CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cabai

NANA TANJUNG

TERHIBUR DGN NANA TANJUNG

SAUDARA PENGARANG,

SAYA tertarik untuk pergi menonton filem komedi Nana Tanjung selepas melihat rekod kutipannya yang mencecah RM2 juta sepanjang dua minggu di pawagam.

Dalam hati saya tertanya-tanya, apakah yang menarik sangat mengenai filem ini? Tentunya gandingan Piee dan Saiful Apek mampu membuat penonton pecah perut, selain jalan ceritanya yang menarik.

Saya fikir tidak perlu beratur panjang untuk mendapatkan tiket sebab saya sengaja memilih hari biasa untuk menontonnya. Tetapi agak mengejutkan biarpun sudah berminggu-minggu ditayangkan, panggung tetap penuh dengan penonton. Begitulah sambutan untuk filem ini, syabas.

Bagi saya, Profesor Madya A Razak Mohaideen berupaya memberi suntikan lebih segar dengan memberi penekanan kepada watak lelaki, Nana Kassim, duda yang cukup tegas dalam menjaga dan mendidik tiga anak gadisnya.

Tahniah sekali lagi saya ucapkan kepada Razak kerana mengetengahkan dunia dan karakter lelaki sebagai tema utama kali ini.

Konsepnya mungkin serupa dengan Mami Jarum dan Anak Mami, tetapi Nana Tanjung lebih lucu.

Pun begitu, saya kurang senang melihat aksi Nana Kassim asyik memukul belakang kepala anaknya. Ia nampak agak keterlaluan dan kurang sesuai untuk mendidik anak-anak zaman ini.

Daripada segi lakonan, semua pelakon seperti Fasha Sandha, Waheeda dan bakat baru, Ainul Aishah berjaya menjiwai karakter mereka dengan baik. Cuma Jehan Miskin nampak sedikit kaku.

Nasihat saya, janganlah lagi Prof Razak selitkan babak ala Bollywood dalam setiap filemnya. Terima kasih Bintang Popular kerana sudi menyiarkan komen jujur saya ini.

MAMU ALI
Kuala Lumpur

p/s aku nak gak cakap semalam, salah satu golongan yg menaikkan kutipan juta2 itu adalah golongan mamu mami sendiri tapi aku takut ada yg marah aku lak...

SYABAS NANA TANJUNG .................

[ Last edited by  cabai at 13-12-2006 11:04 AM ]

Reply #141 bottombikini's post

saya kurang senang melihat aksi Nana Kassim asyik memukul belakang kepala anaknya. Ia nampak agak keterlaluan dan kurang sesuai untuk mendidik anak-anak zaman ini.

aku quote kt atas...kalo gosok ubun2 anak xpe la gak...aku bertahan tgk 15 minit je..pastu tdo

aku tak tgk tapi dgr2 jek org tgk cd. mak aihh.. baper byk kali daa lagu nana tanjung dlm citer tuh :kant:

kalau tak silap VCD original nana Tanjung ni akan dipasarkan minggu depan. versi yg ada sekarang (pirate) semuanya gambar panggung.

TAHNIAH NANA TANJUNG KERANA BERJAYA MEMUNGUT RM 3 JUTA ! (sumber : MELODI 24/12/2006)

Follow Us
u aku rasa cerita razak mohaideen yang aku suka ialah anak mami the movie je kot.

Originally posted by cabai at 16-12-2006 11:49 AM
kalau tak silap VCD original nana Tanjung ni akan dipasarkan minggu depan. versi yg ada sekarang (pirate) semuanya gambar panggung.

sepupu terbeli yg piratenyer... ahai..

Reply #138 maberik's post

eh da kluar torrent ke :jeling:

Originally posted by tavarat at 9-12-2006 12:30 AM
citer mcm tu x memberansangkan langsung............

:setuju: dan tak menjana perkembangan minda pun...

org cakap citer ni sedap... kutipan pun cecah juta jugak...
wa try gak tgk vcd citer ni...yg pirate punya la... itupun wa tgk sebab nak tgk lawak apek jer...
tapi sekali wa tgk bosan giler daaaa....

lawak bodoh siott... nampaknya citer lawak-lawak bodoh mcm ni memang tak leh masuk dgn jiwa wa la....

wa heran mcm mana la org leh suka layan citer-citer mcm ni....

sian prof razak... dia punya kepala hotakkk tak leh pegi jauh.... asyik wat citer sama jer....

