CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CharlieDale

Kartun era 80-an dan 90-an

Reply #177 Hornbill's post

aku ada nampak citer ni kat S & M.. tapi dulu aku tengok gak.. aku still lagi teringat ending dierrr..

HangPC2,

Thank you..

dulu masa kecik2 tgk captain planet, thunder cat, smurf....

moq78 This user has been deleted

Reply #178 HangPC2's post

Assalamualaikum.

Leh resend lg x file2 tu. X leh nak open coz file not exist.

Thanks

yes!!!! aku pernah tgk!!!

Reply #75 divasweet_77's post

Hehehe..tadi baru test..almaklumla...aku org baru....soalan ko pasal tajuk anime tu tak silap aku 'Once Upon A Time'..kalau tak salah aku la.....sbb lepas tengok katun tu aku terus belek suratkhabar cari titlenya...beria aku hafal sampai sekarang... bukan apa..katun nih tragik betul...endingnya..Princess tuh bunuh si Prince yg dicintai dan lepas tu dia bunuh diri lak....yg laki bininya mati tu pun sedih...roh bini dia tunggu kat rumah yg dah roboh tu sampai laki dia balik..bila dah jumpa laki roh dia tukar jadi mcm burung lepas tu pegi ke kapal mcm spaceship...spceship ni tempat roh2 berkumpul....mcm tuh la yg aku paham waktu tu..almaklum la...aku bukan paham sgt ckp owang putih waktu tu....apa pun..citer nih memang sedih woo... ...part yg aku tak leh lupa waktu prince tu sambil rebah ke tanah dia masih cakap yg dia cintakan princess tu...huhuhuhu....  ...kalau tajuk dlm bahasa jepun aku tak tau lak...

Rate

1

Reply #128 hetrek's post

wa.....tima kasih....akhirnya aku jumpa gak geng2 yg tgk katun nih....rindu benor kat toriton....

Follow Us

Once Upon A Time (anime movie)

Alternative title:
C'era una volta Windaria (Italian)
Douwa Meita Senshi Windaria (Japanese)
Il 閠ait une fois Windaria (French)
Windaria
ウインダリア (Japanese)
童話めいた戦史ウインダリア (Japanese)
Age rating: Older Children (May contain mild bad language, bloodless violence)
Genres: Drama, Fantasy, Science Fiction, Shoujo
Plot Summary: Two rival kingdoms vie for fresh water and in the process end up destroying their entire society. As seen through the eyes of an innocent go-between, this tragic story details the depths to which loyalty and everlasting love must be tested, in a futile attempt to save a world from total destruction.

[ Last edited by  Tora_D_Great at 28-4-2007 04:11 PM ]

Rate

1

Originally posted by moq78 at 28-4-2007 01:45 PM
Assalamualaikum.

Leh resend lg x file2 tu. X leh nak open coz file not exist.

Thanks

alamak nak kene upload balik nih....

Reply #187 Tora_D_Great's post

Tajuk yg senang nak cari Windaria.....ada online kat youtube ...bage sesiapa yg nak tengok semula citer nih...

aku dah check kat S&M tak ada lagi Robotech: The Shadow Chronicles

Mmg blm sampai Mesia pun lg.

Dgr kabar member2 aku kat Spore & Filipina pun blm sampai lg, sampaikan ada yg order dari member depa kat Australia.

Gamaknya, lama lg kot.

Kalau nak copek, apo laie, boli online lah ... mau tokopak kad kredit eh ...

Robotech:The shadow chronicle dalam bentuk 3D gak,sama macam macross zero.tapi rasanya lagi lawa CGI Macross zero laa..cam real jer.

Robotech:The shadow chronicle dalam bentuk 3D gak,sama macam macross zero.tapi rasanya lagi lawa CGI Macross zero laa..cam real jer.

Macross Zero mmg lg lawa, sbb bajet animasi OVA (Original Video Animation) jauh lbh besar drp anime biasa yg ditayangkan di TV. Lgpun, maestro 'mecha genre' Shoji Kawamori terlibat secara langsung dlm pembikinannya.

