CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TommyHilfiger

Kucing Jamil jadi maskot baru Bukit Bintang

Close [Copy link]
kittylover This user has been deleted
Kitty pon cakap dengan my cats..cakap omputih lagiks..he..he.kalau panggil dia," Lucky, come over here!" lari dia kuar bilik datang kat kita..when I say, "come sit nect to mommy", he sits next to me..so dah paham dah dia bila orang cakap dengan dia..bila dia naik atas meja, then kita datang, I just yell "Get your ass out of my table" lari kelam kelabut mamat nie. Adik dia si Lucy,agak beban seket kata melayu nya. Dia tahu orang panggil dia tapi jarang datang EXCEPT bila dia dengar orang bukak makanan tin dia, kejap jer tengok-tengok dah tunggu depan pinggan. So I think cat pon boleh faham kita cakap apa.

Catslover This user has been deleted

Ada kebaikan tentang kucing ni

Di rome ada sebuah institusi yang memelihara kucing yang asalnya kucing terbuang dan tugas mereka ialah setiap minggu membawa berpuluh ekor kucing ke sebuah hospital yang khas untuk orang yang mengidap parkinson, sebenarnya pergerakan lemah lembut kucing dapat mengubati dan menolong orang yang mengidap parkinson,dengan cara memegang dan membelai kucing mereka akan mengikut setiap pergerakan badan kucing, ini membantu pergerakan mereka. itu yang abg baca mengenai hubungan kucing dan perubatan.

Majalah bicara keluaran pertama tentang aabg jamil....

boleh di lihat di fotopages bag jamil , telah di masukan. dan link-link di bawah ini.

catslover...

minta jangan post link di sini..kalau boleh minta forummer contact catslover melalui Private message, tentang bagaimana utk mendapatkan link2 tersebut.

mod.

[ Last edited by finnie on 6-7-2005 at 12:47 PM ]

Agaknya masih belum terlambat la saya nak wish abg jamil. Tahniah. Semoga usaha abg jamil akan diberkati olehNya. Dan, saya yakin, satu hari...abang Jamil akan berjaya bukak zoo kucing. Tapi, mentaliti sesetengah rakyat malaysia kengkadang membuatkan kita susah nak merealisasikan hajat kita.

Saya nak tanya abang jamil, kalau kita kurung kucing kita dalam sangkar, adakah itu sesuatu perkara yang kejam terhadap haiwan tu. Just my 2 cent.

Originally posted by sipuDina at 24-05-2005 08:23 PM:
Agaknya masih belum terlambat la saya nak wish abg jamil. Tahniah. Semoga usaha abg jamil akan diberkati olehNya. Dan, saya yakin, satu hari...abang Jamil akan berjaya bukak zoo kucing. Tapi, menta ...

Assalamualaikum
                       Buat adik sipudina abg jamil ucapkan terimakasih di atas sokongan adik terhadap abang, insyaallah hajat abag akan tercapai juga jika di izinkan allah, tentang soalan adik tu kurung kucing dalam sangkar boleh, tetapi janganlah sampai 24 jam tiap-tiap hari, kalau boleh malam je time kita tidur, waktu lain biarkan mereka bermain, separuh kucing abg jamil akan masuk sangkap bila cukup time, time nya bila abg jamil ambil rotan dan merotak lantai. mereka akan masuk sendiri ke dalams angkar. tetapi yang lama mereka bebas di luar kandang, terutamanya yang dah tahu membuang air di tempat yang sepatutnya, kalau kita kurung mereka tanpa memberi sedikit kebebasan ,kejam pulak kesiankan mereka. itu pendapat abg jamil. ya.

