CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Barangan Elektronik SAMSUNG...

harddisk n ram samsung, not bad la.
aku sndiri still guna samsung henfon i780.

tapi optical drive, cdrom/dvdrw mmg hancur. dah serik.
bzzts Post at 23-5-2010 23:57

oh yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... lupa lak aku.. patutlah tadi ko tanya..

mmh hampeh betul keluaran SAMSUNG benda yg bzzzts sebut tu!!! :@ :@ :@ :@ :@

hmm... aku tak der try lg pakai brg elektrik samsung ni... penah skali jer beli kamera... mmg ok...  ...
medangtamang Post at 24-5-2010 00:25

oooo... agaknya medang tu mmg maksudnya penggemar handphone eh???

ermmm nantilah bolehlah try tanya ko jugak kalau nak beli handphone nnt..

sbb aku still ada plan gak nak beli android samsung walaupun...

salam...

saje nak borak jugak...
to me... (org lain i xtau...) hehehehe...
certain brg samsung ni ok kut coz i dah pakai mesin basuh and peti ais samsung..
mmg xade masalah.. even dah pakai dekat 5 tahun..
dan disebabkan tu i beli netbook samsung jugak...
but my hubby said... samsung adalah antara kilang yang xreturn back failure chips
i tau sbb mase hubby nak beli netbook, i suggest samsung but he refuse...
dia kate walau murah samsung dia tetap xkan beli...
and dia siap nak bet netbook sape kong dulu...
i was like... "nak kene ni... " x aci la sbb i dah pakai netbook ni over 1 years...
and xde masalah wlpn penah jatuh sampai patah tpt bateri dia.. and kene smash kat lantai dengan anak i...

over all to me i ok je ngan samsung...

Rate

1

xder sesaper ke yg tgh cuba Laptop Samsung ni???Netbook Samsung ni kebanyakannnya lebih mahal dr Brand2 yg lain walaupun spec serupa je...

Br aku pasan......ropenya Fridge aku jenama Samsung....

Dulu mmg ingat nak seragamkan Peralatan Elektronik kat umah aku....nak beli Samsung kekdahnya....tp tak jadik sbb Kebanyakan Brg Samsung ni agak mahal skit....

oooo... agaknya medang tu mmg maksudnya penggemar handphone eh???     ...

sbb aku still ada plan gak nak beli android samsung walaupun...
freekey Post at 24-5-2010 12:44 AM

walaupun x konpiden ke Priki???

Follow Us
Aku bukannya perfectionist ke hape tapi nak seragamkan bebarang kat rumah yang dah lama tu. Tak sangka plak jadi camni. Fobia sesangat aku ngan bebarang Samsung skrg ni. Tak masuk lagi bebarang komputer

Aku bukannya perfectionist ke hape tapi nak seragamkan bebarang kat rumah yang dah lama tu. Tak sang ...
tungkai Post at 24-5-2010 10:30 AM

brg2 Komputer aku hanyalah Keyboard je...lain2 jenama biasa..

Reply 41# freekey

aku guna LCD TV samsung... zaman awal LCD keluar dipasaran... rege dekat 5k... baru sebulan guna kong!! board rosak... tapi call customer service, satu hari je datang... tak repair, terus tukar board baru... dan wallaaaa... hingga sekarang LCV TV tu terus berkhidmat dgn jayanya.. dekat 5 tahun rasanya...
yg lain... mesin basuh & peti ais... mmg takde masalah langsung walaupun dah berusia... mungkin cara penggunaan memberi kesan pada produk tu kot...

pasal kamera... byk kamera lebih fokus kepada features berbanding kualiti gambar... kamera kompak dgn 15mpxl...?? nak wat aper kalo kualitinya seakan kamera 3.2mp ajer... dan kalau kamera ni lebih baik serahkan pada yg pakar la... maksud aku beli ajer jenama yg mmg produce kamera mcm canon & nikon... kompom takde rungutan...

Rate

1

Reply 42# freekey

bole aje bro... kalu pasal hp bole tny aku... insyaAllah aku bole kasi rekomen... hehehe!! ko try laa blackberry sure tak regret... aku rekomen beli Bold 2... power beb!!

tp kalu nk hp biasa... ko bole beli Omnia 2... harga mmg kaw2 mahal laa... hehehe!! Samsung Jet pun OK... 800Mhz processor tu... bole multitasking... bole tgk .avi format... tak ker power tu...?? (semangat sokong hp samsung betul aku ni... hehehe!) ok nk g makan... pekerja aku nk take over PC... chow!

aku penah pakai tepon samsung, brand sblm tepon de kamera2 nih...
jatuh dr tingkat atas umah aku melantun2 atas tangga, nampak ngeri jer...
kepala dh pening, nmpk gaya nk kene beli henpon baru, sure berkecai punyer...
then bile aku tgk, tepon aku ok jah...cuma calar balar la...
jatuh dlm longkang berair, bley kata byk lokasi jugak la die jatuh...n alhamdulillah hayat henpon ni mmg lama....elok je smpla hari pencuri masuk umah curik henpon tuh...

