CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AwanYangTerpilu

Afdlin, Awie & Radhi separuh bogel dalam SUMO-LAH???

Reply #124 whiteberry's post

ok ar
for u white,i'll try =]

aku pun rasa film ni tak dpt sambutan sgt seperti yg diharapkan.. mungkin orang terlupa yg film ni dah release.. ya lah, bygkan dari dulu lagi asyik do promo 'kuasa XPax Sumolah bla bla', tapi asyik ckp akan datang 2007, tak spesifik date... pastu ada lak delay utk beberapa ketika (dr 22 Februari ke 15 Mac sehinggalah ke 10 Mei ~ semua gara2 terpaksa patuhi skim wajib tayang kut)...

TERRY GALLYOT

ITZ HARD 2 CONTROL MASELF!!ZER ZER ZER ZER ZER ZER ZER ZER

scene2 kat jepun tu pun nampak cam kt msia je. tp mungkin dibuat kat sana utk dpt lebih 'feel' kot.

apepon aku suka : Pokemon punya Dragonball. hahaha!

alah klau filem ni tak laku kt cni un
ku rasa afdlin takyah ler risau sgt
dulu kalau tak silap aku afdlin ada cite dlm blog dia ada pihakluar berminat nk bawa SUMOLAH ni ke pringkat international

oklah filem nie menghiburkan... walau org bg komen mcmmana pun aku tetap rasa filem ni seronok nak di tonton, jd tak rugi ar kuar diut beli tiket....

Follow Us
Originally posted by fa_stellar at 16-5-2007 06:34 PM
tadi aku tgk kat GSC OU. tak ramai pon org. hall besar tp 1/2 pon x sampai. 1/4 ade kot.
dah tu masa da start, smp part kat klinik haiwan doktor tu call ramlee, tetiba skrin putih...kat tepi2 ca ...

hari hari mau sushi jgn dilupa...
hehehe

Afdlin kesal sikap pemilik pawagam

Pengarah Sumolah kecewa panggung wayang, arah tamat tayangan selepas empat hari walaupun jumlah kutipan harian agak tinggi

BENGANG dan rasa hendak marah! Itulah perasaan yang sedang dirasai penerbit bersama dan pengarah filem Sumolah, Afdlin Shauki yang berasa seperti dipermain-mainkan pemilik panggung.

Selain mendapat tekanan saingan akibat penayangan filem mega Hollywood seperti Spider-Man 3, pihaknya mendakwa ada usaha daripada pemilik panggung melakukan pelbagai helah supaya penayangan Sumolah ditamatkan secepat mungkin. Keadaan itu jelas mengundang kekecewaan amat sangat kepadanya.

揝aya sedang mencari sebab dan kita rasa amat pelik. Mungkin ada beberapa faktor menyebabkan filem ini kurang dapat sambutan. Tetapi perkara asas di sini ialah bagaimana orang masih tidak tahu penayangannya. Saya rasa agak pelik, promosi sudah ada di merata-rata,

ak rasa nk guna alasan terlebih promosi tu xlogik la....

Reply #148 Ustaz_SUFI's post

kalau filem bagus, tak perlu promo besar2an nih....tp kalau filem tak bagus, promo la tunggang terbalik sekali pun ttp tak dpt sambutan...faham2 sendiri lah...mungkin kali ni rezeki tak berpihak pd afdhlin, maybe gak dia kena terima hakikat yg filem SUMOLAH mmg tak bagus dan merepek/syok sendiri

aku heran jugak.  si dicota ni kutuk filem semua orang except filem david teo.  ada prawn di sebalik stone kot...

Product endorsement yang melampau-lampau....melampau-lamapau sampai watak Natasha Hudson nampak cam sampah....tak perlu, tak penting...
Ogawa nampak ok, at least nampak la jugak barang tu diorang guna...
Tapi Celcom...
Tiba-tiba keluar football mad nation, iklan celcom kat tv, natasha hudson...perlukah????

Kemunculan isteri Radhi Khalid yang tak pasal2....kemunculan Misha awek Awie secara tiba-tiba....

Suasana kat Jepun yang tak terasa kejepunannya... banyak scene indoor....setakat indoor ni, guna props ala Jepun  kat Malaysia pun boleh...tak payah nak terbang jauh2 sedangkan amik scene kat kolam air panas ngan tempat training tu je...

Editing tak kemas..lintang pukang....habis scene lain, keluar scene lain, muncul balik scene tadi...

Yang OK : Gurmit SIngih sangat Jepun...
Tiba-tiba rasa hensem banget mamat ni.....

Ah jap...aku nak tambah sikit...
walaupun aku kutuk habis-habisan cerita ni....
Tapi sebenarnya...
Cerita ni BESTTTTTTTTTTTTTTT sangat!!!

Originally posted by Dicota8 at 21-5-2007 11:08 PM
kalau filem bagus, tak perlu promo besar2an nih....tp kalau filem tak bagus, promo la tunggang terbalik sekali pun ttp tak dpt sambutan...faham2 sendiri lah...mungkin kali ni rezeki tak berpihak pd afdhlin, maybe gak dia kena terima hakikat yg filem SUMOLAH mmg tak bagus dan merepek/syok sendiri

Dalam bisnes, produk paling burok lagi tak berguna pun boleh dijual kalau promosi bagus....takkan tak pernah dengar kot? Produk bagus macamana pun, kalo promosi salah tak kemana jugak....tapi ingat ! ada beza antara produk yg dah branded ngan produk yg belum branded ni....produk2 yg dah establish tu memanglah biasa org dah nampak dan tunggu awal2 lagi....tapi itupun org2 bisnes masih buat promosi kaw-kaw lagi utk produk/branding yg dah terkenal tu.....pendek kata, promosi itu penting tak kira apa pun....aku tak ingat dengan tepat phrase dia, tapi sound like something 80% dalam bisness adalah marketing.....camtulah kot...

Originally posted by mrstan at 22-5-2007 02:34 AM
aku heran jugak.  si dicota ni kutuk filem semua orang except filem david teo.  ada prawn di sebalik stone kot...

Tak silap aku dia pernah puji filem Cermin apa....yg tu bukan Metrowelth's

citer lawak yang ade mesej dan ada iklan jer wlupun tgk wayang patutnyer takde iklan

filem Afdlin yang paling teruk! tak de ragu-ragu lagi.

sangat-sangat membosankan. terlampau panjang. dan filem ni pegang title untuk 'product placement' PALING MENJIJIKKAN! nak muntah aku tengok iklan celcom ngan ogawa.

3/10

[ Last edited by  maberik at 25-5-2007 11:40 AM ]

higher_energy This user has been deleted
lerr...teruk ke filem nih....

sian filem ni..baru 2 minggu dah tinggal 1,2 slot jek kat wayang, tu pun tak semua...wayang ni tak sabar2 nak tunggu abis 2 minggu syarat wajib tayang tuh..

takde excuse langsung utk babak2 iklan yang cam gampang melampau tu. filem ni cakap pasal 'maruah' tapi filem ni takde maruah.

i never thought afdin shauki would sink SO LOW.

la.............teruk sangat ke pelem nih?..