CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: morienjai

KIDAL

erm... cam haku ni lak walopon kidal tp agaknye dah terbiasa guna peralatan org x kidal sikit sebanyak bole la wat keje guna tangan kanan...

tp kalo masuk dapur mmg kompem wat keje tangan kiri gak, menulis pon same...kalo menulis guna tangan kanan rasenye tulisan dak tadika lagi lawa dari tulisan haku

Papalanjiut This user has been deleted
aaikk, asyik nampak kelebihan kidal je, righthanded pun stylo per ...hoho

dah dah.. wei.. gi sambung keje laaa poyo..

tapikan aa.. kekadang jumpe kidal jarang kan.. dlm 10 org.. mungkin baru 2-3 org je yg kidall..

tp aku heran naper ada certain org dia mcm tgk orang  yg kidal ni cam ......ntah...geli ker..jijik ker aku pon tak paham..especially bila buat kejer2 kat dapur la..nak masak sumer....pasal guner tgn kiri kan.....

aku ckp ni pasal dah kena dah kat aku ni.....aku tgh potong sayur..pastu ada la makhluk  Allah ni nmpk...dgn wajah cam mencebik gitu dia berkata..." Ko kidal yer Na?"...aku angguk jelah....

mungkin sbb dlm keturunan dia tak penah lagi ada yg kidal kot.....padahal aku ingat lagi kata2 kakak aku...:-

"Orang kidal la untung, pasal bila potong sayur atau buah....dia pegang sayur dgn tgn kanan..and pisau tgn kiri....tp kalu org yg righthanded, dia pegang sayur or buah dgn tgn kiri..pisau kat tgn kanan....."

whatever orangtu pikir..aku tetap bangga jadik org yg kidal. biorlah diaa.......

hi akupun kidal...

teringat masa kecik2 dulu sebab kidal  makan pun tangan kiri sekali bapak aku pukul tangan dan since tu aku otomatik makan tangan kanan tp ngan sudu aku tak reti pegang belah kanan asik jatuh je lam pinggan..dalam ramai2 cucu aku sorang je kidal dan selalu kena marah ngan atok pasal aku kidal..uhukkk sedihhh..

pastu kalau bab keje skolah aku la selalu nolong adik aku menulis..masa tu dia darjah 1..tulisan pun cam cakar ayam..aku tolong habiskan keje skolah dia nulis tangan kanan..hahaha memang sebijik cam tulisan kanan dia

aper2 pun aku ok  je jadi orang kidal

[ Last edited by  lesung at 14-7-2006 03:54 PM ]

he2...adatla,mcm2 leh dikenangkan time kita pakai tgn kiri,masa kita kecik2 lu kan...,kalau dpikirkan....kidal special tau....byk benda yg wat kita lain dari org yg pakai kanan ni....tp bab mkn pakai tgn tu,jgn la kiri k...t org cemuh n jijik lak.....tak pun guna jer sudu dgn tgn kiri....kalau org tanya,kata jer tgn kanan luka atau sakit....heee

Follow Us
dulu masa sekolah rendah ada sorang ustaz tu paksa aku tulis dengan tangan kanan. letih aku nak tulis guna tgn kanan. klu dia nampak aku tulis guna  tangan kanan mesti kena ketuk. aku pun tak tau apasal dia anti ngan tangan kidal.

hmm....org2 yg kuat agama ni...lebih menjurus pada benda2 yg berkenaan yg sebelah kanan(kebaikkan)...mgkn masa tu,dia nak anak murid dia...lebih menjurus pada pkara2 kebaikkan...tp sebenarnya...yak ada salah la nak menulis pakai tgn kiri....lain la nak bsalam atau menerima n mmberi ssuatu pemberian,mmg kena gunakan tgn yg kanan tu.......

hmm....org2 yg kuat agama ni...lebih menjurus pada benda2 yg berkenaan yg sebelah kanan(kebaikkan)...mgkn masa tu,dia nak anak murid dia...lebih menjurus pada pkara2 kebaikkan...tp sebenarnya...tak ada salah pun nak menulis pakai tgn kiri....lain la nak bsalam atau menerima n mmberi ssuatu pemberian,mmg kena gunakan tgn yg kanan tu.......

