CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluebutter

Kenapa hidup aku tak seperti orang lain...

MenteriWanita replied at 15-11-2019 08:49 PM
Buat lah bisnes kecil2 sis, ajak suami sekali, kalau suami tak setuju, bincang elok2 nak buat bisnes ...

Thanks Menteri.

I lama baca u punya opinion untuk hadamkan.
. Thanks tau.

AbukRokok replied at 15-11-2019 09:06 PM
biasanya org lelaki hidup xselama pompuan
suh dia amik insurans nyawa

Hi Abuk.

Status ni I nk pinjam nk letak kat my WA status.

bluebutter replied at 7-7-2021 11:01 PM
07 July 2021 Rabu,

Assalamualaikum to dearest all.

Happy to hear from u dear...Alhamdullillah..u too stay safe...

bluebutter replied at 7-7-2021 11:05 PM
Hi Lurve.

Thanks ya bagi pendapat. Terkesan I.

Welcome...

Harini Allah tunjuk ayat ni dalam juz al azaab..bykkali dh..kala aku bermonolog sdri mmikir apa akan terjadi akan bertemu ayat2 yg seperti Allah tunjukkan utk ku jadikan pegangan. Yg ni masa aku bc AQ betul pastu bru bkak translition. Moga bermanfaat.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

lurve82 replied at 7-7-2021 09:02 AM
Ye doc..lelaki dgn ppuan kadg2 lain pandgan..

Mcm lelaki iols..nk simpan cash byk2..cari saham  ...

itu sangat betul. mengumpul, mempunyai lebih banyak, lebih berharta lebih berkuasa adalah kandungan isi minda orang lelaki. mereka sanggup bertelagah, bertanding, compete dan bersengkang mata berusaha untuk dapatkan ini semua. sebenarnya, org lelaki tidak pandang pun pakai2an wanita ini; jika ada majlis makan2 dari 10 pasangan, kesemua isteri2 akan berusaha sungguh2 utk berpakaian cantik.. kemungkinan besar, tidak satu pun pakaian itu yang 10 suami2 ini tengok bila jumpa di restoran nanti. jadi, hiasan dan accessories  bukanlah hal penting bagi lelaki. kereta dan motor besar adalah berbeza kerana ini adalh extension pada power yg difikirkan dalam minda lelaki

sampai kini saya tidak berapa faham konsep bersolek, berbarang kemas, pergi cruise. saya sangat faham tentang bank bonds, bank certificates, rumah2 sewa, tanah2 dan simpanan emas.

jadi suami saudari adalah lebih kurang sama dgn lelakki lain

Rate

1

Follow Us
Edited by ipes2 at 9-7-2021 04:15 AM

terima kasih tag saya.

alahai busy sangat2.
semalam patut balik pukul 5ptg, balik pukul 1130 mlm..
solat makan entah kemana
mamat cardiac arrest ini asyik respond sahaja kepada resuscitation kami, lepas 3 4 minit, cardiac arrest balik.. 3 4 kali begitu
work paperwork2 dan research work, license paperwork .. cost masa untuk semua ini adalh berbulan2, at least 8 to 10 months diperlukan.
tetapi yes, jika ada sesiapa suka untuk kerja2 kedoktoran, patut meneruskannya kerana berbaloi

pasal cik hubby, sy ada sedikit berbeza; sy tidak suka pakaian saya dibasuh dgn mesin jadi sy basuh tangan sendiri. juga sy basuh pinggan mangkuk sendiri. kerja2 rumah yg lain? sy sama sahaja dgn suami anda

lurve82 replied at 7-7-2021 08:02 AM
Ye doc..lelaki dgn ppuan kadg2 lain pandgan..

