CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

'Along Lari Rumah Lepas Abah Cekik' - Anak-anak Langsung Tak Jenguk Masa Sakit Sampai Mati Sebab Baran

takayama replied at 10-11-2022 02:53 PM
punya panjang lebar penerangan pak aji hujung2 rupanya ada iklan dan promosi

Mcm iklan laa jang...tengah saspender..tgh emosi nk tunggu next move..tuppppp iklan Pamoga masyuk dgn bibir bontot gajah dia si debab tu haaa..tensen

Tapiii jgn Tatau masa emosi tinggi tu Ler subconscious PLG power..masa ni Ler any SUGGESTION melekat..imprinted in Ur mind

Ko nk undi PN..tau2 ko pangkah PH..

Idup kne bijok jang oii

cmf_almondpecan replied at 10-11-2022 03:04 PM
Ni macam keluarga makcik saya. Makcik tu baran semacam queen control dera anak dan laki mental fizik ...

Saya Salu dok pikio

MCM mana yer kita di tuntut tuhan dan rasul supaya berbakti kat orang tua..ko naik sore aaaaaaahhh..dah hukum haram..dosa .derhaka kat depa

Bnykkk kisah pasal anak n orang tua depa

Saya dok pikio kalo any Ostad bleh cerna or elaborate

Kalo ada anak kene mcm sepupu ko..makkk tu ha jgn memain!! Kalo MCM Cite kawan kita tajuk tuu..MCM mana umo mudeeeee or belasan taun tu kne dera verbal fizikal..camna respon anak nk menten hormat n buat kebajikan kat depa?

Kalo ko anak kandung dia di herdik anak siyal..pegi mampussss..ko bleh diam?

Oang yg patutttt didik Ajo anak kecik tu hormat sayang orang tua tapi sebalik nya tejadi..abis camna budak tu tak ngamok? Ostad dok peringat Qur'an hadis bab Gini ..ingat bleh hadam ke?

Saya pun Tatau nak kata ..lagi cepat kiamat Lai bagus kut yer

Untung yg ada koge bahagia ESP orang kaya kaya kut

Kalo miskin rumah sempit anak ramai mak ayah cam tu..ciannn nasib bebudak tu

Last last Suh sabar n jgn derhaka tapi ari ari MKN penampar kne dera MKN tak kasik or cincai cincai

Bio Ler cepat kiamat kut ...cepat cepat Ler bertaubat sesungguhnya Tuhan maha pengampon

org kg aku ada sorg camni. pakcik ni anak 5 suma perempuan tapi diorg suma lepas kematian mak memang dah putus hubungan la ngan bapak diorg. sampai nak kawen pun kene masuk mahkamah syariah kes wali enggan lol.  mengikut citer si anak ni lah,bapak diorg ni jenis yg bab2 anak semua lepas kt mak si bapak ni tak amek tau langsung.  pastu masa si mak tu sakit, si bapak pun suma lepas kt anak bab2 jaga mak yg tgh sakit tu.  lepas mak meninggal si bapak ni kawen lg tapi tanpa persetujuan anak2.  yg mak tiri tu pun satu ko tak rasa pelik ke ko nak kawen ngan duda ada anak tp ko langsung tak jumpa anak2 dia.  yg si bapak plak citer kt org, die kata dia ngikut perangai arwah bapak dia dulu, arwah bapak dia memang jenis lebih rapat ngan orang luar cam anak sedara dari anak sendiri. pdhal adik-beradik yang lain tu helok je ngan anak bini masing2 takdela mcm die smpi anak tak ngaku bapak terus.

skrang ni bini baru pakcik tu pun lari dah dari rumah tak balik2. adakah ini kifarah dari Allah swt wallahualam la tapi pakcik tu memang sejenis kekwat satu kampung tak suka dia termasuk aku lol

kawan aku, bapak dia pun macam gini.. dorang orang kaya.. ada kedai emas.. tapi tengok muka sesatu macam tak happy aje.. tak leh gurau dengan mak & bapak,, di anggap biadap..

dia suka tengok bapak aku..sporting & fun.. dan dia ingat sampai sekarang bapak aku nyanyi lagu fantasia bulan madu

syamzana replied at 10-11-2022 03:16 PM
huhu sedih tui kematian seseorg membuatkan ramai org berasa lega. ala2 sepatutnya tak perlu wujud  ...

