CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: handsomeboy

Cara nak tegur isteri yg cepat marah ,ego and rasa diri bagus

nak ajar bini? tulis panjang pun tak guna.. senang ajek..
kembali kepada al quran. tegur, pisah, pukul dengan tidak mendatangkan kecederaan..

kalau tak jalan jugak mohon report sama momod
biar bini awak dibanhammerkan terus

Reply 42# nuryakmal

kalo bini dy gila forum cari, cara tu mungkin berkesan

Reply 2# mziskandar

Aku suka cara niee...

perkara melibatkan keluarga ni sensitif - jika ditegur - isteri mungkin mengadu kpd keluarga dan mereka akan beranggapan anda adalah suami yg "BERKIRA"

jika tidak ditegur - kamu yang akan makan hati

1. Doa supaya dibukakan hati isteri utk - adalah jalan terbaik

2. jika nak nasihat melalui perbuatan - kamu buatlah benda yg sama - ini dapat menarik perhatian isteri

cth - dahulukan kebajikan keluarga kamu sendiri, pastikan isteri anda tahu benda ni (maybe bole berlakon ect) -

lepas dah tolong keluarga kamu tu - bolelah tanya isteri - "sayang, u okayke kalau abang tolong keluarga abang  buat macam ni, bolehtak lepas ni abang  buat lagi"

Jika jawapan isteri anda adalah "TAKPE, sayang memang suka abang buat macam ni" - so maknanya isteri anda juga mengandaikan anda pun memang suka beliau buat macam tu pd keluarga nya.

Tapi kalau jawapan isteri anda  "Kenapa nak tolong... keluarga abang lebih senang... abang kena dahulukan tanggungjawab abang pd saya dan anak2...lainlah macam saya, keluarga saya no 1........bla...bla...bla"

biarkan saje isteri anda meluahkan segala2nya.......... sehingga habis beliau cakap - sebab masa tulah anda akan tahu sebenarnya kenapa isteri anda berperangai sebegitu....barulah anda mudah nak ajak isteri berbincang..

THE FIRST DUTY TO LOVE THE WIFE IS TO LISTEN
THE SECOND DUTY TO LOVE THE WIFE IS TO LISTEN
THE THIRD DUTY TO LOVE THE WIFE IS TO LISTEN

without listening - u might miss the something very  important.

kpd suami yg suka SILENT TREATMENT tu.. believe me - that is only temporary solution yg akan membawa kpd masalah lebih besar.

Rate

1

Hade org pesan kat hakuu
nak tegur pasangan semolek-molek  nye lepas Meklev katanya..
Duk tgh syg2 tuh, tegur laaa...
Cube ko terai..mana tau kot jadik..

Tapi aku rase ko yg salah pokok pangkal nye
dr duluan takde penah tegur bini
opkos die rase die betul...

Tapi penah aku baca kesah yg bini die hutang melangit
die daa tatau nak tegur cemana
last2 porumer ni suh die ceraikan bini die,
utk kasik pengajaran katanya...

so isteri yu..jenis yg dependent ngn yu ke
or die jenis leh survive sendiri??

Rase nye ar..kalo kene gaya
jiwa pompuan ni lembut, so pepandai la mengayat

Follow Us
betulkan diri sendiri dulu baru betulkan bini.. hati kena tekad lau nak berubah.. jgn tgk pada kelemahan isteri, cari punca dan sebab kenapa mengapa dia byk hbs utk keluarga dia.. tegur secara lembut, lau tk dengar juga baru kasar sikit atau minta pertolongan dari org yg dia rapat utk tegur isteri TT.. jangan fikir bukan2, bykkan fikir positif.. kalau TT kawen cerai, kawen cerai tp sikap TT yg tidak tegas dalam menetapkan matlamat perkahwinan TT n isteri tk guna gak... sampai ke tua jer la kerjanya kawen cerai + skandal.. baiki diri, ubah sikap dan lebih memahami, saling tolak ansur dan selebihnya berserah kepada ALLAH SWT..

jangan cari kelemahan isteri lebih2, kenang masa dia melahirkan anak2 TT.. satu pengorbanan yang besar tu... fikirlah secara waras...

soklan aku.....
1) ko lelaki kan?
2) ko somi org kan?
3) ko ketua kuarge kan?

kalo ko leh mendalami soklan aku nih, ko berjaya menjadi ketua dlm umah tangga ko...tapi kalo ko x dpt ape yang tersirat dlm soklan aku nih...usaha lebih untuk menjadi ketua dlm diri sendri dulu, baru lulus tuk jadi ketua keluarga.

