CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: patah_hati

SUAMI PANAS BARAN~MINTA FASAKH..

Close [Copy link]
teringat kisah kak dkzue..
ex sominya pon baran cmni gak
pon minta ratus2 ribu gak..

mana threa ...
chaintea Post at 25-2-2012 15:29

TQ chaintea...moga thread tu boleh jadi panduan pada saya

Sedihnya baca kisah TT...kadang2 bila difikir balik, kawen pun tak bahagia, lebih baik tak payah kaw ...
Eliadaisy83 Post at 25-2-2012 19:35

tu la masing2 de masalah sendiri...impikan kebahagiaan tapi kesengsaraan yang dapat..mungkin de hikmah berlaku sume ni kan...

td MIL mesej bgtau hsband dh xnk ikut ckp die msih berdegil xnk ceraikn saya...xpela saya akan teruskn dgn fasakh...

aah saya dah failkan fasakh..sbb ble sy wat cerai biase die mintak tbus talak pulak..waktu berkawan  ...
patah_hati Post at 24-2-2012 14:35
adik, dalam ramai-ramai lelaki yg baik dan bertanggungjawab lelaki begitu yang anda pilih sebagai suami. Mungkin itulah ujian atau anda pernah lakukan kesalahan berat sebelum-sebelum ini, maka Allah bagi peluang untuk membersihkan dosa-dosa anda melalui dugaan besar ini. Bunyinya mungkin zalim atau kejam tapi setiap perkara yang berlaku bersebab.

Dari cara TT tulis, nampaknya suami anda langsung tak ada markah untuk diberikan, mungkin juga markah negatif, kalau adapun. Rasa pelik juga kalau tak pernah dirikan solat anda boleh memilih dia sebagai suami. Sepatutnya bagi wanita yg beragama Islam kita perlu prihatin atas beberapa perkara penting sebelum memilih pasangan.

Memandangkan akhlak beliau sgt buruk kak blings rasa anda akan menghadapi dugaan yg lebih besar dlm proses penceraian. Lelaki yg hati keras, tanpa sebarang NUR di dalam hati akan melakukan apa saja hanya untuk menyakiti dan membalas dendam. Anda ada anak, jaga baik-baiik anak anda. Jgn sampai dia menzalimi anda dan anak-anak hanya untuk mengikat anda. Org yg begini tak akan sesekali mengalah dengan mudah.. Sepatutnya kalaupun dia tak menghormati anda sebagai isteri dia wajib mentaati ibu bapanya tapi yg berlaku sebaliknya. Bukan anda seorg yg mempunyai pengalaman dalam r/tangga yg begini, kalau adik buka thread-thread lain, mmg ramai yg senasib. Masalah paling besar ialah faktor tak mampu berkahwin tapi tetap juga nak kahwin... selebihnya kurang ilmu serta iman maka sedikit sahaja tekanan yg melanda mereka ambil jln mudah. Melepaskan geram pada org terdekat..

Bercerai bukan bererti kalah, apa guna pertahankan r/tangga kalau hanya sekadar mahu memegang tittle "WIFE" yg tak semegah mana. Akak blings doakan adik mendapat keadilan yg sewajarnya dan teruslah bekerja keras untuk menghadapi kehidupan yg lebih mencabar di masa depan..ada thread kak Latahzan yg sgt berguna untuk adik baca dan ambil iktibar. Banyak-banyak berdoa kepada Allah kerana hanya Allah yang Tahu apa yg terbaik untuk direncanakan kpd kita....

adik, dalam ramai-ramai lelaki yg baik dan bertanggungjawab lelaki begitu yang anda pilih sebagai su ...
cmf_blingblings Post at 25-2-2012 23:01

tq akak..skurg2nya saya rasa lega bce post akak ni..emm mse berkawan sy paksa gak die solat..emm tgh syg mau la ikut..lpas kwen liat..saya xtau pe la dalam hati die rase bile saya solat n baca quran..xpenah ke die rse bersalah xsolat..

Dalam masa yang sama saya masih bersyukur sebab kuarga mertua semua sygkan saya dan memahami keadaan saya..semua juga menykong tindakan saya..bkn saya xteringat mak mertua tinggal sorang tapi sape plak nk pikirkan saya..kalau saya dan suami dah berpisah pun saya akan tetap melawat mak mertua..kesian kat die..anak lelaki bongsu+anak lelaki tunggal dlm kuarga buat die macam tu..sedangkan mak tu layan anak macam putera raja...

sila kasihan diri sendrik dan kalo apa2 jd kt awak
sape nk jaga anak awak?

Follow Us
sila kasihan diri sendrik dan kalo apa2 jd kt awak
sape nk jaga anak awak?
chaintea Post at 26-2-2012 00:17

mmg btol kte chaintea tu tpi saya bila terpandang mak n bapa mertua mmg rasa sayu jer...yela 2 taun tinggal ngan mak mertua...

