CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lkick2113

[Tempatan] Pegawai JPA ditukar gara-gara lewat lantik pegawai menteri

Potpouri replied at 12-9-2018 08:56 AM
Ku pun dengar cerita macam tu. Bila lah penjawat awam ni nak berani bersuara agaknya. Zaman dulu h ...

Betul chuols,orang je tak tahu sebab orang gomen bak kata kawan meols ada kena angkat sumpah akta rahsia,ikutkan dia cakap banyak benda nak luahkan since ramai yang asyik la salahkan penjawat awam especially bila kerajaan baru naik,puji-pujian,padahal hampeh memasing
Ingat lantik pegawai kerajaan ni macam kite lantik ketua darjah ke time sekolah rendah

Dh terlalu lambat sgat, mmg cash lah!

dodolgemokgila replied at 12-9-2018 09:11 AM
Dh terlalu lambat sgat, mmg cash lah!

kalau ko masuk keje. HR mintak sijil spm ko sbb nak proses surat lantikan.. tapi ko takde sijil spm ataupun ko ada sijil tu tapi kau yang berlengah2.Macam mana nak lantik ko ek? Kerja government kena ikut syarat2 lantikan segala.

Sapa yang lambat sgt tu? depa la yang bodo..

Hujung2 salahkan penjawat awam. Bukan susah nak fitnah penjawat awam yang senyap tak mampu bersuara.

Aku harap one day ada yang berani lah bersuara sikit baru sedar diri mereka yg bongkak tu.

sabaq ja la

Baguslah....nanti harap bukan kesni saja yg sebabkan tindakan di ambil..tu bnyk gov staff yg lembap..harap ambik tindakan jua. Yg bagus buat kerja kekalkan mereka

emm ingatkan kerajaan baru ni ok, sekali ke laut jugak..

dah ko xde kelulusan tp nak gred 54, poodaaah, yg org luar ni tatau citer sedapla membodohkan kakitgn awam..

tu so mazlee tu dulu request nak pegawai khas 18 org, mof luluskan 12 org je, tu pun kelulusan ntah apa2.. elokla korg melingkup...

Follow Us
Sempena kerajaan baru malaysia baru ni, patutnya lantikan politik ni, menteri sendiri yg bayar gaji then takde masalah nak beri jawatan apa

Baru lah telus

diorg ni dilantik sebab mmg ada kerja kena buat atau sebagai balas jasa sebab tolong boss sebelum berjaya jadi menteri?

Maideen. replied at 11-9-2018 10:37 PM
I saspek penjawat awam itu kuat sembahyang duha.  Kemungkinan besar tajwid dia pon bagus!
...

sembahyang duha diutamakan dlm waktu pejabat. xboleh blah betul. mana yg wajib mana yg sunat pon xblh beza

ah sukahti diorg..igt dah jadi gomen bole goreng mcm buat char kuey tiaw ka ha sepet??

aku pantang betul dgn mulut2 cinabeng ni..asal bersembang je mesti celah isu rasuah..yada yada pm sudah bagus..itu olang lasuah..blabla..pastu aku tengok je muka sekor..dan2 haiyaa lu olang manyak expeliense ho lagi tau haa...smua politik sama jugak..bn ke Ph..hmmm..*rolling eyes* cerita bkan main bagus..tengok muka aku pun dah segan..apa kau ingt semua melayu mcm aku ke??

baru tadi aku sembang..ckp dgn no muslim..chris indian..blabla..aku ckp takyah citer jauh la pasal integriti..rasuah dlm last gomen..ni skrg buat bisnes caras sana sini..itu jujur ke? ckp betul2..takyah la point org lain sendiri..pfthh

Elated replied at 12-9-2018 09:34 AM
Sempena kerajaan baru malaysia baru ni, patutnya lantikan politik ni, menteri sendiri yg bayar gaji  ...

