CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Share cerita - pengalaman tak disangka ketika melahirkan anak

senang utk mac nak deliver no 1, 2 and 4 sebab ada blood show kat panties.

Tapi yang pening is no3, takde warning tru blood pun .... cuma ada macam slight period pain ajer...... malu betul sekali tu false alarm..... hehe..... pastu 2nd time pun false alarm but then doctor kata, since my due date pun dah dekat, u duduk ajerla kat hospital..... hehe

2 hari duduk kat spital.... no3 came out dgn selambanya pukul 2 pagi.... sakit sekejap jer dah deliver.... nasib baik kat spital.... hehe

Reply #41 macademia's post

org tua2 cakap.....anak yg susah nak bersalin selalunya, special cam no. 3 yg mac ada tu kot....

pasal contraction tu, lepas deliver esp masa menyusu memang ada....tapi mild saja berbanding nak bersalin kan?

pengalaman me sendiri pun ada gak....

mak/ayah mertua baru sampai semalamnya, harini ada ada check-up biasa aje, dok plan nak pi IKEA lepas tu....tetiba bila baca blood, naik tinggi sgt ...sampai 3 kali buat bacaan, terus admitted...sampailah keesokkan harinya, kena operate...

tak sempat nak shop kat IKEA...

saja menyampuk... ank ada 4, takde pengalaman nak share.... semua keluar kut tingkap.... doctor siap set date suruh dtg sepital untuk bukak tingkap....

dd bersalin tahun bln 7 thn lps.. kire anak dah setahun la.
sakit pkl 3 pg... pg la spital. pkl 6 bersalin dah...
nasib baik sebelum subuh. kalo time org fi keje.. mau bersalin dlm kete

Reply #43 my-alja's post

Weh, me lg kempunan besar last yr. Dah set tarikh ngan dr konon nak deliver 31 ogos. Due patutnya Sep, tp me x boleh normal so baik punya date me pilih.
2 minggu sebelum tu memang dah ada false contraction tp thn je sebab dah biasa. lg pun berangan sgt nak dpt merdeka kid. Minggu terakhir pi checkup dah rasa sakit lg sepnjg mlm. Tp me thought false alarm jugak. Dr kata x leh tunggu lg sebab takut prev scar pecah. Dr paksa buat operation gak. hu hu!! Kempunan wa!! Tp dlm dok sakit tu sempat lg cakap kat dr esuk leh x?

Follow Us
saya masa bersalin kan anak yang no,3(1/8/2003), doktor suruh teran...kita pun teranlah sekuat2nya
teran 2 kali tak keluar juga,
doktor ckp mungkin anak besar, jadi kali ke 3 dia suruh teran sehabis-habisnya...
kita pun teranlah sekuat yang boleh, skali tu baby keluar macam superman, terbang terus jatuh atas riba doktor...
nasib doktor tu doktor perempuan pakai baju kurung, dia pun terperanjat juga lah, nasib sempat sambut...
koyak banyak juga lah sebab doktor ckp dia memang tak gunting maklumlah dah ke-3, jadi bila baby keluar terus skali satu badan tu yang buat koyak banyak...
lama jugalah doktor menjahitnya
rupanya baby ni bukannya besar mana hanya 2.9kg je tapi kepala besar sikit ukurannya...nasiblah doktor sempat sambut, tak jadi perkara buruk ..

bersalin yang no.4 (1/9/06) pulak kita dah sakit teruk, pintu tak bukak2 lagi.
jadi nurse tolong dengan tekan kat pintu rahim tu untuk buka sambil kita disuruh teran
bersalin yang ni paling sakit dan paling banyak kali teran
teran nak bukak pintu dah dekat 10 kali
teran nak keluar dah 4 kali..letih sangat.
sebabnya kerana saya ni masa mengandung mulit gatal dok cakap ni yang last, yang last dah tak nak lagi
tu yang dapat sakit yang paling teruk rasanya berbanding yg lain.
sampai hubby cakap lain kali mulut tu masa mengandung jangan celupar, tu yang dapat balasannya..

