CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KoSe

AzHaRiNa ~ NiNa| Elegi sepi~7 mgu Juara Carta ERa~no1 4 week red 104.9

jiwang gak ko ni kose..hahahah

Originally posted by puteri-jelmaan at 2-2-2005 12:57:
jiwang gak ko ni kose..hahahah

bukan jiwang la..

nak tido kena dengar lagu yg tenang..hehe

ni surat pembaca yg dipetik dari BINTANG POPULAR ahad 30 Jan 2004..

Vokal Azharina mirip Mariah Carey

SAYA jarang sekali menulis kepada media kecuali jika saya rasakan tulisan saya itu berbaloi. Saya baru saja mendapatkan album Azharina yang terbaru, Nina minggu lalu. Apa yang boleh saya katakan mengenai album ini hanya satu. Hebat!

Tetapi sayangnya ramai yang masih belum kenal Azharina. Apabila saya katakan kepada rakan-rakan bahawa nyanyian Azharina mampu memukau, balasan mereka biasanya, “Azharina? Siapa tu?”

Saya tak salahkan mereka. Saya sendiri pun tidak kenal Azharina sehinggalah menonton Berlari Ke Langit. Lagu Rindu Padanya dan Mimpi Bahagia menyentuh emosi saya dan ia begitu serasi dengan jalan cerita filem itu. Lantas saya cari siapakah gerangan yang menyanyikan lagu itu.

Setelah memiliki album Nina ini, saya rasa betul-betul puas. Semua lagunya menarik dan kehandalan vokal Azharina tidak boleh dipertikaikan lagi. Jika didengar dengan teliti, kadang kala suaranya mirip penyanyi antarabangsa, Mariah Carey.

Kepada Azharina, syabas! Vokal anda tersendiri. Penampilan terbaru anda juga menarik. Kalau boleh banyakkan lagi publisiti album Nina ini. Teruskan usaha dan semoga anda bersinar di persada seni Malaysia dan seterusnya antarabangsa. Semoga cita-cita anda bukan lagi sekadar ‘mimpi bahagia’ tetapi realiti.

Kepada mereka yang masih belum mendapatkan album Nina, silalah dapatkan segera. Anda tidak akan menyesal. Ini satu persembahan vokal yang bisa memukau ramai.

Zanyayra,
Subang Jaya

YAHOOOOO

ELEGI SEPI masih menjadi juara CARTA ERA utk 4 minggu berturut2..
dan telahpun merampas kedudukan juara CARTA RED104.9 daripada awan yg terpilu..

:pompom::pompom::pompom::pompom::pompom:

elegi sepi menjadi juara
MUZIK MUZIK MINGGU ni
CARTA DIGITAL RED 104.9

4 MINGGU BERTURUT2 CARTA ERA

p/s satu pencapaian yg amat cemerlang..

Originally posted by KoSe at 2005-2-3 11:22 AM:
elegi sepi menjadi juara
MUZIK MUZIK MINGGU ni
CARTA DIGITAL RED 104.9

4 MINGGU BERTURUT2 CARTA ERA

p/s satu pencapaian yg amat cemerlang..

suka la tu...

Follow Us
elegi sepi best

layak jadi juara

[ Last edited by munahoi on 3-2-2005 at 03:20 PM ]

:: elergi sepi... wow!! extraordinary from nina... n sore nina ni ada ckit sore minah mariah carey...

Cinta Ini pada aku yang paling best so far... Elegi Sepi no. 2...

