CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

Adakah akan berubah lagi dasar??

ckp mmg mudah nk suh ajar sains & math dlm english..tp cube pkirkan budak2 yg masih merangkak2 d ...
roy3 Post at 17-8-2011 10:34

One more thing, in order to master english, one must needs to practice to speak in english. Learning alone is not enough. Learning is just to enrich the vocab, learn the rules applied upon making the sentences etc but to really sharpen the skills and to enhance the ability to speak in english is to always practice ... practice and practice.  There is a saying says that practice makes perfect... I just can't understand how just exposure in class room without practice outside the class room can make one to speak english very well.

in our culture, to see a family speaking in english tends to make other peoples think negatively. They start to make negative assumption by saying that this family is totally has forgotten their root. But for me, there is no harm to do so as long as they keep their feet stays on the ground. Early exposure to english at early age is the best way to learn english but somehow, nothing is to late to learn... as long as there is a will, just go ahead even though for adult likes us...

One more thing, in order to master english, one must needs to practice to speak in english. Lear ...
HaMiZiE Post at 17-8-2011 10:51

totally agreed..kalu harap di sekolah sj atau alasan kat umah sorg pn x ckp english,,asyik lyan cite indon je mana nk improve??usaha kene ada pd dr sendr..beli suratkabar..paling berkesan kalu mau speaking mcm time aku dlu even xde duit.. aku pg la window shopping..beckp ngan promoter ke..haha

urghhh.....this issue again........

Bosan aku dgn isu nie... kajian dah berapa byk habis kajian. Sepatutnya dari dulu dah buat kajian. Ini tidak, terus implement. Mana tak cikgu yg ajar maths kat bebudak sekolah rendah boleh cakap "if you want to count area, you take the long time to the wide". Ini kisah benar okay.

hentam sajalah labu.............

tak abis - abis masalah ni, apasal kerajaan ni tak tegas pendirian, dekat2 nak ngundi ker?

Follow Us
Syor sekolah diberi pilihanOleh HASHNAN ABDULLAH dan SHARAIMEI SHAIK AHMEDULLAH

PUTRAJAYA 16  ...
tuahayam Post at 17-8-2011 08:46

biasalah..

keje mcm tulah saje...

ini yg cakap kerajaan pemerintah pandai memerintah... parti tuttt ajerk yg layak memerintah malaysia dan paling pandai memerintah malaysia.. hancus...hancus...menteri2 bangang semuanya...

suke nau tukar2

so sekolah boleh pilih dan bukan satu paksaan

so kalau diberi pilihan

mengapa ada pihak dok asyik bising bising? kalau tak nak sekolah anak anak tu tak payah pilih le, senang bukan?

Post Last Edit by mbhcsf at 18-8-2011 08:44

Reply 21# HaMiZiE

Hamizie you tak payah pergi jauh , u tengok dalam forum sudahlah , kita tak kenal pun each other tapi ada  barangkali juga dua tiga kerat yg amat negative , passing on judgement , buat personal attack nilah realiti masyarakat kita yang

a) tak pernah guna platform forum untuk tukar pandangan
b) tak pernah  nak datang ke forum atas niat kongsi ke apa apa ke mesti ada yg negatif lah ingat org instead of ideas - dan yes saya tak percaya wujud tapi dah lama kat forum ni wujud manusia , hati , pokoknya hati ...dan ini baru forum yg kita terdedah dengan semua org yg berasal dari latar yg berbeza

c) ni baru forum , kalau kat dunia luar

d) awak jgn terkejut tau lecturer saya cite dulu yg ada  post gard ni pensyarah di IPTA baru balik oversea ni dah lamaaaa dah anak anak dia pun ada loghat / accent [ bukan slang ye ]  dan beliau  pi  hantaq anak anak dia ke sekolah kebangsaan kat salah sebuah negeri utara tanah air

dan anak anak yg bersih fitrahnya ketika dok kat US tu bila balik terkejut dengan saudara  seukhwah sendiri - ni balik pada soal hati yg hitam ni lah - anak anak beliau dibully dan apa jadi? ada budak sekolah tu baling plastic air yg ada air  urine ye ..so apa jadi ialah terus parents tu hantar international school, dan cikgu pun masa ketika tu dalam kelas dia pun tak boleh nak perasan hal ni ...

