CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hhhhh

BOYS BEFORE FLOWERS - JIB 13~Lee Min Ho/Goo Hye Sun/Kim Hyun Joong

Close [Copy link]
mana nora neh..
dah tgh mlm dah neh..

dh nk siap neh...
jap eh..tp panjang sgt ar.....
segan lak....

Bismillahirrahmaanirrahiim...
Dgn nama Allah..aku memulakan segalanya...

pertama sekali izinkan aku berterima kasih kpd sesiapa yg sudi membaca pengalamanku berjumpa dgn kekasih ati...
Lee Min Ho...adeh..asal sebut jek nama dia mesti tetibe jadi rindu......:cry:

kedua...aku nk mintak maaf dulu kalo lah cerita ni ada terbabit dgnsape2...miannhae....kalo citer ni xbest pun miannn...and kalo citer niada part yg x betul ke tertinggal ke hape ke..miann jugakkk....

maka dgn ini...terimalah...persembahan dpd ku...harap terhibur dan berpuas ati..

dh nk siap neh...
jap eh..tp panjang sgt ar.....
segan lak....
minho_nora Post at 7-11-2009 01:02

ada rupanya....

part 1
di pagi hari....

aku bgn kalo xsilap aku dlm kul 7..setelah siap2 mandi sume..aku masukkan dua helai baju je dlm beg..sbnrnya niat ati mmg xnk tdo hotel memandangkan fulus yg xde itu...tp aku gagahkan juga nk bwk baju..kalo nk bwk baju byk2 takut lak aku nnti bpk tnya aku mana nk pegi..xkan nk ckp ngan bpk.."bpk, nora nk pegi kejar artis..nk tdo hotel 5 bintang mlm ni ngan mlm esok..ari selasa mlm nora balik.." korang rasa bpk aku bg ke? oh tidakkk....bpk ku tidak lah sesporting bpk2 korang...maklumla..mak dh xde..kena la mengharap kat bpk je...:cry:
aku pun tercongok la kat ruang tamu kul 8pg..dh siap sume..tetiba aku leh rileks lak kat atas kerus tu..tetibe mcm x caye lagi..betul ke aku nk pegi jumpa minho nnti?selepas tersedar dr lamunan..aku terpikir lg..ntah2 dh ramai yg tggu kat sg wang nnti...adoii...itu la yg paling aku takutkan sekali..cepat2 aku mintak tlg bpk aku suh dia antar aku gi sg wang..nasib baik dia xckp apa2 terus dia idupkan enjin n jalan....masih umpama dlm mimpi..aku still xleh nk membayangkan mcmmana keadaan nnti kat sg wang tu..apakah akan jadi spt singapore?minho xmuncul saat2 akhir?oh no!!!!aku harap sume tu xkan terjadi...kerana aku percaya..mulut kaka ley memang masin!!!
dlm perjalanan dgn bpk aku tu..aku mmg nk ckp tp xterluah..takut lak kalo bpk aku x bagi pegi langsung..baik aku simpan je dlm ati...n aku janji nk bgtau bpk lepas dh kompem nk tdo hotel mana..

part 2
ketibaan minho_nora ke sg wang

hampir smpai ke tmpt yg dituju..tetiba aku dpt kol dpd kaka jel..rupanya dia dh smpai kat situ..kaka jel ckp dh ada fans yg menunggu..adeh...tetiba berdebar2 perasaan ni...akhirnya aku smpai jugak kat sg wang..tmpt yg akan memberi sejarah yg x mungkin akan berulang lagi...bpk aku berenti betul2 dpn booth celcom tu..lepas aku salam shiomm tgn bpk aku..aku pun melangkah keluar dgn bangganya menayangkan t'shirt minoz mesia yg aku pakai kat org yg lalu lalang kat luar tu..*mcm la org kesah.. pastu aku yg mengong sket pepagi tu pegi la melilau ke sana ke mari nk cari jalan masuk...bila kau dh mcm org gila dok ke hulu ke hilir..aku kol kaka jel tnya mana pintu masuk..rupanya kat tmpt aku benti tu ar pintu masuknye..
ape da..aku ni bukan la familiar sgt ngan tmpt tu.aku pun masuk je ikut gate yg terbukak separuh tu..ada la 5 security guard bangla ke india ke aku tatau la..pandang aku semacam je...aku peduli hape..terus je masuk kat dlm..pegi cari2 mana nk pegi tetibe...aku ternmpk sesuatu yg sgt besar..........................adeh...........mcm nk pengsan pun ada....

