CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: asteruk

Edisi AIRMATA SYAWAL: balik kampung tapi check in hotel. boleh ke gitu?

Edited by ako_chan at 4-7-2016 03:07 PM

tt dah booked hotel belum?? good luck dgn perancangan...

tahun ni, merupakan tahun pertama kitaorg  balik kg ayah aku setelah kematian atok aku bulan sembilan tahun lepas...

memandangkan diatas beberapa isu yang melibatkan hal-ehwal rumah n famili ayah aku yang xberapa nak sehati sejiwa itu. n also adik2 aku yang kena bertugas pada hari raya (sbb sorang kena standby yg sorang lagi bukan turn cuti raya tahun ni) makanya aku dgn jayanya telah booked hotel tuk aku n parents aku....

ni semua atas persetujuaan n perancangan mak n aku la.. ayah aku xtahu menahu langsung pon...nnti first day raya pepagi tu baru aku nk cite kat ayah aku...hahahahaha...
lantak lah ape nak jadi pun... lantak la ape org nk kata pon.. aku dah biasa dah dgr org kata aku ni suka buat ikut kepala sendiri la...katalah apa ko nk kata pon... peduli ape aku... yang penting aku nk bawa mak ayah aku balik beraya berjalan2 setelah 2 tahun kitaorg xbalik raya sbb bile raya aje turn mak n ayah aku kena jaga atuk aku... la ni, arwah pun dah xde... aku nk la balik kg jalan2 jumpa sedara mara... bukannya balik kg sbb nk kena jaga rumah arwah pulak...ingt mak ayah aku ni babu ker....

ako_chan replied at 4-7-2016 03:00 PM
tt dah booked hotel belum?? good luck dgn perancangan...

tahun ni, merupakan tahun pertama kitaor ...

xjadi check in hotel sesorang.. dok satu family

sejak aku buka homestay kat obersea ni, barulah aku sedar ramai juga orang kita yang beraya kat luar negara ....  $$$$$

aurorae replied at 8-7-2016 07:25 PM
sejak aku buka homestay kat obersea ni, barulah aku sedar ramai juga orang kita yang beraya kat luar ...

Uols ada airbnb ke?
Best ke kalo mcm tu

cmf_premierleag replied at 10-7-2016 01:53 PM
Uols ada airbnb ke?
Best ke kalo mcm tu

takde airbnb, sebab partner aku takmo nonmuslim nonmalay masuk,  dia orang tua tradisional walau dah duduk negara orang puluhan tahun ... eerrrr. Bertabah ajelah cari pelanggan terhad dari kepulauan nusantara dan beragama islam sahaja.  Tapi rumah aku sendiri memang personally masuk airbnb ... untuk survival kenalah berkorban.

Iolls 12 beradik dimana 11 org dah berkahwin dan ada anak...mau kna buat apartmen kalo nk tdo smua satu rumah

So kalo balik raya org jauh je tdo rumah mak
Org dkt yg umahnye sejam dua balik tdo rumah sndiri. Esok dtg lg.sekali sekala jmpa ramai2 x terasa pnat nk drve ulang alik..

Follow Us
asteruk replied at 8-7-2016 12:42 AM
xjadi check in hotel sesorang.. dok satu family

kesahnyaa...

cepat2la berfamily supaya balik raya tahun depan dpt duduk hotel

aku balik kg, semua hotel fully booked. jauh sampai taiping aku kena cari hotel. aku melawat sedara mara, rumah sendiri tak de tu sebab cari hotel. so next year kena booked awal2.

Alasan aku senang

1-Takkam nak bergelimpang tidur dengan ipar duai jantan kan.. ( ada story laa sikit ,anak buah nampak pakcik dia orang xxxx gitu ngan binu,kau agaklah juga.. ramai2 pun bernafsu kot)

2-Alasan plg best ,anak aku kalau nangis kuat.. mau terjaga sekampung
3- Entah kenapa anak aku jenis kurang selesa,asal balik kg demam , sakit. Tu la impian alasa. Aku untuk check in hotel jelak.. jarang sikit balik kg., aku pun mmg org kl, malas aku nak fikir2 kepayahan begini

why cannot?i balik kampung rumah pusaka arwah atuk tapi sekarang makcik pakcik duduk..masa kekecik in fact sampai sebelum kawin i duduk situ dgn my mum cause kami takde rumah lepas arwah ayah passed away..pendekkan cerita, memang rapat dengan keluarga pakcik tu macam adik beradik dah dengan sepupu2..tapi lepas kahwin dan beranak pinak i dan husband rasa tak sesuai we all nak bermalam berhari2 kat sana sebab bilik limited and family pakcik i ada 3 orang anak dara. so we decided to book hotel/homestay bila balik kampung..tapi tu la ada je orang nak mengata but let them be. yang penting aurat i terjaga dan mata husband i pun terjaga

tak jadi check in? takpelah kita rancang. akhirnya tuhan yg tentukan