CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn.

Ada Degree, Master, PHD tapi last2 jadi suri rumah. Adakah anda setuju jadi suri

edayildiz replied at 15-8-2021 11:40 PM
tula..kakak strt jd housewife sejak pregnant ank first..skrg ank dia dh umo 5 thn..dah masuk sek ...

kan..
even kita yg ada degree atau dip pun sayang rasa klau tak keja

nak bg gak mak ayah happy sikit..

Aku klu laki aku blh bg duit mcm gj aku skrg, mmg aku nk berhenti..penat keje asyik nk kejar kpi…ni nk dkt sethn wfh..aku suka kecuali pdpr..

Mmg apa kita nk xblh dpt la semua…syukur seadanya..

kalau iols prefer keja lagi..
boleh cari duit sendiri dan beli barang yang kita suka..
sambil2 tu boleh la me time sikit..hikhik

lurve82 replied at 16-8-2021 11:09 PM
Aku klu laki aku blh bg duit mcm gj aku skrg, mmg aku nk berhenti..penat keje asyik nk kejar kpi…ni ...

Sama weh, kalau ada laki sanggup bagi macam gaji aku sekarang apa salahnya. hahaha.

bukannasigoreng replied at 26-8-2021 01:07 PM
Sama weh, kalau ada laki sanggup bagi macam gaji aku sekarang apa salahnya. hahaha.

Kan..bukan ddk goyg kaki...ada la benda yg aku suka nk buat...best tgk anak2 membesar depan mata..tu antara nikmat wfh ni...

ehem. bukan housewife... tapi, EDUCATED housewife

Follow Us
Pernah jd suri rumah sekejap dlm 2 bulan masa anak iols kecil dlu sbb dia x berapa sihat n x sesuai dok taska so Dr ckp jgn hntr taska. Laki meols masatu PJJ so terpaksa meols berkorban.

Meols rasa bagai nk gila juga sbb otak tumpul n terperuk je di rumah. Mcm low self confidence pon ada.. Yg plg meols sedih sbb unpaid leave kan so xde gaji lah. For meols mmg rasa rugi sgt kalau meols x kerja sbb belajar jauh smpi ke overseas dpt kerja elok walaupun kdg meols merempan dgn laki meols. Since laki meols x mampu nk bg meols gaji sebyk gaji meols skrg maka meols akan gigih teruskan kerja haha. Dlu fikir umur 40 nk retire konon jaga anak.. Tapi skrg rasa mcm hmmm tggu 50 la see how hahha

MoneyMatters replied at 27-8-2021 11:32 PM
Pernah jd suri rumah sekejap dlm 2 bulan masa anak iols kecil dlu sbb dia x berapa sihat n x sesuai  ...

Kalo gaji dah berkepuk2, helok la keja bleh kumpul harta sesama

Yg jadi masalahnya, fresh grad yg baru nak keja, company bayar pun cukup2 makan, dlm 1k - 1.5k per month, alasan sebab fresh grad. Kalo tak fresh grad pun dah 6-7 tahun keja pun tapi biasa la, gaji dalam 2-3k mcm tu je. Kalo mcm ni helok la duduk dekat rumah jaga anak dan start business online. Kalo keja pun dgn gaji mcm tu silap2 kena top up duit sendiri utk cover taska anak dan expenses lain.

Ramai pempuan yg diluar sana risau, kalo tak keja rugi la, belajar penat2. Rezeki ni kalo Allah nak bagi tak perlu pun nak kena kerja office attire siap pakai blazer bagai. Ada kawan I, wife dia lepas2 grad cari2 keja, tak dpt keja yg bersesuaian, last2 terima hakikat duduk rumah jadi full housewife jaga anak. Dia bosan2 saja godek2 fb dan ig bagai, jadi dropship jual itu ini. Belajar skit2 ilmu marketing online. Start dgn 200 ringgit. Haa ambik lepas tu, rezeki nak dtg, dari jadi dropship, terus ada production sendiri jual pakaian dan tudung, daripada fullhousewife dah start sibuk jadi business women, sebelum ni dpt la duit laki dok bagi bulan2 dlm 300 hinggit mcm tu, skang ni jualan sebulan je dalam 100k maintain tiap bulan. Untung bersih dpt la dlm  50k sebulan. Skang ni dengar citer dah berjuta simpanan. Cuma jenis tak menunjuk kat media sosial.

So kesimpulan nya rezeki ni kalo Allah nak bagi tak perlu pun kena grad obersea atau kena keja pakai blazer dekat office. Jadi housewife pada mula nya pun dah boleh bergelar jutawan.

AyaqMeloSuam replied at 16-8-2021 05:14 AM
Mak aku dr dlu selalu pesan.. bila dh berlaki.. igt langit x selalu cerah... hg mngaji elok2.. kerja ...