Aakak syak pakcik baran mesti tak pergi mendengar cerah ugama di mesjjid...

Kesian la bapak baran2 ni
Aku kalau suami aku jerkah anak kat luar pun aku tegur suami aku. Ada la sekali tu laki aku tegur elok mula2 main baling2 benda leper kang kena kereta orang. Baru cakap pappp memang kena betoi. Laki aku terkejut dan risau terus jerkoh iktu jam. Aku dengar pun kalut. Apo lagi naik kereta terus kena bebel dengan bini.
Dia nak marah anak ni boleh je..jangan sampai takut2 nak dekat dengan kita. Jangan baik sangat sampai anak pijak kepala pun ya..berpada2.

Follow Us
jiwasemangat replied at 10-11-2022 03:20 PM
Itulaa hidup aku kecik² dulu.. sama.. kesian kat mak aku tak boleh lari mana²..  kami anak² boleh ...

Kannn.....

Org dulu kebanyakan mcm tu kannn

banyak nak komen tapi ada gangguan terus lupa nak komen apa ntah tadi

Pastu org2 yg tak tau hujung pangkal
Suruh lupakan silap bapak silap mak
Kan mak ayah kita
Puiiiiiii
Anak2 yg kena dan rasa penangan makbapak takder akal, ego, penting kan diri sendiri dan rasa berkuasa atas anak2 je yg boleh jawab samaada boleh melupakan atau terima buta2 apa yg terjadi
Memaafkan no prob
Melupakan sama sekali tidak
Menjauhkan diri? Ya wajib

takde kerr citer2 mastika masa uruskan jenazah bapak hanat tuhhh? takkan nak kata arwah dulu baik orang nyerrr

anakmak replied at 10-11-2022 05:22 PM
Pastu org2 yg tak tau hujung pangkal
Suruh lupakan silap bapak silap mak
Kan mak ayah kita

yes...betul...

Ni sesuai letak dekat bod kekeluargaan la ngok

Kalau jenis laki kaki pukul ni kan, better bagi makan ubat batuk dendiam lepas tu pukul balik tang mana yang lebam & luka time laki tidur????dalam islam kan ada mata balas mata gigi balas gigi. Konsep ni terbuka je ????

Walaupun abah dia masa hidup jahat kat family dpt juga meninggal bulan puasa.. huhu..

Patutlah nabi cakap lelaki yg baik adalah yg baik pada isteri / keluarganya. Banyak betul kes mcmni. Kau igt kau laki kau tu raja ke? Geram aku membacanya. Tapi happy utk TT.

Semoga syurga utk mak awak kerana bersabar atas dunia

jiwasemangat replied at 10-11-2022 03:20 PM
Itulaa hidup aku kecik² dulu.. sama.. kesian kat mak aku tak boleh lari mana²..  kami anak² boleh ...

Senasib, bila dah kawin bawak diri jauh2, aman damai hidup  bersama suami dan anak2, tapi aku balik jugak jenguk mak bapak setahun sekali je time raya,... Hanya mereka yg pernah hidup dalam keluarga toksik, ada bapak baran, ada mak yg suka perli sana sini dan pandang rendah je tahu perasaan nyer... So, jgn tiru dan jgn lakukan perangai hodoh mak bapak kita ke atas suami atau isteri dan anak2 kita...

Sian kan dapat bapak perangai panas baran ni. Mungkin masa muda bapak di a ni polis makan rasuah

ayah aku pun sorang yang hot tempered, cepat aja nak marah

tapi lepas ada cucu dengan dah pencen ni, banyak tone down dah, jarang betul nak nampak dia marah

tapi masih terkesan dalam hati, tapi kita simpan jelar kan

Kawan ai macam tu panas baran maki hamun mulut asik babi bodoh sial aje bergaduh org sana sini bila menikah hari2 dapat lubang n ketet terus slow kurang panas baran tu wakakakah

Inilah asal usul tradisi khenduri arwah. Lega bila malaun ni dah tak ada.