CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sara.lee

Patutkah aku gugurkan anak dlm kandungan ini?

ala.. anak baru sorang kan?.. teruskan aje lah.. dah alang2 lekat tuh..

lain kalau belum ngandung lagi mmg kita akan suruh jarak..

btw, uols yang muda2 nih, jaga anak sorang pun dah rasa penat eh?.. makan lah apa2 suppliment / jamu beri tenaga tuh..

ai yang dah tua nih, enjoy je jaga anak kecik.. tak der ler terasa penat sangat .. cuma agak bz lah limit masa berforum, berfb bagai.. tapi poya2 dan aktiviti lasak lain tetap on sekali sekalu..

ehhh.. tetiba..

Taknak bg kat aku

jangan stress2 tt, anak tu amanah Allah.. Allah pilih u untuk jaga anak itu... kalau u stress.. baby tu pun susah hati juga dalam kandungan.

Macam ni lah... kalau u x nak baby tu .. bagi kat akak je Akak , akak nak baby tu dan boleh jaga baby tu dengan baik.... suka dengan baby... sayang lah kalau u dah niat macam tu. contect akak ye  (email: suzainal@yahoo.com)

tak nak baby bagi kat sy aje la. dah lama kawin tak ada anak ni. sedih tgk org buang anak atau gugurkan. sy ni punyalah nak anak tp tak dapat.

tiada istilah tidak bersedia... once dah kahwin, maka kena terima lah seadanya... dah kalau jenis subur tu, terimalah  rezeki yg Allah bagi... bukan semua pasangan dapat rezeki anak... ada yg dh keluar habis duit dah... ttp x de rezeki... syukur dengan pemberian... lahir anak tu nanti, tahulah cemana nak jaga... x lahir mmg memacam pikir... positif aje... kalau org bising2.. cakap je lah... aku ada laki.. .. anak halal kot... nurse bising awal2 aje... lepas tu x de la dia pun nk membebel tiap kali jumpa... letih aih...

Tt dengar cakap org psl merancang. Ni tt nk dgr ckp2 org sekali lagi (forumers) utk gugur pulak. Orang yg patut tt bincang adalah suami dan gynea shj.

Follow Us
suarahati786 replied at 23-2-2018 03:05 PM
Macammana i nak cakap ek. Baby i baya baby TT juga. I tak nak amik sebarang perancang dari awal  ...

apa side effect pakai implan? i pakai ok je..cuma mahal jela...tp kalo utilise smpai 3thn berbaloi je...sorry just curious sbb i xperasan apa side effect implan tu...cuma period jarang dtg tp bila bukak je...ckp 3kali period i terus lekat..as per plan la

Sy pn br tau gak pregnant..anak br 8 bulan...mula2 tau mmg nangis..anak skrg tgh melasak..tido hr2 kol 12..kol 5.30 dh bangun..keje pn jauh...drive dalam sejam...rasa penat sgt..tp.utk anak ni..xdela sampai terlintas nk gugurkan....salah sendiri..xpakai protection...bertabahla..2-3 thn je penat..lps tu dh seronok..diorg akan jd best fren..sgr rapat..jarah umo pn sethun je...skrg dh leh trima seadanya...sian kt baby dlm perut..kalau tau mamanye tak mengalu2kan die ke dunia...insya Allah kita boleh..kekuatan seorg ibu

Saya dgn adik beza 11 bulan.. maksudnya lepas pantang mak dah ngandungkan adik.. mula2 mak rasa beban jugak.. tapi teruskan.. ditakdirkan tu la satu2nya adik laki.. anak yg lain semua perempuan. So ikut kata hati u nak teruskan atau tak..

Ai pun tak pakai ape2 planning. cume pakai kondom je. itu pun pakai bile dah nak terkeluar. mintak jauh la kalau terlepas kat dalam. time make love Ai memang slalu risau. tak tenang...

sampai bile nak macam ni pun Ai tak tau. bukan tak nak pakai. tapi risau kalau menggnggu hormon dan period.

fulusss replied at 10-4-2018 12:48 PM
Ai pun tak pakai ape2 planning. cume pakai kondom je. itu pun pakai bile dah nak terkeluar. mintak j ...

MAKE LOVE sepatutnya happy, bukan ada perasaan risau dear, nanti stress

Alang2 pjj ngn hubby, carik la rumah yg dkt dgn tmpt keje, duit yg dh jimat tu boleh buat byr maid. Kalo skrg duk umaj sndiri, sewa kam dulu...sb alasan nk gugur td sb pnt kan? Solution tu ada, nk ngn tak nak je

mokcikKSKB replied at 23-2-2018 03:08 PM
Ko pilih nk susah skang without guilt ke nk senang skang tapi rasa bersalah bunuh anak sendiri sampa ...

Mengucap dulu sis, i tau easier said than done.. But, ingat Tuhan. & ubah pandangan u kat janin tu. Minta bantuan husband juga. Bantuan moral & fizikal.

Mudah lekat, jaga betul2. I dah 5 tahun kawin betul rezeki anak, rezeki berhoneymoon lagi.
Seperti terjadi kat kawan i, elok habis pantang, lekat pulak. So gugurkan. But end up until now, anak dah darjah 1 gitu tak lekat2 lagi 2nd child.

Edited by mommymonster82 at 12-4-2018 08:45 AM

Baby tu tak salah..kenapa u nak bunuh dia

Lahirkn baby tu klu u xnak me sanggup amik..

sis, saya teringin nk baby . dh setahun kawen. sedih bile saya bg sis nk gugurkan sedangkan saya mengharap x period tiap2 bulan

Sendiri salah, baby pula dikorbankan... Bagi orang je lepas beranak nanti. Kalau sayang, suami keje singapore, gaji besar, ambil maid yang datang kejap2.

Sama macam aku...
Anak kedua lahir, anak sulung baru 1 tahun 2 bulan.
Masa mula2 tau kata pregnant anak kedua, menangis jgk depan doctor.
Mak mertua aku pun kata, "hang pun nak jadi mcm kakak hang, beranak ramai??" huhu
Kakak aku anak 6 orang..
Alhamdulillah, anak aku yg sulung sekarang dh 13 tahun,
yg kedua dah 12 tahun...
dua tu ja anak aku..dua2 lelaki..

Sebenarnya kalau anak dekat ni lagi senang jaga kot..dua dua besar sekali harung.  But tulah ..TT better rujuk kat Ustaz or Ustazah bertauliahlah.

Saya kalau sangkut hal agama tak berani eh nak bagi pendapat.

Ikut perikemanusiaan pula macam tak baik pulak gugurkan kandungan atas alasan tak larat lainlah kalau kandungan bermasalah atau TT sendiri berisiko dalam segi kesihatan.

Allah dah bagi....berani nk tolak??

eksyen nye manusia dgn Allah

kalo Allah x bagi anak.....merayu2 nak anak

manusia...manusia///x reti bersyukurrrr