CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 30100|Reply: 248

dia suami orang

i dont know why... rasa terpanggil utk menulis di sini... apa yg ditanggung di dalam hati ini amat perit sekali....
saya telah buat satu kesilapan yg besar, iaitu jatuh cinta dgn suami org.. perkenalan yg atas dasar kawan berubah menjadi lebih dari itu tanpa disangka.. dan saya bodoh mengikut kata hati utk meneruskan perhubungan itu... segala2nya indah ketika itu, pada awalnya saya cuba menafikan rasa sayang yg hadir tapi mungkin dia bijak bermain kata dan mengatur strategi.. entahlah.... tapi ketika itu saya senang berkawan dgn dia.. terasa ada keserasian.... dia akui mengenali saya hidupnya ada perubahan yg positif.... saya akui....saya perasan akan perubahan ini.......
namun... 2 bulan kemudian, isterinya menyedari hubungan kami, saya mengambil keputusan utk mengundurkan diri, hati saya retak seribu... sedih tidak terkata.. tika menulis ini, air mata saya mengalir laju.. kadang2 tertanya kenapa saya begitu bodoh membiarkan hati saya dimilikki oleh org yang tak sepatutnya .. saya kuatkan semangat, bekukan hati dan perasaan dan kami berpisah.... saya katakan padanya...saya tidak mampu untuk meneruskan ini semua...hubungan yg tiada masa depan.... saya tidak mahu meruntuhkan masjid yg telah dibina... dia bersetuju dgn berat hati..katanya dia juga kecewa tapi dia menghormati apa juga keputusan saya....
saya tahu, saya tidak mungkin berpatah balik.... saya mahu meneruskan hidup saya tapi rasa sayang pada dia masih ada... rasa sedih kerana terpaksa mengakhirkan hubungan ini masih kuat terasa... hati saya rasa amat kosong, ntahlahhh, saya sendiri tidak pasti apa yg perlu saya buat....  saya pula jenis yg tidak pandai utk bercerita semua ini secara verbal... luaran, semua org mengatakan saya normal, seperti tiada apa yg berlaku tapi saban hari saya menangis sendirian .....

Rate

1

bagi saye, awak telah mengambil langkah bijak. memang itu fitrah kehidupan, yg indah tak semestinya baik bagi diri kita.
tentang perasaan hati , perasaan cinta, perasaan sayang, itu mainan emosi.ini kerana awak tak menjalani kehidupan
berkeluarga dengan lelaki miang tuh. memang susah nak melupakan kenangan dan perasaan yg hadir dalam diri awak, tapi percayalah..
percayalah ia akan hilang sedikit demi sedikit kalo awak ade usaha untuk melupakan nya. memang makan masa, but at least sebulan
tahap kritikal tuh akan turun ke paras terkawal. saye bercakap atas kisah benar yg telah berlaku.
tabah kan hati, set minda awak, serasi kan dengan perbuatan..lakukan setiap usaha untuk melupakan nya..
InsyaAllah...mungkin ade rahmat disebalik apa yg terjadi.

ini sebuah lagu untuk awak layannnnnnn......
Aku ingin menjadi mimpi indah
Dalam tidurmu
Aku ingin menjadi sesuatu
Yang mungkin bisa kau rindu

Karena langkah merapuh
Tanpa dirimu
Oh... Karena hati tlah letih

Yang slalu bisa kau sentuh
Aku ingin kau tahu bahwa aku
Selalu memujamu

Tanpamu sepinya waktu
Merantai hati
Oh... Bayangmu seakan-akan

Kau seperti nyanyian dalam hatiku yang
Memanggil rinduku padamu
Seperti udara yang kuhela kau selalu ada

Oh...