cuma mmg aku akui, kamera samsung kureng sket..
aku penah pinjam kamera kawan jenama samsung nih..takut nk pinjam, ye la..barang mahal..tup2 bile transfer ke pc..alahai...lawa lagi gambo dr henpon aku...

huhu, Freekey dah explore settings dalam kamera tu ke? Indoor biasanya hampir semua kamera memang tak berapa nak best. Noisy la apa la sebab ISO dia nak cover kegelapan tu. To me Noisy is still ok rather than blur. Sebab ada la sharp sikit kalau nak print. Dah cuba print gambar2 yang disnap. My Samsung ST-45 ok la gak and meha rasa problem kamera ni tak sharp ialah Megapixel dia kot huhu.. Sebab tgk sepupu punya guna 8.1MP and sharp betul gambar. Tu yang berminat nak try tapi silap amik and amik ST-45 and ST-45 ni pula guna 12.1MP. Time nak beli kamera kat Seng Heng haritu memang ada 3 pilihan je satu Nikon,Sony and Samsung and dalam 3 ni Samsung je the best huhu.. So sapu la Samsung huhu.. BTW tadi baru pas hantar Seng Heng sebab LCD Crack and tak tahu camna boleh crack
Tapi sepanjang guna agak puas hati, body made from metal and ringan. Tapi function tak puas sebab takde wide lens haha...

Pasal orang kata Produk Samsung banyak buat hal, tak dinafikan and ramai pengguna termasuk meha gamble untuk beli gak Samsung haha.. Meha mengidam Samsung G400 huhu.. Tapi Features2 yang ada kat Samsung banyak takde kat Kamera lain la. Samsung punya kamera pun certain product je yang Smart

Rate

1

suka gak dgn brand samsung

Post Last Edit by kazaraf at 24-5-2010 23:43

hehe. nampaknye TT ni da jd anti-samsung..

aku lak pengguna tegar samsung..

- HP aku Samsung C-100, dah dekat 7 thn. masih kukuh dan elok x rosak.. bateri pn tahan lg 1.5 hari.
- Peti ais Samsung aku da berusia 6 thn, tahap kesejukan die masih mantap wpun set level y kecil.
- Mesin basuh samsung auto aku masih mantap utk spin wpun da berusia 5 thn.
- TV samsung aku masih cun. yela masih baru 2 thn. hehe.

kalau ada kereta samsung, aku beli samsung agaknya. wakkaa

Rate

1

Reply 54# kazaraf

ada kot keta samsung...cuba ko google...

aku ada satu je barang brand samsung..iaitu henpon aku
dh jatuh 3-4-5-6 kali dh kot...tp alhamdulillah masih beroperasi ngan baik
kadang2 je dia 'keras'kan dirinye...sbb dh penah jatuh kot

tak sangka la plak brand samsung nih tak berapa nk kualiti ek

[quote]TV LCD ke??

baper harga?   

warranty dia kira mcmana ...
freekey Post at 23-5-2010 22:06 [/quot

Bukan LCd, tv biasa2 jer..Flatron Samsung...tu pun aku beli seken RM550..time tu kalo yg baru dlm RM1k kat sini.Warranty kedai letrik tu jer 6 bulan..tp setakat nie dah nak masuk 3 thn dah aku pakai..ok jerk?

aku rs pasal barangan letrik nie ikut nasib tangan memakai kut?kalo cermat, lama lah tempoh penggunaan nya..(kut2 lah..aku hantam jerk...janji murah dan aku mampu bayar...drpd aku beli hutang pastu tak dapat nak byr utang bulan2..hehehe)

Salah klu tangapan korang mcm tu..Sebelum beli research dulu produk dan yg paling penting tgk mana2 forum membincangkan barang yg ingin dibeli..Aku dah beli camera samsung model ST550..Hampir setahun pakai tp on good condition..Pekara yg aku paling minat ttg kamera ini adalah smart touch screen dan display yg inovatif depan camera serta fungsi video camera dia mmg power..So far digital video dia mmg yg terbaik klu compare dgn produk2 lain yg setara dgnnya..Boleh rujuk mana2 forum..Tp kelemahan yg paling utama adalah jangka masa life bateri..Oleh sbb ianya byk element dan ciri tambahan seperti screen kecil didepan membuatkan ianya memendekan jangkamasa bateri..Jika inginkan kamera ini pastikan beli extra bateri...

bru beli monitor lcd samsung..harap2 jgn la cpt rosak..

barg2 ai sumer jenis lain2..lcd tv brand philips (pki sethn)...washing machine brand LG (pki 3thn)...fridge brand national (3 thn)...so far sumer ok...agaknya dorg tahu yg tuan dia nih xberduit sgt...

hehe sama laa
aku pon tahun lepas beli tv n mesin basuh samsung
setakat ni mmg tiptop .. tapi kalo nak beli lcd tv tu aku rekomen sharp jek