tetiba mcm x caye lagik....dh nmpk muka minho besor2 kat atas stage tu pun aku still xleh nk bygkan..betul ke minho nk dtg neh?pastu terus aku pandang kat bwh stage tu lak..aku nmpk ada dlm 7 org (kot) tgh berdiri kat depan pentas tu..lebih cepat dpd yg disangka!!tp still aku percaya kalo mino betul2 dtg..kompem aku mesti naik atas pentas tu!!antara org yg terawal beb...!!:pompom: pastu aku nmpk sorang yg aku kenal...op kos arr ms prez..kaka jel...terus aku jumpa dia kat bwh tu...pastu nmpk ada staf2 EH tgh dok siap2 kan keje sume..pasang banner ar...sume2 tu ar...ada la dlm beberapa org tu..pastu kaka jel pun berbunyik..nk stat queue dpd mana..haha..mcm x caye lagik..nk queue apa?nk amik sign minho nnti ke?maknanya betul2 dpt jumpa minho face to face ar ni???huhu....tetibe mcm kat awang2an lagik...

part 3
berkampung di tgh2 sg wang depan stage..

sdg aku dok melayan perasaan menengok muka minho yg sgt besor itu atas stage..aku dgr kaka jel tnya kat org2 yg dok sibuk kulukilir tu..pentas ni mcm mana..nk naik pentas ikut tangga mana...apa ygkaka jel buat mmg betul..abih tu xkan nk duduk berterabur je kat situ?pastu nmpk org EH tu pun dtg dok tgk2 pentas..terus kaka jel tnya mcm mana nk queue..smpai ar dpt kata putus..kaka jel pun terus ar bentang tikar hikmat dia tu.. apa lagi..maka berkelah ar kitorang kat situ..sementara menunggu kaka jue, nony n kaka hana dtg...kitorang pun bersembang2 kat situ..smbl mengumpat2..pastu ada ar fans ca ya nun aliff dtg2 terus je duduk kat dpn stage..xnk beratur!!kaka jel pun ckp ar kat derang suh masuk dlm line..tp derang wat bodo je..lantak kau...kalo xdpt sign minho jgn marah ok!!tetiba kaka jel dok jerit nama kiddie..rupanya..kiddie yg kaka jel citer tu dh smpai..dia ni fans dpd vietnam.. aku kenal nama tu pun dpd soompi jer..maka bersembang lah kaka jel n kiddie kat situ..masa tu aku x sure nony n kaka hana dh smpai ke blm..masih melayan perasaan...pastu smpai ar kaka hana, nony n kaka moon n others..masa ni aku x bape nk igt sgt..sory ye kengkawan..
pastu nmpk ar sepupu aku n fren dia..aku ni yg sgt baekk..suh ar dia beratur kat blkg sekali..ikut line..kalo ikutkan leh aje aku suh dia masuk dlm line aku tu..tp mengenangkan org lain yg dtg lebih awal dpd dia...aku suh dia pegi blkg2...sian dia...
dlm kul 11.30 mcm tu kaka jel dh nk pegi berangkat nk pegi menyambut minho kat KLIA..masa ni sg wang mmg dh penuh..pandai jugak kaka jel pasang strategi..tayang muka dulu kat org lain supaya org tau yg dia dh smpai awal..senang dia nk masuk line nnti..haha..kaka jel mmg hebat!!:pompom:

part 4
Lee Min Ho selamat smpai ke bumi Malaysia..:pompom:

