aku sedar semua ini tak lama utk dsembunyi...

sekarang... semua org tidak bcakap lagi pasal tu, tmasuk mama...
sekarang... aku tetap anak yang baik di mata mama...

Follow Us
selalu aku fikirkan aku antara manusia yg bernasib baik dlm dunia ni... kekadang apa yg aku nak jadi kenyataan dlm tempoh tak sampai seminggu... kekadang mcm citer JUST MY LUCK (lakonan linsay lohan)...
penah juga aku selesaikan masalah org selepas aku nasihat dia... betul.. macam kata2 aku masin la gak..
sekarang aku still merasakan aku antara org yg bernasib baik...
cuma family aku skrg ni ada masalah duit... dulu...tak macam ni..
sampaikan ada satu hari abah tinggal 3 ringgit dlm wallet.. mana nak bagi kitaorg belanja.. dia lagi...
penah abah minum pg ngn mak hanya roti canai dengan air kosong sbb duit hanya RM3....sampai ke tahap tu air mata aku bergenang...
dulu kita org tak penah susah macam ni...
senang sepanjang masa...
tapi aku n family fikir positif... mungkin kami sekeluarga ada buat salah n silap pada ALLAH SWT atau pada org lain...
mungkin semua ni ada hikmahnya..
kami sekeluarga semakin bersatu hati...

aku lak antara ujian paling besar ialah time aku dapat offer study abroad amik MSc kat London, UK. time tu aku tersgtla in love ngan fiance aku...and plak tu adik aku kene diagnosed having depression, so aku tolak offer pi sana.. bf aku kata maybe die takle tunggu aku lama2 cos mak bapak die dah tua. so aku pun keje la biase je kat KL ni as IT Exec... pastu aku dapat offer kat 2 mutinational companies as IT Security Analyst... aku kejela ngan company from US ni... gaji pun alhamdulillah.. sama gaji ngan kalau aku sambung MSc kat London...

then aritu kononnya nak kawin akhir tahun ni, kitorg dah tunang... pastu dia kene antar project kat UK for 6 mths so terpaksala aku tunggu dia kat sini.. meantime US manager aku suke my work and die offer aku keje kat HQ kat US.. aku terpaksala tolak jugak sbb pikir nak kawin ngan tunang aku nie...cos if aku stay sane susah la plak..husband keje sini plak nanti.. ujian aku kat sini ialah... aku dah tolak 2 opportunity dalam hidup aku sbb mamat sorang ni.. tapi die bile dpt offer project kat oversea 6 bulan, trime plak... tak pikir psl aku... and takde plak ungkit psl parents die dah tua n nak keje kawin cepat.. so now im holding to my heart and believe that what i did was right n all those sacrifices will reward me one day..

Reply #108 zenita's post

moral this story...

kita terpaksa/dipaksa bkorban demi cinta....

ujian terbsr yg prnh kulalui......

kehilangan adik kesaygn yg tlh pergi ke rahmatullah sebulan yg lepassss....... Tuhan sahaja yg tahu betapa sedihnya kehilangn adik tersyg!!!!! sy mmg terlalu rapat dgn arwah sejak dari kecil lagi.... sblm kahwin pegi kemana sentiasa berdua!! susah senang kami bersama...

selps kahwin pun mcm tu juga.. arwah akan ada bersama senantiasa & kalau di opis arwah akan call, sms, ym setiap jam atau kalau arwah tak bz!!! hhhmmmm sedihnya sejak arwah takde mmg terasa sunyi & hidup terasa mcm terlalu kosong & tiada serinya lagi.... terasa mcm hati ini berlubang & kosong!!!

Ya Allah Ya Tuhanku, berilah kekuatan utkku mengahadapi dugaan yg maha berat ini!!!!!!

Reply #110 zamnie's post

hiii... kaka zam...

apa sakit arwah...?

apa pun, alfatihah utk arwah...

Reply #111 indah1285's post

sakit demam denggi berdarah.... arwah cuma demam 2 hari je lepas tu masuk hsptl & mlm tu di telah pergi utk selama-lamanya & takkan kembali lagi!!!

dulu akak selalu terfikir segala masalah dpt diatasi dgn adanya arwah bersama tp skrg ni takde lagi tmpt utk sy sbb arwah tlh pergi mmg terlalu sedih...

