CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kancilbiru

[MERGED] Pergerakan Baby

yg mcm bubble tue kan...kalau tgk byk byk kalik..akuk rasa mcm kalau kiter masak kuah lemak tue kan cam lemak meletop letop tue..ha...camtue ler nanti perot aku biler baby buat flying kick dari dalam...

shinky, aku mmg dah byyk kalik rasa nak terkencing.....ada gak sekali sekala terkencing sket sket...sbb tue gi opis kena bawak spare..nak solat kang susah!

He he he,

musim hujan kat sana kan...lagi lah nak terkucil dibuatnye, eden ni kekadang tengah syok beborak ngan my MIL, yelah hubby jauh nak borak ngan siapa lagi kan...tetiba jer nak terkucil...terus lari bilik air, tak sempat nak announce org tua tu..dahlah dia cakap sesorang...ha ha.

Kekadang tu kan tina ada gak memasa yg baby aku ni buat suspen...dia tak gerak utk jangka masa yg lama...aku panik jugak...pujuklaaa gosok-gosok suruh dia kicking...macam nak nangis pun ada..ni masa bulan puasa haritu lah..yelah cuak jugak kan...tapi after few hour..after jenuh menunggu...lastly dia gerak itupun lepas break fasting...fuhhhh lega...

so eden rasa..biarlah dia kicking sampai terkucil pun...jgn dia diam jer..he he

Originally posted by shinky_pinky at 21-11-2005 10:12 AM
Hi miera,

salam perkenalan dari shinky,

ni baby first u ker? kalau baby first memang lambat sikit nak kesan pergerakan baby, shinky haritu pun dah masuk 22 weeks baru dapat kesan, tu pun rasa ...

hi shinky... salam perkenalan dari miera juga...

ya.. ni my first baby... now dah masuk bulan ke 5.. tapi masa jumpa gyne last month (bulan ke4) masa scan tu dah nampak pergerakan baby dah.. dia angguk2kan kepala.. dia goyang2kan tangan dengan lembut... dia gerakkan2kaki dengan perlahan... first time nampak dia bergerak degan fizikal yang amat jelas... tapak kakinya very small and cute.. :love:

Originally posted by shinky_pinky at 21-11-2005 09:54 AM
Kelakar lah u ni,

sampai melompat tuh..ada orang sampai melatah..he he...

Ni kat sini still pagi lagi nih...baru jer lepas subuh, baby dah kicking dah...lapo lah tuh...nak gi breakfast.

Shinky, no wonderlah... tadi gi check doktor kata kepala dia dah ke bawah. Memang elok2 lah kaki dia hampir ngan tulang rusuk. Serious shinky, nanti shinky 9 bulan tahulah kena buli ngan baby mcm mana. :lol Nanti keluar baby, kata kat dia, "ooo, ni lah crook yg suka tendang nih..." he he he.
  Masa tgh scan pun dia gerak sakan, doktor pun tersengih je nengok perot bergerak-gerak.

Seronoknya dengar experience shinky, storm & tina, tak sabar rasanya nak sampai ke part tu. tak sabar nak tengok perut nampak movement dia.

baby skrg dah masuk 19 weeks,  so far rasa movement dia slow motion je, ada 3 kali  je tiba2 terasa dia tendang dgn kuat, pastu dah slow motion balik.

Originally posted by baby102 at 21-11-2005 01:58 PM
Seronoknya dengar experience shinky, storm & tina, tak sabar rasanya nak sampai ke part tu. tak sabar nak tengok perut nampak movement dia.

baby skrg dah masuk 19 weeks,  so far rasa movemen ...

Tak lama lagi menunggu tuh baby... memang seronok tengok dia gerak. :love: Kelakar pun ya.

Follow Us
Sultana,

Patutlah terasa sangat kicking baby u sebab kaki dia menghala kat u punya tulang rusuk...ha ha ha...cian...aku ni gelak kan orang nanti tiba turn aku baru tau...he he

Tapi, seronok kan bila baby kicking...terasa dia berkomunikasi ngan kita...kekadang rasa macam amazing jer ada satu nyawa kat dalam perut nih..besarnya kuasa Allah.  Selagi baby tu buat acrobatic kat dalam tu its okay, jgn dia senyap jer dah..

Sultana,
ff:Hubby u dah balik dr outstation ke belum? u tinggal sorang ker?

my baby plak...skang ni, klau dia bergerak, my perut pun ikut sama..herot sana sini... kenkadang tu timbul2...tapi...syiokkkk....   

