CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thieo

No absolute freewill in Islam

Abangcute posted on 17-1-2014 03:32 PM
yg Allah ingin tahu adalah niat dari apa yg Dia ilhamkan.
yg Allah ingin tahu adalah niat dari apa yg Dia ilhamkan

tuhan ingin tahu? again, thieo mahu ulang. Tuhan ingin tahu?

bukan kah sepatut nya "tuhan memang sudah sedia tahu". bila ngko kata tuhan ingin tahu, bererti, sebelum ini tuhan tidak tahu.

cuba ngko amik test "adakah saya ni islam" dari lobai2 berdekatan rumah ngko dulu. thieo dengerr free aja itu hari.

wallahualam.

thieo posted on 17-1-2014 03:29 PM
hang mau compare script hidup hang dengan script hidup aku ka?

Script hidup nko yang nan hado?

So bila nko nak engage lawyer utk kasi writs of saman pada tuhan since nko tak boleh ada free will atas muka bumi ini???semua yang telah ditetapkan olehNYA?

nko dari takda sampai ada...akal mula mengembang sikit dah nak saman TUHAN....kecik kecik tak mahu mampos...dah besar......TUHAN pulak dipersoalkan.....

Nko bila mati pun tak tahu...mahu ada audacity nak sebut takda free will?

crankshaft posted on 17-1-2014 03:35 PM
Script hidup nko yang nan hado?

yang ngko datang komen2 ni sebab memang dah tulis dalam script hidup ngko ka kena datang komen?

but since ngko tak da freewill, sudah pasti da memang dalam script hidup ngko tertulis cenggini.

tak gitu crank?

thieo posted on 17-1-2014 03:37 PM
yang ngko datang komen2 ni sebab memang dah tulis dalam script hidup ngko ka kena datang komen?

...

Nko  sebut istilah komen nee atas capacity free will nko kah?

Udah ler tuuuu...so back to my question...bila nak engage lawyer? cakap je tak guna...tembak tak kena......

Setakat cebok pun nak kena tunggu certain age baru boleh lakukan sendiri...ada hati nak saman PENCIPTA?

Lawyer mana nak ambik case nko?

crankshaft posted on 17-1-2014 03:42 PM
Nko  sebut istilah komen nee atas capacity free will nko kah?

Udah ler tuuuu...so back to my qu ...

tu kena tengok dulu lah lawyer mana yang memang ditakdir kan. guess what's your next move? tuhan ngko da tahu dah. prffttt

thieo posted on 17-1-2014 03:29 PM
hang mau compare script hidup hang dengan script hidup aku ka?

tak mahu kamu compare script hidup kamu dan script hidup saya? umpama bumi dgn bintang tue.

kerana saya kenal Tuhan. Tuhan saya yg sebenarnya tak bernama, tak berbin atau binti, tak bersifat makhluk, tak pernah terjaga atau tertidur sedang yg saya namakan itu hanyalah ilmuNya yg tidak dpt utk diakali oleh org2 spt kamu.

yg kamu tengok sekadar hakikat makhluk. dan kerana itu tuhan kamu adalah makhluk. kerana itulah Allah menyatakan Tuhan mereka.

jika kamu org paling kaya harta di atas muka bumi, saya pula antara org yg paling kaya harta utk alam ini. kerana Dia lebihkan kekayaan mengatasi manusia2 terdahulu dan terkemudian ke atas diri saya sedang saya lebih menyukai apa yg saya usahakan dgn izinNya. jika saya mahukan kekayaan itu, satu dunia ini saya mampu beli termasuk jiwa kamu. jika kamu seorg yg paling bijaksana di atas muka bumi ini, sayalah manusia yg paling bijaksana utk keseluruhan alam ini. dan jika saya mahu timpakan org2 bijaksana yg sombong seperti kamu, sudah tentu saya lakukan dgn izin Allah. masaalahnya kebijaksanaan kamu umpama seorg yg tidak mengenali Tuhan yg sebenar2 Tuhan

masaalahnya, apalah sgt dgn ilmu yg Dia beri kpd kamu dan saya dlm bentuk kekayaan dan kekuasaan sedangkan amat jauh sekali diri itu mengenal apa yg Dia tetapkan ke atas diri anak cucu adam

Last edited by Abangcute on 17-1-2014 05:12 PM

Follow Us
thieo posted on 17-1-2014 03:45 PM
tu kena tengok dulu lah lawyer mana yang memang ditakdir kan. guess what's your next move? tuhan n ...

