CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mylady123

Apakah Ujian dan Masalah terbesar yang pernah dilalui, sudi kongsi?

hmmmm....ujian paling berat yg aku alami....apa ekkk
bila kawan sendiri khianati aku....tikam aku dari belakang...
itu yg aku tak boleh lupa....bila harapkan pagar,pagar makan padi...
lebih perit dari putus cinta....seminggu aku nangis...seminggu aku takleh bercakap ngan kawan aku tu...seminggu jgklah aku tak dtg kejer...seminggu aku lari dari rumah sewa aku...
sakit hati wooo...puaslah kawan aku tu pujuk aku balik rumah...nangis2 minta maaf kat aku...
aku pun kesian dan maafkan dia...tapi yg pasti semua dah tak jadi mcm dulu lagi....aku cari kejer lain....susah nak berdepan bila mellibatkan sume org kat ofis.....dah setahun lebih berlalu..aku still duduk ngan kawan aku tu....dah tak serapat dulu...tak simpan dendam.....tapi lebih berhati2......apa yg aku pikir adalah..bukan kawan aku tu yang bagi makan kat aku......tak suke lah nak gaduh2 ni........

ujian terhebat? 3 thn lepas.

dituduh mencuri duit kawan baik sendiri masa kenduri kawin dia. and tukang canang cerita tu kekawan2 yang lain yang sememangnya berbulu ngan aku sebab kes aku tak kasi pinjam kreta dan duit la sebab aku dulu jenis terlebih baik hati. nak pinjam duit, aku kasi, nak pinjam kreta, aku kasi. sampai aku kene marah ngan parents aku, baru la aku stop jadik terlalu baik.

imagine they all sanggup sms ke semua orang yang they all kenal aku curik duit kawan baik aku tu. within few hours tau semua orang tau. betapa femesnya aku masa tu.

dah la seblom kawin tu 'kekawan' aku ni menumpang umah aku berbulan-bulan, makan free, electric free air free astro free(sebab alasan nak save duit untuk kawin and umah aku banyak bilik kosong cause parents aku tak duduk situ).aku pon lurus bendul gak pegi setuju... ye la pikirkan kawan.

masa duit hilang during kenduri kawin aku pulak dituduh. dah la aku tukang hias bilik pengantin, tukang makeup, tukang buat pelamin, tukang pasang signage pepagi buta. jadik pengapit pulak tu. pastu kene tuduh mencuri. aku sampai sanggup gendeng carpet besar gedabak mak aku sebab nak matchkan dgn pelamin.

aku hilang 95% kawan masa skolah (ni sumer kawan skolah menengah sampai dah 20-an)dan  almost 99% kawan kat KL. kene ugut nak curi kreta aku sebagai ganti duit yang hilang tu (ada yang cakap 2k, ada yang cakap 1k, aku pon tak tau sebab masa kenduri sibuk jadik pengapit), kene ugut tak nak kasik balik carpet (pak aku cakap kalau they all hard up sangat ngan carpet beige untuk ganti carpet they all warna warni caca marba tu amik la).

sanggup datang umah aku (masa aku takdak) minta duit kat parents aku and cerita benda tak baik pasal aku kat my own parents. my parents diam and dengar je la. my parents know me much better than them. after all, they all yang menumpang my house kat kl.

tapi, Allah tu Maha Adil. sebab kes ni lah hubungan aku ngan my family lagi erat. lagi mesra. Alhamdulillah. My parents bukan la jenis yang 100% defend anak dia. But my parents tahu anak sendiri camna. Alhamdulillah aku ni dilahirkan dalam keluarga yang 'just nice'. Lepas aku grad je, parents aku kasik kreta untuk senang aku pegi keje and aku pon tinggal kat umah sendiri (parents aku dah retired terus balik stay kat kampung). Aku pon tak teringin la nak mencuri duit sedangkan aku pon ada gaji sendiri. Kalau aku tersekat sangat pon selalunya aku akan minta my mum pinjamkan duit just enough till dapat gaji.

Aku breakdown la jugak for like 4 months. tak kluar umah. kurus kering. pegi keje balik keje.kat umah keje aku mengadap komputer masok internet je. selalu la dapat email and sms segala cerita yang dah ditambah perisa semua keluar. ada la ramai gak kekawan yang memang kenal aku and memang tak percaya langsung dgn certa karut aku curi duit ni, yang backup aku and kesian they all. cerita buruk they all pon keluar sebab they all back up aku.

