CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aalia29

Hina sangat ka kalau gemuk

Edited by angang123 at 8-11-2019 10:15 AM
Sasha replied at 7-11-2019 10:25 AM
Ai sokong u. Even angelina jolie cantik kurus melotop pun brat pitt curang.

betul sis. da cukup cantik pun ada je laki nak curang. penting sekali kena ad komunikasi yg baik la gamaknya. Si jolie tu Ai syak die pun bnyak da berkorban sana sini untuk kekal cantik nak2 kat tempat dorg mcm2 teknologi dlm bidang kecantikan yg lag maju dr kita. Takkan la dorg tak 5G lagi kan bab teknologi ni kan. Papepun bagus tt da baik semula dgn husbebi dia

angang123 replied at 8-11-2019 10:14 AM
betul sis. da cukup cantik pun ada je laki nak curang. penting sekali kena ad komunikasi yg baik l ...

aah betul tu. kat negara paling maju macam macam boleh buat. ntah dh boleh smpai nak ke 10G dh nanti. haha

monalisa7 replied at 6-11-2019 10:58 AM
gemuk comel takpe la dik oi, tapi cubalah diet..ramai je yg gemuk dalam ni dan berusaha utk kurus..d ...

aah kalau boleh kurus sambil sihat. sbb ada kawan dri gemuk nak ke kurus diet cmpai tak mkn nasi 2 bulan. mmg lah berjaya nak kruus tutapi smua cakap dia kurus tapi mcm tak sihat. muka cengkung, penat. nak nak buat sndiri je tips nk kurus. patutnya kene jumpa doktor juga cek kesihatan kan. dlm phone ada je boleh cek

Aufiaya replied at 9-11-2019 11:12 PM
aah kalau boleh kurus sambil sihat. sbb ada kawan dri gemuk nak ke kurus diet cmpai tak mkn nasi 2 ...

ish tu bkn diet tuu. mcam sengsara kan diri jee. kot ye pn nk kurus cepat jgnlah tak mkan nasi langsung kan. nanti msti ada je tu apps utk diet ke jaga kesihatan ke bila dh launch 5G kat negara kita.

angang123 replied at 8-11-2019 10:14 AM
betul sis. da cukup cantik pun ada je laki nak curang. penting sekali kena ad komunikasi yg baik l ...

nak operate buat plastic surgery pn boleh je. skrg pn dh ada nak buat operate online sbb san dh guna 5G

bagus nak cntik untuk pikat hati suami tp ada gk suami jenis 'mata liar'.. Kesian tau kt isteri yg sedaya upaya nk kekalkan bdn yg langsing. Lainlah nk kurus tu senang. Ada yg sgup mkn ubat kurus smpai bawa maut. Hope ada lah teknologi baru yg mampu bantu mslh org  yg ingin turunkan berat.

Follow Us
Aufiaya replied at 9-11-2019 11:12 PM
aah kalau boleh kurus sambil sihat. sbb ada kawan dri gemuk nak ke kurus diet cmpai tak mkn nasi 2 ...

uishh ni mcm diet atkin ni. Bg sy kalau tak folo bebetul naik akan naik lagi berganda2 mendadak lak tu. buat apa seksa diri kan janji hati gembira tak de sakit oke la.

Aufiaya replied at 9-11-2019 11:21 PM
nak operate buat plastic surgery pn boleh je. skrg pn dh ada nak buat operate online sbb san dh gu ...

rasanya negara luar dah ada kot teknologi mcm ni. Kepakaran dorg ditambah dgn teknologi 5G so dapatlah hasil yg lagi superb. mcm artis kpop.. punya la peloles padahal tgok gmbr asal dorg biasa2 je pun. Tak silap ada berita kan pasal TM pun tgh test untuk infra 5G tu. Kalau Malaysia dah ada.. konfirm la mslh mcm ni pun setel sekelip mata. TT kuat okay!

weezerfan replied at 4-11-2019 07:48 AM
Kau kuruskan diri dek. Lps tu tinggalkan laki kau tu

kalau aku pulak, tinggalkan laki tu then diet utk diri sendiri dan masa depan yg lebih cemerlang. lebih ikhlas gitu

aku faham kenapa TT terkesan terhadap sikap laki dia.  ckp tak serupa bikin.  hipokrit kott.. terima seadanya konon.

bagilah semangat ke or kalau tak boleh bagi inspirasi, jgn ckp A tapi tunjuk perangai Z. dah sah2 TT mmg badan berisi sejak kahwin, why bother skg?

TT pun entah2 kondifen husb okayy jer dgn badan chubs, dah kalau baru nk mula diet..bukannya boleh nk dpt hasil dan2 tu jugak.

ini pandangan peribadi aku, TT.. kalau ko dah pasti apa ko nak buat..kena sungguh2! kalau ada rezeki, hidup ini masih panjang.. byk lagi nk hadapi.

nothing else but the best of luck to you..

Rate

1

dahlamadah.. replied at 10-11-2019 01:05 PM
kalau aku pulak, tinggalkan laki tu then diet utk diri sendiri dan masa depan yg lebih cemerlang.  ...

betul la tu. lebih ikhlas mcm tu.. buat ape kita nak susah2 kan diri untuk orang yg buat kita mcm tu kan unless dia sedia berubah, kita pun berubah lah dgn baik gak kn.