Sapa blh lupa adegan pertarungan 3D antara F-14 'Kai' Tomcat vs MiG-29 'Bis', realistik abis, cam adegan dlm Top Gun tuhhhh ...

But, RT: Shadow Chronicles pula lbh kpd pertempuran melibatkan armada perang yg besar yang bertempur di angkasaraya. Skop konflik yg meletus jauh lbh besar berbanding konflk dlm Macross Zero.

Bajet RTSC amat terhad, walaupun pembikinan animasi dibuat sepenuhnya d Korea Selatan, runit bunyi di Eropah & merekod audio di USA, tp difahamkan, kualiti animasi 2d & 3D dlm RTSC adalah dlm taraf OVA, walaupun tak setanding Mac 0.

Yg amat penting adalah penglibatan Kenji Terada, salah seorg pencipta GSC: Mospeada sbg konsultan utk RTSC serta DR Movie, studio animasi Korea Selatan yg pernah turut sama terlibat dlm pembikinan Macross Plus sbg studio utama menghasilkan RTSC.

Reply #192 Robotech's post

ooo..patutlah tengok trailer dia cam ada unsur2 mospeada gak..malah jalan cerita dia pon macam ada kena mengena dengan mospeada jugak.

tak sabar nak tunggu RTSC ada kat Malaysia.nak tengok apa terjadi pada SDF-3 dan Rick Hunter.

[ Last edited by  Gunner at 4-5-2007 08:01 AM ]

ooo..patutlah tengok trailer dia cam ada unsur2 mospeada gak..malah jalan cerita dia pon macam ada kena mengena dengan mospeada jugak.

RTSC adalah sambungan terus drp episod akhir RT: New Gen (Mospeada lah tu) dimana armada REF menggempur Bumi yg dijajah Invid.

Tapi kali ni, skop cerita lbh kpd dari sudut armada REF, bukannya drp sudut pasukan gerila Scott Bernard.

Tp Scott Bernard, Marlene / Ariel (puteri Invid), Regess (pemerintah Invid) & Cmmdr. Rheindhardt, pemerintah kapal perang SDF-4 dlm RT: New Generation masih memainkan peranan dlm RTSC. Louie Nichols (bekas truper dari 15th ATAC Hovertank) dari siri RT: Masters Saga turut muncul kembali, kini sbg saintis REF terkemuka. Rick Hunter sudah pasti kembali, tp dah tua skit arr. Watak Vince Grant drp RT: Sentinels pun ada gak, antara watak utama RTSC.

Tp watak Lt Cmmdr. Maia Aurora Sterling, adik kpd heroin RT: Masters Saga - Lt. Dana Sterling (15th ATAC Hovertank) & anak kpd top ace RT: Macross Saga - Lt. Cmmdr Maximillian Sterling (Skull Squadron) & Miriya Parino (komander Quadrono) yg menjd tumpuan. Maia kini mengetuai pasukan Skull Squadron (Jolly Rogers) yg pernah dipimpin Lt. Cmmdr Roy Fokker, Rick Hunter & Maximillian Sterling.

Reply #194 Robotech's post

Fuh,bestnya...maksudnya kesemua watak dari generasi pertama Robotech hingga sekarang akan muncul la kan.tapi ada gak diceritakan dalam laman webnya yang ianya juga akan berkisar tentang kehilangan misteri armada SDF-3 bersama-sama Rick Hunter semasa dalam perjalanan ke Tirol (tempat Robotech Master).pada masa tu armada REF(SDF-4) yang dalam perancangan menyerang Invid di bumi.

[ Last edited by  Gunner at 7-5-2007 08:40 AM ]

Originally posted by Gunner at 4-5-2007 09:48 PM
Fuh,bestnya...maksudnya kesemua watak dari generasi pertama Robotechhingga sekarang akan muncul la kan.tapi ada gak diceritakan dalam lamanwebnya yang ianya juga akan berkisar tentang kehilanga ...

armada REF(SDF-4) bukan dalam cerita Mospedea ker ??