Tuhan tu Maha Adil. orang yang selama ni canang cerita aku tu tak kemana rezekinya. Me, on the other hand, Alhamdulillah dah sedar jgn berharap and jgn bergantung and jgn percaya sangat dengan kekawan cause tak semua kawan tu ikhlas nak berkawan. ada yang nak berkawan sebab nak gunakan kita. Ada juga yang memang patut di panggil kawan.

sampai hari ni ada la tinggal saki baki kekawan dulu contact balik and minta maaf sebab pulaukan aku, sebab tak contact aku. lepas brapa tahun baru tau cerita sebenar and baru nak minta maaf. aku maafkan je. tapi hati ni susah nak berjumpa berlepak cam dulu. aku lagi happy dengan kekawan yang aku ada sekarang. walaupon tak banyak macam dulu, tapi aku lagi happy. Alhamdulillah...

sekadar berkongsi experience....

Beyondsight,

tau tak?? dalam dunia ni tak ada sahabat sejati yang ada hanyalah kepentingan!
Dan sebusuk2 sehina2 sekotor2 family kita..
diaorang lah yang terbaik dan terbagus dan terhebat buat kita!

Originally posted by lady_cactuss at 26-12-2006 12:41 PM
sebelum ni aku penah post dugaan utk aku laki bini... tapi ada lagi satu dugaan utk kami yg sampai sekarang ni pun masih lagi diduga... kami dah kawin selama 7thn lebih.. tapi belum lagi dikurniaka ...

kami pun dh dua tahun kawin belum punya anak, pernah MIL nk bw saya gi urut alasannya saya anak tunggal, mungkin belah family saya kurang subur..
my hubby mengamuk gila "babas" masa tu..cuma dia x tengking2 ar apa yg dia buat..dia ajak saya kemas beg masuk keta dan balik ..sbb masa tu saya sedih smpai nangis teresak-esak.
sejak dari kejadian tu my hubby dh jarang nk balik kg, dia x suka bila balik Family in Law perli2 saya ..

yg peliknya kan..kenapa perempuan yg disalahkan?
anyway setiap dugaan pasti ada hikmahnya, percayalah hikmahnya pasti yg terhebat!

Originally posted by captain_scubby at 27-12-2006 02:41 PM
hmmmm....ujian paling berat yg aku alami....apa ekkk
bila kawan sendiri khianati aku....tikam aku dari belakang...
itu yg aku tak boleh lupa....bila harapkan pagar,pagar makan padi...
lebih peri ...

Susah nak cari kawan yang tak makan kawan, kalau ada pun beberapa kerat ajer..

jadi apa hikmah yg captain_scubby nmpak sekrang nih?

Originally posted by jazim at 26-12-2006 05:46 PM
Aku gagal Math SRP 1990 dan bercadang nak masuk sekolah Vokasional je sebab masa tu gagal SRP boleh sambung Tg 4 di sekolah vokasional ni tapi mak bapak aku takde $$$. Aku terpaksa mengulang dan di ...

Tabahnya anda!! mengharungi setahun cacian dan tohmahan

Follow Us
Originally posted by Mulan at 25-12-2006 02:39 PM
ujian terbesar dalam hidup saya:

demam panas di kala umur 8 tahun & kehilangan pendengaran 90% di telinga kiri, dan 50% di telinga kanan...

Allah SWT itu adil, namun adakalanya sukar utk ...

Begitu berat dugaan anda, semoga anda tabah!

tak sudi nak kongsi kat sini....kongsi dgn org2 tertentu ajer....

Originally posted by Mylady123 at 28-12-2006 01:13 PM

Susah nak cari kawan yang tak makan kawan, kalau ada pun beberapa kerat ajer..

jadi apa hikmah yg captain_scubby nmpak sekrang nih?

hikmah...hmmm:hmm:....jgn jadi terlalu baik dgn org yg kite kenal....baik kite biar berpada.....sbb kite akan sakit hati apabila kite kenangkan segala yg kebaikan yg telah kite lakukan tak pernah dihargai...choppp, tak dihargai tu aku tk berapa kisah sgt..sbb aku berbuat baik dgn hati yg ikhlas....so, tak mengharapkan apa2 balasan....tapi bila kebaikan yg aku buat tu dibalas dgn kesakitan hati...wowww, itu akan menjadikan hati kite jadi tak ikhlas.....hmmm...:hmm:...

