CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raul

[MERGED] -- Birth Control Pil

Originally posted by batricia at 31-8-2005 05:32 PM
i makan pil ni  dah lima bulan tapi masih tak dtg period cam ne ni....
ada sesape boleh tlg tak

same as to me dulu..

jumpa DR.. bg tau apa masalah u ..then maybe dia soh stop dulu mkn dan bg mkn ubat turun darah.. atau dia bg ubat turun darah tp still mkn Noriday tu...

cik kerang, dulu lepas bersalin anak no 1 kakyong memang makan mercilon. ok ler sesuai dgn kakyong.
tapi sekarang ni menyusu baby. nak makan yg lain takut tak sesuai. pakai iud ok ker? sepanjang makan noriday ni, every 2 weeks asyik bleeding.badan pun makin berat. sebab tu nak cari alternatif lain.

[ Last edited by kakyongsarah at 8-3-2006 04:48 PM ]

muah This user has been deleted
Originally posted by ammi_faris at 6-3-2006 03:40 PM

Sya pon makan DIANE-35 harga yg sya beli RM 48.00. Dr. ckp DIANE-35 boleh cantikkan kulit. Banyak pompuan kat Thailand ambik ubat ni sbb nak bg kuliti cantik.

Muah nak tanya la ngan u all yg dh makan diane ni muah baru je makan now masuk pack yg ke dua masalahnyer muah mengalami bleeding cam period bila masuk hari ke 12 makan tapi tetap continue then die stop bila dh betul period kuar.  Now start pack yg kedua ni baru hari ke 8 ni tp cam ada tanda2 nak bleeding balik.... isshh camana yek memang cam ni ke tp bleeding die tak la banyak cuma rimas le awat kuar lak even sikit kan... u all ada tak kena cam ni

saya br 1st time diane, coz doc kate 4 kulit cantik.
tp rase cam kuat mkn la, muah camne..
dulu 6month mkn novenytte pastu gynea...tukar sbb sakit kpala sgt..
doc suruh try jasmin tp i nak try diane-35 dulu...
so far sahira xde la bleeding..

Originally posted by sahira at 10-3-2006 03:17 PM
saya br 1st time diane, coz doc kate 4 kulit cantik.
tp rase cam kuat mkn la, muah camne..
dulu 6month mkn novenytte pastu gynea...tukar sbb sakit kpala sgt..
doc suruh try jasmin tp i nak try d ...

sara dh bape banyak makan pil tu dh abis 1 pack ke? macam muah ok je bab badan maintain tak la rasa kuat makan cuma bleeding je isshhh sape lagi la sama masalah ni risau la pulak nk try yasmin tp prefer diane ni kalau confirm ramai makan tak de bleeding means tak sesuai ngan muah la kot uwaaaaa sedih ar cam ni. sebab semenjak ambik diane kulit muka memang rasa ada beza tu pasal syg nk tinggalkan diane ni...

^SwEeTMuM^ This user has been deleted

pil perancang

mmg kite di galakkan ambik pil perancang atau suntikan atau memakai IUCD.... tp u all rasa lah brape lama u all nak memakai/makan benda tu semua..

coz, saya pernah terbaca (xingat di mana......), klau kiter makan pil perancang nie.... kite di galakkan minum air masak banyak.

klau ada sapa2 doc atau pharmacy di sini tlg jelaskan tiap2 jenis pil atau alatan yg bleh digunakan utk merancang keluarga.... coz susah nak dpt kenyataan yg betul
.

Follow Us
selama mkn pil xde masalah dgn period...
lg suka sbb bile abis 1 pack 2-3 hari dah dtg period..
cuma sakit kepala je...
so far diane nih ok la...
tp xtau la lg kan..

Originally posted by sahira at 14-3-2006 04:52 PM
selama mkn pil xde masalah dgn period...
lg suka sbb bile abis 1 pack 2-3 hari dah dtg period..
cuma sakit kepala je...
so far diane nih ok la...
tp xtau la lg kan..

o maybe setiap alahan tu ikut body seseorg la kan sebab macam muah pening tak de kuat makan pun tak de gak cuma bleeding. But bleeding ni bukan nyer masalah period cuma die saje nk bleeding. Period dtg then bleeding tu pun stop.

iyer la kot...cam mak makan gynera die ok je..
sahira try la mkn still gak pening, lg teruk adalah..
sejak mkn diane nih xde lg la sakit kpala..
xtahan mcm nak pecah kpala...

Masa awal merancang KiTi makan marvelon.... kendian tukar kepada mercilon.... so far, priod datang ok je.... tetap...mesti kena setiap hari isnin....kalau tak petang mungkin malam keluar period....lain-lain masalah mcm berat badan tu tak de pulak... tapi sebenarnya kita kena tahu pil perancang ni ubar hormon, sometime die akan kacau selera makan kita.....kalau nak jaga badan tu.........kenalah control makan sikit kannnn.
Cuma KiTi muskil sekarang ni ada tempoh limit ke nak makan pil perancang ni?.... kalau ade sesiapa yang pakar tolonglahhh ye......

