CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: urda1iluv

sekadar luahan rasa...[merged Part I & II (page2)]

``huhuhuhuhuhuhuhuuhuhuhuhuhhuhhhhhhhhhhhhh.........
``tak boleh nak cakap.... :cry: :cry: :cry:
``we are all with u....  :pray:

Originally posted by urda1iluv at 21-11-2006 09:07 AM
urda ada 7 beradik, 4 org dah meninggal sebab sakit yg sama dgn adik yg ada sekarang ni. n sorang lagi tgh SPM skrg ni

:cry::cry::cry: sebak aku bila baca kisah ko urda...so skrg urda tinggal 3 beradik je lah...apapun honey doakan agar huda tabah menjalani kehidupan ini...kalau boleh lupakan seketika masalah ayah urda...kalau urda balik alor setar nak keje kat ne???? kat sini keje gov @ private????...

masalah nak tinggalkan member yang serumah tu, honey rasa x jadi masalah...berbincang dengan dia & honey rasa member urda tu paham dgn situasi yg dialami oleh urda skrg....

thanks pada sume yg banyak support urda... urda hargai sesangat

Honey:

urda kat sini keje dgn swasta. kerani akitek je. nnt dah balik kg urda keje dgn bos lama urda, dia mintak urda running bisnes dia kat kampung. tapi lam keadaan sekarang ni urda sendiri berbelah bahagi samada nak keje atau tak sebab mak ada ckp dia letih nak handle sume kat umah. kalo urda x keje lak perbelanjaan utk adik mmg besar skrg ni. ayah pulak maybe kena wat operation (lom pasti lagi la)... kalo nak harap gaji ayah sorang mmg tak cukup... tambahan pulak ayah pun selalu cuti sakit...

member urda mmg sedia maklum situasi urda skrg... cuma kekadang dia cam sedey la... sebab biasanya urda ada temankan dia... tp x kisahlah... mungkin nnt dia boleh gi jenguk urda kat kampung sekali sekala...

sowiiiiiiiiiiiiii... seber mengong lak dahh...

[ Last edited by  urda1iluv at 21-11-2006 02:20 PM ]

sowi lagik skali

[ Last edited by  urda1iluv at 21-11-2006 02:21 PM ]

terasa sebak baca kisah ko ni urda, sabarlah ya. ada hikmah disebalik sume ni...akak doa kan urda tabah menghadapi ujian ini dan bahagia akan kunjung tiba insyaallah...untuk keluarga yang sakit akak doakan semuanya cepat sembuh terutama adik urda

Follow Us
lait_haus This user has been deleted
huhuh....relax la urda...dah dugaan...bersabar la...hmmm,yg pntg jage family tuh dulu...sembuhkn mana yg boleh...pasal kawen letak last skali...keje tuh 2nd la....tgk keadaan....kalo nk kawen pon...kawen la dgn org yg bleh tolong urda..jangan menyusahkn lagi dah aa....

x pe lah urda, berkorban sikit untuk famili..honey cadangkan bila huda balik alor setar huda keje coz nnti dapatlah huda tanggung perbelanjaan kat rumah nnti....kalau x keje payah nnti..semoga tabah ekkk

itairus This user has been deleted
eeee cedih siot bc kisah ko urda...nway aku harap ko tabah eh..ni sumer dugaan allah...ader hikmah...keje kat kampung pon ok,janji ader income...keje kat kl ko nak ulang alik ssh..jauh tu beb...parents aku pon suh blk kuantan keje kat saner jer,tp aku tanak,aku nak berdikari...hehehehehe...jagala family sebaik yg boleh ye urda...aku menyokong ko di sini...wish u all da besh k urda...u'r strong girl beb..aku mungkin xleh jd cam ko..hehehehe

sedih baca kisah urda, tabah kan hati dan kuat kan semangat mu urda...

urda

simpati diatas apa yg menimpa family you...sabarlah & tabah menghadapi segala dugaan yg ALLAH turunkan kepada urda...

urda...ovel pun sedih baca cerita urda ..
tp urda....urda kena ingat...
biar buruk mana pun perangai ayah urda...
die tetap ayah urda...
urda masih ada tanggungjawab atas ayah urda..
kita tak boleh lari dari masalah...
cuba hadapi dengan tenang dan penuh rasa tanggungjawab...
pasti Tuhan akan memudahkan urusan urda...
semugo urda akan terus kuat menempuh hari2 mendatang!

