CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Xim

[Pelbagai] Beli rumah ke kereta ?

Beli dua2 kalau mampu...hehe

Xim replied at 4-8-2019 03:35 PM
Byknye rumah sis . Seronok bace . Tapi takut dpt pnyewa syaiton tu yg cuak tu . Hmmm

Sy plak ha ...

Alhamdulillah penyewa sy yg satu tu mmg bagus. Bayar ontime. Dia beranak sy pun bg sumbangan skit. Dia hepi kte pun hepi.
Rumah satu lg sy buat sewa bilik. Alhamdulillah ok jgk. Paling skejap pun diorg sewa setaun. Pindah keluar sbb kawen semua. Harap2 jgn dpt penyewa dr neraka la.

Kereta pun blh refinance ke? Sy xtau pulak. Sis kne buat kira kira betul betul. Jgn tersalah langkah

Pg cr bkl bini yg ada kereta dan rumah. So 2-2 ko dpt

Xim replied at 4-8-2019 03:19 PM
Syok nye kan kalau kete x mragam . Tp kena pndai maintainance la kan . Amboiii 1k je dia nk beli . ...

Yep.. beli masa tu cash..  20k je.. ingat cdg nak buat bungalow siap ade kolam renang tp apekan daya aku kena fokus pd family more than karier.. so dah berenti nii.. fhm ajelooo

Xim replied at 4-8-2019 03:21 PM
Yg pntg kalau dah sebulan 2 tangguh byr sewa dah leh start jmpe la pnyewa tnye ape masalah . Nnt x ...

Ye.. masa aku sewa rumah pd org wpun rumah aku lama.. aku asyik dtg melawat kawasan.. kih kih.. ye laa kita pun bkn org senang

tgk pd kemampuan & keperluan u...kalau u dh ade motor @ tempat tinggl tu ade pengangkutan awan yg blh direct kt tmpt kerja u blh lh u bli rmh...tp nk beli rmh kene tgk utk ape...kalau nk bg sewa u kene tgk berbaloi tak...dr pengalaman i kalau u nk beli rmh kene btul2 buat survey...kalau dlm fb byk org share ape yg perlu dibuat b4 beli rmh...pinjaman buat mcm mana...tanya org yg dh pernah beli rmh..jgn jd mcm i dlu...i beli rmh baru & serah bulat2 pd pemaju sbb i mls pk i just sign je huuhu...last2 ble terjmp dlm fb pasal pembelian & pinjaman rmh br i sedar i tak survey btul2 psl pinjaman bank...kwn2 i ckp interest bank pinjaman i tinggi sgt...

kalau u nk beli kereta u kene buat survey jugak...selain buln2, maintenance pun kene buat kiraan...tgk pd kemampuan u...tp i xsuggest beli kereta 2nd lainlh kalau u mechanic kereta...i keje 3 tahun br i beli kereta...i set target & bli kereta yg i teringin sgt nk pakai...i kumpul duit sket2 & i make sure i ade simpanan utk byr at least 6 bln kereta tu...i terpikir nk buat byr down payment tinggi tp ayah i ckp rugi...tp kalau tanye i skrg xrugi pun sbenarnye buat down payment tinggi sket at least bln2 byr xbyk mana...

Rate

1

Follow Us
Beli kereta dulu n menyewa bilik. Xde kete pyh nk ke mana2. Beli kete baru sbb x byk ragam. Byk ragam byk mintak duit. Cari yg 5 years warranty. Stress free. Rumah tu cari yg apartment. Kalu nk beli yg lelong, pg riki tpt n jiran rumah lelong.. Kumpul info.  Sikit sbyk dorang tau psl rumah tu. Ada rumah yg dilelong tp tuan rumah xnk kuar. Sakit paler kita plak. Kalau kemampuan x byk, try la apply pr1ma ke ppa1m ke rumawip ke myselangor ke... Byk choices. Kena rajin survey

Xim replied at 4-8-2019 03:26 PM
Tu la . X brbaloi nak wat loan smata2 nk renovate rmh . Brsabar je la nmpknye . Nsb baik time pasa ...

Iols panggil orang setiap 2 bulan potong rumput. Walaupun halaman tu tak tanam apa2 tumbuhan, tapi iols pastikan rumput tak tinggi sampai pinggang. Bercakap pasal kereta pertama, iols pernah discuss dengan my eldest brother. Masa tu iols berkira2 nak pakai jenama H. Dia pesan simple je, "kalau ko beli kereta mahal, nanti ko tak dapat travel! Pikir betul2 nak beli kereta apa. "Akhirnya, iols beli Saga SE walaupun kereta tu bukan kereta idaman. Tak nafikan, memang tak pening kepala nak jaga kereta Saga SE dan tak pernah meragam. Dalam masa yang sama, iols dapat juga pi travel sebab komitmen rumah dan kereta dalam kawalan. Yang part rumah, awal2 tahun masa beli agak terasa bayar bulanan pinjaman rumah  sebab potongan banyak. Tahun berlalu gaji naik, baru nak rasa lega sikit bayar pinjaman rumah.

