CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Peritnye Hidup Seorg Diri!!..

Kesian juga kt ko dik...
Tp nanti if mak ko dah xda cmna tu ko nk survive..
Sory cz mybe aku ketinggalan ketapi, ermmm ko sakit ape dik

shaykays posted on 13-7-2014 08:17 PM
Kesian juga kt ko dik...
Tp nanti if mak ko dah xda cmna tu ko nk survive..
Sory cz mybe aku ketin ...

ha ah..mmg u ketinggalan..

w ni patutnye dh kawin & ade 2 org anak...kalau nak ikutkan umur w ni la..kan...
tp tetap solo...so anak pun xde...gaji part-time...mak yg umur 67..dh sakit pinggang..lutut.....
so u bayangkan la...tiap kali i sakit..u bayangkan mak i...kena jaga i...pastu i kena pungpang2..
of course la..dh die tua..tp tu la..kan..

hari ni i x sihat..dh b'genang air mata...mcm biase mak w x sensitip benda2 mcm ni...
yg sensitip..psl ni..cleaner pulak yg dtg..3 kali 1 mggu...die pulak yg mcm mak w...
die la yg bg kata2 nasihat...bile tgk w nangis..die la yg tolong pujuk...
mana siblings w?....ielek...podacit....pernah x jenguk w...??..x pernah...sape cleaner tu?..bukan family member w..pun,...

siblings len..semua gaji besar..loaded la..kirakan...ade yg dh kawin pulak..siap dgn rumah besar..kreta besar
org gaji 2 pasang...ape lagi nak ??..semua ade...lebih dari comfortable...so what kan? dh rezeki die org...

so w ni...mcm ni...rs mcm kemarau..dh bertahun..ketiadaan air tu mcm ketiadaan kebahagian..kering kontang dh jiwa w nih...
sbb mcm soklan cepu emas u...ITU LA yg menghantui fikiran..w....sape yg nak tanggung+jaga w bile mak xde nnt?..
org tua..hari ni ade esok..mungkin dh xde..eh..tp org muda pun bleh jgk mcm tu.....but u get my point kan?

pastu tiap kali mak sakit...teka la..die ngadu kat sape...?? teka la..sape yg kena tolong die??....SAPE??
sblum mak sakit dulu pun..mmg mak kuat ngadu..24/7..A-Z, Z-A....A-Z, Z-A...sape jadi mangsa??...
aku dulu keje kerani....ko bayangkan...dh 7 tahun aku sakit buat keje part-time..= gaji kerani bahagi 5...
berat x berat..beban yg aku kena tanggung selama ni?...aku nak sgt rasa bahagia..walaupun utk 5 minit saje...

ni die thread..yg u blum baca...http://mforum.cari.com.my/forum. ... d&tid=594638&extra=

Last edited by watever_0607 on 13-7-2014 10:05 PM

Salam

watever kena memahami erti kehidupan dan faham matlamat hidup. Okay tolak tepi masalah peribadi yg negatif tu ..jgn pikir langsung.

Sekarang fokus apa kejadian yg berlaku di sekeliling. Nampak mcm watever tak boleh sedar yg watever sedang diuji Allah. Iaitu watver kena jaga ibu yg sakit.. Hidup didunia matlamat di akhirat. Buang semua rasa tak puas hati pada siblings, pada ibu dan keluarga.

Bykkan "memberi" instead "mengambil". Maksudnya beri sepenuh kasih syg , perhatian pada ibu dan jaga dia dgn sebaik fokus. Bila u fokus jaga ibu sebagai matlamat utama. U akan nampak jalan keluar, idea dan pelbagai menyebabkan u akan jadi sgt sibuk mengejar pahala. Instead fokus pada masalah diri sendiri.
Hiburkan hati ibu menyebab hati sendiri terhibur. Redha dgn ujian tuhan menyebabkan hati akan jadi lebih tenang. Mungkin hikmah TT tidak bekerja adalah Allah memberi peluang supaya TT dpt mengutip pahala yg byk dg menjaga ibu.

Rate

1

gue posted on 14-7-2014 09:37 AM
Salam

watever kena memahami erti kehidupan dan faham matlamat hidup. Okay tolak tepi masalah peri ...

aku setuju dgn hang....

dgn mak yg dah tua & uzur tetapi masih lagik menjaga tt tetapi tu pun tt masih merungut
tt sakit yes perlukan perhatian tp tt patut sedar diri dah terlalu dewasa utk merengek perhatian mcm budak umur 5 tahun.
org yg skala skala mai (cleaner) & tak perlu jaga tt memang la boleh bg segala nasihat @ ayat2 manis.....
hargai mak tt yg ada dgn tt skrg....bila dia dah takde jgn plak tt menyesal sbb dah takde org boleh jaga tt...

stgh org sbb taknak susahkan ati mak & family, masuk operation theater sorg2.....tanggung sakit sorg2.....takde nk salahkan mak & family pun.....
hakikatnya tt tak mcm tu then tt patut sedar tt tersangat bertuah, sbb masih dlm keadaan baik berbanding mereka2 yg lain. Hargai hidup tt skrg. Belajar jd manusia yg bersyukur &  tak perlu harapkan org utk ubah hidup tt. Kita nnt mati pun sorg2......