Pil Noriday

bercerita mengenai Pil Perancang ni.. nak bg info sedikit.. masa anak yg 1st lps jer abih pantang terus pi klinik jumpa DR tanya perancang aper yg sesuai..DR bg Mercilon.. makn satu pek ajer. tak buleh tahan ler.. bdn cpt naik..mcm dipam2... mmg ketara sgt... disbbkn mkn pil mercilon tu period pun tetap..so amik jln utk rancang sendiri... selama 2 thn lbh rancang sendiri..ntah mcm maner tersangkut..and then gugur semula... dlm beberpa bln lps tu berisi semula krn tarik period lari2 dan tak tetap.. melekat soranglg..alhamdulillah.. sekrg ni baby dah 6 bln dah... BF sepenuhnya dr awal hingga sekrg ni.. tp masuk ke bln 3 baru period dtg itpun krn mkn ubat utk turun darah.. lps tu DR bg Pil Noriday... ada 28 pil semuanya sekrg ni dah masuk pek yg ke 3... alhamdulilah.. maintain jer berat badn selama ini dan kini kemusykilan timbul plak pasai aku ader ter'miss mkn sehari jer.... gini..... minggu pertama bg pek yg ke 3 ni ok lg, mask ke minggu ke 2 tak semena2 aku terpaku seketika tgk pil utk hari khamis tak usik..padahal hari yg aku baru mkn adalah hari jumaat... so.. aku terpinga2 gak krn sangka ku mmg aku akan ke dapur utk mkn ubat tu seblm melangkah ke bilik tidur... mcm tak caya ajer aku..ingt aku teramik yg hari lain.. ish.ish.. hari sabtu ptg pi jumpa Nursekat sbuah klinik yg 1st pek aku beli tu.. nurse tu bg tau takper.. asalkan jgn 2 atau 3 biji yg tertinggal.. la ni..u terus mkn pil ni sekrg (yg yg khmis tu punyer..) and then mlm nnt mkn spt biasa... takder aper2... insyaAllah...
so.. bersyukur alhamdulillah aku dibuatnyer..

la ni hari ni aku cari info dlm internet ni pulak pasal pil perancang :

"Setiap pil mengandungi 21 pil. Cara pengambilan pil yang betul adalah :-
Mengambil sebiji pil setiap hari pada masa yang sama selama 21 hari berturut-turut.
Mula mengambil pil pada hari kelima haid.
Berhenti untuk tempoh 7 hari sebelum mula dengan paket pil perancang keluarga yang baru.

Sekiranya terlupa untuk memakan pil, makanlah pil apabila teringat tetapi tidak selepas 12 jam.

Sekiranya anda terlupa memakan dua atau lebih pil, anda perlu mengambil langkah berikut :-

Sekiranya terdapat pendarahan, berhenti mengambil pil dan mula dengan paket baru pada hari kelima haid.
Sekiranya tiada pendarahan, teruskan mengambil pil seperti biasa, tetapi anda perlu menggunakan kaedah pencegah kehamilan yang lain sebagai langkah berjaga-jaga.

itu adalah utk pil perancang yg cuma ada 21 hari ajer.. tp tidak yg utk 28hari sahaja..

jika forumer ada yg serba tahu ttg leh kongsi maklumat sgn sy.... kemusykilan sdg berlegar dlm pikiran ini... adakah sy perlu jumpa DR utk bertanya kn hal saya seblm ini...

mm...tumpang taya...pill duphaston and premarin pun pil perancang gak ke..??saya single lagi..age 26 tp menses  (hormone) lemah..so it cant regulate sendiri la..saya g la consult ngan gynea..so the doc gave me thiss pil...

kdg2 sahira pun ader lupa nak mkn pil..
bile ingat terus mkn, kira yer mkn 2 biji la that day
so far dah 10bln mkn pil perancang nih..
dah 3months try diane35 n sakit kepala dah kurang..

teruja la pulak rasanyer...:hmm:

diane35 4 kulit cantik..
xtau la kan coz muka sahira pun xde masalah so xnampak lg la perubahan..

Originally posted by sahira at 7-4-2006 14:00
diane35 4 kulit cantik..
xtau la kan coz muka sahira pun xde masalah so xnampak lg la perubahan..

muka ok tapiii naper consume diane gak...?
awak dah kawin?

Originally posted by budakbaik10 at 7-4-2006 02:46 PM

muka ok tapiii naper consume diane gak...?
awak dah kawin?

dah le mkn pil utk merancang la..
dah yg lain ada effect sakit kpala try la diane...

pa-pura_love This user has been deleted

Marvelon...

Have anyone ever experience bleeding while taking the pills? Ada tak? I am just worried!

Originally posted by kerang_busuk at 28-2-2006 03:53 PM

mercillon bagus...kulit muka jadi cantik sgt.

ally ambik mercillon gak...memang bagus utk kulit..jerawat segan nak tumbuh even waktu period...badan pun maintain jer :D

i makan gynera for 4 yrs .. pastu ntah apasal last month gi farmasi nak beli stok sekali teruja lak tengok yasmin .. since i dengar this is the best contra pills nowadays .. so i pun rembatlah satu pek .. RM38 .. sekarang tgh on Yasmin .. yg i perasan kulit muka jd smooth even my complexion dah makin kureng .. zzz