Macam-macam gila kalau nak di ikutkan semua

Mulai sekarang saya rasa saya tidak akan ambil peduli lagi apa orang nak cakap , oergi mampos lah dengan dia orang, nak cakap apa pun , hari ini seorang lelaki berbagsa cina yang membawa seorang pelancong mat salleh datang dan terus bercakap kepada pelancong tersebut ( he is animal abused ) nasib baik jamil terdengar, dia terus menjawap bahawa SPCA cerita, saya cuba tunjukan kepada dia surat daripada jabatan haiwan, tetapi beliau berkeras berkata beliau mempercayai apa yang SPCA kata, saya tak puas hati dan mengarahkan beliau pergi ke pondok polis yang berhampiran untuk membuat report, beliau mencabar saya mengikut dan saya ikut beliau, tetapi bila dah sampai ke pondok polis beliau menukar cakap dan berkata nak buat laporan di balai polis, saya terus mencabar beliau membuat laporan polis di pondok tersebut, di atas nasihat seorang anggota polis berpangkat pegawai supaya saya tidak melayan orang itu, saya cuba untuk ke skuter saya, beliau terus berteriak mengatakan saya mengunakan haiwan untuk mendapatkan duit, pegawai polis tersebut mengarahkan saya berlalu dan pegawai polis tersebut terus berjumpa lelaki tersebut, beliau cuba belagak dengan mengatakan bahawa abang beliau seorang peguam,

Ini menunjukan kepada saya memang benar SPCA cuba membusukan nama saya, hari itu sekumpulan orang cina dari pulau pinang pun berkata begitu, ( so that SPCA said you drug your cats is not tru. ) saya nak tahu juga kenapa SPCA malaysia menuduh saya, adakah takut atau cemburu, tuduhan-tuduhan mengatakan saya memberi dadah kepada kucing saya, ubat tidur,  nasib baik pegawai tersebut seorang yang bijak, disebab kan nasihat pegawai polis tersebut tidak di endahkan oleh beliau akhir nya beliau di arah masuk ke pondok polis. dan di soal siasat. inilah manusia  yang suka menuduh tanpa usul periksa. saya sempat ambil foto beliau di siasat oleh polis, saya akan paparkan foto beliau soon, .saya selamatkan kuciong terbuang dah hampir 16 tahun, kenapa sekarang baru sekor-sekor nak melalak macam anjing menyalak bukit. orang macam ini pun ada dalam dunia ni kaa.  buat peminat kucing jamil ihat walafiat, mereka selamat.

[ Last edited by finnie on 6-7-2005 at 12:25 PM ]

Follow Us

Macam-macam hal

Mulai sekarang saya rasa saya tidak akan ambil peduli lagi apa orang nak cakap , oergi mampos lah dengan dia orang, nak cakap apa pun , hari ini seorang lelaki berbagsa cina yang membawa seorang pelancong mat salleh datang dan terus bercakap kepada pelancong tersebut ( he is animal abused ) nasib baik jamil terdengar, dia terus menjawap bahawa SPCA cerita, saya cuba tunjukan kepada dia surat daripada jabatan haiwan, tetapi beliau berkeras berkata beliau mempercayai apa yang SPCA kata, saya tak puas hati dan mengarahkan beliau pergi ke pondok polis yang berhampiran untuk membuat report, beliau mencabar saya mengikut dan saya ikut beliau, tetapi bila dah sampai ke pondok polis beliau menukar cakap dan berkata nak buat laporan di balai polis, saya terus mencabar beliau membuat laporan polis di pondok tersebut, di atas nasihat seorang anggota polis berpangkat pegawai supaya saya tidak melayan orang itu, saya cuba untuk ke skuter saya, beliau terus berteriak mengatakan saya mengunakan haiwan untuk mendapatkan duit, pegawai polis tersebut mengarahkan saya berlalu dan pegawai polis tersebut terus berjumpa lelaki tersebut, beliau cuba belagak dengan mengatakan bahawa abang beliau seorang peguam,

Ini menunjukan kepada saya memang benar SPCA cuba membusukan nama saya, hari itu sekumpulan orang cina dari pulau pinang pun berkata begitu, ( so that SPCA said you drug your cats is not tru. ) saya nak tahu juga kenapa SPCA malaysia menuduh saya, adakah takut atau cemburu, tuduhan-tuduhan mengatakan saya memberi dadah kepada kucing saya, ubat tidur,  nasib baik pegawai tersebut seorang yang bijak, disebab kan nasihat pegawai polis tersebut tidak di endahkan oleh beliau akhir nya beliau di arah masuk ke pondok polis. dan di soal siasat. inilah manusia  yang suka menuduh tanpa usul periksa. saya sempat ambil foto beliau di siasat oleh polis, saya akan paparkan foto beliau soon, .saya selamatkan kuciong terbuang dah hampir 16 tahun, kenapa sekarang baru sekor-sekor nak melalak macam anjing menyalak bukit. orang macam ini pun ada dalam dunia ni kaa.  buat peminat kucing jamil ihat walafiat, mereka selamat,

catslover...

minta jangan post link di sini..kalau boleh minta forummer contact catslover melalui Private message, tentang bagaimana utk mendapatkan link2 tersebut.

mod.