Sama dgn nasihat my mom....org lama mmg nasihat macam ni. Tp I rasa x ramai pilih jd sahm kalau ade offer kerja yg baik....mungkin mereka less fortunate utk rezeki kerja. Mungkin rezeki mereka besarkan anak2 dpn mata mereka.
Tp once someone dah jd sahm....kurang pengalaman....mmg susah nak dapat kerja yg bagi good offer. So lepastu...they pilih jd sahm semula...sbb x berbaloi pergi kerja.
Jadi sahm atau career woman dua2 pun ade challenges.

MoneyMatters replied at 27-8-2021 11:32 PM
Pernah jd suri rumah sekejap dlm 2 bulan masa anak iols kecil dlu sbb dia x berapa sihat n x sesuai  ...

bunyi uols bercakap ni macam uols keje besar je

aina_shaira replied at 28-8-2021 06:12 PM
bunyi uols bercakap ni macam uols keje besar je

Alhamdulillah syukurlah rezeki yg ada ni boleh kongsi sedikit sebanyak dgn keluarga dan yg memerlukan hehe..

Dulu kan meols x fhm nape ada certain org pandang rendah sikit dkt surirumah padahal setahu meols kebanyakan isteri yg memilih jd surirumah sbb berkorban jaga anak atau suami suruh.. Sehinggalah masa meols unpaid tu ada sedara mara belah laki meols ckp untunglah meols kawin suami meols yg keje helok. Meols sentap dan x dapat bertahan lagi lalu melahar di depan mak mertua meols. Ibarat nak kata meols ni mengangkang je ke menghabiskan duit laki meols padahal meols terpaksa unpaid utk jaga anak yg x sihat. Masatu rasa sedih dan terbayang camne la para surirumah lain melalui dugaan kalau dpt acik2 bawang camni.. Alhamdulillah juga sbb since meols nampaknya menantu paling educated dlm keluarga belah suami jadi theyols xde nak bawang lebih2.. Unfair betul dunia ni kan. Kalau perempuan dpt suami yg bekerjaya bagus di kata menumpang n nak kikis..

MoneyMatters replied at 28-8-2021 09:52 PM
Alhamdulillah syukurlah rezeki yg ada ni boleh kongsi sedikit sebanyak dgn keluarga dan yg memerlu ...

uols dan suami keje ape

aku amat bercita-cita nak duduk rumah. pencen awai. abeh utang dan jaga anak2 membesar depan mata.. bestnya surirumah..
skrg ni, PKPD pun aku dah bahagia.. rasa mcm jadik surirumah pulak.. hehe.. jadik la berangan. free...

aina_shaira replied at 29-8-2021 02:26 PM
uols dan suami keje ape

Kerja swasta je sis. Tp alhamdulillah dua2 kerja swasta walaupun mertua n parents meols semuanya cikgu. Kalau x pasti meols dpt ayat kenapa x kawin dgn org keje gomen senang buat loan  Apa pun meols ikhlas doakan para isteri yg decide jd surirumah dpt nafkah secukupnya dari suami.. Jgn malu minta nafkah kita walaupun kena gaduh haha. Dulu meols x fhm nape org ramai pesan masa tgh wangi lagi baru2 kawin dah kena discuss dan strict benda2 ni.. Bila dh lama2 gini baru meols fhm kiki

I prefer kerja..xboleh duduk umah jer kne tukar suasana gak lgi2 keje iols byk travel sana sini..salute iols dgn yg jdi suri rumah ni

Edited by tupai at 5-9-2021 12:18 PM

Kwn I keje then resign ikut husband posting oversea then after 5 yrs blk msia mmg tai tai la, hidup lavish sbb laki bg elaun sama dgn gaji die dulu...after many years & anak dh besar, die nk keje blk....sbb die takut if anything happen to her husband, die xde keje, pandemik ni mmg org yg hidup dh selesa pun takut dgn nasib diri

For myself, I mmg bukan wife sape2 so any decision nk keje ke nk resign ke its all up to me...

tupai replied at 5-9-2021 12:15 PM
Kwn I keje then resign ikut husband posting oversea then after 5 yrs blk msia mmg tai tai la, hidup  ...

Suh laki dia amik hibah je..laki iols pun amik hibah utk iols walapun iols keje...skrg hibah mcm2..sediakan duit je..

Iols bln depan dh start pantg dan jd full sahm selama 3 bln je..xsbr rasanya..cuma xdpt elaun kritikal je la..

iminidin replied at 29-8-2021 03:09 PM
aku amat bercita-cita nak duduk rumah. pencen awai. abeh utang dan jaga anak2 membesar depan mata..  ...

Bestkan..merasa la jgk jd sahm+wfh+layan pdpr anak2 dr thn lpas on off...

lurve82 replied at 5-9-2021 07:09 PM
Suh laki dia amik hibah je..laki iols pun amik hibah utk iols walapun iols keje...skrg hibah mcm2. ...

Hibah is one thing, her concern is how she nk maintain her lifestyle in case the husband tetiba meninggal ke ape... anak die still study kt international school. So die x sabar tunggu master die habis then she nk start job hunting