CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: handsomeboy

Cara nak tegur isteri yg cepat marah ,ego and rasa diri bagus

cari je aweks baruuu
TT bole kawin lg satu
apa ssh skrg ni
aku if wife byk cekadak mcm ni
say bye2 jeee

regards

Terus kepada point.

Sori kalau tulisan aku serabut...sbb aku tgh serabut skg nie.
Masalah aku ,a ...
handsomeboy Post at 1-6-2012 00:52

sayang nyaaa..anak membesar tapi otak suami mengecil

dulu pandai plan usha ngorat nikoh kendian romen sampai dapat anak

lepeh tu sure dah boroi ni..jadi malas nak didik bini haaa..btui dak?

ikut pengalaman saya lah..ni macam sore2 sumbang nak pasang yang muda lagi satu jek..

tak kire la pompuan magribi kee pompuan aprika kokeseng jepun k pop lolilop bolipop kaa pompuan mayu jawa murut sakai kaa

asal depa pompuan, fitrah seme depa sama jek..yakni fitrah nya POMPUAN akan ikut LELAKI !!

kalok tak pahe lagi..sah ler temberang nak nikoh lai satu ler tu ahahahaha

kawen lagi satu
MeeSai Post at 31-5-2012 08:49 PM

dapatnya bini no 2 pun teruk perangai, kahwin 3,
3 pun teruk perangai kahwin 4..
lepas tu ceraikan semua, single lebih baik
untuk orang orang yang tak mampu jadi
pemimpin walau tuk isteri sendiri...

biarlah dia berbaik dengan family dia ... nanti ko ceraikan dia, dia balik kat family dia jugak ...  ...
kudajantan77 Post at 1-6-2012 09:23

aku paling suka nasihat ko.. berpijak di bumi nyata dan paling praktikal skali untuk diapplikasikan

Terus kepada point.

Sori kalau tulisan aku serabut...sbb aku tgh serabut skg nie.
Masalah aku ,a ...
handsomeboy Post at 1-6-2012 00:52

As Salam TT..pendapat aku...solution dia adalah spt dibawah...cuba try test....sedas...

1) Tiap2 hari kat rumah...ajak isteri solat berjemaah....baca doa..dalam bahasa melayu....minta..ko jd somi yg soleh dan isteri ko solehah..dan jadikan anak2 ko soleh dan solehah..

2) Dah abis solat..salam dan peluk isteri..

3) Ambil satu hadis...baca dan cakap kat isteri mari kita amal bersama..

4) hujung minggu..ajak la..isteri n anak2 ke masjid2 yg ada anjurkan kuliah maghrib..biar sekejap tp ada pengisian..

5) ko lak rajin2 kan baca al quran dan terjemahan...

6) bangun awal setiap pagi..dlm pukul 4 ke 5 pagi..solat hajat..minta Allah...lembutkan hati isteri dan jadikan dia isteri yg taat..doa la..hingga menitiskan air mata...

7) jgn lupa lepas tiap2 solat....doa byk2...

8) sentiasa la..berkomunikasi ngan isteri...cuba fahami dia...sebab apa dia begitu melebihkan org lain dr suami dan anak sendiri...jgn soh dia fahami ko....ko yg kena pahami dia dulu...bila ko dah paham dia....nanti ko tau la..cam ne ko leh ubah dia secara berhemah untuk menyamaratakan tgungjawab kepada family sendiri dan family dia..

9) last but not least...fahami la...tugas2 anda sebagai ketua keluarga dulu...belajar la..cam ne membentuk keluarga bahagia...ilmu ni ramai yg lupa utk belajar..ramai main ikut pale sendiri je..

dan pendapat aku...tak salah wife membantu family dia...ko kena sokong gak...tetapi..ko kena bgtau dia..apa yg ko dan anak2 perlukan dari dia...sila jgn pentingkan diri sendiri...jadikan ketua keluarga yg berilmu dan bijak...InsyaAllah...isteri ko akan memahami dan akan tau tangugnjawab dia yg mana lebih penting...

byk yg berlaku....somi ckp isteri tak paham somi...isteri lak cakap..somi tak paham isteri....mmg byk masalah adalah masalah komunikasi....bila dpt selesaikan masalah komunikasi ni..InsyaAllah..masalah2 lain akan mudah diselesaikan..

dannnn..kalau ko dah cuba byk perkara..dan isteri ko ttp degil dan keras hati serta tak dengar cakap...mmg la..tak de jalan lain la......not worth untuk disimpan...tepuk dada....guna akal....landaskan syariah...tingkatkan iman.....pastikan rujukan kita tepat dan betul...InsyAllah..keputusan yg diambil pun tepat....

Rate

1

Post Last Edit by CariMalay at 2-6-2012 09:20
manjakan bini tak da salahnya,
me sendiri ngaku me jenis bini yang dimanja melampau
dek laki me, ...
faraway1 Post at 1-6-2012 08:05

tak sume isteri leh dimanjakan dan juga sebaliknye. cam kes ayah dan mak aku, tiap2 hari bergaduh sampaikan bergaduh tu ibarat tgh berborak. sumpah  seranah tu ibarat cam "hai" bagi dorang.
aku selalu tengok ayah aku dimaki hamun. padahal masalah takde pun besar mana. tapi disebabkan dah teerbiasa...sampai perangai kakak aku terikut perangai mak aku. selalu hina keturunan bapak aku. bapak aku sejak 7 tahun lepas jadi pendiam malas nak melawan. kalau kena tumbuk, dia diam aje walaupun lebam..... kadag2 mengalir jgk airmata aku