urda berterima kasih bebanyak kat sume yg respond dgn masalah urda ni...

minggu ni adalah minggu terakhir urda kat kl...minggu depan sambung berporem kat kampung lak...time kasih pada sume...

cuma skrg ni urda tensyen sebab budak yg parent urda suka tu selalu kaco urda :geram: n selalunya time opis (sebab urda xpenah angkat kalo dia call enpon) camne nak ngelak dari dia pun urda xtau... sib baik dia x caik orda kat opis atau kat umah...

tapi mmg rasa tertekan sgt bila dah banyak kali urda cakap kat dia yg urda xley nak terima dia,tp dia lak cam x paham bahase melayu (agaknya nak kena cakap siam kot):geram:

Reply #34 urda1iluv's post

senang je nk settle prob manusia x paham bahase....

care.....
keji hina: kate je ko lesbo...
jahat: kate je ko playgirl..
sopan: ckp je ko dah ade bf...ko pakat la ngan mane2 mmber laki ko soh dier ngaku die bf ko...pastu soh mmber ko call mamat x paham bahase melayu tu sound dairek... (INSPIRED BY A TRUE STORY)

Originally posted by philipinoe2 at 27-11-2006 12:52
senang je nk settle prob manusia x paham bahase....

care.....
keji hina: kate je ko lesbo...
jahat: kate je ko playgirl..
sopan: ckp je ko dah ade bf...ko pakat la ngan mane2 mmber laki ko  ...

yg sopan tu yg 1st skali haku buat, tp xde la sampai ckp haku ade boipren...
yg jahat tu lom penah wat agik... tp haku takut lak kalu ckp haku ni lesbo dia pi ngadu kat mak haku lak...

sekadar luahan rasa 2

sambungan dari thread aku yg lepas....

15/12/06
aku balik kampung... n ari ni baru 3 hari aku start keja kat kampung...

apa yg buat aku pening kepala skang ni... adalah pasal ayah aku...
smalam dia pi hospital alor star wat checkup lagi... tatau la bape ploh kali nak checkup...
n dr terangkan risiko2 yg ayah aku kena terima kalau wat operation... n mungkin juga lepas operation sakit dia tu x baik atau cacat lepas operation... n 1 yg pasti ayah aku da xleh keje lepas tu...tu satu hal yg wat haku wiso...

n hari ni lak ade lagi berita yg wat haku bertambah serabut... ari ni last day ayah aku keje... dia kena buang keje dengan alasan tpt keje dia da xmampu nak gajikan ramai pekerja... atau mungkin gak bos dia x suke kot ayah aku slalu cuti sakit...

sal adik aku yg sakit tu pun satu hal lagi yg wat aku pening... kos utk susu dia pun sebulan da 250 lom masok pampers n ubat2... cuma nasib baik adik lelaki aku da boleh keje, tp skrg ni lom dapat keje memana lg... sebelum ni aku plan nak suh dia keje n simpan duit utk sambung belajar... tapi aku skrg ni  pk... kesian kat dia kalau dia kena keje utk tampung keluarga... aku nak sangat tgk dia sambung belajar... tp kalu aku keja sorang mmg xcukup utk tampung perbelanjaan family aku skrg ni...

tambah wat aku pening pale... kes ayah aku ade skandal dgn pompuan len tu dah terkantoi dgn mak aku... sampai mak bawak kes p mahkamah... arrrghhhhh!!! apa aku nak buat? mak lak dah nekad nak cerai... aku dah xtau apa sebenarnya yg aku pk skrg... balik umah da xbesh sebab mak dgn ayah muka masam jek...

erm... aku lak skrg ni da xley slalu online sbb kat tpt keje aku lom masuk internet lagi... mungkin sesekali bole la pi cc... ni pon tumpang pc ayah aku kat tpt keje dia... bole la tenet jab...

tu je wat kali ni... nanti kalau ada kesempatan aku update lagi...

[ Last edited by  urda1iluv at 4-1-2007 05:56 PM ]

laa ader part 1 ker.. musti aku terlepas.. nnt yer aku selak2 page belakng...

aku merge kan 2-2 part k urda...

thread urda part I dan part II has been merged...

regards
sayang_mulut