[ Last edited by finnie on 6-7-2005 at 12:34 PM ]

Gila la SPCA tu. Saya rasa SPCA tu bermasalah bang. Dekat fakulti saya (saya merupakan pelajar veterinar), SPCA dok buat macam-macam nak raise fund diorang. Siap suruh kiter orang collect duit lagik. Itu saya tak kisah, yang saya kisahkan, kengkadang tu diorang buat jualan yang ntah apa-apa ntah. Ada yang menjual tshirt dan bermacam-macam lagi dengan harga yang mahal. Tapi, saya tak salahkan spca. Sebab itu cara diorang nak raise fund dia.

Yang saya tak suka, cara dia tuduh abang bagi ubat tidur. Kalau diorang dok tuduh jek Bang, abang gi buat blood test la kat kucing abang tu. Lepas tu, tunjukkan surat blood test tu. Nanti NTV7 buat rakaman yek bang?? Dari rumah abang sampai ker bukit bintang??? Haa...suruh diorang rakamankan jadual harian kucing2 abang tu. Tunjukkan sama ada abang ada letak ubat tidur atau tidak.

Ish...memacam la diorang nie. Saya sokong cara abang untuk menaikkan fund tu. Tapi, biasak la bang...bila ada orang yang menanggap cara tu menyiksa bintang.  Diorang nak menjatuhkan orang macam abang la tu. Sabar jek la. Apasal diorang tak leh tengok orang senang ha? kalau diorang marah bagik ubat tidur, kenapa diorang tak nak marah pekerja-pekerja sirkas yang memukul haiwan diorang???

Ok la Bang, nak tidor. Akhirkata, saya doakan keselamatan kucing2 abang tu. Jangan la terjatuh atau ada orang geram disepaknya kucing abang tu.

NataSyah_ck This user has been deleted
tak sangka sampai macam tu sekali SPCA dengki kat abang jamil.....
Gile lah SPCA tu...
Ntah ape yang diorang tak puas hati sangat.....

Pada pandangan abg jamil satu je la,

Kalau di takdirkan allah hajat abg jamil berjaya membuka sebuah tempat menyelamatkan kucing terbuang kedudukan spca mungkin akan tergugat,sebab? mereka selamatkan kucing atau biakan kucing kemudian ,nak jual nanti orang kata meniaga binatang so dia orang kata addoption,so siapa nak addopt kena la bayar, jawapnya duit masuk itu je, kita jangan pandang depan mata tetapi kita pandang ke depan,samalah macam seorang pencuri tetapi tidak mahu orang tahu dia akan menjerit juga pencuri-pencuri,itu je, abg selamatkan kucing terbuang,abg tak jual atau berikan kepada orang, abg akan gunakan hayat abg selagi ada untuk menjaga mereka.biar abg jamil jadi kuli binatang lagi mulia dari jadi kuli manusia. so kalau abg jamil berjaya mereka mesti tergugat, cuba fikir panjang-panjang.