ForumerOtai This user has been deleted
citer nana tahi ni memang tak  best la .  bodo  punya  cite .  

bangsa   anak   mami  memang   suka  tunjal2 kepala   ke ?   kurang     ajar  ..  !!

agaknya  time  main atas  katil  pon kalo   terpelecit...  mesti bini   kena tolak  kepala...ejejjeejjeje

citer  ni   tarap  hanjing   kurap.

sekian.

Originally posted by kawankau at 8-12-2006 03:16 PM

la...dah 6 page? :jeling:sudahnya aku terpaksa la quote balik permintaan aku hari tu. yang jelasnya, yang dah tengok tak kan tergamak nak tulis part yang menarik atau apa apa review. aku faham se ...

yang tak pro maknanye tak tengok ler.
kalau org hari hari buat sampah sapa plak yang nak amik sampah ke 8? (mungkin ni citer dia yang ke lapan)

yang pro (and suka) tu tak review maybe pasal ader org suka makan sampah tapi memang tak tergamak menjualnyer....

Aku ada tengok citer ni, sekerat jer, sebab telinga aku bingit aku rasa cam semua orang nak cakap sekali, plus lawak apek takder yang baru, semua lawak-lawak dia jaman tok kadok dulu

Originally posted by cabai at 24-12-2006 03:11 PM
TAHNIAH NANA TANJUNG KERANA BERJAYA MEMUNGUT RM 3 JUTA ! (sumber : MELODI 24/12/2006)

aik? aku ingat dah takder dah topik ni..memandangkan ada lagi so nak tanya le sikit...
cabai ni Tipah ke? cabai = tipah?

Originally posted by peacefrog at 26-12-2006 09:42 AM

yang tak pro maknanye tak tengok ler.
kalau org hari hari buat sampah sapa plak yang nak amik sampah ke 8? (mungkin ni citer dia yang ke lapan)

yang pro (and suka) tu tak review maybe pasal ...

peace, maksud aku yang pro tu adalah yang menulis dgn puji - pujian, sokongan, dan ulasan yang positif (copy daripada paper:nerd. kalau kau perasan, diaorang ni jangka aku, tak tonton pun filem nih. saja nak provoke aje. sebab tu tak tulis apa pun...cuma mungkin aku salah, tu yang aku tanya tu...
yang tak pro pula pada aku, tak semestinya tak tonton... tonton jugak..bahkan boleh tulis review lagi... cuma review cara orang tak suka la...contoh - contoh ada dalam reply yang atas - atas ni ha..ada yang SMS dalam panggung la..ada yang terpaksa tengok dgn kawan la...tido la...etc..etc...

yg jadik misteri tu... kalau kutipan tinggi, mestilah ada yang menarik... unfortunately, yang minat gila punya takkan melayari forum ni for some reason..:hmm: fortunately kita ada 2-3 orang yang pro..so aku pun jemput le diaorang tulis benda yang menarik tu...kalo betul diaorng ikhlas...

Originally posted by kawankau at 26-12-2006 01:58 PM

peace, maksud aku yang pro tu adalah yang menulis dgn puji - pujian, sokongan, dan ulasan yang positif (copy daripada paper:nerd. kalau kau perasan, diaorang ni jangka aku, tak tonton pun filem ...

buat pengetahuan ko (wpon ko dah tahu haku rasa).yang pro(VOKE) tu adalah Lebai(malang)World, C(i)abai dan MakCIK (BU)Wok.
derang ni 3 dalam satu. 3 ular dalam kepala Medusa.

memang kami dah sedia maklum....

Originally posted by ForumerOtai at 26-12-2006 03:21 AM
citer nana tahi ni memang tak  best la .  bodo  punya  cite .  

bangsa   anak   mami  memang   suka  tunjal2 kepala   ke ?   kurang     ajar  ..  !!

agaknya  time  main atas  katil  pon kalo  ...

citer ni byk sgt efek bunyi yg mengarut... bodo punya prof mamak maidin nih....

aku tgk citer nie sebab citer nie box office berjuta-juta..nak tgk apa yg menarik..nak tau jugak mengapa?...last-last aku paham...setiap org ada citarasa yg tersendiri..cam byk org merokok walaupun tau merokok tu membunuh..aku rasa camtu..kesimpulannya kalau prof.razak nak survive dia kena lagi jadi lebih kreatif supaya karyanya dapat diterima oleh semua golongan...sebab bukan semua org suka merokok kalau tau keburukan dan bahaya kalau isap rokok..just my opinion....