CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: husz

Buku yg tak suke + menyesal beli

setakat ni, asal aku bli novel yg ditulis penulis baru mesti tak best. sinopsis kat belakang buku best, bila baca, bohsan sungguh. :@
tp ada jgk penulis yg aku rasa best, tp novel dorg yg terbaru tak best plak.

huhu.
setakat ni, novel damya hanna aku tak penah miss bli wpun sejak novel ke-3nya dah tak best critanya.
sbb aku harap crita dia makin best, tp nampknya makin tak best. bicara hati ngan sepi tanpa cinta je yg best dibaca.

novel lain yg tak best:
1. mencari cinta.
2. demi kasih ini.
3. janjiku bersamamu.
4. kau laksana bulan.
5. ria qistina.
6. aura cinta.
7. gerimis di hati.
8. duri.

huhu...
yg aku senaraikan ni semua aku bli.
demi novel Melayu, aku sanggup bli. tp kekadg tebeli la novel seperti jenis2 mcm yg disenaraikan.
tu la skrg ni, jrg dah bli novel kalu penulis dia aku tak kenal, yg terkenal je aku bli.
huhu.

[ Last edited by  hijau88 at 16-11-2008 08:14 PM ]

Rate

1

Bujang senang Legenda Sebuah Cinta oleh DR IDRIS BOI adalah sebuah buku yang aku memang nyesal beli.. ingatkan best.. tp hero asyik menang jer, tak best tul ... plot tak menarik, walaupun konsep cerita agak menarik.. bahasa pun biasa saja...

dan ada mesej negatif lak tu.. watak-watak jahat dalam citer tu walaupun mereka jadik jahat disebabkan oleh keadaan, dan diberi pilihan oleh hero utk taubat, tapi semua pikir dosa mereka tak terampun oleh Allah..

apa? Ingat rahmat Allah kecik sangat ker?

bengang betul biler baca buku ni.. mempergunakan konsep islamik, tapi tak membantu watak dari segi mesej...

baik aku baca Aweks KL.. selamba giler.. dan terkeluo landasan.. tp at least aku tau laa mesejnya.. daa...

Rate

1

Reply #155 juwita_s's post

semenjak dua menjak ni aku pn mcm ko jgk....bc dlu baru beli..

mmmmmm sama laaa...dlm byk2 buku ade laa 2, 3 yg xpuas hati coz beli..
sbbnye kalo kat book store, mane dan nak bukak n belek buku tu beria coz buku tu da bersampol.so ade xde just baca sinopsis kat belkang..then beli..huhu tapi mmg sedeylaaa bile baca coz buku yg dibeli tu xmenarik mint lgsg...
slalunya nor ni jenis baca buku ulang-ulang.so untuk buku yg xbest tu mmg xpernah nak ulang laa..masa baca pon punyalah lambat nak abes sampai leh jadik penin2 pale bace buku...antara buku yg nor jenis xsuka ialah buku cite@novel tp penulisan teramatlaa berat...kdg2 pk kalau baca novel ni nak something yg smple n easy to read coz nak mengisi masa lapang, tp kalau da berat cane plak, baik bace buku ilmiah..da laa buku2 study mmg berat2 belaka tambah novel yg berat..lagilaa penin pale hotak..huhu

so ni laa satu novel yg rase mmg xleh nak ikot sampai skrg..Arca kasih, Alaf..huhu ade sesape yg da baca cite ni x?

kat mana nak cari novel lama tajuk SAGA?...dulu2 penah beli..tapi dah hilang ntah ke mana...bleh sesiapa bagitau mana nak dapatkan novel2 lama ni?....timakasih byk2

Balas #164 nor_hh\ catat

ye betul.. aku pun tersangat la menyesalnyer beli buku arca kasih ni dulu kala... lagi satu novel 1st HM Tuah.. dan 1st novel iyani mysara ...penulis2 ni aku dah tobat nak beli buku derang walaupun dah makin banyak noveldia org buat... sebenarnya ada banyak lagi novel yg aku menyesal beli... esp terbitan alaf21... hua.... ntah apa2 kadang2 tu.....

baru2 ni plak ak beli Andai Itu Takdirnya....
aku teruja membelinya sebab salesgirl kat bookshop tu beria promote kata buku tu sgt best....
aku pun beli....

novel tu takla tak ok....okla jugak.. criter sedih.. boleh buat org menangis 4, 5 jam....
tp.... alangkah bagusnya jka seorang peguam boleh menulis something yg lain dr yang dah biasa ada di pasaran...hu hu...