Mcm lelaki iols..nk simpan cash byk2..cari saham  ...

bagus actually laki u tu.. better dia amik hibah takaful plan letak penama u dgn anak2 terus, letak duit kat situ. return pun sama or better dr asb and TH. at least dia takde besok, duit tu terus direct dapat kt u & anak2, takdela waris lain tetiba campur tangan. daripada letak kt th, asb, kwsp semua tu subject to faraid lepas dia takde besok.. tau la proses dia camne..

tau2 je la skrg nie org semua jadi mata duitan walau nama family pun.. macam2 kes. sbb tu meols laki bini duit lebih kitorang dump kat hibah takaful, mltt under takaful, endowment plan under takaful je sbb at least senang hati kalau pape jadik dah sah2 dpt terus kat org yg sepatutnya. yg faraid tu cam kwsp tu biar je la ada la bahagian tuk waris2 yg lain2 nanti.

Rate

1

ninjago replied at 9-7-2021 04:15 PM
bagus actually laki u tu.. better dia amik hibah takaful plan letak penama u dgn anak2 terus, leta ...

Yup...dia dh ada insurans...lpas baby ni lahir dia nk buat hibah pula...iols pun nk buat juga...

becir replied at 16-11-2019 02:19 PM
My friend Ada perangai camni. Sgt comfortable keje biasa2 sebab Bini asik provide, asik top up. Bini ...

ini posting tahun 2019 kan?
ramalan aku, kawan ko tu dah selamat kawen dgn ppuan yang boleh provide dia mcm2 jugak.
ramalan aku aje la. hahahahaha. sbb perempuan blum kawen tapi berharta ramai. perempuan biasanya perlukan kasih sayang aje. harta tak penting.(kata2 sblum kawen)

rospinki replied at 8-7-2021 07:13 AM
Harini Allah tunjuk ayat ni dalam juz al azaab..bykkali dh..kala aku bermonolog sdri mmikir apa akan ...

Terima kasih share doa ni ya. Sedang amalkan. Thanks ya. Stay safe tau.

clarizsa replied at 20-11-2019 06:09 PM
Kenapa hina kete sndri

Naik bas je lah sis

Macam i sgt sedih tak pernah beranak
So terpaksalah lari jauh ujung tahun pi oberc supaya xyah sedih2 sbb x pernah beranak

Lain2 kesedihan

Laaa u ni. Buat I sedih pulak. Sorry tk baca indetails sgt haritu. Tumpang simpati to u.

Naatasha replied at 20-11-2019 11:46 PM
Sis, i rasa sedih sangat2  bila baca part naik kereta Axia beramai2 tu. I pun pernah naik kereta kec ...

Tasha

Bagus kehidupan U dah berubah. I pun sama 2021 ni. Alhamdullilah hidup sudah okay sikit. Hidup ini cam roda kan.

aiva replied at 23-11-2019 05:24 PM
ooo
aku faham laa situasi TT ni
sebab aku bawak axia

Uish i tak bca ini ritu.

Skrg ni I dah tak malu dah. I dah amalkan apa itu hal I suka I. Tak yah malu2. Thanks aiva berikan pendapat to me.

noor2 replied at 23-11-2019 06:46 PM
Siapa kata duit boleh beli kebahagiaan tu ....

Jadinya orang yang nak ko masa ko berduit jela ya. ...

Thanks kaka noor. Maaf If ada sakiti hati u dalam benang2 lain ya. Thanks on kaka noor punya pendapat to me ya. Stay safe.

bluebutter replied at 12-7-2021 09:11 AM
Thanks kaka noor. Maaf If ada sakiti hati u dalam benang2 lain ya. Thanks on kaka noor punya penda ...

Welcome. .eh ada ke blue sakitkan hati kaka. ..kaka bukan ingat...hehe. .biasa kaka X bawak dlm hati pun sb kaka dah biasa forum lama. ..kita X puas hati satu topik X bermakna bawa ke thread lain. ..

