CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Remy_3D

[MERGED] Fiksyen melayu yang bertaraf dunia (by Greenbottle3 & Remy_3D)

la....aku ke kena beli
huh huh

aku ni cuma budak kecik yg hanya mempunyai akaun bank di bank pertanian (jgnlah gelakkan kan aku)

sipnosis???
aku betul2 dah tak igtlah
kali terkahir aku baca pun
masa darjah 3 or 4

mmg tak bapa nak igt...yg aku igt..aku asik ketawa aja masa tu(masa tu dok pk..not bad jugak perang2 nih)
insya Allah kalau aku jumpa buku tu
aku akan beli
dan remy...kalau kau nak pinjam
aku pos kan jela....(kalau aku jumpa lah buku tu...)

sbb kedai buku DBP ni..bukak waktu pejabat(budus tol)
camna nak g

3 Tahun 8 Bulan

:dia: :dia: yeeeeeee...baca buku ni dulu pinjam kat library masa darjah 3. Dia citer zaman Jepun. Samalahhh... ingat2
lupa... tapi citer dia yg ingat sikit... diorang kena makan ubi kayu campur nasik... kena sembunyi dalam lubang masa
Jepun bom... I ask my mom.. dia kata memang sejibik-sejibik cam idup dia masa zaman Jepun dulu lahhhh.....

Kat mana ada jual ek? Popular , MPH ada ke?

Rate

1

Remy cuba check karya2 faizal tehrani....

faizal tehrani

aku sebenarnya tak kenal pon dia
tapi korang dok sebut sebut pasal dia
dan kebetulan dia ada tulis cepen dlm buku komsas aku
aku ada buku

lagi cepen cerpen underground
by saharil hasrin sanin
dan
faizal tehrani

abg aku punya..aku men hambek jaa
siap ada tandatangan dua dua penulis ni lagi

hmm...not bad lah...

Originally posted by tieyramisu at 30-10-2005 02:34 PM
:dia: :dia: yeeeeeee...baca buku ni dulu pinjam kat library masa darjah 3. Dia citer zaman Jepun. Samalahhh... ingat2
lupa... tapi citer dia yg ingat sikit... diorang kena makan ubi kayu campur n ...

kalau baca post Duta kat atas tu...MPH...tapi tgh out of stock...
RM5 je...baca balik post dia kat atas tu...

er...duta buku tiga thun lapan bulan tuh sesuai ker d bace time bkn zman kana2.... kengkadang buku jaman kanak2 nih aku dah tak leh bace walaupun aku tau best cam buku enid blyton aku tuh...walaupun aku tau best bukak jer aku dah boring....

Follow Us
aku rasa sesuai
kalau kau nakkan sesuatu yg light

misalnya
tgh tunggu geperen telepon
tapi tak tepon tepon
kau baca buku nih..

tgk yak yak dalam tandas kee
buku ni seakan akan buku dr roald dahl
walaupun utk kanak kanak
tapi bila kita baca
still rasa enjoy

mcm buku enid tu
kita dah terlalu byk baca sejak kecik
huhuhuhu

tapi terpulanglah

Rate

1

Originally posted by Duta lover at 5-11-2005 03:04 PM
aku rasa sesuai
kalau kau nakkan sesuatu yg light

misalnya
tgh tunggu geperen telepon
tapi tak tepon tepon
kau baca buku nih..

tgk yak yak dalam tandas kee
buku ni seakan akan buku dr roald dahl
walaupun utk kanak kanak
tapi bila kita baca
still rasa enjoy

mcm buku enid tu
kita dah terlalu byk baca sejak kecik
huhuhuhu

ceh hampeh la ko duta (jgn mare)...ade ker patut buku yg ko kate pasal mesia(tanah melayu kot) jaman dulu2 ko suruh aku  bwk g tandas....hilang semangat patriotik aku...:lol