Hanya dirimu
Yang bisa membuatku tenang
Tanpa dirimu
Aku merasa hilang... dan sepi
Dan sepi...

sambungan lagu yg perlu dihayati:

ku meniti awan yg kelabu
ku tempuhi lorong yg berliku
mencari sinar yg menerangi
kegelapan ku

ku percaya nanti suatu masa
sang suria kan menyinar jua
bagai pelangi petang akan pasti
pergi jua

Saya rasa pun awak  telah mengambil keputusan yang bijak.. Banyak-banyak le bersabar..., memanglah waktu tengah hangat bercinta tu semuanya indah belaka... tapi kita juga kena berfikir panjang untuk satu-satu benda tu..., tak semestinya yang indah sekarang akan terus indah selamanya, lebih-lebih lagi melibatkan suami orang...

Apa-apa pun terserah pada awak untuk menentukannya..., saya harap awak di beri kekuatan menghadapinya...

Originally posted by mr_mrs_smith at 29-7-2006 05:44 AM
bagi saye, awak telah mengambil langkah bijak. memang itu fitrah kehidupan, yg indah tak semestinya baik bagi diri kita.
tentang perasaan hati , perasaan cinta, perasaan sayang, itu mainan emosi.i ...

i think baca quran ( kalau islam ) la is the best way ...cuba lah..baca dan luahkan segalanya.dapat pahala lagi...ingat Tuhan sikit.semua yang berlaku ada sebabnya

banyak2kan bersabar ye..Lelaki yang dah kahwin ni memang pandai pujuk rayu..hhuhuhu

Follow Us
Mungkin ada hikmahnya mengapa poligami dibenarkan oleh Islam, jika kena pada tempat dan keadaan serta cukup syaratnya:hmm::hmm:

Dan mengapa seringkali lelaki dipersalahkan apabila berlaku kes jatuh cinta lagi?:hmm:

Pandai memujuk rayu?? Entahlah, tp pd saya jika dia pandai memujuk tp tidak menipu, bukan salah lelaki... Yg membuat keputusan utk menerima pujukan walaupun setelah tahu akan kebenaran bukan lelaki...

bukan hendak menyalahkan sesiapa, tp dlm keadaan dunia skrg sudah hampir ke panghujungnya... SUkar hendak dicari lelaki yg perfect, mahupun perempuan yg sempurna.

Tahu bgmana perasaan awk skrg, pedihnya kalau sudah jatuh hati & terpaksa melepaskan atau membiarkan ia pergi.. Berat mata memandang, berat lagi bahu awk yg memikulnya..

Tp nasihat sy, utk hilangkan rasa sedih itu (based on my own experience), fikirkan bhw diri anda sbnrnya masih beruntung. Skrg lebih mudah krn setiap hari di TV mesti mula dgn berita berkenaan perang lebanon & israel. Mrk di sana xsempat nak berfikir ttg cinta, x sempat nak berkabung @ bersedih atas kematian keluarga @ org tersayang kerana perlu menyelamatkan diri.

Katakan pd hati awk bhw awk masih beruntung.. Awk mungkin xdpt hidup bersamanya tp awk tahu dia masih hidup & sudah ada keluarga & InsyaAllah dia sdg berbahagia bersama keluarganya.. Awk masih dpt melihat dia..
Bayangkan org disana yg terpaksa melihat kematian org tersayang tp x dpt berbuat apa2..

Mmg kesedihan itu xkan hilang 100% tp dpt mengurangkan serba sedikit.. walaupun masa yg diambil mungkin bertahun..

queen06 This user has been deleted
It's the best thing by doing it (I  mean leaving him) Remember you have save few lives from heart broken.(maybe..his wife, esp his children..}Belive me..whats going to happen if you continue? Results is  his children will be affected most of all  not only his wife. You have a long way to go.Someone will come. who will really loves you and you decerve  to be happy too.

Originally posted by mr_mrs_smith at 29-7-2006 05:44 AM
ini sebuah lagu untuk awak layannnnnnn......
Aku ingin menjadi mimpi indah
Dalam tidurmu
Yang mungkin bisa kau rindu

Karena langkah merapuh
Tanpa dirimu
Oh... Karena hati tlah letih

Yang slalu bisa kau sentuh
Aku ingin kau tahu bahwa aku
Selalu memujamu

Tanpamu sepinya waktu
Merantai hati
Oh... Bayangmu seakan-akan

Kau seperti nyanyian dalam hatiku yang
Memanggil rinduku padamu
Seperti udara yang kuhela kau selalu ada

Oh...