Ujian terbesar yang pernah saya lalui bile anak sulung (pompuan) kena sawan sebab demam panas masa umur 4 bulan. Dekat 3 bulan duduk kat Inst.Pediatrik, HKL sebab doktor syak dia kena meningitis. Kepala dia kena operate sebab nak buang air kat dalam. Telinga dia pulak saluran darah membengkak sampai pecah. Jadinya cuping telinga dia hilang sikit. Masa tue rasa tertekan sangat.Tapi Alhamdulillah sekarang dia dah okay. Umur dah nak masuk 6 tahun. Lepas keluar dari hospital dia tak kena sawan lagi. Tapi setiap kali dia demam memang fobia sangat. Last check up doktor cakap dia dah pulih 99.99% macam kanak-kanak normal yang lain.

Originally posted by yuyin05 at 28-12-2006 02:27 PM
Ujian terbesar yang pernah saya lalui bile anak sulung (pompuan) kena sawan sebab demam panas masa umur 4 bulan. Dekat 3 bulan duduk kat Inst.Pediatrik, HKL sebab doktor syak dia kena meningitis. K ...

alhamdulillah:pray:..semoga anak yuyin05 terus sihat....

Originally posted by Mylady123 at 28-12-2006 01:08 PM
Beyondsight,

tau tak?? dalam dunia ni tak ada sahabat sejati yang ada hanyalah kepentingan!
Dan sebusuk2 sehina2 sekotor2 family kita..
diaorang lah yang terbaik dan terbagus dan terhebat bua ...

i totally agree with you....

dugaan hidup..

Assalamualaikum wbt dan salam sejahtera..

for me , tahun ini adalah dugaan yang paling besar dalam hidup saya..

I lost my beloved grandpa in accident..what make me feel so sad is he asked about me so many times a few days before he gone..and the moment he's in coma, I'm away from home..
semoga Allah mencucuri rahmat ke atasnya..

tapi dugaan yg lebih besar datang lepas tu..
adik yg saya sayangi, yg saya berikan kepercayaaan , yang saya korbankan seluruh hidup saya supaya dia berjaya dan dpt habiskan study di universiti , mengandung anak teman lelaki nya..
mmg saya rasa mcm tak dpt bernafas msa saya tau ..
yang lebih menyakitkan , bukan dia yg bagitau , tapi teman lelaki nya..
masa tu dah 7 bulan..bayang kan la..saya tak tau kenapa takde sorang pun kat rumah yg perasan..
mungkin sbb perut dia kecik je..saya mmg sangat kesal dengan mak bapak saya yg lansung tak perasan semua tu..sbb saya tak dok dgn parents, merantau di negeri orang  sbb kerja
segala yg saya buat , susah payah saya mencari rezki , semata2 untuk adik2 dan mak ayah
saya belikan kereta supaya adik saya dpt pergi balik ke universiti
saya bknnya pandai drive pun , tapi mcm tu dia balas segala susah payah saya
sangat mengecewakan ..

tapi saya yakin , Allah menguji saya ..jadi saya tak boleh ambil tindakan terburu2..
saya serahkan segalanya pada Allah swt,semoga Allah ampunkan saya kerana gagal menjadi kakak yang baik untuk adik2 saya..
kebetulan pulak masa saya tau hal tu , bbrp hari lagi nak exam PTK yg saya rasa sangat penting utk ubah kehidupan saya..
hanya Allah yg tahu mcm mana perasaan saya , tak dpt nak berfikir apa2..
tapi shukur alhamdulillah , sy dpt aras 4 walaupun exam dlm keadaan mcm tu ..
mungkin itu lah yang dimaksudkan hikmah di sebalik kejadiaan..alhamdulillah ..

skang ni saya cuma berharap adik akan insaf dan akan sedar ttg kesilapan diri
saya ttp menyayangi dia sebagai seorang adik walaupun saya dah tak percaya kan dia lagi
dia mengkhianati kasih sayang saya ..
pd saya , setiap manusia melakukan kesilapan , yg penting jangan sekali2 kita mengulangi kesilapan yg sama dan sentiasa belajar dari kesilapan ..
saya harap adik telah belajar dr kesilapan dan bertaubat dan semoga hidup lebih baik pd masa akan datang ..

semoga Allah ampunkan kita semua ..

