CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ijazahri

[MERGED] Baby Walker

hmmm..never heard about the disadvantage of using walker before..
tapi rasanya tak de la masalah besau sangat kot.
cuma kena pepandai jaga baby supaya jgn jatuh or terhantuk ke apa jer.
maybe takde keburukan, cuma tu je la, dari aspek keselamatan.
so mum n dad kena lebih aware masa baby duk dalam walker.
kalau perlu pasang safety gate ke apa2 utk block baby dari tangga
atau dari tempat2 yg bahaya.
errr..setuju tak?

walker is totally illegal in canada. so, aku tak boleh nak komen la, sebab sah-sah tak dijual di sini. buat what i know, memang disadvantagenyer, tak elok utk baby belajar nak berjalan nanti.yg ni bukan rumors,memang health ministry dah keluarkan larangan penjualan/penggunaan walker. kat malaysia, aku tak tahu camner la. but my advise, to sah beli la. beli exersaucer takper. bentuk mcm walker, cuma tak boleh bergerakla, just statik kat situ.lepas tu kat sekeliling tu ader toys.

as for me, nak pakai walker is fine. Tp hadkan penggunaannya. I saw some babysitters letak budak2 ni dr pagi sampai ke petang dlm walker, so that easy for them to do house chores. Aku pulak, letak anak aku sekejap2...
Pasal keselamatan, tu tanggungjwab org yg menjaga baby la...

Ain gunakan walker....tapi honestly memang suck!!!!.
Rasa menyesal dan tak worth it langsung beli.
Dahlah asyik tertonggeng je baby, pastu jap2 roda tercabut, tak balance.
Masa memula baby tak pandai jalan sangat, oklah sebab statik je.
Once dia dah bole berjalan, asyik langgar je dinding, kerusi.
Sampai satu hari Ain naik radang, Ain campak je walker tu kat depan, sebabnya, baby tertonggeng jatuh dari walker sebab tak ada brek sikit je lagi dahi dia nak kine bucu meja....Allah hai...
Pastu terus tak guna, dan alhamdulillah, umur dia 1 tahun..dah boleh jalan.

[ Last edited by WeAiNe at 30-3-2006 09:16 AM ]

Originally posted by eyzlyn at 30-3-2006 01:36 AM
walker is totally illegal in canada. so, aku tak boleh nak komen la, sebab sah-sah tak dijual di sini. buat what i know, memang disadvantagenyer, tak elok utk baby belajar nak berjalan nanti.yg ni  ...

exersaucer tu bentuk camne pulak?ada jual ke kat msia nie?
dengar respond kawan2 kat sini rasa cam berat hati pulak nak beli walker..mesti ada strong reason kalau canada ban walker kan...

Follow Us
moi pon rsa nyesal gak beli walker nih. hari tuh amirah jatuh terduduk n tersadung muka dia kat meja walker tuh. seat dia tuh tak kukuh ler. masa tuh mmg rasa cam nak humban jer walker. tak worthit langsung. tu pon nasib beli yang cikai jer, pastuh mmg my baby tak masuk dah dlm walker tuh...that's my opinion n my experience...tq

Originally posted by ayu213 at 30-3-2006 12:27 AM
hmmm..never heard about the disadvantage of using walker before..
tapi rasanya tak de la masalah besau sangat kot.
cuma kena pepandai jaga baby supaya jgn jatuh or terhantuk ke apa jer.
maybe ta ...

assalamualaikum,
Hmmm...disadvantange guna walker ni taklah byk sgt cuma kiter perlu supervise baby kiter masa dlm baby walker tu jer.takut dia jatuh tertonggeng n terhantuk kepala kat dinding n lantai. i have used baby walker for all my 3 kids n so far alhamdullillah semuanya okay.Tapi i tak letak lama juz for a while especially masa nak masak n makan.kekadang i letak dlm play pen dier.I bought yg agak mahal sikit tapi berkualiti.juz imagine tahahn sampai anak ketiga tanpa cacat cela.the main thing kena supervise dia org , itu yg penting...

Originally posted by norsha at 30-3-2006 03:09 PM

exersaucer tu bentuk camne pulak?ada jual ke kat msia nie?
dengar respond kawan2 kat sini rasa cam berat hati pulak nak beli walker..mesti ada strong reason kalau canada ban walker kan...

ni rupanya exersaucer. mcm walker, cuma tak boleh bergerak...

well, the strong reason sebab walker di ban kat sini ialah due to the safety.seperti yg forumer lain dah ceritala, mcm mana. tapi kat US, walker masih dibenarkan penjualan/penggunaan.

masa lin hantar my baby pi nursery, lin tgk memang baby suka duk dlm exersaucer. tapi disebabkan haku dah ada playpen dan nampaknya mcm dah jadi tugu negara, sebab tu tak beli exersaucer.Insya-Allah, second baby beli kot.

aku plak kalau takdak walker jawabnya kena kejar anak aku keliling rumah jelah.....
nasib baik walker tu dpt hadiah.... even rumah aku byk mcm tangga 1 je tu tapi so far my baby mmg tak pernah jatuh lagik...
sbb aku tgk walker ni besar dan lebar so bila turun 1 step tu relaks je tak pernah jatuh after 3 mth guna....
my niece punya walker yg murah tu mmg senang jatuh.....sbb ringan dan rodanya 6 shj...
aku punya roda 8, so balance dia lebih ckit....