Lagu Elegi Sepi ni best sangat! Tiap-tiap malam Rhyno dengar. Lagu ni juga sekarang tgh jadi juara di Carta Lagu Radio Malaysia Langkawi.:clap:

By the way, Elegi = Sajak yang sedih. So Elegi Sepi = Sajak yang sedih dan sepi.

tolongg...aku minat giler lagu nih....walaupon cam lagu puteri santubong..tapi aku minat tak hingat....setiap sejam sekali kat radio 1 asik lagu ni diputarkan....perhh...thumbs up kat azharina...

fuh!! mmg tidak sayang duit aku beli album nie...Rm40.90 memang tidak sia2...kesemuanya best2, kebanyakkan album mesti ada lagu yg aku skip tapi album nie langsung tiada....lagu2 semuanya catchy walaupun first time dengar...so apa lagi belilah album azharina nie..i think album nie boleh masuk AIM..

carta radio semua 100% airplay kan?

Originally posted by Rivendella at 9-2-2005 19:15:
fuh!! mmg tidak sayang duit aku beli album nie...Rm40.90 memang tidak sia2...kesemuanya best2, kebanyakkan album mesti ada lagu yg aku skip tapi album nie langsung tiada....lagu2 semuanya catchy wa ...

ni yg buat saya tak sayang duit ni...nak beli la kalau cam tuh...

Originally posted by Muntz at 2005-2-10 11:26 AM:
carta radio semua 100% airplay kan?

yup..kalau tk salah aku la...dorang main semua

x silap Elegi Sepi dah 7 minggu jadi juara carta ERA...nampak gaya boleh menang Anugerah carta Emas ERA....

sebenarnya ES baru 6 minggu juara carta..ada kesilapan masa umumkan bil minggu tu..minggu pertama bulan JANUARI lagu PENING jadi juara carta..

tapi kalau diorg salah pun takper..aku nak lagu ni menang ANUGERAH KHAS CARTA ERA..

nampaknya lagu ni dah sama ngan lagu PULANGKAN n RELAKU PUJUK-6 minggu juara..

p/s zahid berapa minggu juara?

saper2 belum beli album NINA nie..jgnlah buang masa..pergi beli cepat..that day aku nak beli 2 CD utk kawan aku kat KOTARAYA..SOLD OUT OK..

zahid?ntah la kose..

Originally posted by KoSe at 2005-2-14 12:16 PM:
sebenarnya ES baru 6 minggu juara carta..ada kesilapan masa umumkan bil minggu tu..minggu pertama bulan JANUARI lagu PENING jadi juara carta..

tapi kalau diorg salah pun takper..aku nak lagu ni  ...

o macam tu ke..rasanya Azharina boleh menang award tu coz kalau tak silap misha ngan spider tu jadi juara bukan berturut2 kan?Award tu juara berturut2 paling lama...so Azharina ade peluang cerah..

askm semua...

aku pn nak review sikit pasal album NINA nie...wpun aku ni bkn org yg mahir dalam bab2 ni
sincerely said that album dia kali ni mmg betul2 bagus n pemilihan lagu pn menepati selera aku even masa first time dengar tu cam biasa je...tapi bila aku dgr kuat2 ternyata vokal azharina ni begitu ampuh terutama bila masa dia mengalunkan lagu2 berentak ballad spt cinta ini, tika bersamamu dan ku rindu padanya...
ada satu track lagi yg aku suka sgt iaitu sudut kasih terutama pada part azharina tarik tu..lain sgt bunyi dia...masa starting lagu tu sayu skt n lagu ni seolah2 mendaki from the low part to the climax...
penghayatan vokal azharina utk sumer lagu pn best n kekadang tu kita rasa cam dengar mariah carey nyanyi lagu melayu plk..teknik nyanyian azharina mmg absolutely berbeza dgn mana2 penyanyi kat malaysia ni n aku rasa kelebihan dia, si azharina ni ada  vokal rendah yg bagus n dia punya suara besar tu pun sedap didengar....kalau nak tau u all dengar la lagu tak sanggup lagi...ala2 macy gray gitu

'kasih dengarkanlah
jeritan hati
mampukah diriku untuk mengerti
dalam sudut kasih
kuingin kecapi
nikmatnya cinta suci dari hati
apakah diriku harus sendiri
tanpa cintamu lagi...