TT kata, TT pun dah nekad nak proceed dengan tuntutan fasakh, so teruskan jelah niat tu.. sebab apa yang saya tengok, lelaki yang kaki pukul ni, dia memang takkan berubah.. Memang sampai ke tua dia akan naik tangan kat isteri, kalo awal2 kawin, time pregnant pon tangan tu dah suka sangat nak melekat kat pipi isteri..

So tak perlu lah nak terus memegang title ISTERI kalo hakikatnya ia datang dengan musibah hidup dengan lelaki zalim macam tu.. bukan apa, kesannya nanti pada anak2 TT sebab bila mereka tengok ayah mereka asyik pukul mak diaorg, diaorg pun akan berdendam.. effect pada pekembangan psychology mereka juga.. so demi anak2, elok la TT ambil langkah sekarang, jangan buang masa..

Mmg betul ada banyak kes tuntutan fasakh yg tertangguh lama di mahkamah sebab suami memang buat hal, tanak bagi kerjasama.. so TT bersiap-sedialah emosi & mental ttg perkara ni.. tekadkan dalam hati, TT nak cari bahagia sendiri bersama2 anak2.. lelaki tu, boleh jalan la!!

Semoga dipermudahkan urusan TT & anak2..

Rate

1

Ciri-ciri bf I ade nampak macam ciri-ciri suami TT je nih!

TT kata, TT pun dah nekad nak proceed dengan tuntutan fasakh, so teruskan jelah niat tu.. sebab apa  ...
SepetMataku Post at 26-2-2012 09:47

tq..mmg saya akan teruskan walaupun saya tau akan menghadapi banyak halangan..demi anak2 saya akan kuat..insyaALLAH dengan pertolongan Allah semua akan selesai..cuma cepat atau lambat jer...saya xkan patah balik lagi...

Ciri-ciri bf I ade nampak macam ciri-ciri suami TT je nih!
gadis_tulip Post at 26-2-2012 10:34

ye ke gadis_tulip...rsenye better la knal btol2 dlu...bkn per jgn jadi macam saya...

macam staff aku kahwin dengan drug addict, ayat memang power tetapi hampeh....kalau suami ayat2 tu ibarat orang politik berkempen sebelum pilihanraya,,,janji beribu satu pun tarak buat...he  hee..

macam staff aku kahwin dengan drug addict, ayat memang power tetapi hampeh....kalau suami ayat2 tu i ...
Y_me? Post at 26-2-2012 22:30

mmg pun time lom dpt bkn men lembut...dah dapat emm kite jd tempat maki hamun dia

Salam PH..
Macam x akak jugak..mintak tebus talak 100K depan hakim....masa akak buat penceraian secara baik..
Atas nasihat Hakim ..selepas e keluar dari dewan mahkamah...masa tu kes akak yang terakhir disebut...dia suruh akak tukar fasakh sebab sampai mati pun belum tentu kes akak akan selesai...
So akak tukar ke fasakh..dan dapatkan peguam....
Kepahitan akak dibayar mudah oleh Allah...ex tidak mampu untuk dapatkan khidmat peguam..so secara automatik dia terpaksa melafaz cerai..kalau tidak..mahkamah yang lafazkan...so selesai...

Jadi kalau suami PH ada peguam...
Kes berjalan seperti biasa....
Bila baca kes PH.. baran suami PH lebih teruk rasanya..kerana ex akak tidak pernah menjentik akak sepanjang perkahwinan kami sehinggalah akak mohon kes cerai baru dia mula buat macam2.....kira2 akak menanggung perangai giler dia selama hampir 2tahun....sebab selama kawin kita memang dok ikut segala kehendak dia...

Nasihat akak...
PH kena keluar dari rumah ibu mertua...
Sepanjang kes ini dibicarakan takut dia buat sesuatu di luar jangkaan kerana PH duduk serumah dengan dia....
Cuba elak dari bertemu muka dengan dia..tak perlu layan panggilan telefon dia.. cuba tukar no. hp....tinggal dengan keluarga sendiri lebih terjamin keselamatan PH...

Jangan takut dengan ugutan tebus talak dia...buat tak tau saja.. tenangkan diri...buat sesuatu tindakan fikir dulu dengan tenang... cari seseorang yang boleh dipercayai untuk membantu kita..dan jangan pergi ke mahkamah seorang diri..ajak keluarga terdekat...apa2 PH boleh minta pandangan dari akak....satu saja pesanan akak..bila dah buah keputusan...jangan berpatah balik..kuatkan semangat..tempuh dengan hati yang tabah.. insyaallah Allah akan bantu kita....