Originally posted by amir1976 at 18-5-2007 12:31 AM
meow...go n talk dkt mak kau..luah kan ape yang tak puas hati..n most importanty..ckp kt dia, jgn terlampau masuk campur dlm life kau..memang betol kau tu anak dia, tapiiii..dia kena respect hak  ...

thanks for ur advice.

Reply #112 zamnie's post

tumpang sedih utk kak zam... mmg xdpt bygkan org yg kita syg pergi selama2nya....

namun Allah lbh sayangkannya... moga rohnya aman di sana... ameenn...

kesian u aina...memang dugaan..takut gak klu cinta org yang x bape kenal nie ..takut die penah buat salah besar ke dan lain-lain.

dugaan aku ari ni.... mana nak korek duit nak beli susu anak aku... dua2 dah abis stok...nak pinjam member... muka aku dah tebal sangat dahhhhh... wawawwa

Reply #116 UMMI_MAI's post

adeihh ni aku tesebak nih...

ujian paling besar buat kuage kami ialah kehilangan arwah bapak ...dah lama dah bout 5/6 tahon sudah...alfatihah ..

ujian kedua terbesar...anak sedara umor stahon lebey jatoh apartment 4 tingkat...mase tahon same sebahgian asia kena tsunami..iskk..mase hari kejadian ..patah tiga kedua2 kaki dia..muka senget..pelipis /kening kiri retak sbb mase dia landing kat tanah dia tahan dengan kedua2 kaki n then his face facing menyenget tesembam ke tanah..Allahhh mase dapat phone call dari kakak aku ..rase nak pitam sekejap rasanyee...lutot ni dah tak boley tekan brek lagik...sumer lampo isyarat aku langgo...and guess what mase dia jatoh tuh adek ipa aku tak prasan pon..sbb dia tengah sebok kat dapo masak...memang mase kat hukm tu aku dah rase nak tarohh baik2 dia sbb tak alert ngan kebuasan anak dia yang sorang ni tapi sbb kan dia mase tu pon lom abes pantang untuk baby dia yang kedua..so kami satu family tahan jek hati..tamo arr merunsingkan lagik keadaan..tapi paling syahdu oang2 kat tepi dah usha2 tanye kenape2...pastu aku lari g wad kecemasan (memang dia tak kasik masok) ntah camne aku tenampak satu budak dah kena guard kepala kaki suma..sekali aku amati sekalik lagik ..howaaaaaaaaa anak sedara aku..muka dia dah sembap biru birat tak rupa dia ..iskkk lain sangat dah kembang kembong...kaki masok besi arr mcm biase...alhamdulillah evn tho dia jatoh camtu atleast otak dia tak effect apa2 tak ade swelling or any blood clot...lepas dia dah sihat tapi still kaki bebungkos...dia takleh jalan..engsot2 le dia ...iskk memang tak tahan hati...budak kan lasak..nanges tak selesa suma sekali lah...bila balot dah dibuka dia start therapy...ulangalek parents dia g hukm...iskk..lelama dia recover...budak kan cepat jek proses recovery dorang...so sekarang ni dia dah fully recoverd ...gigi yang tak ade dulu dah ada balik...muka yang senget dah okay balik...lasak dah mcm gaban telepas kandang...tapi tu la aku pulak trauma...even tho aku skang menyewa kat flat tingkat 2 tapi bile anak2 mak memain kat tepi besi tu aku dah mula rase tak sdap hati..

kadang-kadang tuhan bagi dugaan supaya nak uji kite ,yelah manusia mesti ade salah silap...klu tak tahan dengan godaan tu ..tu yang macam -macam perasaan  dan tensen serta yang berkaitan mari.....kan

Reply #117 hatemetoday's post

itu le... 5 taun kawin... makin lama makin berat dugaan...   nasib baik le ada dua buah hati aku tuhhhh...kalu idak... mau meroyan aku dibuatnya... dah le tak buleh nak cerita pada sapa2....