CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mee_maggie

HANA-KIMI ~ Ikemen Paradise ~ [PART 3]

Reply #532 fa_stellar's post

fa - cantik kan avatar im .. tak yah ler hang nak buat pose tu, nanti ramai yg tak tidur malam kang sbb kengerian ..

Reply #541 im_comey's post

ye la ye la.... ...tp kan aku jeles la plak...mcm cantik sangat. aku x ble jd cantik mcm tu:@

Originally posted by im_comey at 18-5-2008 07:48 AM
dah agak dah, ko mesti tgk hanakimi banyak kali sampai cerita honey & clover pun tak habis2 lagi kan ..

demam hana kimi tak kebah lagi..kuat sangat demamnye..sampai aku beralih arah dari korea ke jepun plak..memang kuat penangan Toma

Originally posted by sam_winchester at 18-5-2008 12:41 PM
ingat lagi mase episod bape tah.. yg nanba senpai collab ngan masao n jr lain tuk jatuh kan org yang ada makwe.. nanba senpai siap pakai cape masao lagi..

haha..part tu mmg lawak..sampaikan naba sempai pi hasut budak2 Dorm 1 jangan sokong ketua diorang sebab ketua diorang dah ade makwe..

pastu bile Nakatsu lepas mesin pengesan ade makwe tu, muke nanba bengang gile..

yang paling best bile Nakao dapat kiss die time menari tu..Nakao 'happy'..tapi Nanba-sempai 'unhappy'

Originally posted by taiyo_sensei at 18-5-2008 02:36 PM

citer psl bdk aura tuh..
aku ske laa die psl die tuh roomate yg bek utk nakatsu..
dahlah die org 1st tau yg mizuki tuh pompuan..
pstu aku mmg takleh lupe xpression die biler tgk sekime n ...

ha'ah..salute le budak aura tu..die dah tau awal2 lagi yang mizuki tu pompuan..bagus die simpan rahsia..
ingat yang mase memule nanba-sempai bawak mizuki jalan2 tengok asrama diorang..
mizuki ingatkan budak tu antu sebab dekat mane diorang pegi mesti budak tu ade..dari koridor hostel,bilik dobi sampai ke dewan makan..

Tgk hana kimi mcm ko tgh tgk anime. hahaha! Aku suka mesin yg drg invent detect ada gf ke tak tu. hahaha!

....tetiba aku teringat scene yg Nakatsu kt dlm bilik yg ramai pompuan bikini tu..hahahahah!

Owwh... I Miss Hana Kimi~! *hidung berdarah*

Follow Us
skuter, im dulu mmg dah minat drama jepun sebelum korea .. pastu ni tukar ke jepn balk ler .. tp still layan dua2

budak aura - aku suka tgk dia dlm kamen rider kabuto lagi tp watak dia mati lak, sedihnyer ..

nasib baik dlm ni dia lawak, cam u all kata ler .. awal2 tu di mana mizuki pergi di situ dia ada .. dan time ending dia dapat makwe pun sama jenis cam dia gak, budak pompuan yg ada aura .

tp paling im suka, bila dia nak pujuk Nakatsu yg putus cinta tp tak reti .. Nakatsiu lagi sakit hati ada ler ..

Originally posted by im_comey at 15-5-2008 05:00 AM
yup, im pun suka versi jepun dr Taiwan sbb dklm versi taiwan lebih pada 2 couple tu jer .. ella ngan wu chun .. watak org lain terbatas gak ler ..

tp dlm versi Jepun nih , semua watak pun  ...

yup.. versi Jepun aku memula suker ler gak nengok.. actly aku yg suh kawan aku nengok masa kuar kat 8TV..
mmg rasa ada kekurangan versi TW.. ella ngan wu Chun mmg asyik kat situ jerk.. yerlh... bajet kut.. TW x mcm Jepun.. byk duit nak wat drama yg pelakon ramai.. banyak scene.. byklah bayarannya.. huhuhu!!!
si Dashu tuh aku nengok x derlah nampak hantu sgt.. kekadang aku rasa cam org giler jerk tetiber melambai2 kat atas itu ini.. x macam si alamak aku luper roomate Nakatsu yg leh nampak paranormal tuh.. yg dia tuh naturally cam bebtul ada kuasa dia..

yg aku nyampah lagik satu versi TW ni sbbnya adalah dorg tak kreatiflah...
amik sebijik2 cam dlm manga.. x tukar.. part bg coklat ms valentine.. budaya dorg mana wat camtuh sgt..
pastu, hot spring sesumer tuh.. ee.. logiklah skit nak tiru pun.. aku rasa Malaysia lagik bagus kalo nak tiru..atleast budaya negara tuh x sebijik2 amik dr cerita asal..(cth manjalara.. tiru drama telenovela latin..)
sbb tuh aku rasa aku suker Jepunnyer vesi lagik.. kawan aku tuh aku gak yg suh dia nengok versi japan.. huhuh!!last2 dia yg paksa suh bukak.. x sempat2 mandi balik kijer.. nak bukak terus dvd tuh!! huhuh

Reply #548 JUSTcircle's post

aku tgk TW pny lompat2 je sbb aku tak tahank nk marathon eps by eps..selain aku rasa cite die mcm dragging..
(pastu mcm bias sket la...aku mmg x suka Ella pon.. hahahah!)...aku tatau gak apesal..aku rasa Wu Chun & Ella dedua mcm control sangat..hehe~ Sorry ... aku punye 1.5 sen opinion jek

aku stuju sgt2 director hanakimi JP berjaya memanipulasikan sebaiknye setiap watak dlm cite ni..sampai aku rasa Oguri ngan Maki bukan lead tp semua nye lead~!