dlm kul 1230 mcm tu tempat sgt sesak..org pun semakin membanjiri kawasan sekitar..aku makin jadi x tenang dok memikirkan kaka jel yg x dgr kabar berita tu..bila kol je kaka jel..dia ckp tgh mkn kat KLIA..sabo je la... pastu kaka jel ckp nnti dia akan update news kalo minho dh nk smpai..tggu punya tggu...xde gak kabar berita...selamat ke minho smpai?betul ke dia dtg mesia?smpai ar dj sg wang tu bersuara..dia ckp Minho dh selamat smpai kat KLIA...sume org kat situ tepuk tgn n bersorak sakan..Alhamdulillah....selamat jugak minho smpai kat sini..maknanya mmg betul2 minho dtg mesia...haruss bebangga kejap.. pastu diorg kat situ suh ar kitorang berdiri..maka terjadi la adegan2 yg langsung x menyedapkan ati...sesi tolak menolak..potong memotong dh pun berlaku..cuma aku sgt bernasib baik sbb masih berada dlm barisan..dan aku masih boleh naik ke pentas...itu yg penting!!! dlm kul 2 mcm tu kitorang dh mula risau mana kaka jel xsmpai2..masing2 dok pikir mcm mana kaka jel nk nyelit dlm kesesakan yg teramat sgt tu..pastu terdgr org dok bising2 kat blkg rupanya kaka jel sdg menyelinap masuk...huahuahua..berkat bantuan kaka2 app-per-por..kaka jel berjaya melintasi org ramai..rezeki nk jumpa minho agaknya.. kaka jel pun cerita la kat kitorang pasal ketibaan minho kat KLIA tu...haruss x sabar nk jumpa dia nnti...maka kitorang pun bersabar lah menunggu ketibaan minho ke sg wang lak..

penat wei berdiri dpd kul 2 smpai la kul 5...dh le tgh xselesa masatu..ku gagahkan diri juga demi utk berjumpa dgn minho..tak lama lepastu...ramai media2 dtg..tp xde satu pun repoter magz melayu..hampehtul...derang sume dh sibuk amek2 gambo fans..apa lagi..kitorang punberposing sakan..(mcm la org tu nk amek gamba kitorang..) pastu nmpk lak org2 belakang tabir mcm mekap artis..cameraman...(oppa............)masing2 sume dh sebok2 atas pentas tu..sesekali dgr gak org dokjerit2...igtkan minho dh smpai..tp blm lagi..adehh...kul brp minho nksmpai neh...dh penat sgt ni..dgn ketidakselesaan yg melampau2 masatu..aku dh x pikir apa..aku nk minho sajekkkk!!!!

part 5
Ketibaan Lee Min Ho ke sg wang:pompom:

tetiba dgr suara MC dok ckp cina..ape da...ckp english kan senang..sume yg non chinese dok jerit english please!! termasuk la aku...bengan lak rasanya..dlm tak berapa lama tu..maka keluarlah putera kesayangan ku itu setelah dipanggil namanya...

di kala itu..mmg xleh igt apa ar...nony je yg tau apa yg aku buat masa tu..miann nony...xleh tahan...kalo leh terbang aku dh terbang naik je atas pentas tu... aku tersangat lah tak percaya minho mmg ada kat dpn mata..sgt hensem..sgt tinggi..sgt...................................adehh.....xleh nk ckp apa lg....mmg sgt hensem....ntah apa yg MC tu dok repekkan kat atas pentas tu aku pun tak tau...mcm kata nony..dh le ckp cina..yg ckp english lak mcm sayup2 je.. speaker kat sblh kitorang tu rosak pulak...pendek kata....baik aku tgk je muka minho lg bagus...teringat lak masa dia baru mula nk ckp..masa tu dia baru dpt microfon..baru je dia nk ckp org dh dok jerit...pastu dia dgn malu2 nya tunduk kejap pastu baru ckp..aku igt kan dia ckp apa..rupanya dia ckp selamat petang!!rugi betul aku xdgr dia ckp tu...tensen betul!!x kesah ar..janji aku dpt tgk minho live!!dpt gak snap pics..tp sket je..dgn org yg dok tolak menolak..dgn repoters n bodigads yg menyemak kat atas stage tu..dgn cameraman yg dok sebokk kehulu ke hilir...(miann abg min...masa tu mmg sgt geram dgn abg min ) dh abis sesi launching tu..tetiba nmpk minho mcm nk turun pentas..terkejut gak aku masa tu..rupanya repoters nk amik gambo minho ngan fans...suddenly minho ilang..aik..apsal tetibe je neh...mana mino pegi..baru la aku tau minho masuk balik dlm bilik tu sbb nk get ready sesi fansigning....what???? dada aku tetibe je dup dap dup dap...still tak leh percaya aku nk naik atas stage nk jumpa minho...