Tapi ada kes yg kaka dendam cth kes orang tu tulis..aku tahu dia ni mcm mana sb ada orang lain bgtau aku si noor ni sekian2. ..eh helooo ni mmg kaka marah sb dia pula yg lebih2 dan kita X kenal dia...adalah tu yg kaka selalu sindir andartu gemok 100 kg cthnya. .hehe. .cari pasal sangat personal attack kita padahal kaka sendiri X pernah kenal dia. ...dan dia pula duk dgr ckp orang lain

You too bluebutter stay safe. ..

ipes2 replied at 9-7-2021 04:14 AM
terima kasih tag saya.

alahai busy sangat2.

alahai busy sangat2.
solat makan entah kemana
mamat cardiac arrest ini asyik respond sahaja kepada resuscitation kami, lepas 3 4 minit, cardiac arrest balik.. 3 4 kali begitu
work paperwork2 dan research work, license paperwork .. cost masa untuk semua ini adalh berbulan2, at least 8 to 10 months diperlukan.
tetapi yes, jika ada sesiapa suka untuk kerja2 kedoktoran, patut meneruskannya kerana berbaloi.

Letihnya jadi doctor. Semoga sihat selalu. Jaga kesihatan ya. Solat jgn dilupakan. If nak muka bersih selalu tak kira orang puang or lelaki, selalulah ambil wuduk, I mmg amalkan, masuk zuhur cuci muka, lepas wuduk pakai moisturiser (ala yg safi rm15 pun okay janji selalu pakai untuk lembapkan muka), atas moisturiser tu I layerkan bedak baby johnson (bagi bau baby baby), bila asar buat lagi, magrib buat lagi, isyak nak tidur pakai moisturiser mahal sikit sukin brand. Dan ulang hari2. Kesannya kulit pipi I umur I mcm ni still lembut. I pun rasa fresh lepas ambil wuduk solat pakai moisturiser semua tu routine.
Eh kita lak ajar doctor ipes2.  (hihi sorry).

Pasal hidup I 2019 tu...
June 2021 I dpt double joy. My anak yg sorang je boy tu result spm 7A. Add maths A tu yg I terharu tu.

Another joy is I dpt buat loan beli landed house. Ya Allah syukur amat. At my age still boleh buat loan.

Still dgn somi yg sama. Dia pun baik je, just sama malas cuci bilik air. Kereta sama lagi tapi sebab I dah dapat beli rumah baru so I sudah tak kisah pasal kereta itu.

Stay safe doctor ya. Take care.

Rate

1

noor2 replied at 12-7-2021 09:32 AM
Welcome. .eh ada ke blue sakitkan hati kaka. ..kaka bukan ingat...hehe. .biasa kaka X bawak dlm ha ...

Thanks kaka noor. Sudi berikan kata dua to me again.

bluebutter replied at 12-7-2021 09:35 AM
Thanks kaka noor. Sudi berikan kata dua to me again.

Hidup blue macam mana sekarang. .kaka harap makin ok...yg penting hubungan  blue dan suami hidup happy berdua. .. .tu pada kaka yg utama. ..orang2 tersayang. .

Pasal rezeki ni blue. ..kita berusaha dan terima apa juga hasil. .jgn rasa down. ..cakap mmg mudah kan. .tapi tu lah untuk pujuk diri kita. ..kita berbalik pada qada' dan qadar dan guna ayat ni. .mungkin kita rasa keadaan sekarang x elok bg kita tapi sebenarnya itulah terbaik yg diredhai dan direstui tuhan untuk kita. ..ni kaka cakap bab rezeki lah. ..

Rate

1

bluebutter replied at 12-7-2021 09:34 AM
alahai busy sangat2.
solat makan entah ke ...

glad to read u dah ok...

i just nak bagi u tips pasal toilet ni sbb i also have bad habits i tak suka toilet berlendir...u beli je sabun yg detergent type  yg optional clorox yg habiskan sebotol simbah all over the places like 1-2 hr then bilas je...xpayah berus.

I think over the covid banyak jugak blessings ni...life is like a roller coaster indeed we can only rely on ourselves not spouse not family not anyone but self, so make sure kita ada mind yg strong.

Good day all.