huhu..aku rasa takda masalah pun

aku mmg suka baca masa tgh yak yak
tapi slalunya aku baca komik

hhohohohho

sorila..aku ni mmg cakap terus terang je

novel DBP pun boleh tahan jugak. ada satu tu, aku tak ingat tajuknya. tapi kisah budak pompuan ni pergi oberse dengan mak dan adik dia. pak dia belajar kat sana. aku baca masa zaman sekolah rendah. nasib baik adik aku ada buku tu pasal guna untuk bahasa melayu form 4. tapi citer tu memang best le. walaupun kisah budak belasan tahun, tapi bukanlah macam budak sekarang. kiranya cerita pasal budak tu evergreen le. sesuai dibaca sepanjang zaman. kisah dia bercuti. aku rasa macam aku pun dalam citer tu jugak. nanti aku find out apa tajuk novel tu.

Rate

1

hi.. saya org baru..  pada yg berminat pada novel yg bukan novel leleh, saya nak cadangkan RAHSIA AGENDA ALAM HITAM-KELAHIRAN MUFRAD oleh Zehann Ur Rakhie .

Citer ni mengisahkan waris Raja Bersiong,Indera Gurana yang ingin menyesatkan manusia. Dia menawarkan keremajaan kepada pengikutnya. Pengikutnya dapat merubah paras menjadi separuh anjing manakala keturunan raja bersiong pula dapat menjadi separuh harimau. Citer ni mengandungi unsur kesufian,agama,sejarah. Ada jugak disebutkan makhluk halus lain..

kesimpulannya, citer ni memang best dan berbaloi.. 500 (ker 700,saya dah lupa) pages dgn harga RM25.90. Citer ni tak puas membacanya, sebab seolah2 mengisahkan ORIGIN kelahiran mufrad (tunggal) keturunan raja bersiong yg membelakangkan keturunannya dengan memilih kebenaran dan menghapuskan kemungkaran. Mungkin akan ada sambungannya.

Nama penulisnya pula merupakan namapena baru dalam penulisan novel. Saya kira Zehann Ur Rakhie adalah bukan nama sebenarnya.

Cover buku ni jugak catchy, wajah seorang lelaki dengan mata merah dan belang harimau di pipinya.citer ni jugak ada unsur lucu terutama ketika pengembaraan Saliman dan Sheikh dalam mencari kitab hitam.

Ahkir kata, harap semua enjoy citer ni, seperti mana saya enjoy membacanya. Citer ni walau dalam genre seram, tapi tidak lah seseram Tamar Jalis yang mementingkan details pertarungan dgn makhluk halus. Citer ni amat sederhana dalam hal itu.

Rate

1

Reply #30 shidaaziz's post

erk...napalah aku rasa mcm tahu je novel apa yg kau baca
tapi aku stadi novel len

huhuhuhuhu...

tapi aku suka sgt baca anak din biola
masa pmr pun aku jawab guna novel nih
semua jalan cerita dia aku igt

skang ni aku tgh carik novel julia ngan konseto terakhir

duta, aku dah find out tajuknya. Aku Anak Timur. buku ni aku baca kalau tak silap masa darjah 6. tapi masa tu tak sempat nk habis baca. dulu2 masa sekolah aku suka baca citer shakespere, mengelilingi dunia dalam (tak ingt berapa hari). kisah2 pelik2 tu, aku minat le baca.

dia becenta ngan org puteh yg ada kacuk indonesia tu eik
aku penah baca sipnosis dia la kalau tak silap

-------------------------------------

masa aku kecik dulu
abg2 ngan akak aku ada banyak buku buku melayu yg best
ahh ruginya sbb dulu aku tak minat membaca

pastu masa nak pindah umah
aku pg sedekah kat library skolah aku

antaranya
lombong raja sulaiman
pengembaraan artakus
pastu ada satu lagi tu aku tak igt..ada kapal kapal

byk buku pahlawan2,askar
byklah...

sejarah melayu pun ada

[ Last edited by Duta lover at 9-11-2005 01:02 PM ]

duta,
betul le tu. aku suka citer tu. tak jemu. kisah dia mengembara.

fiksyen melayu yg bertaraf 'dunia'

Saya teramat ingin untuk kembali kepada pembacaan dalam bahasa melayu, bahasa saya sendiri tapi malang nya saya tidak punyai pengetahuan lansung tentang fiksyen2 yang berkualiti dalam bahasa kita ini. Antara sebab nya mungkin kerana kekurangan pendedahan dalam surat kabar dan juga internet termasuk blog blog yang berkualiti memperkatakan pasal fiksyen melayu .