ni incident pertama , yg kedua anak pstgrad jugak yg rakan saya citer , nice young minds sedih saya , dalam kelas  cikgu sebut perkataan /strawberry/ = [stoberi] ni kita punya phonetic ya

dan this masya allah  young kid  baik fitrahnya  - dia sebut  teacher teacher that is wrong it is strawberry [ pada this young mind , there issomething not quite right ] so u know apa dewasa tu cakap  
NO! it is stoberi  stoberi
dah lah tu cakap lagi oh kelas jgn ikut cakap dia , dia silap [ baca : budak yg tegur tu pulak disalahkan] pada saya budak ni jihad lah  bless him

so , mau tak mau ibu ayahlah kena instill nilai , apa pun nilai ...depa nak  judge ke tidak jawab dgn al khalik lah nanti , ..

ni realiti

u tengok bangsa u sendiri yg dok ikrar solat 5 kali sehari semalam dan tangan depa apa depa buant , jari jemari depa apa depa buat , tapi ada hati nak effect hidup org ...depa yg buat lagu ni rasanya insecure

muntri2 yang suka suki tukar dasar ni penah tak mintak pandangan cikgu2 dulu sebelum buat sesuatu dasar tu

sebab nanti bukannya pak2 muntri ni pon yang akan duduk ngajar dalam kelas

Syor sekolah diberi pilihanOleh HASHNAN ABDULLAH dan SHARAIMEI SHAIK AHMEDULLAH

PUTRAJAYA 16  ...
tuahayam Post at 17-8-2011 08:46

oh Fullbrighters ni ... i see, well, ada banyak scholar fullbright ni  kat malaysia...

dia menimbang saja , dia tak kata apa apa pun so kita tak perlu bising bising

yang penting anak anak generasi ke depan should be  lebih baik, smarter dan tougher , ' flexible 'sebab  ke depan lebih banyak cabaran so kalau saya jadi ibu lah saya tak peduli sangat hal ni sebab  yg penting ibu bapa...jadi fasilitator anak anak ...
buat apa bising bising just do it lah ...basic science dan maths - maths tak perlu language sangat pun, symbols, science term tu ada dictionary, scientific dictionary , ada amazon.com ada basic science for primary school series whatever ...carilah sumber kat internet ...dulu pun kita bersekolah juga, belajar benda yg sama juga kan? cuma bhs lain sikit jer ...content sama

pemudah cara ...

dh mcm harga minyak plak..
keputusan berdasarkan keadaan semasa..
malangnye la ada menteri mcm nih

depa menimbang je , bukan putuskan apa apa pun , bukah muhyiddin cakap tak nak ia mencemarkan dasar kukuhkan bahasa melayu etc etc ?

jadi apa isunya kat sini , dalam proses pertimbangan dan sekolah tu diberi pilihan bukan paksa pun ...so ???

ckp mmg mudah nk suh ajar sains & math dlm english..tp cube pkirkan budak2 yg masih merangkak2 d ...
roy3 Post at 17-8-2011 10:34

betul tu! saye sokong 200%! (yg anda nak merosakkan akal budak kecil dari berkembang) itu pasal aku belajar fluid engineering terkesima dengan lecture pakai term enjene-ring melayu.. mati tekapai2 otak aku ni nak absorb. Sampai lak kat mechy subject lagi tekapai2.. kene sedas dgn ayat2 aci sesondol, kotak gear, palam pencucuh.. pergh.. rosak "kotak memori" aku ni, nak menaip gune "papan kekunci" pun tekial2. Apetah lagi nak menyimpan data di "cakera keras". tak gitu?

laaa, dah sah2 la si muntri pelajaran tu yang suka bising, benda yang ntah jadi ke tak tapi dah kepoh2 kat media

tapi bila orang tanya benda yang memang dah pasti, boleh pulak dia jawab 'saya pun tak boleh jawab'

~merujuk kepada soalan berikut:

“Bagaimana sistem pendidikan negara selama 13 tahun, dengan lima tahun di sekolah menengah, masih tidak mampu membuatkan murid-murid kita menguasai Bahasa Inggeris dengan baik. “Saya sendiri tidak mampu menjawapnya,” katanya ketika berucap sempena lawatannnya ke Sekolah Menengah Kebangsaan Felda Maokil, Labis di sini.

aku setuju sangat kalau ada choice...
tapi tolong la jgn flip flop
penin tawwwww

bior sbp,mrsm ngn sek kt bandor aja yg ajor dlm bi...sek lain bior laaa ngajor bahasa melayu...

gomen perlu buat research dulu, ataupun gomen research tak cukup, ataupun gomen terlalu ikut suara rakyat.... Alih2 nak buat dwi bahasa pula....I tgk institusi pendidikan asyik berubah mod je...patu nak bawa masuk teacher bi dari us, camnila kalo takat belajar je, tapi tak verbal kan bahasa yang kita belajar, end up, hasilnya mmg so so je. Baik wajibkan, lelama boleh. nape zaman dulu ok ?