Originally posted by jihah at 24-11-2006 02:30 PM
Ujian terbesar rasanya sbb kena memilih antara dua insan..
But rasanya dh tersalah pilih...  Sgt2 menyesal..    :sad:
Kalau masa boleh di undur semula..

ish..detail boleh tak?
jap..aku tgh pikir nie..
adakah ko kena pilih antara family atau bakal suami?
rupa2nye..suami tu..err..

Originally posted by Mylady123 at 28-12-2006 01:15 PM

Begitu berat dugaan anda, semoga anda tabah!

Aku mengulang SRP pada tahun 1991 tu bukan percuma. Ada bayarannya aku mintak, masa aku masih ada keinginan nak kahwin dulu, aku tolak tawaran kahwin dgn pompuan kelahiran tahun 1976.

hmm...dugaan terbesar?...hmm...bulan lepas kena FITNAH dgn bos aku konon2 nyer aku yg buat surat layang mengutuk2 dia....sedih sgt masa tuh...tak tau nak buat cemaner dan tak tau nak buktikan yg aku mmg x bersalah...sbb nyer bos aku tak percaya cakap aku langsung...mati2 dia kata aku yg buat surat layang tuh....and at last...dia kena transfer ke airport kota kinabalu sbb surat layang tuh...tapi sebelum dia pindah tuh aku sempat jumpa dia...and at last baru laa aku tau kenapa dia tuduh aku..dia kata dia saja jadikan aku kambing itam in a way dia nak dapatkan bukti kukuh si penulis surat layang tuh...and dia berkali2 mintak maaf dgn aku sbb jadikan aku mangsa...hmmm...menangis jugak laa masa tuh sbb nyer rasa beban FITNAH tuh dah jatuh dr kepala neh...and kesungguhan bos mintak maaf tuh buat aku kesian pulak tgk muka dia...hmmm...aku berpegang pada 1 perkara jer....Allah sentiasa bersama2 dgn mereka yg BENAR...dan alhamdulillah..kebenaran dah pon terbukti...hmmm...2006 yg sangat menyedihkan!!...

mistygurl This user has been deleted
Ujian terbesar yg aku lalui sekarang...

Aku dah involve dgn org yg tak sepatutnya....
mmg aku yg cari masalah... tp aku rasa macam dh 50% syg kat dia...
dia dengan aku mmg tak boleh bersama... kehidupan aku n dia betul2 berbeza...
walaupun kiterorg mmg punya alasan yg kuat utk bersama..
akal fikiran aku masih menghalang hati aku dari buat sesuatu yg lebih bodoh
walaupun sepanjang kenal dia dalam 1/2 thn ni dah banyak benda2 bodoh yang aku dah buat...
tapi aku still nak tengok sejauh mane perhubungan ini....

benda ni melibatkan maruah, masa depan, keluarga & kawan2
ikutkan hati mati...ikutkan rasa binasa...

complicatednya

Originally posted by Hana at 31-12-2006 02:29 AM

ish..detail boleh tak?
jap..aku tgh pikir nie..
adakah ko kena pilih antara family atau bakal suami?
rupa2nye..suami tu..err..

ko nk ckp gay kan?..:cak:

Reply #57 mistygurl's post

ko dah telanjur ngan bf ko merangkap suami org tu ke?...ke korg ringan2 je...:jeling:

ujian x besar mane yg pernah aku lalui: kene demam campak (eh pelentong kot) time sari dua lagi nk pmr...aku mule gelabah biler kua bintik2 tuh, mule la pk mcm2 xkn aku nk exam kat spital kot, kalu aku masuk spital ngan sape aku nk study paper2 yg laen tuh..blalala..

at last dlm keadaan bebintik 1 badan tuh, aku amek gak exam kt hall exam skola aku tuh.. time exam mmg xleh nk concentrate langsung, so sbb aku dah bleh tau bape aku dpt, time result kuar aku x g amek pon...:ting:

then bapak aku tanye, dpt baper, aku ckp dpt blalalalallala (tanpa menunjukkan resit yg mmg aku x amek :nerd..

sampai skang bile aku tgk bekas ibu pelentung/demam campak tu kt dahi aku, oto aku tingat kenangan trindah tuh...:love:

ujian paling besar mstila episod kantoi exam kt u' mcm aku citer dlm topic 7th sense/dejavu tuh..