CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ismaha

WHITE LIES (TV2 - 5.00PM / ISNIN-RABU) Kim Tae hyun, Shin Eun Kyung, kim Yu Se

ichi posted on 15-8-2012 09:28 AM
aku pon sedih gak time tuh... sian HW...

motip dorg plan pura2 cerai aku rase JW nak m ...

aku harap EY x bodoh nnt pi percaya kat mamat setan durjana 2!!!!!!
EY kalo ko caye gak kat mamat 2..aku backhand ko..aku fire ko!!!!!!!!!!!!

ismaha posted on 15-8-2012 09:34 AM
NO RETIS MALAYSIA OKEH.......XLAYAN......,.. XPAYAH SIAN2 KAN DEME OKEH......1 PUN XLEH ...

amboii2 ko is stetmen berani mati ko tuh...amekaw NO RETIS MESIA 2 yg x tahan!!!
aku pon sama mudah sgt jatuh hati,limpa,hempedu segala ngn mamat2 korea nie...
masa aku pi korea haritu..sib bek ada kwn aku..kalo x maw aku x blik mesia nie...hehe~

makdik2301 posted on 15-8-2012 08:46 AM
korg episod smlm 2...aku x tgok part awal2...
tapi dr apa yg bi-an dok cite si dajal JW 2 ajar nek  ...

part awal 2tuh...JW ajak bian n HW kuar jalan2............n g la kat taman n JW ajak berbasikal sama2....HW yer kan jer...sbb dia malu nk ngaku kt bian yg dia xreti nek basikal......JW cakap kt HW....biar bian nek ngn dia dulu sbb HW xterre lagi, HW pun kasi la......sonok jah HW tgk bian n JW nek basikal sambil ketawa2............HW cuba nak nek jugak tapi xboleh n terjatuh skali ngn basikal tuh..JW n bian nampak n g kat HW.......masa neh la HW ngaku kat bian yg dia pombohong kata tau........... bian diam xterkata.....tunduk jah HW masa bt pengakuan tuh.yg si JW syok jah tgk HW malu........:@,

pastu JW lepak ngn HW...bian kat belakng ckit main2 bunga...........JW cakap kt HW setiap bapak mesti tau bt semua benda, baru la nnt anak dapat bangga yg bapak dia terre dlm segala hal..............ko jgn la duduk dlm dunia sendirian lagi...........ko kena boleh melindungi anak bila dlm kesusahan n anak xkan malu bila nnt kawan2 tnya bapak keja apa....... n bijak dalam bt apa ? nak ke nnt bila bian dh besar bian ngaku yg dia xbahagia hidup ngn HW sbb HW xtau nak bt apa pun.........( xguna punya jW masa neh bg kawww kawwww kat HW.... )

kat cini nampak yg JW saja nak perlekehkan HW........, nak bg HW rasa rendah diri.....

kalu part JW n NG cerai tuh is kabur gak nak paham apa plan deme tuh.....

ichi posted on 15-8-2012 09:18 AM
---->

ni la akibatnyer kalo frusttt menonggeng

cis ichi siap k**** lagi............., udah2 la jgn nak bt cam tuh lagi.............sabo tgh puasa neh kan...........

makdik2301 posted on 15-8-2012 09:53 AM
amboii2 ko is stetmen berani mati ko tuh...amekaw NO RETIS MESIA 2 yg x tahan!!!
aku pon sama mud ...

berani kerana jujur..............,

oh ko penah g korea ek...? makan hangin kah....? jumpa pakwe2 ko tuh....?
nasib ko g ngn kawan kalu x.................errrmmmmmm jadi gelengdangan la ko sorg kat sana.....

ismaha posted on 15-8-2012 09:55 AM
part awal 2tuh...JW ajak bian n HW kuar jalan2............n g la kat taman n JW ajak b ...

owhhhhh memang jahat!!!!!!!benci aku....HW pon 1 ..x yah la kuar kalo JW 2 ajak...
wat x taw jer....jgn dilayah sgt mamat 2!!!

Follow Us
ismaha posted on 15-8-2012 10:06 AM
berani kerana jujur..............,

oh ko penah g korea ek...? makan hangin kah.. ...

aku pegi bln 3 lepas....best wehh is...mamat2 korea sume ensem2+gojes2...
aku smpai berpinar2 mata tgok diaorg..askar diaorg pon sama...mabeles!!!

makdik2301 posted on 15-8-2012 10:45 AM
owhhhhh memang jahat!!!!!!!benci aku....HW pon 1 ..x yah la kuar kalo JW 2 ajak...
wat x taw jer. ...

tue la masalahnya HW dh mcm percaya kt JW pas JW minta maaf n nk jadi org baik.............paham2 lah yg HW neh baik sangka, hati bersih la orngnya......

makdik2301 posted on 15-8-2012 10:47 AM
aku smpai berpinar2 mat ...

ohhh....baru lagi la...nnt boleh bawa is pergi lak k....dh pernah g jadi tau la mana2 yg menarik kan kan...........berapa kos nak pergi tuh...?
habis la mata ko makdik........,

ismaha posted on 15-8-2012 10:49 AM
tue la masalahnya HW dh mcm percaya kt JW pas JW minta maaf n nk jadi org baik.............pah ...