Follow Us
tangisan bulan madu yang 2nd tu.. bosan..

Novel-novel Dr Tuah tobat nak beli

due nih

bli last month. tringin sgt nk try Tanya Huff, n J.V. Jones tu nyer lak ade Robert Jordan's quote "Wonderful".

last2, rase rugi je rm60+. Tanya Huff cite die lembab n watak2 die bisexual. Jones' lak cite x menarik langsung

Rate

1

Assalamualaikum / salam sejahtera,

Saya ni peminat RAM. semua buku dia saya dah baca dan satu buku sedang baca. Tapi ada satu buku dia yang saya tak dapat habis baca. Buku Hatiku Di Harajuku.

Mungkin sebab terlalu menceritakan berkenaan budaya yakuza dan Jepun. Pada saya tak menarik. Ni sama kes macam filem sumolah afdlin tu walaupun afdlin pengarah yang bagus, Sumolah kurang berjaya walaupun telah menggunakan rempah antarabangsa, Tomyam Thai, Bihun Singapura, nasi lemak Malaysia dan sushi jepun. Tapi ada buku dulu tajuk Hyang Im terbitan rhythm berkenaan budaya gadis korea best pula. Jadi bergantung pada penulis juga cara nak olah cerita yang ada unsur budaya luar agar menarik untuk baca.

pada orang lain mungkin ok. Macam komen-komen lepas, ramai yang susah nak masuk gaya penulisan Dr Tuah, pada saya ok. cuma mencabar minda juga. sama juga dengan buku 1515 faisal tehrani, pada saya best tapi pada orang lain pening kepala.

Novel KLON-Penerbit Alaf 21.

Plotnya pasal pembunuhan, psiko seorang gadis dari kecil hingga ke besar ala-ala filem SCREAM, I KNOW WHAT U DID ...

Tak terasa keseraman. Tak diolah dengan baik.

Tapi novel-novel Khadijah Hashim tak pernah mengecewakan ...

Originally posted by joey_mcintrye at 25-1-2009 05:17 PM
Novel KLON-Penerbit Alaf 21.

Plotnya pasal pembunuhan, psiko seorang gadis dari kecil hingga ke besar ala-ala filem SCREAM, I KNOW WHAT U DID ...

Tak terasa keseraman. Tak diolah dengan ba ...

Novel ni saya pernah baca, tapi kasi can la sebab ni novel pertama dia.

Nyesal Beli- Fitrah kasih

Aku bace xsmpai 1/3 rase boring..then trus bg mmber aku pnjam, die je yg bace...aku plak xtau ble nk bace..mcm dh xbace jek mlainkn dh xde buku lain nk bace...

huhuuu...hopefully nvel SPBI xmnyesalkan aku..tebai tuh nak ngabih...

Bahang selatan.....mmg nyesal beli.....

dlm koleksi buku yg aku paling byk terbitan alaf21. mmg tak dinafikan ada yg tak best, jln citer membosankan

antara penulis yg menghasilkan novel yg tak menarik
aina emir
eka farhana
bikash nur idrish
kreisya riesya

paling bosan and mencik nak baca smpi skip berjuta2 page is bukan puteri lindunagn bulan...........dia je la nak besh.......dia je la baek......pergh!~ fantasi tol....life is all abt reality dos

novel2 kru production saper name pengarang dier meor erkkk skrip cicakman dier yang watt

Originally posted by otakotak at 2-2-2009 05:20 PM
paling bosan and mencik nak baca smpi skip berjuta2 page is bukan puteri lindunagn bulan...........dia je la nak besh.......dia je la baek......pergh!~ fantasi tol....life is all abt reality dos

setuju ngan otak-otak
menci tau kalau baca nobel yg penuh fantasi
watak penuh sempurna terlampau perfect sampai macam malaikat
kekonon dialah paling setia, paling baik, tak pernah buat dosa, paling cantik sampai nama pun berpuntal lidah nak nyebut
buhsan kalau citer yg tak berpijak dibumi nyata ni
memang selalu jumpa citer gini lelama citer dlm sumer novel mcm satu acuan jer
kalau tulih tu biarlah seimbang.. hidup nikan penuh realiti

Reply #176 MMISS's post

kebanyakan alaf 21 ar... kalo nk beli novel tu tgok penerbit dulu lps tu penulis lak..

kalo nama penulis sengal berbelit2 glamernya,  mmg tak beli....