CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sellie003

[TVB] Moonlight Resonance- Sessi Borak Sakan

Reply 560# zuranura

Ha'ahkn.... seronok gak diorg main jalan hantu tuh... masing2 emejin... alih2 mak diorg pun terkena gak... bagus ler adik beradik bersatu hati... elok aje kelvin tak marah bini selalu lepak ngan famili dia...

uit ape kes?

lawak babak main jln hantu smlm...x psl2 hor ma pn kne..
zuranura Post at 28-9-2010 14:46

a'ah, kiut tol babak yg tu kan, suka tol tengok c vincent wan dlm babak tu, pestime lam drama ni i terasa dia comel

tempoh ari lalu i terjumpa gamba ni ..... hehehe  ....

moses berlakon drama epik sgt berwibawa...aku lupa tajuk apa...tapi ni drama lama dah...tavia jadi anak dia...dia jadi maharaja dinasti apa tah...biasa kita tgk drama2 moden watak dia lucu...kuat melawak....kalut...bodo2...main2....kat lam drama epik tu dia jadi maharaja yg wataknya surius...tegas...bengis...nampak kematangan dia

a'ah, kiut tol babak yg tu kan, suka tol tengok c vincent wan dlm babak tu, pestime lam dr ...
majohan Post at 28-9-2010 16:28

2 la pasal suke aku tgk chung time nie...dah la cute giler...

moses berlakon drama epik sgt berwibawa...aku lupa tajuk apa...tapi ni drama lama dah...tavia jadi a ...
C.K Post at 28-9-2010 16:42

adakah tavia wat watak jahat dlm drama tu   klo betul i rasa i dpt teka apa drama tu

Follow Us
adakah tavia wat watak jahat dlm drama tu   klo betul i rasa i dpt teka apa drama tu
majohan Post at 28-9-2010 04:48 PM

seigt i tavia jadi anak kepada moses...tavia jadi anak yg taat walau maharaja(ayah dia) dia melayan dia buruk selepas dhasut oleh gundik...dia ganti ayah dia yg dah hampir mereng akibat tersilap langkah..masa tu kerajaan dia dah hampir kalah....moses masa tu tersilap pilih gundik...asalnya gundik tu adalah seorg dayang (dayang kepada maharani)....disebabkan perasaan tamak jugaklaa si dayang tu menggoda moses....dayang tu kiranya cantik rupa paras.....lepas ditabalkan sebagai gundik....tak lama kendian gundik tu menggulingkan dia dengan bersekongkol dgn askar musuh....errr seigt saya memang tavia anak kepada moses...drama epik ni panjang sgt...masa tu saya cuti semester...sempat jugak melayan...tapi tak dapat habiskan...

2 la pasal suke aku tgk chung time nie...dah la cute giler...
sue87 Post at 28-9-2010 16:44

pestime dlm drama ni nampak dia senyum ngan kiut kan   sebelum ni i terasa dia cam  x dpt sesuaikan diri b'lakon ngan pelakon veteren,  x banyak pon dialog dia,  tp kawan i bagi info dan ckp perangai vincent mmg camni, pendiam, lagi pon dia dilahir kat england, bukan pandai sgt ckp cina

seigt i tavia jadi anak kepada moses...tavia jadi anak yg taat walau maharaja(ayah dia) dia mela ...
C.K Post at 28-9-2010 16:55

isk, moses bukan r tua sgt, plak menjadi bapak tavia   drama peni ya... ntan r,  mebi i belum tgk citer yg c.k citer tu, dah lama i tgk citer tvb, sejak dr sekolah rendah, tp dedulu i cuma tgk je, ratis depa x banyak yg i kenal,  tajuk drama pon i x p ingat,  after suami i pasang streamyx kat umah, baru i ada chan join kat CI dan sembang2 drama tvb,  pastu baru dpt belajar donlot drama yg latest, nasib baik i ada sorg kawan yg fasih cina dok x jauh dr umah i, donlot xde sub pon dia tolong menterjemahkan

isk, moses bukan r tua sgt, plak menjadi bapak tavia   drama peni ya... ntan r,  mebi i  ...
majohan Post at 28-9-2010 05:05 PM

itulah hakikat...si moses jadi bapa tavia merangkap maharaja wataknya dituakan dlm drama epik tu...korang perasan tak muka pelakon wanita hong kong ni ada beberapa macam ada iras2....macam tavia dgn sorang lagi...apa nama tah...muka cam nak menangis tu...yg jadi duta produk kecantikan bio essence...