Semoga impian abg. untuk membuka shelter kucing menjadi impian...InsyaAllah. Cita-cita yang mulia tu. Cuma pada pendapat kitty abg. kena consider spaying(mandulkan) kucing jugaks akhirnya. Kitty tahu siapalah kita hendak mengubah ciptaan Allah tetapi untuk kesejerahteraan Ummah, kita kena consider(bukan nak berlagak alim). Bukan sahaja para ulama malaysia yang kuar fatwa ini, tanyalah ulama kat overseas pon, ramai dah bersetuju (para ulama tarafnya lagi tinggi pada kita, belajar hukum Allah berpuluh tahun lama nak masters dalam bidang tu). Lagi satu, sampai bila abg. termampu, nanti kalau apa-apa jadiks dekat abg. (bukan kitty berdoa, cuma kita kena pikir jugaks), kalau banyak sangatt kucing, sapa pon tak mahu take care nanti, silap-silap kena put to sleep semua kucing tu..so apa-apa pon ada limitnya. Kitty tak kiralah sesapa nak jugde kitty nie animal lover ker tak, kena pikir jugak apa yang realistik! Dah banyak TV shows kat US kitty tengok, owner-owner yang tak mandulkan kucing dan biarkan kucing dia membiak (sampai 100 + gitu dia simpan dalam 2-bedroom condo dia), satu hari dia sakit & ajal dia dah sampai..sapa pon tak nak take care kucing-kucing tu..cuma berapa kerat jer dapat adopted out, yang lain kena put to sleep lah..Ini cuma pandangan kitty, abg. ada hak nak terima ker tidak! PEACE and MAY ALLAH BLESS YOU.

[ Last edited by kittylover on 5-7-2005 at 12:11 AM ]

Assalamualaikum kitty

Walaupun abg jamil paling benci bila orang suruh abg jamil mandulkan kucing , tetapi abg jamil ucapkan terimakasih atas nasihat dan pandangan  kitty,kitty tujukan nasihat dan pandangan tu kepada abg jamil so pedulikan apa orang lain nak cakap, nasihat kitty tu ada benarnya, cuma ia tak termasuk dalam perkiraan dan pernacangan abg, tempat yang abg nak buat tu sebuah pusat menyelamatkan kucing terbuang, ia bukan untuk abg atau hanya ketika abg hidup, walaupun abg teklah pulang ke rohmatullah tempat tersebut abg harap terus menuju ke masa hadapan, abg harap penganti abg akan teruskan hajat abg biar tempat tersebut di teruskan , menyelamatkan kucing-kucing terbuang. kalau abg dah tidak ada di dunia ini terpulanglah kepada penganti abg jamil, tapi pada abg jamil ,abg mohon ampun dan maaf sampai tang bab tu abg tak sanggup. kalau orang lain nak buat buatlah pada kucing-kucing abg jamil buatlah selepas abg jamil mati, wang simpanan abg jamil telah abg wasiatkan ke tempat yang akan abg bina insyaallah. abg jamil harap kitty dan yang lain paham perasaan abg. abg sanggup merana tetapi abg tidak sesekali sanggup melihat kucing merana, kita memang tidak boleh nampak tetapi abg ( maaf tidak dapat ceritakan yang lain k,)

Kitty boleh teruskan usaha abg. Jamil tu..he..he..(kalau ditakdirkan settle dimalaysialah) tapi cakap awal-awal, I will get them fixed. Selalu terpikir kalaulah ada mana-mana orang kaya meninggal dunia dan sedekahkan rumah & kediamannya untuk dibuat cat sanctuary, bukan ka best gitu!

Kitty kitty

Orang kaya tu dia boleh kaya pasal dia kedekut la, kalau tak mana leh kaya. kalau mat salleh tau tahu le, abg tak harap sangat benda cam tu, kalau orang kasi ikhlas nak tolong abg ambil, tapi klu ada udang sebalik batu sorry le.

thread ni saya merge kan dengan thread asal .....

Kucing jamil jadi maskot baru bukit bintang.