Hanya dirimu
Yang bisa membuatku tenang
Tanpa dirimu
Aku merasa hilang... dan sepi
Dan sepi... .

ff:ff: ni lagu apa yer .. ada sesiapa tau tak ? .. thanx

terima kasih atas semua pandangan, nasihat dan saranan...

ya.. walaupun sedih dan pedih tapi saya memaksa diri saya utk mempercayai bahawa apa yg saya buat ini adalah yg terbaik... bukan utk saya seorang tapi utk org2 lain juga (keluarga saya dan keluarga dia)...
cuma... sudah masuk 3 bulan tapi kepedihan itu masih mencengkam... doa saya,semoga kepedihan dan kesedihan ini cepat2la berlalu ....

saya tidak mahu memburukkan dia di sini kerana apa yg berlaku bukan silap dia seorang, sebab saya tahu, bertepuk sebelah tangan tidak akan berbunyi... dan dari hari pertama saya kenal dia, saya tahu dia mmg sudah beristeri... cuma saya kesal kerana bodoh utk tidak mengelakkan perkara ini terjadi ...

to all..thanks..

p/s: Deck... tu lagu dealova-once

sebelum membuat suatu tindakan,
letak diri kita di posisi org lain
cth.. letak diri pleasure kat tmpt wife pakwe u
mesti sakit ati kan bila org dicintai diambil org
dapatke pleasure menghadapi situasi wife pakwe u tu?

pleasure , thanx .. sbb bagi info lagu tu .. dah lama aku cari tajuk lagu tu .. anyway , ni nasihat aku yang tak seberapa ni .. jatuh cinta tak salah .. tapi yang salahnya bila kita tak pandai nak control perasaan cinta tu .. jatuh cinta dgn suami org ni payah sebenarnya .. kalau kita seorg yang tabah dan sanggup tanggung risiko yang maha besar , blhla kita teruskan niat kita tu .. tak semua perempuan yang dah berkahwin blh accept keadaan dimana suami mereka nak kawin lagi .. maybe , keadaan u yang tak mengizinkan .. u terjatuh cinta dgn hubby org lain .. buat permulaan , kita akan rasa kan yang jiwa kita kosong tanpa org tersayang.. tetapi kita kena kuat semangat .. mmg akan mengambil masa yang agak begitu lama utk mengubat hati ni .. so , pls dont blame anyone .. anggap jer la ni rezeki u .. dan anggap jer ni ujian ALLAH .. maybe ada hikmah disebalik kejadian ni .. anyway , i respek u sbb u sanggup tarik diri walaupun hati u terluka .. sbb u dah berjaya selamatkan mahligai kebahagian org lain .. dan org lain tak blh nak blame u kalau something happen ..

tak guna lagi u bazir airmata menangis pasal benda yang tak pasti ni .. so , ini ialah keputusan u .. so , tak sepatutnya u menyesal dgn keputusan mu .. sepatutnya u lebih kuat dan bersemangat .. walaupun hati u luka parah sampai leh masuk ICU , but luaran u seorg yg kuat dan tabah .. maybe it will take a long time to sembuh sediakala .. lebih baik u menangis dan luka parah skang dari u hadapi masalah yang lebih besar akan datang .. it just my opinion .. sorry if im mistaken ..

Originally posted by DecK at 29-7-2006 03:51 PM

ff:ff: ni lagu apa yer .. ada sesiapa tau tak ? .. thanx

sibuk jerk..

pleasure,
we cannot change wat has gone and had done but we can decide to learn from it and resolve to do things differently in future.

all the best to u.