Originally posted by gurluvpink at 13-7-2006 10:50 PM
abang aku plak..dier praktis tulis gune tangan kanan n kiri..
time aku kecik2 dulu, aku pelik tengok dier duk blaja tulis tangan kiri..bukan dilahirkan sbagai kidal pun.
biler aku tanya dier, 'ke ...

same ngan abg aku..tp dia kidal..sibuk dok blaja tulis tgn kanan..aku tk tanye la plak asal dia dol blaja tulis kanan.. sbb aku jeles dia kidal.. hehe

Bersyukurlah kita smua.....sebab dianugerahkan tuhan...sepasang tangan yg sempurna...tak kisah la...menjurus pada kiri atau kanan....

ramai gak kidal..aku pun..
tp takde la problem sgt pun since bnyk kejer2 harian aku tangan kanan..even main tennis aku kanan gak..
satu je problem biler tangan kiri nih..biler time kat lecture hall tuh..kan ade meja satu2 tuh..mmg untuk right handed..biler kita yg kidal ni nak tulis..xde alas nak letak tangan biler nal menulis..so kena pandai2 park tangan so beij menulis.hehehe

somemore..cara aku menulis nih..ramai member kata mcm cacat..hahaha

aku kidal gak .. sbb ikut mak aku ... mak aku ajar aku time kecik dalam darjah empat .. tulis guna tangan kiri ... aku sorang dalam keluarga kidal ... kelebihan? tak de .. cuma bila sparring utk taekwondo .. snang sket ..sbb yg terkuat ade la kiri .. baik kaki ngan tangan ... match ngan yg lain sbb yg lain terer kanan .. lemah kiri heheheh

Originally posted by payrol at 15-7-2006 02:15 PM
ramai gak kidal..aku pun..
tp takde la problem sgt pun since bnyk kejer2 harian aku tangan kanan..even main tennis aku kanan gak..
satu je problem biler tangan kiri nih..biler time kat lecture ha ...

aik?:    ko pon ade kat sini gak ye payrol?....eheheheh tak sangka ko pon kidal......:hatdown:

Reply #52 payrol's post

betul tuu payrol...lagi2 kalo time exam..tension tul..x selesa btl biler meja tuu at right hand side...apa salahnyer letak for left hand side...

Originally posted by ReksakseHuduh23 at 13-7-2006 10:10 PM
aku tgk org kidal bijak.. tol ke..

kalo bijak..dah lama aku jd member mensa..:lol

Originally posted by luvsuk at 16-7-2006 01:36 AM

aik?:    ko pon ade kat sini gak ye payrol?....eheheheh tak sangka ko pon kidal......:hatdown:

hehe...ata..sekali sekala tukar angin skit..baca problem org..lepak aviation selalu x best gak...

Originally posted by jpl_fan at 16-7-2006 01:49 AM
betul tuu payrol...lagi2 kalo time exam..tension tul..x selesa btl biler meja tuu at right hand side...apa salahnyer letak for left hand side...

tu lar pasal..kalo dapat meja camtuh..mesti dok pk camne nak letak posisi badan nak menulis..heheh..org tgk kita pun mcm semacam je sbb posisi lain..hehehe

right - handed

Aku bukan kidal tapi kalau tulis guna tangan kiri, ok je writing tu. mcm guna tgn kanan gak cuma lebih besar & lambat sikit. buat keje2 lain kalau guna tangan kiri pn alhamdulillah takde masalah. in case kalau apa2 jadi kt tgn kanan ni, ade la backup. tp nak share citer pasal kawan yg kidal. sian gak dia ni. kalau susun barang mesti mcm terbalik. kalau biasanya kita susun file dari kiri ke kanan, tapi dia susun dari kanan ke kiri.

Hehehe... Ramainya forumer kat sini yg kidal.....

Adakah ni maknanya orang kidal banyak problem.... ekekeke....

Originally posted by hairanaz at 14-7-2006 15:39
tp aku heran naper ada certain org dia mcm tgk orang  yg kidal ni cam ......ntah...geli ker..jijik ker aku pon tak paham..especially bila buat kejer2 kat dapur la..nak masak sumer....pasal guner tg ...

aku penah dgr org ckp, dulu2 tukang masak istana musti kidal atas sebab2 di atas la... betul ke tak ntah la...