2 yg buat kita semua bertambah2 syg kt HW kan is...sbb hti dia baik..bersih suci murni boleh digunakan tanpa was2...ekeke~

ismaha posted on 15-8-2012 10:53 AM
ohhh....baru lagi la...nnt boleh bawa is pergi lak k....dh pernah g jadi tau la mana2 yg menar ...

boleh2..kita wat rombongan lak nnt ya..
hr tu aku pegi pon ngn budak2 forum gak..dan smpai skg kami masih berkwn....

makdik2301 posted on 15-8-2012 04:08 PM
2 yg buat kita semua bertambah2 syg kt HW kan is...sbb hti dia baik..bersih suci murni boleh digun ...

yer, betul tuh......dapat kita gunakan tanpa was was............,

tapi hari neh memg ... .tgk kemenangan berpihak pada JW n NG........., sian HW.............baru tau yg JW hanya tipu dia..... Last edited by ismaha on 15-8-2012 08:42 PM

makdik2301 posted on 15-8-2012 04:09 PM
boleh2..kita wat rombongan lak nnt ya..
hr tu aku pegi pon ngn budak2 forum gak..dan smpai skg ka ...

bagus arr tuh banyak kawan.......

okeh nnt rojer arr is kalu nak g.................is nak tumpang skaki....,

ahhhhhh............berjaya jugak EY kena ngn muslihat JW............., nasib la P.pengerusi nak tolong.........
JW NG, bahagialah seketika okeh......hahahahahah...........tau la nnt apa p.pengerusi nk bt.....

korang stori same aku ape citer hri nih... bilik aku bocor daaa sampai tb pon kene air... meraung aku jap ptg tadik

adakah NG dan JW dh dpt i-an..???!!

makdik2301 posted on 15-8-2012 10:47 AM
aku smpai berpinar2 mat ...

nak gi jugakkkkk....!!!!!
mesti besst giler kan...

aikkk makdik askar dorg pon encem gak yer....ade ala2 junki tak???
wahhhhh tak leh jadi nih... kene kumpul duit...

jom is... london dah pegi... sekarang ni kite plan gi seoul plak....

ichi posted on 15-8-2012 09:22 PM
nak gi jugakkkkk....!!!!!
mesti besst giler kan...

lebih dr junki ko pon ada weh ichi...
ensem2 sume...askar kita kan blackout jer..
diorg nya askar putih cerah berseri...lg ensem bila diaorg lengkap beruniform 2...
pendek kata sume ensemla kt sana...

ismaha posted on 15-8-2012 08:48 PM
ahhhhhh............berjaya jugak EY kena ngn muslihat JW............., nasib la P.pen ...

is ko cite r apa jadi smlm?? aku x tengok...ada hal...
hari pon x leh tgok gak...nk kemas2 beg..mlm nie nak blik kampung dah....

ichi posted on 15-8-2012 09:19 PM
korang stori same aku ape citer hri nih... bilik aku bocor daaa sampai tb pon kene air... meraung ak ...

makdik2301 posted on 16-8-2012 09:18 AM

cis dua2 xdapat tgk...... mcm jnji ekkkk...
semalam kan..............ermmmmm.......

*sambung mak JW g serang EY kat rumah kan..........
mak JW : napa ko jahat sgt bt sampai JW n NG bercerai........?
EY : yakah...?betul kah diorg dh cerai...?
mak JW : betul la...sekarg NG dh kuar dr rumah pun....suka la engko kan sbb dapat jatuh kan anak aku.....ko bt apa arrr?
(sambil2 menjerik dia la....)
EY : sy xbt apa pun sy cuma bgtau JW hal sebenar pasal NG yg gugur sendiri....tue bukan salah sy...........
mak JW : ko saja nak hancurkan JW bla bla bal.......(pastu pengsan)

*JW dapat cll yg mak dia pengsan..............JW call NG
JW : ko kat mana arr?
NG : kat hotel la....
JW : ko bt apa sampai mak boleh pengsan...?
NG : yeke...mak dh pengsan...? xpel la....nnt bila2 mak akan tau jugak kan..... (maksud NG saja nak salahkan EY punca bila diorg bercerai...)
JW : jadi neh semua plan ko lah...?
Ng : yup..... okeh la nnt kalu ada apa2perkembangan sila bgtau aku.... (end call)