kawen lagi satu
MeeSai Post at 1-6-2012 10:49

ramai da suh ko kawen lg satu...hahahaaku suh kawen lg dua...terus pengsan bini ko nt...hahaha

kalo dah try cara lembut...tak jalan...try mengamok sekali tgk... kekadang dia tak perasan dia buat salah...bila dah kena amok...baru perasan...

kalo dah try cara lembut...tak jalan...try mengamok sekali tgk... kekadang dia tak perasan dia buat  ...
Fantaghiro Post at 4-6-2012 16:19

Buang masa je bincang slow2, diaorang ni kebal, tebal, dan.... Yeah Ngamuk je bro.  

Kalau berani la..

Yarabbi..smpai cmtu skali mak ko buat ayah ko??
Maaf kalau aku berkasar tp pelakuan ayah ko aga ...
MamaMima711 Post at 2-6-2012 15:12

kalau laki pukul isteri laki salah, kalau bini pukul laki pun laki salah...

Terus kepada point.

Sori kalau tulisan aku serabut...sbb aku tgh serabut skg nie.
Masalah aku ,a ...
handsomeboy Post at 1-6-2012 00:52

just remind her, seorang isteri akan diredhai Allah bila dia diredhai suaminya.

silapnyaa terlebih bg muka kat bini dan terus bini lupa diri....bila bini x tau perihal agama dan laki pun gagal sebagai pemimpin, penyudahnyaaaa jem paler otakkk....selamat maju jaya menyelesaikan masalah. moga2 paler TT x meletopsss....

pd aku dah lama kawin bende2 cenggini x patut jd isu besar dlm rumahtangga. Kot ya ada pun masalah kecik2 jer, yg masalah perangai dan paham memahami pasangan dah x der isu yg patut timbul. Ni kalau perkara yg awal perkahwinan pun masih belum boleh kawtim dgn baik, mmg masalahh laaa...

Bincanglah dari hati ke hati. Kalau dia xnak dengar jugak. Kau carik je bini baru

mkin istri lg byk gaji..
follow jela..haha
cri je yg len, msti istri ngelabah n jd baik tibe2...hehe

apa kata tiap2 isteri ko marah,ko egi cium.cuba byk2 kali ko buat camtu,tgk apa yg jadi.kalo tak lut ...
puccafan Post at 3-6-2012 18:21

dlm byk2 sy suke yg ni..reverse psychology haha...yg lain tu dok asik nk suggest tegur pakai tangan jee..

perkara melibatkan keluarga ni sensitif - jika ditegur - isteri mungkin mengadu kpd keluarga dan mer ...
hazel23 Post at 4-6-2012 13:59

200% setuju...!!

prob TT ni cam prob saya sket masa dulu... cuma saya di pihak isteri la..

saya mmng seorg pemarah dan mudah sgt melenting.. maslahnya bila dgn dia jek. dgn org lain leh plak saya tahan2 rasa marah saya.. even pekara kecik pun kalau saya tak puas ati leh jadik perkara besar.. kerana 1 sms pun leh bertekak dr pagi smpai ptg..

mybe sbb saya lebih berpendidikan tgi dr dia.. lebih bergaji besar dr dia.. dan juga saya lebih 'besar' saiznya dr dia.. hihihi.. lawak jek yg tu..  dan yg pasti sbb kami dok berasingan selepas 6 bulan berkahwin hingga kini.. almost 8 years..dok asing.. atas desakan kerja dan juga ini pun atas kerelaan bersama..  leh katakan kitorg weeken family..

selama ini rasa ok jek.. tak de apa yg kurang.. kasih sayang.. duit.. segalanya la..
tp 1 perangai saya ni mmng tak le ubah.. yg  buat suami rasa kecik ati sesngt.. sama cam TT cumanya saya tak la terlalu lebihkan kuarga saya.. tp saya lebih rasa selfish pada diri sendiri..  saya suka lebihkan diri sendiri.. mungkin sbb dok asing.. saya lebih terasa berdikari. ya .. saya sngat berdikari.. uruskan anak sorg.. everything rasa saya leh buat sendiri.. tanpa perlukan dia..

lama2 dia rasa dia tak diperlukan.. dgn bahasa lembutnya saya tak mementingkan dia..
tpi dalm masa yg sama, kami masih berada dlm comfort zone.. masih sayang .. cam tak de apa2 berlaku.. kes pendam perasaan tak puas ati.. smpai la 1 masa dia kenal apa itu facebook..
disitu segalanya bermula.. saya tersentak dan tersedar..