Oleh itu saya nak minta tolong kawan2 di sini berikan sedikit panduan kepada saya tentang perkara berikut:-

1) siapa kah penulis2 melayu sekarang yg di anggap penulis2 'serius'?...nama yg saya kenal hanya Feisal Tehrani

2) adakah blog2 yg bincang pasal sastera dan penulisan melayu yg baik?...kalau ada tolong berikan link di sini

Rate

1

check out iscol klang's link on novel-novel melayu free.. novel dipaparkan dalam utusan malaysia

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

Rate

1

1) siapa kah penulis2 melayu sekarang yg di anggap penulis2 'serius'?...nama yg saya kenal hanya Feisal Tehrani
kalau nak cari nama-nama penulis lain, mungkin boleh check website http://ujanailmu.com.my
buku-buku fiksyen yang dijual, penulisnya hasil asahan kem utusan.. atau minggu penulis, boleh cuba zaid akhtar, aminah mokhtar dan ramai lagi..

antara generasi penulis muda yang menonjol adalah ghafirah idris

2) adakah blog2 yg bincang pasal sastera dan penulisan melayu yg baik?...kalau ada tolong berikan link di sini

Faisal Tehrani's blog: http://tehranifaisal.blogspot.com
Ghafirah Idris: http://ghafirahidris.blogspot.com

Rate

1

berbanyak terima kasih cik limau-nipis:
saya baru saja lawati blog feisal tehrani. I'm quite surprised. Pandangan dia tentang Malaysia dan Islam  nampak nya cukup serasi dengan pandangan saya!

saya akan cuba cari buku2 nya.
(saya tau thesis nya dulu adalah tentang buku Gabriel Garcia Marquez yg terkenal 'hundred years of solitude' yg juga yg saya amat minati...so saya fikir saya mungkin akan suka buku2 feisal juga.

OK, selain Feisal, boleh cik limau dan kawan2 lain  beri cadangan kepada saya 5 buku dari penulis2 lain YANG SETARAF dengan Feisal Tehrani?

(sekarang ni saya ada beratus novel inggeris dan termasuk terjemahan2 penulis asing ke dalam bahasa inggeris tapi tidak ada SATU pun novel melayu, saya fikir saya harus mengenali dan membuat koleksi novel2 penulis bangsa sendiri pula)...).

Rate

1

oh God.. I can't think a name.. tapi ada satu
dia penulis bukanlah maha hebat, tetapi dialah antara pelopor terawal sains fiksyen Malaysia..
buku-buku saga artakusiad adalah bestsellers di awal 90-an..

Ahmad Patria Abdullah.. sekarang merupakan seorang doktor perubatan

dia menulis karya agung artakusiad ketika berumur belasan tahun.. skrg kembali menulis sambungan saga artakus yang tergantung semenjak tahun 1994 atas permintaan peminat sirinya...

ini mmg buku out of date publications, berpengaruh ala-ala LOTR.. tapi mmg mmg sangat menarik, novel baru sambungan artakus nampak kematangannya..

in order of publication (saga Artakus);
Permata Aurorarius
Kota Arialon
Kembar Artakus
Puteri Alindalia
Petua Azkram
Pedang Aurora
Legenda Numerius
and coming soon.. buku penutup

dialah pencipta Jundak dan Herakos, makhluk kegelapan yang ingin menakluk aurora..
yes, it's sort of LOTR.. tapi ramai terkejut ngan penulisannya.. kerana tak sangka Malaysia mampu melahirkan seorang penulis yang bermutu dalam sains fiksyen

Rate

1