Innrukia posted on 14-7-2014 01:36 PM
aku setuju dgn hang....

dgn mak yg dah tua & uzur tetapi masih lagik menjaga tt tetapi  ...

Inn....i like this...lawak kan....

midori888 posted on 14-7-2014 02:50 PM

lawak tp benerrrrrr skali

Follow Us
Innrukia posted on 14-7-2014 01:36 PM
aku setuju dgn hang....

dgn mak yg dah tua & uzur tetapi masih lagik menjaga tt tetapi  ...

ya...its ok...i don't mind u guys can give your opinions...
name familiar..ya baru i prasan..u pernah kena lahar dgn forumer len..sbb suke bg advice2 yg "terbaik"...

i've been in your opinion before...been there done that...
but its still a stressful situation for me so i luahkan kat sini...

w dh pendam segalanye selamanye..ni satu2 tempat yg w bleh luahkan ape2 jek yg terpendam selama ni

realitinye perlu berlakon...perlu look happy...perlu show to the world everythings fine...all the time
and i think i did a good job..

so here i am...not pretending...being honest....this is it the UGLY side of my life..
and i'm whineng like a 5 year old.. so be it...

Last edited by watever_0607 on 16-7-2014 01:43 AM

gue posted on 14-7-2014 09:37 AM
Salam

watever kena memahami erti kehidupan dan faham matlamat hidup. Okay tolak tepi masalah peri ...
w'salam....

pandang  muke mak pun dapat pahala....kan?

bukan w x tau advice2 yg u postkan tu..w tahu..
ape2 pun thanx 4 reminding me..

just that thread ni w bukak bukan tujuan utk nak cerita tentang perkara2 yg menyenangkan..
dh board masalah peribadi..so expect..unpleasent stories...not pleasent ones..

Last edited by watever_0607 on 15-7-2014 11:59 PM

midori888 posted on 14-7-2014 02:50 PM

ehem...kalau nak post lawak2 sila post dekat board lawak..
ya as if my life revolves around yours... so wth are you doing here?..please fxxk off...

watever_0607 posted on 15-7-2014 11:39 PM
ya...its ok...i don't mind u guys can give your opinions...
name familiar..ya baru i prasan..u pe ...

gosh u tgk org yg bg opinion rupanya... bkn isi pendpt tu...
tak sangka jgk i dah femes kat sini yer.... nak lahar ke apa ka its up to readers.... aku tak bother, sbb aku bkn jns maki hamun since ni open forum so semua berhak bg pendpt & aku takde plak kata pendpt aku 'terbaik'....why butthurt dgn aku

cuma satu jer la, hang rasa hang teruk tp ramaiiiiiiiiii lagik kat luar yg lebih dasat dr hang. Lebihkan bergaul dgn org yg positive yer, bkn dgn yg sebaliknya. Even kat forum ni, aku knl few forumer yg hidup lebih teruk dr hang tp depa takde la merintih & merintih...

life mmg mcm ni ada up & down, namun hidup kna diteruskan dgn benda positive....again setiap org ada problem tp fikiran terbuka dpt buat kita lain dr org lain....

tt ni sakit apa sampai tak boleh smyg puasa?

Salam watever

Thanks kerana sudi baca my opinion tentang masalah u. Basically apa yg I tulis adalah berdasar kpd pengalaman I sendiri. Bila U ckp U seorg yg  sgt blur , automatic terasa macam baca masalah sendiri.

Cuma beza mungkin I tak pernah di buang kerja and  I dah berkahwin.  I jenuh berpikir apsal I jadi blur dan kenapa I susah nak connect dgn org dan nak berjaya dlm karier. Bila muhasabah kembali diri ialah kita byk  berpikir tentang diri sendiri (selfish maybe)

So everyday cuba fikir apa yg boleh u contribute for others. Mungkin mulakan dgn beri senyuman dan niat utk berkhidmat utk org. Tapi hati kena ikhlas okay. Kalau hati tak ikhlas, apa2 saja u buat memang tak bahagia. So basically buat kebaikan tanpa ada syarat kecuali harap redha Allah.