Originally posted by taiyo_sensei at 15-5-2008 08:46 PM

hahahaha
once versi bengong!!!!
bayangkan once nyanyi lagu dealova pastu tetiba nari cha cha dgn hibari four!! tuh :pompom:
sure gelak pecah perut nyerrr

tapi citer ni ...

lawokler.. aku x dapat bygkan si once yg nyanyi dealova tertibe wullah2...
si hibari tuh pun lawok kan? kekadang yg aku suker drama jepun ni bukan aper..
cam kita rasa camni.. tapi ruper2nyer camtuh..kira masa Hibari nak bongkar pasal Ashiya pompuan aku suspen gak.. tapi sib baik hibari nih baik gak budaknya... si Komari tuh pun comel.. mmg comel.. cam aku x sangka gak ler.. pompuan2 kat jepun nih yg start dlu erk nak kenal laki yg dia suker.. tuh kalo katmsia wat camtuh.. kompom kena gelar pompuan x malu.. mintak no laki.. huhuh!!!

Reply #549 fa_stellar's post

yup.. aku setuju sesangat....
perkembangan semua actor.. kalo ko pasan kan fa.. tengokler.. tiap episod mesti ader jerk xtvt dorg..
yg aku kagum tuh.. bebudak dorm 1 tuh.. walopun dorg x suker si Tennouji-sama tuh.. tapi setia tul dorg.. ikut jerk aper yg tennoji cakap.. pastu kalo kena hukuman pun buat jerk..

lawok tul..masa rooftop tuh.. tennouji tau dorg sumer tuh.. terus bg laluan.. takut sgt..
yg lagik satu aku rasa lawak yg dorm 1 kena mantainance paip tuh.. yg patutnya dorm 1 tumpang dorm 2 tuh.. bebudak nihabis tipu tennouji kena pindah ari tuh gak.. sedangkan esok sepatutnya.. naba-senpai lah bocorkan rahsia.. penat bebudak tuh bg usyarat suh jgn bgtau!!

Reply #550 JUSTcircle's post

kalo kt Msia mcm tu....sah2....sampai ke tua aku x kawen..nauzubillah

Pompuan die extrovert blaka kot...!

Hibari tu last2 tlah mengubah persepsi aku kt die..baek upenye~! eheh!

Masao...gile seebijik dot Once! haha!

Originally posted by taiyo_sensei at 15-5-2008 09:24 PM

yezza...
aku stuju sesangat...
aku bukan nak over laa kan...
tapi aku rase tgk citer jepon nih kekadang leh gak bukak minda...
leh wat kiter berfikir utk beberapa perkara..
hehehehe
c ...

ha'ah.. betul tuh.. mmg ;eh bukak minda.. kekadang bg aku massage yg amat berkesan dlm hidup aku ygaku pegang sampai sekrg..

tapi kalo aku ckp semua tuh cam bias lah plak kan?
so, ada gak drama yg aku rasa bangang sebangang2nyer..
mayB sbb aku nengok drama tuh cam kedekut kot.. pastu x ckup kreatif sesumer..korg mesti tau darama bangang nih..
Princess Princess D.. budus.. bazir duit aku beli drama tuh!!

Reply #552 fa_stellar's post

tuh ler pasal.. kalo nengok dlm cover HK yg reramai tuh.. muka si Masao x nampak pun lembik camtuh!!! nampaklah kelakian dia... tapi dlm HK.. lawok2 betul!!

kawan aku nengok duk gelak2 jerk.. aku hanaKimi nih mmg aku rasa bestler.. walopun Agurin aku rasa kureng skit ngan Maki.. watever.. drama nih tetap best..

oh, ada yg wat aku rasa meleret2 skit part last2 tuh masa ashiya nak blah tuh.. kan main ramai dia kena ucap gudbye.. tapi nak wat camner.. sbb sumer menyerlah so kenalah lah byk skit scene tuh.. Sekime aku plg kesian.. semua x ingat nama betul dia.. byk kali dia kena ingat semua org.. bila Shiya sebut nama betul dia.. suker dia..

Reply #552 fa_stellar's post

yg x bleh nak blah bila dia tambah misai masa contest dance tu..
pastu dia n hibari asik sibuk je lalu dpn kamera akiha-san..

Reply #554 JUSTcircle's post

mmg kesian kan sekime.. nakatsu lupa nama dia.. mizuki memula pon lupa nama dia... nanba senpai apa lgi.. kamome lagi dia pggl kawan tu..

sekime ni bleh dikata kan sebagai penyampai berita.. sume dia yg sampai kan.. sano demam la.. sano dah wat jump la.. ada plajar transfer la.. nakatsu kena gantung la..  sume dia..

wow IM.... congrate IM... :pompom:
agak2 brape lame leh tahan neh.... ;)

Reply #557 nzhass79's post

ler, ni avatar Toma yg ke 2 dah aku guna .. ko tak nampak ker masa aku tukar yg pertama dulu .. heheh

berapa lama leh tahan, aku rasa lama lagi ler dr sesetgh org yg mcm tukar baju

Reply #558 im_comey's post

laaaa...... ye ke?? tak pasan lak aku....

setengah orang kerap tukar baju, tp kalo bdn orang yang sama takde masalah kan?

Originally posted by im_comey at 21-5-2008 08:57 AM
ler, ni avatar Toma yg ke 2 dah aku guna .. ko tak nampak ker masa aku tukar yg pertama dulu .. heheh

berapa lama leh tahan, aku rasa lama lagi ler dr sesetgh org yg mcm tukar baju

wooo..aku pun tukar avatar lagik

gif toma tengah korek hidung..