Kalau ada kemampuan, kedua-duanya penting untuk kelangsungan hidup. Walaupun sekarang ada jaringan public transportation yang bagus tapi itu hanya di bandar, jadi utk kawasan kampung/ desa di pedalaman, kereta tu penting juga. tak perlu kereta mahal, asalkan boleh bawa kita dan keluarga dari satu tempat ke satu tempat lain terutama waktu malam (contoh) dan juga semasa kecemasan. Motorsikal OK lah untuk pasangan atau keluarga yang tak ramai anak, tapi kalau anak lebih daripada 4 dan dah besar, baiklah ada kereta.

Rumah pun, jika ada rezeki, seeloknya beli, saiz tu taklah penting sangat asalkan selesa dan menepati ciri-ciri memberi perlindungan kepada kita.

Rate

1

Jgn pening2. Jgn ragu2. Jgn susah2 stress. Solat isthikarah kan ado.. .nnti akn dpt jwapan terbaeeeèeekkkk......

farhana008 replied at 4-8-2019 04:32 PM
Iols panggil orang setiap 2 bulan potong rumput. Walaupun halaman tu tak tanam apa2 tumbuhan, tapi ...

Org pun kata saga se ok.. tu laa somi dolu nak patriot belilaa waja tp waja asyik rosak pam.minyak.. bahaya mati kereta tiba tiba

Aku laa ni baru beli vw.. itupun laki aku dok bising udah udahla dgn kancil tuu.. sian kat kancil tuu.. satu lg sbb kancil tuu tetiba rosak tgh jln..kalo tak aku mmg takkan beli punyee

Buritan replied at 4-8-2019 04:51 PM
Org pun kata saga se ok.. tu laa somi dolu nak patriot belilaa waja tp waja asyik rosak pam.minyak ...

Memang ok sangat. Tapi kalau pecut, steering bergegar sikit. Kalau drive tak pecut, ok aje kereta tu.Iols pakai 8 tahun mileage baru cecah 140k. Punyalah tak banyak sangat bergerak kereta tu.Sekarang iols wariskan kereta tu kat adik iols yang baru habis belajar.Dia tak yah buat hutang kereta bila dia mula kerja nanti.

farhana008 replied at 4-8-2019 04:59 PM
Memang ok sangat. Tapi kalau pecut, steering bergegar sikit. Kalau drive tak pecut, ok aje kereta  ...

Baiknyaa hang.. aku tak waris waris kete aku.. wpun hodoh ke cantik..

Iolls beli kereta dulu sebab mudah nak bergerak..kerja pulak kena pergi sana sini..ikut tt mana yg lebih perlu..

Buritan replied at 4-8-2019 05:01 PM
Baiknyaa hang.. aku tak waris waris kete aku.. wpun hodoh ke cantik..

Dia baru nak mulakan hidup, iols bantu sikit2. Mujo baik perangai, taklah rasa ralat nak wariskan.

farhana008 replied at 4-8-2019 05:07 PM
Dia baru nak mulakan hidup, iols bantu sikit2. Mujo baik perangai, taklah rasa ralat nak wariskan. ...

Oklaa hang berbaik dgn adik hang.. aku dgn kakak aku abg aku adik aku tak berbaik. Nyosal aku tolong kakak aku dedulu.. kih kih

cekgihani replied at 4-8-2019 03:28 PM
Innalillah..
kes mcm ni, kalo isteri tak keje pun xperlu risau nk sekolahkn anak anak. Dah ada pe ...

Kazen saya ex jurutera dia memang tak kerja. Pelihara anak tunggal baik2

Pusaka arwah suami banyak sebab toklaki pun anak tunggal. Jadi cucu tu betul2 berharta. Kazen saya dari anak dara suka buat solat dhuha

Buritan replied at 4-8-2019 05:09 PM
Oklaa hang berbaik dgn adik hang.. aku dgn kakak aku abg aku adik aku tak berbaik. Nyosal aku tolo ...

iols wariskan kereta tu kat adik lelaki. dulu iols pernah ada krisis sekejap dgn adik perempuan.bila mak iols masuk campur, baru kami ok. iols pun berbaik sbb kenangkan mak dan iols pun move on. iols doakan uols dan adik beradik akan berbaik2. InshaAllah

farhana008 replied at 4-8-2019 05:23 PM
iols wariskan kereta tu kat adik lelaki. dulu iols pernah ada krisis sekejap dgn adik perempuan.bi ...

Entah.. mmg tadak rase nak berbaik pun.. ape ape pun tq laa hang nak doakan.. hrp depa insaf laa.. aku malas dah