* JW jumpa EY suh sign surat mahkamah batal hak pengambilan bian
EY : makcik macam mana...? dh okeh kah...?
JW : okeh.....
EY : minta maaf yer, bt sampai makcik sakit...........ada apa neh...?
JW : xperla, neh ada surat pembatalan pengambilan bian, tolng sign la....sy nak tamatkan semua neh dah.....( pura2 JW)
EY : yeker....bagus la patutnya bt dari dulu lagi......(sukanya EY, dia xtau yg si JW xguna...)
JW : sy minta maaf sbb dh kecohkan semua neh.....  sy terikut sgt ngn hasutan NG selama neh.....sekarg sy dh sedar....
EY : jadi betul lah dh becerai neh.....
JW : ..................tolong sign k, tapi sy nak minta tlg ckit.....tolong benarkan bian tggal ngn sy beberapa hari tuk sembuhkan nenek dia...pas sembuh nnt sy hantar balik bian......
EY : okeh lah.....nnt sy tanya bian dulu....

*mak EY dapat call dr EY kata yg JW dah batalkan perbicaraan pengambilan bian.....mak EY suka, dan suh EY balik rumah mereka balik....

*EY n Bian
EY : bian suka pakcik x....?
Bian : ..............xsuka sbb ayah n mak xsuka....tapi sekarg mcm dh suka sbb pakcik terre bt semua benda xmacam ayah.........
EY : xper la sekarg bian dh boleh suka pakcik......xbaik bian cakap ayah macm tuh...ayah pun terre apa...terre melukis kan..........
kan bian suka bila ayah melukis.....
bian : .........(angguk jah)
EY : bian igt xlagi nenek kat rumah pakcik...?
bian : igt.........
EY : nenek tuh sakit, jadi bian kena temankan nenek tue samapi nenek sihat okeh..........
bian : yakah....? berapa lama...? 1malam, 2malam....?
EY : lama jugak la.......
Bian : sian ayah nnt mesti ayah sunyi.........
EY : xper...pasal ayah bian jgn risau okeh....nnt mak temankan ayah supaya ayah xsunyi..........maafkan mak bian sbb bt macam neh....
nnt kita xkan berpisah lagi........

*esoknya......... Ey dh siap2 kan baju bian.........n pesan kat bian jgn nakal2 n jaga diri.........tggu sampai nenek sembuh pastu balik cini......

* HW lak g kelas melukis..........n dia lukis charlie sbb bian suka n nak bagi kat bian.........sampai xmakn apa yg cikgu dia bagi...pnya kyusuk....marah cikgu dia....semata nak lukis kuda jah.......  (semlm ckit benor scene HW...........)

*SW datg tgk bian dlm bilik....n SW cakap mcm xpercaya saja diorg boleh batalkan  kes tuh..mcm ada sesuatu jah.....EY lak dgr n bt muka pelik.....

* JW dah sampai n ambil bian bawa balik......

* bila dh sampai rumah JW...bian dh tido dari dlm keta lagi..........mak JW menjerik2 suka bila tgk bian balik..........
JW : bian akan tggal ngn kita sekarg selamanya.............
mak JW : betul ker neh bian akn tggal ngn kita....? nnt p.pengerusi xcari bian kah n bt hal mcm dulu tuh datg rumah kita?
JW : ..............(angguk saja.) makcik dh xboleh bt apa pun sekarg sbb ada surat sekatan dr mahkamah....
mak JW : kalu NG ada kan lagi best kita hidup bersama-sama.....
*dalam masa yg sama balik...........
mak JW : .....(terkejut.........), apa semua neh...? mcm mana....? jadi...........?
*JW n NG ketawa jah tgk mak diorg.........
NG : mak, sekarg sy akn jaga bian.....n sy dh balik........
*suka la mak JW yg 3 suku tuh..........

* p.pengerusi balik n tanya mana HW?  dijawab g kelas melukis............mana bian?......cikgu tuh jawab bapak bian dh ambil tadi........p.pengerusi tgk jah muka EY.......EY pun apa lagi.....gelabah la..........n EY nak cakap ngn p.pengerusi dlm bilik...........
pas EY dh terangkan semua nya.............pn.pengerusi kata kalu jadi apa2 jgn minta tolg dh.....( p.pengerusi dh boleh agak yg JW tipu....) EY mcm pelik bila dgr tuh.....EY pun kuar la bilik............

*P.pengerusi call E.Ahn suh cek yg NG ada x lagi kat hotel..............n jawapannya NG dh xada............maka tau la p.pengerusi ngn muslihat JW n NG.............