Zu pun gunakan walker, bukanlah letakkan 24 jam,,,cuma masa-masa tertentu nak bbuat keja ajalah...Memandangkan anak zu langsung tak nak duk lam playpen,,,so zu jadikan walker ni sebgai penolong zu utk buat keja umah. Tapi bila pakai walker,,,tak boleh  langsung biarkan diorang tanpa pengawasan..drawer dn benda2 bahaya kena alert lah.  Kalau boleh belilah walker yg jenis besar dn lebar yg banyak roda tu... Tapi bila anak zu dh makin besar ni,,,dia tak suka lagi duk lam walker,,,dia nak merangkak bebas seluruh umah.......penatmya nak kejar....

hehehe.. zu mirah pon camtu gak, kejap2 je benda camtuh. mula2 rocking chair, pastuh playpen, walker...sumer kejap2 jer...membazir pon ada

Originally posted by moimed at 31-3-2006 10:59 AM
hehehe.. zu mirah pon camtu gak, kejap2 je benda camtuh. mula2 rocking chair, pastuh playpen, walker...sumer kejap2 jer...membazir pon ada

Rocking chair ngn walker still digunakan lagi sampai skrg cuma playpen ja,,,jadi mcm display pulak...Dah nekad utk anak kedua,,,,dari umo sehari mesti letak kat situ...Highchair tak beli pun,,makan kat walker ja. Sori tuan umah ff: jap,,,moi..mcm tak percaya darwis,amirah dn husna dh dekat setahun ya...:hmm::hmm:

Walker ni, menurut sorang lecturer (medical) kat tempat aku keje ni, bukan setakat bahaya baby terjatuh/tersadung dsb. Tapi koordinasi antara otak kanan dan otak kiri dan juga kaki tu tak seimbang (mungkin ada perkataan lain yg sesuai) berbanding kalau baby tu merangkak. Kalau baby tu merangkak memang boleh merangsang perkembangan otak kanan dan kiri.

Alamak, aku nak explain lebih2 pun tak pandai, sbb lecturer ni cakap masa 2 thn yg lepas. Aku pun ingat2 lupa. Sbb tu kat oversea walker ni diharamkan bukan setakat bahaya tapi juga tak baik tuk perkembangan otak baby.

Kat Mesia ni, kata org kalau naik walker cepat jln. Tak jugak. Anak aku tak naik walker 11 bln dah dapat kaki, berbanding kawan2 dia yg naik walker.

Originally posted by alifinara at 31-3-2006 12:19 PM
Walker ni, menurut sorang lecturer (medical) kat tempat aku keje ni, bukan setakat bahaya baby terjatuh/tersadung dsb. Tapi koordinasi antara otak kanan dan otak kiri dan juga kaki tu tak seimbang  ...

hmm...good info alifinara..thanks a lot

yg no 1 pakai walker....11 bulan jalan...
yang no 2 berhajat nak apaki walker tapi tak kesampaian...sbb evrytime letak kat situ, si kakak yang tua badan gedebab yang sebok nak naik....

Originally posted by eyzlyn at 31-3-2006 03:22 AM

ni rupanya exersaucer. mcm walker, cuma tak boleh bergerak...

well, the strong reason sebab wa ...

pernah tengok ni kat jaya jusco dulu

owen yg sulung memang pakai walker sebab masa tu tv kat bawah so dia memang selalu duk dalam walker tu...yg no. 2 jenis tak suka duduk dalam walker sibuk nak memanjat so memang sekejap sangat bagi duduk dalam walker tu...pastu beli plak hippo yg style tolak tu.. tu pun dia tak suka gak sib baik boleh transfer jadi cam keta so tak lah membazir..lastnya walker tu simpan balik..asalnya dari yg no. 1.. Alhamdullillah boleh turun kat adik lak (tak tahu lagi biler)..

so far letak gak baby dlm walker tp since dia x pandai nak guna kaki lg, x bergerak sgt la benda tu. tp everytime letak baby dlm tu, turunkan stopper dia. so mmg x leh gerak la walker tu. letak baby dlm tu pun kejap2 je. bila dia dah boring main dlm tu, dia bising la suruh org angkat dia.

alhamdulillah, sejak dina pakai walker ni blm penah dia tertonggeng lagi...

skert mmg sentiasa awasi setiap pergerakkan dia. duduk dlm walker pon tak lama cuma time skert nak wat keje rumah n time papa dia takde nak tgk2kan dina...