selama 2 tahun suami menjalinkan hub ngan isteri org.. isteri org tu adalah kekasih lama nya..

pada bulan puasa tahun lepas.. Allah maha Kaya.. dan Dia mahu saya kembali ke alam nyata.. ke alam sebagai isteri.. saya terjumpa segalanya.. bukti2 yg kalau saya bawak g mahkamah.. memng saya menang kes.. dan dpt status J..

masa tu Allah jek yg tau cemana perasaan saya.. cemana lukanya hati saya apabila dia menduakan saya.. dgn bukti2 luahan perasaan kat perempuan tu.. saya tersentak.. seolah2 saya baru sedar dr mimpi..

ptg tu jugak saya suh dia balik rumah saya.. hidup atau mati .. saya kena selesaikan mlm tu jugak.. sebelum balik dr pejbat.. saya solat asar.. mengadu pada-Nya.. menangis sepuasnya..  

bila langkah kaki keluar pejbat.. hati saya begitu tenang sekali [lega sgt dpt ngagu kat Dia]
saya sediakan lauk pauk untuk berbuka puasa..
menjelang ptg.. dia smpai.. kami berbuka puasa bersama.. tp sepatah kata pun saya tak bercakap ngn dia.. mata + muka da bengkak akibat nanges..

pas tu saya solat sendirian.. baca surah Yassin untuk dptkan kekuatan untuk berterus terang..  

selepas membaca Yaasin.. saya keluarkan bukti2 yg da di printout .. saya tunjuk kepada dia.. kenapa dia buat saya cam ni.. kami bincang dr hati ke hati selama 4 jam.. di atas tikar sembahyang..  

barula saya tau.. yg dia kecewa sgt dgn perlakuan saya selama ni.. selama ini dia pendamkan segalanya.. dia telan apa yg saya buat kat dia.. tp kami sama2 berani meluahkan tak de 1 pun yg tertinggal [rasanya] ketidakpuasan hati tu..  saya sgt sayangkan dia.. saya tak mau dia terus membuat dosa dgn perempuan tu [wpun tak pernah terlanjur] dan dia juga tak mau sya terus berdosa kepada dia.. sbb tak hormatkan dia..  

akhirnya.. kami memohon maaf antara satu sama lagi.. tetapi bersyarat..
jika dia masih ada hubungan dgn perempuan tu lagi.. saya tak teragak2 untuk serahkan segala bukti ke pjbt agama untuk proses penceraian.. dan anak tidak akan sekali2 dpt jumpa dgn dia lagi.. dan syarat dia.. jika nak dia tgalkan perempuan tu.. saya kena berubah.. buang segala ego.. sifat amarah dan segalanya.. tumpukan perhatian yg lebih pada dia..  [saling mengugut untuk kepentingan bersama]

Alhamdulillah.. selepas hampir setahun berlalu.. kami sama2 berubah untuk menjdi yg lebih baik..  wpun masih berasingan.. kami rasa lebih bahagia.. dan tak perlukan pihak ke 3 untuk membahagiakan kami.. wpun kadang2 masih ada la sikap baran tu.. tp tak la segila sebelum kes tu jadik.. biasa la.. takkan leh buang dlm masa yg sngkat kan.. benda da sebati dlm diri..

dan apa yg saya dpt simpulkan dr masalah kami ni.... kekurangan komunikasi adalah punca segalanya...  dan dr mimpi ngeri itu la jugak mengajar saya segalanya. betapa perlunya suami dlm hidup saya...

semoga kebahagian ini milik kami hingga ke Syurga kelak..

semoga TT tabah dan berani untuk bersemuka dngn isteri TT.. wanita ni lembut.. cuba layan dia ngn kelembutan.. Insyaallah.. dia akan dgr kata.. berani untuk betindak..
dan penyelesaian kes kawin lain tu.. bukan lah satu penyelesaian yang bijak..

ni sebahagian pengalaman saya.. yg benar2 buat saya tersedar dan berpijak di alam yg nyata.

wsalam........

Rate

1

prob TT ni cam prob saya sket masa dulu... cuma saya di pihak isteri la..

saya mmng seorg pemarah ...
delia_ni Post at 5-6-2012 15:15

sadis betul kisah delia nih..

pengajaran berguna buat diri sendiri dan orang lain..