Bebaru ni ak ada join satu group diet,.. slh sorg tu dia sanggup habis ratusan ribu buat pembedahan itu ini nak bg contour bdn dia cantik. Mostly buat kat luar la sb lagi canggih dia kata. Ntah la.. ikut la cara memasing kan

dahlamadah.. replied at 10-11-2019 01:05 PM
kalau aku pulak, tinggalkan laki tu then diet utk diri sendiri dan masa depan yg lebih cemerlang.  ...

tq momod Sasha gojesz

sinsin88 replied at 10-11-2019 05:19 PM
betul la tu. lebih ikhlas mcm tu.. buat ape kita nak susah2 kan diri untuk orang yg buat kita mcm  ...

kan cik sin... husb n wife 2 tahun dah, takkan tak bleh terima lagi bini tu. lain la kalau perubahan 360 darjah celsius..patut be supportive la.  anyway, TT kena take action as what dia fikir terbaik.  kita ni bagi pandangan jerr..

pasal grup diet u tuu.. kalau yg sanggup berabis, mampu ape salahnya ye tak?  mesti duit byk lebihan di beberapa acc bank tu

dieting ni pun nasib gak.. kena cara yg betul mcm cantik je flow.  kita tgk org turun byk, body cantik.. mesti dia usaha keras.
to me.. nak maintain consistency tu yg payah amat

Akak ni  kurus x perlu pakai duit sesen pun. Akak makan siang lahap ja. ..tapi jogging tetap buat....nak seribu daya x nak seribu dalih...

Ni kawan kepada adik akak tinggi 150cm ++...tapi berat 104kg. ...dia start berusaha jogging sebulan lepas semalam berat dia dah 94kg. ..sebulan turun 10kg. ..dia berusaha nk turunkan berat badan sebab takut mati tiba2 kena heart attack. .sesak nafas. ..pandai pula fikir. ..

Adik siap bg gambar dia sebelum jogging sebulan lalu dengan sekarang. ..walau turun 10kg walau masih tahap obes yang melampau tapi akak support usaha dia siap pesan kat adik sampaikan ucapan tahniah. ...

dahlamadah.. replied at 11-11-2019 08:42 AM
tq momod Sasha gojesz

Same2   

noor2 replied at 11-11-2019 09:23 AM
Akak ni  kurus x perlu pakai duit sesen pun. Akak makan siang lahap ja. ..tapi jogging tetap buat... ...

sis Noor; iols kalau tgk gambo dulu2.. rase nak meraung pun ade

selalunya org sebelum kawen (masa anak dara) kurus.. then bila dah beranaks n mcm2 faktor (pemakanan, malas exercise, stress etc) akan naik la badan. tapi TT ni, mmg chubbs dari dulu sebelum kawen.  then baru skg pulak husb dia nak complain..siap geli2 lagi. sampai TT pun terasa.

mmg isu gemuk kurus ni jadi melarat kalau encik suami tu zahirkan rasa tak suka dia terhadap perubahan fizikal isteri..selalu pulak buat pemantauan dan analisa.  apa lagi, automatically isteri sentap, then akan cepat2 cari jalan utk kuruskan badan.. gitu selalunya.

on the other hand, bila suami tak kesah.. isteri pun takde beriya nak diet.  last2 bila umur dah meningkat naik ni.. mcm2 dtg, lenguh la ape la..

hrp dpt ikut contoh akak n forumers lain yg tegar berjogging n exercising.  kipidap!

sentap sungguh,bini aku elok je kena kutuk dengan aku akibat kegemukan beliau...
kuruskanlah body tu baru la rumah tangga bahagia....

dahlamadah.. replied at 11-11-2019 02:27 PM
sis Noor; iols kalau tgk gambo dulu2.. rase nak meraung pun ade

selalunya org sebelum kawe ...

Hehe jgnlah samakan gambar2 kita waktu muda sebelum kawin. .mmg X kan dapat rupa dan fizikal yang sama dah...tambah2 kita dah beranaks. ...hehe. ..cuma patut menten jaga kesihatan. ...X de penyakit 3 serangkai tu dah bersyukur. ...

copy_paste replied at 11-11-2019 03:06 PM
sentap sungguh,bini aku elok je kena kutuk dengan aku akibat kegemukan beliau...
kuruskanlah body t ...

aku tegur bini aku mcm ni memang tido luar la aku bro. Aku bukan nak sgt dia selim tapi aku nak dia sihat cergas. baru hati aku tak risau. Nak duit aku bole bagi, g la mana2 pusat kecantikan yg ada mesin2 bagus transform dia kurus. Nak bg dia sihat selalu aku tak mampu itu dia kna jaga sendiri juga

noor2 replied at 11-11-2019 03:40 PM
Hehe jgnlah samakan gambar2 kita waktu muda sebelum kawin. .mmg X kan dapat rupa dan fizikal yang  ...

tu yang saya duk pesan kat bini aku kak noor oi. Tak semua laki buat bini dia mcm TT luah. Ad juga hat baik hati mcm ak ni. Hahaha
Malas keluar senam, xpe aku beli mesin senam.. kalau malas lg, aku cmpak dia atas mesin, control pakai fon bia mesin senamkan dia. hahaha gurau2.

hazael123 replied at 11-11-2019 05:18 PM
tu yang saya duk pesan kat bini aku kak noor oi. Tak semua laki buat bini dia mcm TT luah. Ad juga ...

Untungnya bini hazael dapat laki mcm hang. ..ada sesetengah lelaki mcm hang kawin sebab nak kawin dan bertanggungjawab. ...menyara hidup anak isteri atas tanggungjawab amanah Allah ...sampai akhir hayat. ...X peduli dah terfikir nak cari lain ka apa. ..pada kaka ni lah yang betul2 atas nama sebuah perkahwinan. ..