part 6
sesi fansigning

pastu nmpk staff EH dok kuarkan meja panjang n kerusi utk fansigning..adoi...masa ni keadaan mmg xleh nk ckp apa ar...sesi tolak menolak berlaku setiap masa..:@sume dok berebut2..hello!!ai dtg awal tau..tiba la sesi sign menyain minho and fans...org yg mula2 dpt sign minho haruss la org2 EH sendiri..hampeh tul diorg neh..kitorang yg penat2 dok beratur dr pagi senang2 je dia bg org2 dia naik dulu..VIP la konon... mcm biasa ar..org blkg dh sebokk potong queue..nasib baik bodigad tu dh nmpk kitorang yg mmg dlm line neh..dia bg kitorang jln dulu..thanks abg bodigad..aku pun dh smpai atas tangga..igtkan nk terus jalan..nasib baik ada sorang bodigad tu tahan aku dulu..nmpk kaka ewikss kat bwh stage..sempat jugak kaka ewikss snap pics aku...thanks...kaka ewikss masa tu agak jauh jugak dpd tangga..still harap kaka ewikss n the gang dpt naik jumpa minho..smpai la aku kat dpn tu aku kena tegur ngan bodigad neh..off camera! ok lagik..pastu aku saje je tanya leh tak suh minho sign kat buku aku neh..masa tu pegang buku SOFF..dh le berat..penat tu nk pikul.. pastu dia tgk buku neh..lama sket baru dia ckp no! menci!!!!:@ pastu bodigad kat sblh dia nyampuk..no camera !! no touching  !!  one poster!! aku pun...what????? no touching??aku membebel sorang2 kat situ..xkan xleh salam?bodigad tu pun ckp no!! OMG aku xleh nk ckp apa ar..dlm kepala mcm2 aku pikir..aku nk gak pegang dia walau apa pun yg berlaku...

part 7
sesi meraba

smpai la aku kat dpn minho..tp dia tgh sign org depan aku punya dulu..mcm biasa..jantung mmg xleh nk kata la berapa lajunya...dpt tgk muka dia dulu..then dia angkat muka n say thank you kat org depan aku tu..err..sape ek?lupa lak..
ape pun aku suka cara dia sebut thank you... sgt comei.....smpai la turn aku..........dgn memandang tepat ke dlm mataku...minho say hello~~ aku bg ar senyuman yg paling manis..pastu aku sebut dgn tajwid yg betul..anneyong haseyo Minho sshi~~pastu minho senyum lagikk n say nae....dan mcm biase...dia memberikan senyuman yg..........................adehh...xleh tdo aku teringat balik senyuman mamat neh...winduuu lagikkk.... sbnrnya aku nk tunjuk buku SOFF ni kat Minho..tapi oleh kerana Minho lebih berminat nk tgk muka aku dpd nk tgk buku yg aku pegang tu....maka ku pegang saje buku tu dgn erat..takut terlepas lak....hampir rebah sbb tgk minho punya senyuman...nasib baik sign minho panjang..sempat aku mengusha apa yg patut..smbil tu dlm kepala aku sempat memikir cara utk aku sentuh minho neh..dlm part last dia sign tu mmg dia ada tulis hangul..haruss ar aku x paham..tp aku pandang je tgn dia yg dok sibuk menyain tu..dia pakai dua cincin kaler itam..satu kat jari telunjuk satu lg kat jari manis...pas abis je dia sign..mino angkat muka n senyum lagik.....bodigad kat sebelah tu dh siap nk gulung poster tu nk bg kat aku..apa lagik...aku pun pegang tgn mino yg ada pen marker tu..kononnya nk pegang je..tp bodigad tu nmpk cepat2 dia ngan staff EH tu tarik tgn aku..bila dua org yg nyebokk kat tepi tu pi tarik tgn aku..dh nmpk mcm aku tarik tgn dia lak....huahuahua..yg penting aku dpt pegang minho!!!!:pompom:

