CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10731|Reply: 60

I Wanna Reduce/Stop Smoking

Hmmm, aku ni smoker for about  4 5 years ... sampai la aku kahwin ni, aku masih smoking ... hubby aku pun smoker gak, dia tak la marah aku hisap rokok tapi dia da tegur gak aku supaya slow down or stop secara perlahan.

Since kat ofis aku ni pergaulan agak sosial gak ler ... so office mate aku both guys/gals quite open minded ... hisap rokok pun sekali kat tepi tangga.  Kat luar macam kat restoran tu aku tak la smoke openly kecuali kalau kat tempat clubbing.  Kalau aku tak tahan sangat, aku masuk toilet duduk kat bowl tu lepaskan segala hajat :ting:

Aku dah 3 tahun kahwin ... 28th Dec ni anniversary aku yang ketiga, anak belum ada lagi ... tak menjadil lagi, aku nak sangat rasa dapat baby dan take care after baby.

So, korang kalau ad apetua dan nasihat tu, bagi la tau aku ... kalau tak dapat stop terus, at least aku dapat slow down on quantity ... errr, one more thing, aku ni sihat walafiat ... aku exercise kat gym, jog three times a week at 5 in the moning, i play futsal and i swim regularly, selalu join aktiviti lasak.  aku mostly stay sorang coz hubby aku kerja outstation ... weekends jer dia balik.

Tolong aku yer :pray:

Rate

1

Reply #1 sxyizreen's post

hi, actually aku pun ada member gak macam ko.  lasak selasaknya.  hisap rokok and boleh bermain sepak takraw.  badan dia mak oii keras macam jantan.hehehe.. dia pun dah lama kawin dan masih tak ada anak.
so anyway, berbalik kepada masalah u, i'm sure u memang sayang kat husband u.  selalu nya kalau kita sayang kat org tu kita akan dgr cakap dia. tambahan apa yang dia suruh tu adalah perkara yang amat baik.  so just 'bermain' sikit dgn mental tu. Misalnya,  kalau aku berhenti rokok, suami akan sayang aku lebih.  kalau niat aku baik nanti Tuhan akan kabulkan permintaan aku utk dpat anak.  so cuba cuba lah berubah dan berfikir yang baik2 sahaja.  bukankah bila kita berkawin kita mahu semuanya baik2 belaka.
semoga berjaya.

isap2 ler rokok laki tuh slalu..konpem leh berenti isap rokok asap tuh...hahahaha...

Originally posted by dainese at 8-12-2005 10:11
isap2 ler rokok laki tuh slalu..konpem leh berenti isap rokok asap tuh...hahahaha...
apa la ko ni ... aku honest mintak pendapat ni ... ko kalau nak bergurau lucah ngan aku, kat TNSE dah ler nf:nf:

kotakcemut This user has been deleted
urmm...:hmm:

ape kate klau tiap kali nak isap rokok...mkn gegula...tapi gegula yg tak der sugar...
klau mkn gegula yg ader sugar..ttetakut plak kena kencing manis..

all the bestttt

i laik this questionn... sy pun mcm sedari gak.. smoker tetap tanpa gaji.. tapi tu dulu.. skang kurang skit.. nak berhenti merokok boleh..tapi dia takkan boleh berhenti terus.. tak kira la segagah mana orang tuh kalo dah ketagih asap mmg payah nak berhenti.. start slow slow.. bajet la sebulan baper batang.. kalo boleh bawah 30 batang.. lepas sebulan target lagi tapi lagi skit kuantiti rokok tu.. kalo member ajak isap suruh dia isap dulu pastu tinggal skit.. nanti lama lama berhenti sendri la.. lagi satu kalo anak dapat mak isap rokok tak ke malu ?

Follow Us
Originally posted by sxyizreen at 8-12-2005 09:14 AM
Hmmm, aku ni smoker for about  4 5 years ... sampai la aku kahwin ni, aku masih smoking ... hubby aku pun smoker gak, dia tak la marah aku hisap rokok tapi dia da tegur gak aku supaya slow down or  ...

aku pun isap rokok jugak tapi malas nak benti lagi pasal rokok niela ilham aku bila aku pening buat keje...dah jadi mcm habit..bukan addicted...

tapi kalu nak benti..

cuba ko try pakai nicotine patch...ada juga effectnye tak silap aku...

ada juga yg cuba cara hypnotize...(yg nie tak pasti)...tapi dalam iklan mereka  kata boleh benti rokok dalam 24 jam....

merokok boleh menyebabkan kemandulan dan kecacatan kepada telur ovari dan sperma lelaki...kesimpulannya berhenti
merokok...!