Reply #46 HOTlips's post

baik punya tarikh.....hihihi

my son lahir cuma beza 4 hari drp my doter w/pun 2-2 operate...sayangkan, kalo i boleh pilih hari camtu gak....uiiihhh bestnyer!

masalahnya masa tu, irregular contraction dah masuk 3 hari...tak kuasa ehh nak tunggu...

isk..malu lah dgn FIL... Mesti x sanggup nak jumpa pak mertua..Adoiii malu

pengalaman saya..alhamdulillah dua2 baby senang lahir after 9 mths mabuk yg teruk....
secara kebetulan, xde tanda2 yg jelas nak bersalin, dua2 baby lahir masa pegi rutin checkup....

1st baby, subuh npkk ada lendir, tp xde rasa sakit apa2..hari tu plak mmg ada check up. b4 checkup sempat breakfast ngan hubby dulu...pukul 10am pg baru g klinik. sampai my turn, dr check dr cakap perut dah keras, bila check, rupa2nya dah bukak 2cm.. dr kata dah leh masuk labour room. berderau sbb takut. 1st baby la katakan. after settle everyhing, masuk labor room pkl 11.30am. Bila dr pecah air ketuban, baru le rasa sakit. tp sempat tido lagi tuh. tup2 dalam 1.45 dah bukak 7-8 cm, hb pun x smpt makan, alih2 rasa nak terberak. nurse tolong nurse nak terberak sgt nih, cek rupa2nya dah bukak 10cm, oppsss..nanti jgn berak dulu...kelam kabut diorang pgl dr turun. dlm pkl 2.15pm dr turun, then 2.30pm lahir le 1st baby. smpi sekarang hubby dok cakap, ala bersalin x sakit pun cam nak berak ajer...

2nd baby lak. selang setahun 4 bulan, ari tu mmg nk g checkup aje, siap pesan kat mak, nak g checkup mak, lepas tu terus g keje. biasalah, breakfast dulu, tp dah ada mcm contraction. still xde tanda2 tumpah darah or pecah air ketuban. masuk jumpa dr, dr cek, eh you ni dah bukak 2 cm, dah boleh masuk labour room. skali lagi i ngan hubby terkejut. isk..bila dah dafter masuk, pi la tukar baju. siap boleh jalan mcm biasa, siap nurse tanya, u buat apa kat sini. tunjuk la surat dr utk masuk labor room. ada plak nurse cakap, rasa2nya mcm pernah nampak je u nih.. heheh..mmg pun nurse, tahun lepas saya baru jer bersalin anak sulung.... . kali ni hb dah prepare x kemana2 sbb 1st baby saya sakit x lama. gelabah punya pasal kut, hb plak boleh terjatuh dari kerusi kat labor room... org lain sakit, dia plak yg jatuh. alhamdulillah, 2nd baby pun sakit x lama. dah bersalin, baru le abg ipar tolong bgtau kat mak i dah slamat bersalin. terkejut mak i. nak bgtau, xde tepon lagi....

Bersalin dgn dr yg sama, duk kat bilik n katil yg sama....Insya Allah next baby pun still nak guna gynae yg sama.

now, 2nd baby pun dah 4 years old. Ingat nk tambah lagi very soon. Tapi slalu duk cakap kat hubby, risau sbb xde pengalaman sakit bersalin kat umah. Takut plak next baby, sakit x sempat smpi spital. Hopefully x le jadi mcm tu.

[ Last edited by  farlis at 27-9-2007 02:21 AM ]

babygie This user has been deleted

Reply #39 shidahameera's post

cite pasal bersalin ni nk jugak share. My 1st baby Placenta Previa stage 3.. makne nye pintu terus tutup. baby lak tido atas uri... so nk taknak kena la c-sec. nk di jadikan cite, 4 bulan mengandung.. sakit perut mlm bg nk rak. muntah x yah ckp le x berhenti2.. so gi doc.. cek perut dia suspect apendix... terus gi spital... n doctor pun confirm apendix kena la pulak operate.. kul 11 mlm! so my 1st baby nampak cahaya dulu sebelum kuar!D 5 mths after that deliver him via c-sec lak... so perut ni dh mkn perut ikan! berparut2......

babygie This user has been deleted

Reply #11 gutentag's post

Tahniah... enjoy yr pantang!