Saya percaya watever ada byk ilmu dan pengetahuan. Cuma perlu diamalkan dgn rasa ikhlas. Memang susah nak buat benda baik , everyday kita akan struggle dgn nafsu, hasutan syaitan dan fitnah dunia. Tapi itu lah hakikat hidup, utk mencipta kebahagiaan semua manusia struggle dan perlu berkorban, baru dpt rasa manis dan nikmat kebahagiaan diakhirnya

TT...i hav read your previous thread. your low self esteem, your job..etc..
cuma soalan nya, u ada pglmn buruk ke semasa kecil? sebab attitude kita ni terbentuk/di pengaruhi oleh situasi yg kita alami sejak dari kecil.setiap yg berlaku ada puncanya...

sue_0684 posted on 16-7-2014 12:02 PM
TT...i hav read your previous thread. your low self esteem, your job..etc..
cuma soalan nya, u ada  ...

iols pon ada terfikir nak tya soalan yg sama pd tt..
sebab klu dr kecil lg emosi kita tak dijaga, secara dasarnya ia akan
membentuk perwatakan kita pd hari ini..

tu yg iols terfikir..

watever_0607 posted on 16-7-2014 01:28 AM
ehem...kalau nak post lawak2 sila post dekat board lawak..
ya as if my life revolves around yours ...

please mind your language ye tt..
kalau tak suka apa yang forummer lain tulis, tak perlu la nak berbahasa

prettyuglybabe posted on 16-7-2014 12:21 PM
please mind your language ye tt..
kalau tak suka apa yang forummer lain tulis, tak perlu la nak b ...

yg kurik itu kendi,
yg merah itu saga,
yg cantik itu budi,
yg indah itu bahasa.

live healthy lifestyle. badan sihat muka nampak menarik. makan yg berkhasiat, bersenam, ibadat jgn tinggal. insyallah.

bagus mod babe ni.......
tak kena je mod babe sound awal-awal......mcm ni lah mod yg dedikasi.......akak suka....akak suka.......

tt, kitorang bukan tak kesian kat u......tapi apa je yg forummer ckp, tt akan bidas balik......tt nak forummer tulis apa yg tt nak dgr je ke??.......kekdg kenyataan & kebenaran tu terlalu pahit nak di terima....tapi utk kebaikan, tt kena berpikir di luar kotak.....jgn sempitkan otak.....

bila baca cam post2 TT, sebenanrnya ramai je yg ada prob macam tu.cuma yg membezakan cara kita handle problem tu.yang penting,jangan lari dari masalah.

cam pucca sendiri,pucca ada problem nak komunikasi dengan orang.susah sangat nak mintak tolong dengan org lain sampai bos marah.bukan apa,kadang2 bila nk mintak tolong tu terpikir "nak ke dyorg tu tolong aku? tak menyusahkan dioorang ke?" macam negative thinking sikit la. memang bagus kalo daapt setelkan keja sendiri,tapi sebba urang pengalaamn,so kadang2 kena mintak tolong org la nak bg cepat siap keja. tengah memperbaiki kelemahan yg satu ni.benda ni jadi problem besar sbb melibatkan keja. kalo bab komunikasi utk bersosial tu  mmg takde masalah

kalo TT ada masaalh cam pucca,means,kalo nak buat sesuatu tu mesti teragak2,ada negative thoughts padahal bukannya nak buat benda salah pon, cuma byk pikir sgt,try tgk muvi, we're the milllers.disarankan tgk lepas bulan osa la.kang kurang lak pahala sbb ada aksi2 pole dance dan kissing2 terlampau sikit. cerita dia takde sedih2 so sesuai la kot dgn TT yang nak elakkan benda syahdu2 ni. cara hero tu nak selesaikan situasi yg pucca hadapi tu,sebelum buat tu,kira 1,2,3, pastu terus je buat, jgn pikir banayk. cara heroin yu plakdy kata,kalo benda tu tak salah,takyah pikir banyak.buat je. baagus jgk cara tu untuk ucca,sebab kadang2 sifat terlampau was2 ni membuatkan susah nak maju ke hadaapan.

apa2,jgn rendah diri sgt.susah nak cari org yg boe tolong moyivate diri kita.kita yg kena fight utnuk diri sendrik.pastu tak salah nak jadi ober konpiden kalo itu yg buatkan TT bangkit dari segala kesulitan hidup.

pasal mak TT tu plak kan,dy dah tua.org tua mmg byk merungut.belajar2 wat pekak je.takyah amik pot sgt.kalo dgr sgt,mmg byk kita akan terasa hati nanti. tula je la kot wat masa skrg.dah nk raya ni,manis2kan muka.kot2 jumpa jodoh kan

ni thread share prob ke luahkan perasaan geram kt forumer lain?