*EY n p.pengrusi terima surat sekatan mahkamah dari dapat jumpa bian.................antara EY, HW n p.pengerusi............. EY ngn muka terkujutnya...... pun bengan la n dia cepat2 nak kuar g jumpa JW.......tapi dihalng ngn P.pengerusi katanya jgn bt ikut emosional.............EY xpeduli dia blah jugak g jumpa JW....

*kat rumah JW, JW tgh mandikan bian..................
JW : napa neh...?
bian : sy tau sapa ayah kandung sy...........pakcik ayah kandung sayakan.........tapi sy xboleh panggil pakcik ayah sbb nnt ayah sy sedih bila dgr.......
JW : xperla xpayah panggil pakcik ayah okeh........panggilan pakcik sudh la......

* Ey dah sampai......terkujut n gelabah mak JW............... NG suh mak JW kuatkan radio dlm bilik sbb xmo bian dgr EY nnt.....mak JW pun bt la..... NG suh guard halng EY..........n kata EY dh xboleh masuk cini lagi...........NG turun jumpa EY
EY : kenapa ko bt smua neh....?ko xder hati perut ker...?
NG : .....(ketawa plak......... aahhhhh hangis is....), ko patutnya layan aku ngn baik.kalu x aku xbt macm neh.....
EY : xguna betul...........bak bian balik.......
NG : ehh...ko xbaca surat mahkamah kah.....?
EY : apa aku kisah ngn surat tuh..datg la 100 surat pun......aku xpeduli la......aku tetap akn ambil bian jugak.......( EY nak g nek balik tapi n dihalng ngn NG.......)
NG : kalu berani bt la...........ko tau kan bian ngn aku sekarg......aku boleh jah lepaskan kemarahan aku ngn ko kat bian.....lagipun JW sibuk ngn keje...mak lak xmampu nk jaga bian..jadi aku lah yg sepenuhnya jaga bian.............hahahahaha.......ko nak aku bt....?
EY : kurg ajar.......berani ko nak libatkan bian...........kalu ko sentuh bian siap ko......
EY balik ngn perasan geram..........

* dirumah EY cuba call JW tapi NG yg jawab call tuh (EY xtau lagi)..............EY bgtau JW yg NG akan kenakan bian...........n jgn percaya ngn NG lagi....tolong la jaga bian ngn baik.......EY merayu...........pastu senyap jah xdgr apa...EY hello hello............. n NG jawb aku dgr la.....terkejut EY..... NG kata xper teruskan la..........nnt aku bgtau JW pasal neh...........

*pas EY end call p.pengerusi dh ada dlm bilik n dgr semuanya.................n masa neh la p.pengerusi kata dia kan tolng EY dapatkan balik bian....dgn bersyarat lagi...........iaitu ikut jah apa yg dia suh bt.....n jgn susahkan HW pasal hal neh...........

*p.pengerusi bawakan EY peguam baru tuh tolg EY...........katanya peguam tuh xpernah kalah kes dlm kekeluargaan......n ditunjukkan surat dr mahkamah tuh............ kata peguam tuh sebelum dapat surat neh ada surat neh ada 1 surat lagi dr mahkamah mengenai maklum balas kes neh..........? tapi bila xder jawapan maknya betul la tue yg mahkamah kuarkan surat tuh....peguam tuh kata mcm ada yg xkena..sapa yg sorokkan surat lagi tuh...masa neh cikgu tuh hidang air sbb terkujut air tumpah....p.pengerusi dh tau tue kerja cikgu..............n p.pengerusi kata xpayah cari org tuh kita perlu bt apa tuk menang kes neh....? kata peguam tuh nnt sy teliti balik kes neh...............

*mlm tuh HW g rumah JW nak jumpa bian.....(xtau la mcm mana HW tau bian kt rumah JW.neh mesti tv2 potng...........)  
HW : mana bian...? sy nak jumpa...
JW : ko dh xleh jumpa bian.....
HW : ..............hyung..............
JW : mulai sekarg jgn jumpa bian lagi paham......
HW :...............hyung.........sy nak..........bg.........lukisan charlie neh kat.....bian........
JW :..............(dia ambil lukisan tuh n dicampak jatuh..... xguna JW...)
HW : ......Hyung.......(mata HW dh berair dah ............)

fuuhhhh...........

sekian...............

makdik2301 posted on 16-8-2012 09:18 AM
is ko cite r apa jadi smlm?? aku x tengok...ada hal...
hari pon x leh tgok gak...nk kema ...

sila rujuk post is diatas.............,

apa la makdik hari nie  xder arrr........kan ada citer baru,  khamis & jumaat...........

balik kg. mana ? ko cuti berapa hari....?

tuh ichi pun nak g korea jugak.....nnt ko boleh bawa is n ichi kan kan kan......