Follow Us
tak sume isteri leh dimanjakan dan juga sebaliknye. cam kes ayah dan mak aku, tiap2 hari ber ...
CariMalay Post at 1-6-2012 07:14 PM

memang semua wanita atau isteri tu tak sama...
ikut nasib orang kata, tapi kesihan betul dengan ayah u,
u tak boleh buat apa apa dengan mereka terutama akak u tu...
kalau adik me camtu, memang siaplah..

tkar ja bini lain

Ko ketua keluarga..pandai2 la didik bini tu..kalau dr awal dimanjakan..mmg sesetengah ppuan akan jadi cmtu.ada je ppuan yg sedar diri wpun dimanjakan..caranya jgn pendam rasa,sila berterus terang..face to face.kalau dia x dpt gak terima,mintak famili member yg wife ko respect utk nasihatkan dia..kalau x jadi gak,sila tidur asing dgn dia,ignore dia utk satu jangka masa..ada ppuan mmg x tahan dgn silent treatment..
Next step..degil gak,ko pukul la dia tp berpada2 la,ikut hukum.
Bagi masa kat dia,kot2 dia akan berubah...kalau tak jalan gak..ko kawin lain je laa!!

(posted by mobile)

Post Last Edit by CariMalay at 2-6-2012 09:20

tak sume isteri leh dimanjakan dan juga sebal ...
CariMalay Post at 2-6-2012 01:14

Yarabbi..smpai cmtu skali mak ko buat ayah ko??
Maaf kalau aku berkasar tp pelakuan ayah ko agak dayus.mmbiarkan diri dimaki dan dipukul bini.adakah dia dah digula2 kan?

(posted by mobile)

kepala rasa nak meletup dah eh?rilek la...

apa yg aku pernah buat : -

1) keluar rumah dari pagi smpi ke ptg (hp off @ xyah bawak)....dah nak maghrib baru balik, bukan pegi mana pong, pegi taman tenangkan fikiran je....balik2 buat bodo....dia tanya sepatah, jawabla setengah patah (kalau dia tanyala, kalau dia x tanya diam jelakan)...in case kalau dia blah blk rumah family dia, ko tryla jgn layan dia seminggu, ko diam je jgn sms, jgn call bagai...tp ko mcm x berani jek buat yg ni...

** opsss....jgn plak ko pegi carik kwn2 ko, takut nnt ada yg jadi batu api plak...:@

2) mlm sebelum tido bincang elok2 face to face....time ni mmg elokla laki bini bincang...pompuan kalau dah ego ni mmg susah sket...so far, seminggu gakla nak turunkan ego dia n tetiap mlm aku ckp mende apa yg dia dah buat smbl selit2kanla sket t/jawab laki bini, jgnla focus t/jawab bini jek...mmg dia akan meluat kalau kita berckp benda yg sama tiap2 mlm...siyes neh....dah tau meluat aku ckp mende yg sama, jgnla buat lg mende yg samakan??nasibla kena bebel....

3) pas dah ok tu, solat jemaah sesama....pas dah setel tuh, lepas dia salam ciom tangan ko, mintak maapla apa2 kesalahan yg kita dah pernah buat @ terckp kasar ke time tgh hangin tuh....

so far, sekarang, dia dah x mcm dulu....aku pong xyah dah nak lari2 dari rumah....yeaaaaa!!!

Pekara yg didalulukan mestilah kebajikan adikberadik dan org lain. Memang salah aku sebab dari awal kawin
Banyak manja kan dia. Sehingga sekarang aku susah nak berbincang tentang hal rumah tangga.

susah nak buat perubahan dlm sekelip mata coz dia dah biasa mcm 2 tapi jgn putus asa utj berbincang.Hanya TT yg tahu apa yg berlaku dlm rmhtangga TT.Bincang baik2 n klu npk bibit2 pertengkaran, stop dan cuba lagi bila msg2 dah bertenang. terus mencuba disamping berdoa moga2 diberi jln utk jernihkan keadaan.

pindah jauh sikit
atau beri teguran dgn tangan

apa kata tiap2 isteri ko marah,ko egi cium.cuba byk2 kali ko buat camtu,tgk apa yg jadi.kalo tak lut jugak,hurmmmmmm........tak tau nk ckp apa la

As Salam TT..pendapat aku...solution dia adalah spt dibawah...cuba try test....sedas...

1)  ...
akula203 Post at 2-6-2012 00:58

bagus sngt idea ko ni.......baik untuk diamalkan......   mcm kuarga muslimah

As Salam TT..pendapat aku...solution dia adalah spt dibawah...cuba try test....se
akula203 Post at 2-6-2012 00:58

setuju!!pe2pun kembali kepada ALLAH dulu..

[quote]apa kata tiap2 isteri ko marah,ko egi cium.cuba byk2 kali ko buat camtu,tgk apa yg jadi.kalo tak lut ...
puccafan Post at 3-6-2012 18:21 [/quo

nk marah tiap saat laaa...

selalu selitkan cerita tanggungjawab isteri lebih kepada siapa. Ada tajuk Liga Ilmu di Astro Oasis yg membincangkan tajuk lebih kurang mcm ni la, tanggungjawab kepada ibu bapa lebih kepada suami atau isteri? Kesimpulannya selepas berhujah sana sini, tanggungjawab ibu bapa adalah lebih kepada si suami kerana suami tanggungjawabnya kepada Allah, Nabi, ibu bapa dan kemudiannya barulah isteri. Sebaliknya isteri tanggungjawabnya adalah kepada Allah, Nabi, suami dulu barulah ibu bapa.

CUba dedahkan isteri ko dengan perkara yg menjuruskan tanggungjawab isteri secara perlahan-lahan

Reply 37# cagOO

kalo camtu,bagos la.hehehe

Reply 39# puccafan

high blood kang weh...