You are not implying belum ada lawyer yang ber sekepala dgn nko to take on your case?

Darnnnnnnn

Abangcute posted on 17-1-2014 03:49 PM
tak mahu kamu compare script hidup kamu dan script hidup saya? umpama bumi dgn bintang tue.

ker ...

hujah ni hanya relevan untuk orang yang sama fahaman dengan fahaman ngko aja. mai penganut agama lain, mereka pun kesian tngok ngko kerana beragama salah, dan mereka juga akan admit mereka lah yang kaya di alam ini kerna tuhan mereka sudah janji kan kekayaan di alam.

alih2 mai tang, "tuhan aku betuii, ikut ja lahh". prffttt

thieo posted on 17-1-2014 03:54 PM
hujah ni hanya relevan untuk orang yang sama fahaman dengan fahaman ngko aja. mai penganut agama l ...

You can't even convince others take on your case untuk saman TUHAN......masih ada kemaluan sebut orang lain punya fahaman?

Nko nee buat aku gelak terlentang tau......

thieo posted on 17-1-2014 03:54 PM
hujah ni hanya relevan untuk orang yang sama fahaman dengan fahaman ngko aja. mai penganut agama l ...

sorry yerk! saya berbeza dari org2 yg kamu maksudkan. bersama saya terdpt satu jenis ilmu yg tiada siapa boleh tandingi. lagi kamu tandingi ilmu saya, maka ramai lagi org yg akan berkata kamu bodoh sombong. kerana bersama saya kebenaran diatas kebenaran dan kebatilan. dan saya tahu semua ilmu saya diciplak oleh pihak2 tertentu utk memelihara Tuhan mereka. saya pun tak kisah.

asal semua agama dariNya. masaalahnya, agama yg Dia redhoi utk zaman ini dan seterusnya adalah agama Islam. agama yg pasti freewill mutlak.

Abangcute posted on 17-1-2014 04:02 PM
sorry yerk! saya berbeza dari org2 yg kamu maksudkan. bersama saya terdpt satu jenis ilmu yg tiada ...

Jika ilmu yang ada pada nko itu ibarat setiap titisan air yang mengalir diatas muka bumi ini...tidak terganjak setitik pun dari ilmu yang PENCIPTA turunkan untuk hamba hambaNYA gali.......bukan tahap ilmu yang ada dalam diri nko yang membezakan nko danMBHCSF. Tapi ...................please fill in the blank.....

Boleh aku sambung lagi?

aku follow jeeee
nak tengok lebai digoreng - rangup2

crankshaft posted on 17-1-2014 04:08 PM
Jika ilmu yang ada pada nko itu ibarat setiap titisan air yang mengalir diatas muka bumi ini...t ...

kamu sekadar mengomel sedangkan amat sedikit yg kamu tahu dari petunjukNya. Last edited by Abangcute on 17-1-2014 05:07 PM

Abangcute posted on 17-1-2014 04:13 PM
sorry ek, ilmu saya melibatkan alam dan seisinya. dan tak teringin saya nak nyatakan disini walaup ...

Dah berapa kali nko cuba petik bintang bintang?

nko nee pengubah aka composer lagu ku petik bintang bintang...Kenny Remy Dan Martin kah?

orangbesi posted on 17-1-2014 04:10 PM
aku follow jeeee
nak tengok lebai digoreng - rangup2

goreng ayam tarak ka? Last edited by Abangcute on 17-1-2014 05:08 PM

Abangcute posted on 17-1-2014 04:22 PM
wahai org muda. apa yg kamu cari jika Tuhan yg menciptakan ruang dan masa ini yg sebenar-benarny ...

kasi la aku peluang...santai2
happy2 jappppp
akal pun fresh ni

crankshaft posted on 17-1-2014 04:17 PM
Dah berapa kali nko cuba petik bintang bintang?

nko nee pengubah aka composer lagu ku pet ...

kamu ini beriman sgt kepada Allah? Last edited by Abangcute on 17-1-2014 05:06 PM

alahai... mana gi theo Last edited by Abangcute on 17-1-2014 05:07 PM

nak taip apa pun tatau Last edited by Abangcute on 17-1-2014 05:05 PM

okey lah. chow dulu k? Last edited by Abangcute on 17-1-2014 05:24 PM