itulah hakikat...si moses jadi bapa tavia merangkap maharaja  wataknya dituakan dlm drama e ...
C.K Post at 28-9-2010 17:09

apa tajuk drama tu c.k dah lupa ke    atau mebi 'Beyond The Realm Of Conscience' ,  drama ni celi i belum tgk, masa i bukak thread drama 'can't buy me love', baru i taw sikit info pasal drama BTROC

oye, thread 'can't buy me love' yg i bukak kat ni
http://mforum3.cari.com.my/viewt ... page%3D4&page=1

harammm aku tak kesah ko nak tegur ke nak debat ke nak bahas apa dgn aku...sekelumit pon takde rasa tak puas hati  aku pon nampak ko beria sgt iri hati selepas posting ko kurang sambutan  tiba2 je ko kata ko kesah ada spoiler bla bla bla...walhal aku perhatikan seawalnya ko pon menyumbang yg konon2nya hilite font kepada puteh eh? (spesis cakap tak serupa bikin..apa pulak beza tu? )..tu aku terus reply dgn sarankan sila tekan butang report ....isu regular tak sangkut paut langsung disini  aku harap ko terus melayan aku jika sudi  jgn iri2 hati selalu...tak baik untuk kebersihan hati
C.K Post at 28-9-2010 13:25

sempat layan cite ni 10 min je hari ni, xpe boleh baca discussion kat sini  

aku pun tak perasan psl posting yg kurang sambutan tu, sekelumit pun tak rasa apa2
tp ko plak yg perasan (sbb ko minah perasan?), InsyaAllah masih sudi melayan sbb aku sket pun tak kisah
sila jgn kuat perasan, tak baik utk kesihatan emosi)
btw, terima kasih kerana sudi melayan, takdelah lagi isu posting takde sambutan(mengikut kata ko, sorry tak perasan tp aku terima jelah)

sempat layan cite ni 10 min je hari ni, xpe boleh baca discussion kat sini  

...
greyrose Post at 28-9-2010 07:57 PM

aku perasan ko iri hati dengan aku sebab tu tiba2 ko keluarkan statement dgn mengatakan ko kisah jika ada spoiler aku memang best laa...sebab tu aku tak hairan kalau org macam ko jeress dgn aku syukur elhemdoleilah sebab ko masih mampu reply posting aku dgn bermuka tebal...hahahahaha

apa tajuk drama tu c.k dah lupa ke    atau mebi 'Beyond The Realm Of Conscience' ,  dram ...
majohan Post at 28-9-2010 05:37 PM

tak igt tajuk dia apa..tapi rasanya dah bertahun2 ditayangkan...bukan tahun 2008 2009...sebelum tu lagi...Beyond The Realm Of Conscience ni makcik sa ada sekali eh? dia wife kepada moses ke dlm drama tu?tapi bukan kedua2 drama ni

..mmg jahat si Hung ni,rupa2nya kak hor tu yg tolong dia agar jgn terjun..benci aku semalam tgk citer ni. bila si hung tu nak dapat balasan dengan si Ka mei tu sekali..eeee geramnya akuuu :@

Reply 575# C.K

CK,dlm BOTRC Moses n Sa Yi takda relationship.....Sa yi kena dgr cakap Moses....best gak tgk drama nie w/pun setting zaman dulu

2 ar pasal mmg die nie org yg x kenang budi...org dah tlg x tau bersyukur lgsg...smlm watak yuen mmg menyerlah giler...time die merayu kat joe pa mmg sedih ar...
tp bile mse plak ka mei ngan yuen 2 becinte x de tunjuk pon...ngan ka dlu ade la gak tunjuk nie x de tunjuk lgsg...alik2 pregnent jerk ka mei 2....ke aku yg x perasan...

Reply 578# sue87

Sama ler kita bila nengok terus si ka mei ngadu dia ngandung bila kala diorg tido sekatil... mmg rush jek drama nih atau kena cut piece by piece...:@

Hung tu mmg hantu... kunun balas dendam kat hor ma pasal tsau ngan ho... tp mengong si hung ikutkn tsau takda apa2 ngan ho mmg diorg dah diclair jd adik beradik tp dek kerana busuk hati sesgt pastu tuduh hor ma pasal tsau & ho... ikutkn hung mcm bg lg laluan tsau terus ngan ho... elok ler tsau letak jwtn jd doktor... wat kuih skali ngan ho... padan ngan muka hung kunun bangga sgt ank jd doktor....

Mmg episod malm td geram sgt... lepas mlm ni pula keung gi pukul jo... mmg kita tunggu scene tu... biarkn dia kena penjara... mampus gelabah katak dia... apasal rasa geram sgt pepagi nih....