Miera,

so u punya EDD on March eh...i dululah cenggitu.
Seronok lah u masa doc scan u boleh tengok kat screen monitor tu, kat sini doc tak tunjuk, hangin jer...next time i nak tengok jugak...tak kira, orang lain dpt tengok baby dia i pulak tak dapat..mana aci ek?

Baby,

sebelum ni shinky pun macam u jugak, asyik baca citer org lain pasal movement baby diaorang...kata dlm hati bilalah aku punya turn pulak nih....takpa masa berlari pantas, tak lama lagi ur turn pulak...memang seronok bila nampak movement baby pada permukaan perut kita...terasa dia wujud dalam badan kita dan terlalu rapat ngan kita.  

Don't worry...tak lama lagi bila u dah dapat kick dari baby u yg menonjolkan kaki,lutut,kepala,siku dia...u akan terkejut..he he

Originally posted by shinky_pinky at 21-11-2005 06:16 PM
Baby,

sebelum ni shinky pun macam u jugak, asyik baca citer org lain pasal movement baby diaorang...kata dlm hati bilalah aku punya turn pulak nih....takpa masa berlari pantas, tak lama lagi ur  ...

Heheheheheh tula masa cepat betul berlalu kan.  dlm pada tak sabar nak tunggu, tiba2 time tu dah sampai dah

masa cepat berlalu...ingat lagi masa awal2 pregnant, tak sabar nak tunggu rasa pergerakan baby...skang ni, amik kau...sampai herot perut... :bgrin:   

Originally posted by shinky_pinky at 21-11-2005 18:16
Baby,

sebelum ni shinky pun macam u jugak, asyik baca citer org lain pasal movement baby diaorang...kata dlm hati bilalah aku punya turn pulak nih....takpa masa berlari pantas, tak lama lagi ur  ...

masa mula2 nampak benjol2 kat perut nih, rasa takut pun ada... :bgrin:   

Originally posted by shinky_pinky at 21-11-2005 06:05 PM
Sultana,

Patutlah terasa sangat kicking baby u sebab kaki dia menghala kat u punya tulang rusuk...ha ha ha...cian...aku ni gelak kan orang nanti tiba turn aku baru tau...he he

Tapi, seronok k ...

Dah balik dah hari Jumaat hari tuh.. :bgrin:

Dah balik...

happy jer kan hubby is around.  btw u sekarang kat mana?

Originally posted by shinky_pinky at 21-11-2005 06:12 PM
Miera,

so u punya EDD on March eh...i dululah cenggitu.
Seronok lah u masa doc scan u boleh tengok kat screen monitor tu, kat sini doc tak tunjuk, hangin jer...next time i nak tengok jugak...ta ...

u bila EDD? i insyallah antara end March - early Apr. EDD date 3rd Apr. tapi masa mula2 scan 31 March.. tak tau nak guna yang mana satu...

nadin76 This user has been deleted
hi..saya bru jer join..

dah 31 weeks n ni 1st baby. memang terasa sgt dia dok menendang. i pun slalu gak tunjuk kat hubby bila perut tu naik turun.tapi perut I kecik jer...kata my doc berat baby i baru 1.4kg when i check with her last 2 weeks..

Originally posted by mieraedoera at 22-11-2005 12:39 PM

u bila EDD? i insyallah antara end March - early Apr. EDD date 3rd Apr. tapi masa mula2 scan 31 March.. tak tau nak guna yang mana satu...

Miera,

i punya EDD=14th February 2006. so i dululah nampaknya.

Originally posted by nadin76 at 22-11-2005 07:47 PM
hi..saya bru jer join..

dah 31 weeks n ni 1st baby. memang terasa sgt dia dok menendang. i pun slalu gak tunjuk kat hubby bila perut tu naik turun.tapi perut I kecik jer...kata my doc berat baby ...

Hi nadin

Salam perkenalan dari shinky,

tahniah kerana bakal menjadi ibu....rerajinlah berkongsi idea dan cerita kat sini eh...jaga diri bebaik

Originally posted by nadin76 at 22-11-2005 07:47 PM
hi..saya bru jer join..

dah 31 weeks n ni 1st baby. memang terasa sgt dia dok menendang. i pun slalu gak tunjuk kat hubby bila perut tu naik turun.tapi perut I kecik jer...kata my doc berat baby ...

Nadin, jomla join kat thread gambar pregnant tu, letak la gambar nadin tgh pregnant kat situ.  Ramai gak yg dah letak gambar kat situ. kalau nak tengok gambar montel baby, pergila kat thread tu. hehehehehehe