Jamil bin ismail
Jamilthecatslover

Atas nasihat beberapa orang sahabat saya akan cuba menjelaskan dengan cara lembut , melalui google serch saya telah menjumpai forum kitten dan saya telah membaca semua tulisan terhadap saya, saya cuma nak bertanya kenapa dalam zaman moden ini masih tedapat manusia-manusia yang kolot yang suka ( judge the book by it cover ) ada yang kata saya tak educated la, belagak lah , cakap besar lah, sebagai manusia yang lelaki kita jangan jadi bacul , hanya berani dalam internet sahaja, saya bukan melayu yang suka bercakap ,saya lebih suka berkerja , saya tidak mahu menjadi anjing menyalak bukit , menuduh saya macam-macam, sedangkan manusia di cipta di dunia ini mempunyai bermacam-macam kelebihan, saya nak tanya semua forumers dalam mana-mana forum yang bercakap tentang saya , bolehkah anda mengajar kucing anda duduk atas bumbung kereta sewaktu anda memandu , saya boleh buat kerana saya telah mengajar kucing saya yang tertua 16 tahu bernama adik, tunggu keluar ntv 7 bulan 9 ini dalam rancangan you asked for it. anda tentu kata gila, macamana kalau kucing itu jatuh, di sini saya terpaksa kata orang yang tanya soalan tersebut adalah manusia yang bodoh tapi belagak pandai, kenapa saya tidak terfikir semua itu ka, setiap situasi saya telah belajar dan kucing saya telah di ajar setiap situasi, bagaimana jika saya terpaksa brek secara mengejut, anda semua tentu terkejut melihat bagaimana adik bertindak atau apa yang dia kan buat jika saya brek, sorry for me to said this my cats is more clever than you all,  

Ada yang kata kucing sepatutnya berada di rumah, di sini saya nak tanya orang yang beri jawapan itu, awak tahukah apa yang saya buat, kalau hanya nak bercakap pergi duduk di kedai kopi, kucing-kucing yang saya pelihara semuanya dari pada pasar, restoran,warong, kaki lima , semuanya kucing terbiar, kalau anda nak kata kucing sepatutnya berada di rumah kenapa anda tak ambil dan bela, jangan hanya bercakap sahaja,

Horatio dah ke tempat saya dan mengambil foto , kenapa masih mahu menjadi musuh dalam selimut, kenapa tak kamu perkenalkan diri kamu,kita jangan menjadi manusia yang penakut atau pengecut tak kira lelaki atau perempuan, lebih baik kita perkenalkan diri daripada orang mengenal kita sendiri bahaya.

Ada yang kata kalau kita tanya penjual buat, adakah buat itu manis tentu penjual tersebut kata manis, betul pasal itu orang meniaga, saya bukan meniaga paham, Nama sahaja kata pelancong arab saya tidak benarkan mengambil fot kerana saya benci orang arab selalu keluar soalan HOW MUCH, i dont care about you all and what you all want to said, for me cats is not the animals for sell that it.

Ada pula kata emak beliau kata ada cara lama nak membuat kucing lalok , saya pun nak berjumpa dengan mak orang itu nak tanya kenapa dia belajar cara itu, kenapa dia nak buat kucing lalok,

Ada satu forumers yang kata saya gila, my question is did i crazy or you jealouse what i can do, apa yang dapat saya kata di sini kamu semua hanya pandai bercakap tetapi malas nak membuatnya,

Ada pula bertanya betulkah saya cats lover, saya ada soalan untuk kamu semua APA ITU CATS LOVER?

Adakah bela hanya kucing import cats lover?
Adakah mengunakan kucing untuk pertandingan cats lover?
Adakah memandulkan kucing catslover?
Adakah mematikan kucing cats lover?
Adakah meletakan kucing dalam sangkar sahaja cats lover?
Adakah menyelamatkan hanya kucing yang cukup sifat sahaja cats lover?
Adakah dengan menceritakan kita banyak kucing persian,burmese, bengal dan macam-macam lagi catslover?
Adakah kerana orang itu kerja di jabatan haiwan di cats lover( he get paid )
Adakah jika orang itu animals doktor he is cats lover(he get money for that)

Saya ceritakan sedikit kepada semua bagaimana saya mengaku diri saya cats lover.

Saya berhenti kerja kerana saya mahu lebih tumpukan perhatian saya kepada kucing-kucing saya.
Kesemua kucing saya adalah kucing yang di buang oleh manusia berhati binatang dan manusia yang suka bercakap.
Saya sanggup memalukan diri saya sendiri dengan berada di bukit bintang demi memastikan kucing saya dapat makanan dan ubatan yang
secekupnya.
Bill air saya dari sebulan rm 10 sekarang rm 100 ke atas demi memastikan kucing saya rumah saya dan kawansan rumah saya bersih dari segala kekotoran .
Saya jumpa kucing buta saya ambil dan bela, kalau spca apa die orang buat tepuk dada tanya selera,
Orang telefon saya beritahu ada kucing di langgar tapi masih hidup ,saya ambil dan sekarang dah 3 bulan , kucing itu lumpuh tak boleh berak dan kencings endiri perlu bantuan saya dan perlu di urut untu kencing dan berak kalau spca apa mereka akan buat tepuk dada tanya selera.