Fuh,bestnya...maksudnya kesemua watak dari generasi pertama Robotech hingga sekarang akan muncul la kan

Dari generasi pertama, hanya Rick Hunter jer.

tapi ada gak diceritakan dalam laman webnya yang ianya juga akan berkisar tentang kehilangan misteri armada SDF-3 bersama-sama Rick Hunter semasa dalam perjalanan ke Tirol (tempat Robotech Master).

armada REF(SDF-4) bukan dalam cerita Mospedea ker ??

SDF-3 hilang semasa perjalanan dari Tirol ke Bumi disebabkan kapal tuh detour utk misi rahsia menguji senjata pemusnah.

Berdasarkan 2 episod terakhir RT: New Generation (Mospeada), armada REF dah tiba kat Bumi untuk Final Earth Reclaimation Mission yg dikepalai SDF-4 Liberator (dibwh Cmmdr Gunther Rheinhardt). Depa tgh tunggu ketibaan SDF-3, tp SDF-3 (bwh Fleet Admiral Rick Hunter)tak muncul2 gak, so SDF-4 & armada REF terpaksa ikut jadual & terus serang Bumi. Dpendekkan citer, disebabkn pertahanan Invid yg terlalu ampuh walaupun diserang bertubi2, REF yg menggunakan polisi "Scorched Earth" bertindak melepaskan bbrp bijik misil pemusnah Neutron-S ke Bumi sbg langkah terakhir dimana Bumi akan musnah termasuk ngan jutaan manusia lain serta Invid. Rasionalnya, manusia masih boleh berkembang dgn koloninya yg bersepah di angkasa, & Bumi blh dikorbankan jika gagal dibebaskan armada REF krn dikhuatiri Invid yg berpengkalan di Bumi akan menjadikan Bumi sbg platform utk menyerang koloni angkasalepas manusia yg lain.

Sufficed to say, pemerintah Invid yg tergezut melihat kebejatan REF utk memusnahkan Bumi tanpa mengira faktor jutaan org awam di Bumi yg tak berdosa termasuk sebhg besar tentera REF yg sedang bertempur di permukaan Bumi (REF ground troops tak tau psal depa pun expendable gak) mengambil keputusan utk meninggalkan Bumi. Sbg pengajaran pd kebiadapan REF, armada Invid bertransformasi jadi 'phoenix-fold' & memusnahkan misil Neutron S serta 2/3 armada REF. Walaupun REF menang, namun kini armadanya agak lemah.

Menurut siri komik RT: Prelude to The Shadow Chronicles, SDF-3 tgh buat weapon test kat Omicron Sector, menguji kekuatan misil pemusnah Neutron S. Dipercayai bhw SDF-3 & kapal pengiringnya hilang selepas ujikaji senjata pemusnah tuh. (Spoiler: Kesan ujikaji Neutron S mendapati super-misil itu adalah planet-buster, yg mana efek langsung sebijik misil tu blh memusnahkn sebuah planet, & menghasilkan 'black-hole'. Dipercayai bhw REF sendiri tak tau kesan misil Neutron S bila dilancarkan, krn kehilangan SDF-3, maka hasil keputusan ujian tu tak disampaikan pd pihak REF. Ini adalah sbb mengapa REF bertindak bangang melepaskan kat 8 bijik misil Neuton S semasa episod terakhir RT: New Generation.

aku suka semo kartun2 yg korang listkan kat cni, tapi yg paling aku suka tgk time tu tosho daimos, sampai aku boleh ponteng skolah agama sbb nak tgk tosho daimos...selalu kene tibai ngan bapak aku sbb ponteng skolah...

hehehe..macam ner aku pun boleh lupa citer kartun Tosho daimos ni...tak salah menatang ni pun asal lori then jadi robot juga....

anyway kepada peminat Transformers (lama) boleh menontonnya pada jam 7 dari Isnin hingga khamis dengan sari kata BM. tapi dengan syarat kena ada astro prima(dan sanggup bayar tambahan minima RM5 yuran bulanan)

tahun-80an: aku belum lahir lagi masa tu...
awal tahun-90an: masih merangkak lagi ntah hapa2 belum pandai baca... suke tengok anime jer time ni...

so, kartun era ni memang aku tak penah tengok..