............:cak::cak::cak::cak::cak:...dpt rasa nikmat ayaq nira 'Nipah'nya sekalikan............:cak::cak::cak::cak:

Originally posted by dainese at 8-12-2005 10:11 AM

Originally posted by ifanonline at 8-12-2005 06:52 PM
merokok boleh menyebabkan kemandulan dan kecacatan kepada telur ovari dan sperma lelaki...kesimpulannya berhenti
merokok...!

ye ker? tapi member aku sampai lani isap rokok boleh beranak 2 org anak..sihat pulak tuh dedua anak2 die
ni mungkin nasib yang tak baik..
takut pulak aku..

aku pun tgh nak reduce smoking nih..so far aku dah reduce..kalau gi kedai tuh gatal jer tgn nak beli rokok, tapi aku kuatkan semangat..bile balik umah , takde rokok, aku gelisah memanjang..camner ek?

skang ni aku jadi social smoker, bile member dtg, bwk rokok, baru aku smoke..tapi bile tensen..aku nak smoke jer..
aku jarang smoking kat public, aku smoke dlm bilik karaoke , club dan di balkoni rumah, itu pun laki aku ada..yang pelik laki aku tak hisap rokok..(isap bende lain ar..muakakaka)

even aku smoker, aku tetap amalkan hidup sihat mcm gi gym, swimming, dance and kick boxing class..aktif gak..cume skang aku kene kurangkan smoking or berhenti terus.

ada org suh makan gula2..aku tak sanggup mkn gula2 byk2..kang rongak gigi aku ni..
ada petua lain?

[ Last edited by miss_comel at 9-12-2005 03:35 AM ]

Originally posted by dainese at 8-12-2005 10:11 AM

ini wajib tak boleh tinggal..

cakap ifan tu betul..

kena kuat semangat ni... disiplin utk tinggalkan rokok tu..
bila ko rasa nak hisap rokok tu..cuba le ko carik gula2.. atau chewing-gum utk perokok tu (kalau tak silap aku ada dibuat dulu...utk org yg cuba nak berhenti merokok)

sehari kalau ko hisap 5 btg.. cuba kurangkan kepada 2 btg je..
perlahan2 le..lama2 boleh le tu..

betolka org kata smoking ni satu cara kita nak stay slim???
korang yg smoking ni badan kurus2 ke ? saja nak tau...:stp:

Hmmm, aku ni smoker for about  4 5 years ... sampai la aku kahwin ni, aku masih smoking ... hubby aku pun smoker gak, dia tak la marah aku hisap rokok tapi dia da tegur gak aku supaya slow down or  ...

ayah midar used to be a heavy smoker b4..
tp skrg ni..alhamdulillah.. mmg x smoke langsung..
Midar ingat dia penah kasi petua kt sepupu utk berenti merokok..
ader 4 petua.. tp midar cuma ingat 1 ajer..

one of that..cuba tahan jgn isap rokok s'pas mkn...
biasanyer s'pas mkn..smokers mesti nk isap rokok kn....
so, cuba ler tahan diri tu skit...insya-allah..ok kot..

the rest..nti midar tanyer ngan ayah...

anyway..aper2 pon..semuanyer bermula ngan diri sendiri..
Good luck dear...

sapi This user has been deleted

In your kes..no boby can help u.Only u yourself have to help yourself.Kuatkan semangat.Biler terasa nak merokok,kunyahlah sesuatu seperti gula gula atau pun sibukkan diri awak dengan kerja kerja umah atau apa saja yg boleh buat awak lupa akan rokok itu.Try your best k.

http://intanzzz.15.forumer.com

Thank pada yang bagi pendapat ... really appreaciate that.

Anyway, aku rasa salah satu sebab aku susah nak stop smoking ni mungkin gak coz of peer pressure, persekitaran aku.  maybe u all folks can give some suggestions on this.  Just like i said b4, office mates aku mostly smokers (guys/gals) ... my life kat opis revolves around them ... and member kat luar pun mostly smokers.

aku skang tgh kuatkan semangat..so far kalau duk sorg2 kat umah aku tak beli rokok n tak merokok..
tapi bile kawan dtg..aku bedal pulak..
nasib member aku jarang2 jer dtg..
skang ni tgh tahan jer..
nak benti terus susah gak..bile member dah hulur..aku bedal jer...

susah gak kan ... pagi tadi dalam kereta masa drive hisap sebatang ... lepas breakfast and b4 lunch time dah 2 batang ... lunch hour tadi 2 batang ... ni nak kuar pergi tepi tangga lagi :hmm:

Originally posted by sxyizreen at 9-12-2005 02:47 PM
susah gak kan ... pagi tadi dalam kereta masa drive hisap sebatang ... lepas breakfast and b4 lunch time dah 2 batang ... lunch hour tadi 2 batang ... ni nak kuar pergi tepi tangga lagi :hmm:

kuatkan semangat beb..
tapi bile join member gitu, teruja lak..
pepehal aku kene kontrol

skang aku kurangkan isap..tak lah sekotak sehari..

huhu takper.. dalam dunia mesti ada org sekeliling isap rokok.. kita cuma kene tahan jer..  baget la baper batang sebulan.. seminggu ker.. mesti boleh nyer lah