Banyak lagi kalau saya nak cerita tapi buat apa saya bercerita dengan orang yang hanya pandai bercakap. cuma saya nak kata jangan kerana anda bela kucing import datau kucing mahal dan malu dengan tulisan saya kamu mengutuk saya baik jangan, malulah dengan diri malulah dengan diri sendiri tepuk dada tanya selera.

DISEBABKAN SAYA BUKAN MEMBER KITTEN FORUM SAYA MINTA HORATIO COPY AND PHASE TULISAN SAYA INI SUPAYA FORUMERS YANG CAKAP BESAR TU BOLEH BACA DAN MULA MENGUNAKAN OTAK.

SAYA TAK MEMERLUKAN KEPERCAYAAN ANDA
SAYA TAK MEMERLUKAN SOKONGAN ORANG YANG SUKA BERCAKAP.
SAYA BUKAN AHLI POLITIK UNTUK MENJAWAP SOALAN ANDA DENGAN BAIK JIKA ANDA TIDAK BERTANYA DENGAN BAIK.
KALAU RASA SAYA BERSALAH SAYA CABAR SESIAPA SAHAJA BUKTIKAN YANG SAYA MELAKUKAN KESALAHAN .
KEPADA FORUMERS YANG DATANG KE BUKIT BINTANG MELIHAT SAYA BAIK ANDA PERKENALKAN DIRI ANDA JANGANS AMPAI SAYA SENDIRI KENAL ANDA BAHAYA. SEBAB KUTUKAN DAN PENGHINAAN ANDA TERHADAP SAYA TELAH ADA DAN TELAH SAYA SIMPAN DALAM COMPUTER SAYA,
BIAR ANDA GUNAKAN NICKNAME SAYA AKAN MENVCARI SIAPA ANDA SAMPAI DAPAT TERUTAMAN KEPADA MEREKA YG CAKAP BESAR DAN MENUDUHS AYA INGAT.

SAVED ANIMALS
Jamilthecatslover

kakn This user has been deleted
Originally posted by Catslover at 28-6-2005 12:26 AM:
bUAT MEOW BUAT BANYAK BERSABAR DAN TERIMA TAKDIR ILAHI OK DIK, DAH MEMANG AJAL DIA NAK SAMPAI PANGGIL LAH DOKTOR DARI BINTANG SEKALI PUN TAK LEH, ABG DAH BANYAK SANGGAT PENGALAMAN KUCING YANG DAN D ...

err....kakn malu lagi nak p jumpa bro jamil.. :bgrin:

Originally posted by kakn at 24-05-2005 01:30 PM:

err....kakn malu lagi nak p jumpa bro jamil.. :bgrin:

Kakn kenapala nak malu, saya manusia dan orang kebanyakan, bukan kerabat raja , hanya orang kata raja kucing tapi saya tetap jamil kucing, yang kelakar, str8 forward, panas baran, gila-gila and peramah chewahh, cam masuk bakul angkat sendiri lak, datanglah kenalkan diri supaya saya dapat menyambut kakn dengan lebih mesra.

Khas untuk peminat jamilkucing dan peminat kucing

Insyaallah tak lama lagi jamil akan mempunyai web site sendiri bernama ( jamilkucing.com ) so semua orang boleh masuk dan melihat sendiri apa yang jamil buat, kucing apa, bagaimana nak jaga kucing, foto-foto kucing , dan video jamil masuk television jepun, bagaimana jamil train kucing, jaga kucing, serta bawa kucing naik motor, supaya tiada lagi fithnah dan mehnah, jamil akan sertaan petua,dan tips-tips menjadikan kucing biasa seperti kucing persian. ok sabarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

walla...dah ada website sendiri lah..cayalah. satu perkembangan yg bagus.

Ha'ah..abg Jamil nie tak sombong. Mula2 aje buat poyo bila tanye. muka aje brutal tapi hati ada baik....hehehehe....:lol