Saya pernah dan sedang melalui kepedihan yang pleasure lalui sekarang ini. bezanya setelah setahun setengah berkawan/ bercinta baru la saya tahu yang dia telah berkahwin dan mempunyai 2 orang anak. mulanya saya nekad untuk bersama walau apa pun rintangannya tapi setelah isterinya dapat tahu dan memaki hamun saya, saya fikir tak berbaloi untuk menyusahkan diri saya hanya kerana cinta yang saya sendiri tak pasti akhirnya. sehingga sekarang dia masih merayu supaya saya bersama dengannya kembali. saya kuatkan semangat untuk hidup sendirian. Allah Maha Mengasihi telah mempertemukan saya dengan seorang insan yang amat menyayangi dan bersabar menghadapi kerenah saya mengubati luka di hati. InsyaAllah saya akan berkhwin dengan insan tersebut hujung tahun ini.
Nasihat saya pada pleasure, bersabar la dan banyakkan berdoa pada Tuhan. ada hikmah di sebalik setiap dugaanNya.

kenangan terindah - samsons

aku yang lemah tanpamu
aku yang rentan karena
cinta yang tlah hilang darimu
yang mampu menyanjungku

selama mata terbuka
sampai jantung tak berdetak
selama itu pun
aku mampu tuk mengenangmu

darimu
kutemukan hidupku
bagiku
kau lah cinta sejati

yea ohh

bila yang tertulis untukku
adalah yang terbaik untukmu
kan kujadikan kau kenangan
yang terindah dalam hidupku
namun takkan mudah bagiku
meninggalkan jejak hidupku
yang tlah terukir abadi
sebagai kenangan yang terindah

ohh

Jadikan la pengalaman itu sebagai kenangan tak kisah la sama ada yang terindah atau tersedih dalam hidup.

1st of all... bukan ko sorang je yg alami prob ni. byk dah forumers bukak topik mcm ni. so aku pon dah agak bosan bg nasihat bende yg same...

tp aku cume nak bg nasihat atas kesedihan yg ko alami. mungkin berat mata memandang, berat lg bahu yg memikul. tp pada aku, bile ko dah buat keputusan mcm ni, itulah bahana yang harus ko tempuhi atau hadapi. contohnya, bile dulu ko buat keputusan tanpa sedar utk teruskan hubungan ko dgn laki org tu, inilah consequences yg ko kene hadapi.

so skang bile ko buat keputusan nak tamatkn relation tu, kesedihan ni la yg ko kene hadapi. aku cume nak ingatkn ko 1 je. juz redha dgn ape yg terjd. tak perlu ko tangisi. juz fikir yg dia bukan utk ko...

Reply #1 pleasure_arden's post

Hai pleasure... semoga segalanya ada hikmah yang mendalam

walau macam mana pun... nak tanya!
Handsome ke suami orang tu hingga baru 2 bulan kenal... dah masuk bibit2 cinta &
dia tak ada anak ke?

semoga tabah...

Hana rasa..anda ini mungkin kategori ramah lah.
sbb..kalau awak sombong dan buat dekk..tak mungkin lelaki org tu menyapa anda..dan tegur anda berulang kali..

anyway..jgn ramah2 sgt dgn laki org.
oh ya..jgn ler..sesekali nak buat kawan dgn laki org..mmg takder faedahnye.
ape salahnyer ..hidup tanpa kawan lelaki..
kalau nak pilih kawan..be strict to yourself..hanya berkawan dgn org bujang shj.
jgn ambik prinsip "berkawan biar seribu" sbb anda blom berkawen..tak pasal2 ada masalah mcm nie..
kalau ambik prinsip "berkawan biar seribu bujang yg telah disahkan oleh pihak ketiga" takper lah jugak..:cak:

eh. ape lah aku merepek kan nie? hehehehe..sorry lah ek..

prevention is better than cure..

Mariammi This user has been deleted

Reply #11 pleasure_arden's post

Saya pernah mengalami masalah ini...
bezanya saya telah bsedia dari awal bahawa pkahwinan bukan yg saya cari darinya krana dia telah beristeri & anak.
namun... saya berpegang-teguh pada kata2...

"WHEN THE GOING GETS TOUGH... ONLY THE TOUGH GETS GOING"

saya juga pernah mhubunginya lagi slps berpisah kerana "rindu gila" sori utk saya... hu hu hu