Originally posted by babygie at 30-9-2007 12:42 AM
cite pasal bersalin ni nk jugak share. My 1st baby Placenta Previa stage 3.. makne nye pintu terus tutup. baby lak tido atas uri... so nk taknak kena la c-sec. nk di jadikan cite, 4 bulan mengand ...

Alamak you lag teruk dari i rupenya.ujian dari Allah ni utk kita.baby skrg dah umur bapa?
i dah 13bln baru belajar jalan dah, agak cepat walaupun lahir tidak cukup bulan

Originally posted by ummisha1311 at 26-9-2007 10:21 AM
saya masa bersalin kan anak yang no,3(1/8/2003), doktor suruh teran...kita pun teranlah sekuat2nya
teran 2 kali tak keluar juga,
doktor ckp mungkin anak besar, jadi kali ke 3 dia suruh teran se ...

issy dik takder kena mengena ngan mulut celupar lah dik, tiap-tiap org ada sakit dia sendiri yg Allah tentukan.
Tapi kalau buat salah pada suami atau ibu bapa mungkin ada benarnya susah nak bersalin, tapi ini kehendak Allah

last 2 years (25/8/2005) anak sulung lelakiku selamat dilahirkan. patutnya masa tu gi checkup biasa je. tp masa tu dah 39 minggu. gi klinik dah tghari. masa smp klinik tu dr x de. ingatkan nak gi lunch dulu then dtg blk. tp nurse tanya due bila. aku bgtau la dr kata due 30/8. tp nurse kata since dah dekat ngan tarikh due, dia suruh check jugak. kebetulan masa masuk bilik dr tu, dr pun smp. masa tgh borak2 tetiba je dr seluk. then dia kata bagus betul la patients dia semua ni. aku pun tanya la nape. dia kata awak ni dah buka 6cm. tp mmg aku x de rasa sakit or tanda pape pun. pastu dr tanya dah lunch ke belum. aku kata belum then dr suruh gi lunch dulu then dtg blk. masa tu x de selera dah nak mkn. lps mkn je terus gi klinik semula. kol 3 masuk labor room. 3.30 nurse pecahkan water bag. kol 5.55 adam daniel selamat dilahirkan ke dunia.

Originally posted by comel_manja at 3-10-2007 02:21 PM
last 2 years (25/8/2005) anak sulung lelakiku selamat dilahirkan. patutnya masa tu gi checkup biasa je. tp masa tu dah 39 minggu. gi klinik dah tghari. masa smp klinik tu dr x de. ingatkan nak gi ...

senangnyeee... bukak 6cm pon x rasa pape..

Reply #55 famzr's post

alhamdulillah... mmg masa tu x rasa pape langsung. kalau tak, aku siap nak ikut hubby htr invois bagai kat telekom. mmg masa tu dah amik cuti awal.

Reply #56 comel_manja's post

kes ko ni leh dikatakn sama dgn kakak ipar aku... dh bukak 6 cm x terasa sakit pon.. dr. pon heran smp la bukak 8 cm pon x rasa sakit.. dr. kata agaknye x de dosa dgn somi kot..tu yg senang aje rasanye... .. kakak ipar aku kata.. ntahla padahal sominye jenis garang.... betapa aku beharap agar dimudahkn besalin kali nih.. aku la ni dh 35 weeks..

adik pompuan saya dah salin semalam 3/10/07 kul 11.30mlm, baby girl 2.68kg kat hospital sg.buloh, sakit kul 4.00 ptg, mudah dia salin tak macam kakak-kakaknya

Reply #57 famzr's post

bestye....semoga kalo ngandung nanti dpt bersalin cmni..hehee

Reply #58 shidahameera's post

taniah....