Rate

1

emm berasingan la ni..dah 4 bulan sy pindah umah mak..ble sy tnye mak mertua suami mau ke solat. ...
patah_hati Post at 24-2-2012 18:12

dulu masa dia buat taklik 'jika xbalik umah jatuh talak 1', kalau tt langgar mesti dah lama jatuh talak kan..
insyaallah tt pakai lawyer, mungkin x ambik masa lama nak selesai kot..

bertuahnye MMISS yer..dpt suami yg mmahami..emm ni dugaan untuk saya...kuarga belah saya pnuh kasih  ...
patah_hati Post at 24-2-2012 14:51

ya Allah.. teruknya perangai laki ko. langsung tak menghargai apa yg bini buat. penat weh basuh baju guna tangan.

mmiss ni nak kata bertuah sgt tu taklah. byk gak dugaan kami especially dr segi financial tapi bab lain kami ok jek. mmg jarang gado, kain baju hb yg tukang dobi, pastu sepanjang mlm buatkan susu tuk anak yg sulong n kalu weekend dia yg siapkan bekpes n bila miss nak tulung dia suh tgk anak2 jek. kadang tu bila baca masalah org lain rasa syukur sgt walaupun kami tak mewah tapi kami takde masalah lain.

Salam PH..
Macam x akak jugak..mintak tebus talak 100K depan hakim....masa akak buat penceraian sec ...
dkzue Post at 27-2-2012 08:55

wsalam..akak sy dh bce kisah akak..dasat jgk la yer..sy sebak tol ble baca dan sy tmpang gmbira akhirnya akak dpt bebas dr x hsbnd...emm sekarang dah 4 bulan saya xtinggal dengan mak mertua sebab suami dah halau dan hakim dah perintahkan kami tinggal berasingan...
waktu saya turun dari mahkamah saya xtau pun die mintak 100k tu(sbb masa bicara baru die bg kertas tuntutan balas tu so saya xsempat nk baca) so saya mintak kt hakim tangguh dulu ke tarikh lain...ble turun mahkamah sy tnya kat pen.pendaftar samada suami nak ceraikan saya or x...kata pen. pendaftar suami nak ceraikan dengan tuntutan balas rm100k...terkjut la saya baru la perasan dalm kertas tu..saya rasa dunia ni dah gelap..rasa saya dah xtentu arah...jalan pun huyung hayang hilang punca..nasib baik mak ada...

saya rasa suami xkn ambik lawyer sbb die kdekut bakhil...sy rse skrng die tgh takut sbb xpercaya saya seberani ini...saya bersyukur jgk jmpa forum ni sbb skurang2nya dpt mendengar pandangn teman2 forum n dpt tau pengalman orang lain...sekurang kurangnya semangat ni jd kuat...sya akn terus berjuang

dulu masa dia buat taklik 'jika xbalik umah jatuh talak 1', kalau tt langgar mesti dah lama ja ...
fasha_dear Post at 27-2-2012 09:01

tu la masa tu saya tengah mengandung 6 bulan(anak pertama)..saya xcerita lansung masalah saya kat keluarga..bila suami nk ceraikan saya..saya rse takut pulak tu yang cepat2 naik motor balik umah sana..tu sbb sekarang die macam xpercaya saya minta fasakh n hire peguam..die rse macam saya masih sayangkan die n xberani...so die boleh la ugut2...tpi 2 dulu sekarang saya dah tekad..mak saya kate kalo tau perangai die camtu mmg mak saya xbg balik time tu..

ya Allah.. teruknya perangai laki ko. langsung tak menghargai apa yg bini buat. penat weh basuh  ...
MMISS Post at 27-2-2012 09:43

Bagi saya MMISS ni dah kira bertuah sangat..saya ni emm pas je die makan..dengan xangkat pinggan siap bgtau kutip n bsuh sumer pinggan2 ni..perlu ke ckp macam tu...saya pun tau la nk buat..padahal saya tengah boyot..spatutnya die tlong la ringankn beban saya tapi lagi mengarah de la..

MMISS bayangkan la saya keje 8pg hingga 5ptg..balik mandikan n siapkan anak..xkan nk biar mak mertua buat...nnti die kata saya ni menyusahkan mak dia...die nk mintak buat susu untuk anak pun xnak..pastu tidokan anak pulak..pastu nak melayan dia lagi...emmm penat...kalo die xmembebel pun dah ckup...

Bagi saya xidup mewah pun xpe asalkan kita bahagia...de tolak ansur antara suami n isteri..macam MMISS la

tu la masa tu saya tengah mengandung 6 bulan(anak pertama)..saya xcerita lansung masalah saya ka ...
patah_hati Post at 27-2-2012 11:59

xpa,sekarang awak dah nekad dengan keputusan awak kan..teruskan proses ni..
kalau tiba2 husband awak berubah jd baik, awak nak bagi peluang kat dia tak..
ye la mana la tawu kan kut2 berubah 360 degree..