Setuju.
Bayar dgn gaji sendiri

Ada yang tak dpt kepujian BAHASA MELAYU pun. Nak kena lantik jugak ke hamjad

munchkin replied at 12-9-2018 01:47 AM
Mmf lembab pun. Pejabat tanah negeri sembilan register tukar owner baru within few hours. Boleh sema ...

sis, there are 2 diff. things, dalam kes ni Tun kata ada sabotaj kerana berlaku kelewatan dalam lantikan dan penerimaan gaji pegawai khas muntri, tu yg aku bangkitkan yg perlantikan penjawat awam tetap mahupun kontrak ada pekeliling guidlines yg perlu dipatuhi dan bukan semberono nak lantik sebab nanti pegawai berkenaan yg akan di audit dan dipersalahkan sebab tak ikut prosedur, so, isunya ada lantikan politik yg tak ada kelayakan min untuk mendapat gred/gaji sesuai dgn kelayakan, so bila benda ni berlaku adalah kelewatan dan soalan aku adakah patut PM tuduh those pegawai sabotaj dan setia dgn najib????? is it make sense???? it is not isu cepat lambat tapi follow the prosedur, kalau tak kena dgn prosedur masalahlah dan ini timbulkan kelewatan......anyhooo U boleh baca komen2 porumer yg memang insider tau pasal prosedur perlantikan ni dalam komen2 lain di thread ni

Edited by cmf_shalom at 12-9-2018 12:00 PM

Sudah ku bilang sebelum PRU lg.. If PH menang.. Belum tentu lagi besih dari BN..

Bn perlu masa 60 tahun utk korup.. Ph?

Mmg gomen ni mxm siput...superman if masuk gomen pun jadi lembab..apa lagi if siput pemalas yg masuk gomen...kalau 1 tindakan bderet SOP kena ikut....supermen pun jadi kertu...tp lembab mcm mana pun pkerja gomen...xde la lembam smpai sijil sendiri kena org lain sediakan...

Ada kes kita leh tuding jari kt pkerja gomen yg lembab n pemalas. Tp bab bonus ko paling laju

Ada kes kita leh tuding jari kt stuktur gomen yg bsimpang siul penuh sesak yg mgalahkan utan rimba..

Ada kes...kita kena tanya blk kerajaan yg mmerintah...mana pigi...rule of law anda...

c===8 replied at 12-9-2018 09:36 AM
diorg ni dilantik sebab mmg ada kerja kena buat atau sebagai balas jasa sebab tolong boss sebelum be ...

X sure lantikan spesifik utk tugas apa...

If bantu menteri  stakat urusan kerajaan..biasanya ambik je pkerja sedia ada...

If bantu menteri untuk lebih kpd politik eg selaras kwn parlimen beliau ke apa...pkerja gomen x sesuai...sebab lebih utk politik n parti...so yg ni kena ambil calon yg menteri sendiri calonkan.

mrs_salvatore replied at 12-9-2018 09:02 AM
source aku cakap
pegawai tu SUA MOA. umur baru 26, pengalaman keje 3 thn je kt malaysiakini
dah di ...

Hebak sgt pkerja malaysia kini tu.. Tlebih hebak n bz.. Smpaikan sijil sendiri kena org lain jaga

munchkin replied at 12-9-2018 01:47 AM
Mmf lembab pun. Pejabat tanah negeri sembilan register tukar owner baru within few hours. Boleh sema ...

Jabatan kerajaan negeri 9 mmg best. Iols suka. Kdg2 iols selit sikit soalan2 tambahan bila ada urusan.

Potpouri replied at 12-9-2018 08:56 AM
Ku pun dengar cerita macam tu. Bila lah penjawat awam ni nak berani bersuara agaknya. Zaman dulu h ...

Penjawat awam mana boleh bersuara. Awal2 dah warning hanya ketua jabatan saja boleh keluarkan apa apa statement. So kalo org bawah nak complain apa apa, kena melalui ketua jabatan. Malangnya, ketua jabatan ada favouritism. So siapa yg nak complain tapi bukan konco dia, maka yg complain tu kena warning dan diugut macam2. Celaka diorg ni. Kami yg org bawah ni kerja je la untuk rezeki.

source aku cakap
dah di ...

Setan je. Yg lantikan tetap nak naik ke gred 48 pun jenuh menunggu. Dia senang senang je dpt 48 pastu nak demand 54 pulak. Kelayakan pun hauk.

ini madey la dia buat apa yang dia suka

source aku cakap
dah di ...

Sampaikan Kat si bangsat tu nak gaji besor pegi jual insurance. Bukan masuk keje gomen.

Bangnang nak mampos.

Ntah Kat malaysiakini tu Pon kayap manjang gaji tecit.