part 8
sesi meluah perasaan

lepas dpt pegang minho tu..aku terasa mcm nk melayang jap..nasib baik ada staff EH kat tepi tangga nk turun tu dia tunjukkan jalan..kalo tak aku terus jek pegi kat blkg stage tu tggu minho.. dh turun tu aku pi ar cari geng...sorang pun aku x jumpa..melilau mata aku mencari dak2 neh..rupanya ada kat blkg booth playboy..sume dok tunjuk sign yg derang dpt..yg aku paling x tahan.......minho sign kat kaka jel punya buku travel!!!sangat jeles ok!!!org lain sume kena sign kat poster..kaka jel saje yg minho sign kat buku....mmg rezeki ms prez...go kaka jel!!:pompom:
pastu aku yg semakin xselesa ni pegi la toilet menukarkan apa yg patut...jumpa lak kaka smaj n the gang kat dlm toilet..yg tambah jeles...minho siap tulis nama diorg lagik!!!!ini menambahkan kejelesan aku!!!dh abes moyan ngan diorg...aku kembali ke tmpt asal..diorg ckp sume ada kat depan pintu masuk..lalu tepi stage tu..igt nk jenguk2 je..rupanya sesi fansigning dh abes......skjp sgt...aku sgt kesian pada yg xdpt sign minho..sempat gak aku pi panjat tangga tu n amik vid mino lambai2 kat fans..n babai...cepat2 aku pegi kat dpn pintu masuk tu n ckp kat kaka jel yg fansigning dh abes..sembang punya sembang..moyan punya moyan...kaka jel dh ilang..dia pegi usha2 kot2 kete minho dh kuar dr sg wang..tggu punya tggu..kaka jel x kol2...masa tu kat luar dh nk gelap..

Rate

1

Follow Us
lagi...lagi..lagi.. nora..:pompom:

lagi...lagi..lagi.. nora..:pompom:
airwickss Post at 7-11-2009 01:34

suke ke kaka ewikss...
aku dh segan nk mamposs neh...
panjang sgt...ni pun baru part kat sg wang..blm lagik part kat hotel....adehh....

part 9
misi bermula!

tetiba kaka jel kol dia ckp minho ada kat hotel JW Marriott..adeh..akuni dh le x reti hotel2 kat kl ni..nama je anak jati KL..nama jalan punaku xigt... pastu tnya lagik kaka jel kat mana hotel tu..bila dia ckp tmpt tu baru ar aku teringat..so kitorang jln kaki jek dr sg wang..sempat gak ar babai kat atie n yg lain.. diorg xdpt ikut nk stalk minho..dgn selaju yg mungkin kitorang pun smpai kat situ..mmg kompem minho tinggal situ..ramai staff EH ada kat situ..pastu ada gak fans2 yg dtg dr mana ntah..ramai sgt..kitorang pi masuk dulu jumpa ngan kaka jel..kaka jel masa tu tgh sibuk dok cari bilik nk menginap..kitorang pun lepak ar kat luar hotel since kat dlm hotel tu mmg penuh ngan fans..masa tu tggl aku, kaka ewikss n her sister n caja je kat luar hotel tu..nony, kaka hana, kaka jue, n kak sara gi balik sg wang amik kete masing2..

kitorang pun lepak ar kat situ dgr citer masing2..sambil2 melepak tu sempat bergaya ngan kete yg bwk minho dpd sg wang..xdpt org dp kete pun jadila...smbil2 moyan kat luar tu tetibe jek dgr org duk riuh2 kat dpn pintu..rupa2nya minho dh siap2 nk keluar mkn mlm!!aku ngan kaka ewikss cepat2 lari pegi amik gambo sbrp byk yg boleh..tp aku dpt amik vid je..vid pun dpt snap dpd blkg..igtkan mino nk gi mana rupanya nk gi makan mlm naik bas persiaran... mino naik bas pastu duk kat tmpt paling blkg...aku pun gi ar berkejor ke blkg bas lak..masa ni igt amik vid leh nmpk clear..tp hampeh xnmpk apa pun...amik gambo baru leh nmpk clear..pehtu kitorang yg dok terkinja2 neh pi lambai2 kat minho...dan yg bestnya..minho pun lambai2 kat kitorang.... pastu manager dia kat sblh tu mcm kerek sket..dia peginya tutup tirai dlm bas tu..pastu dh xnmpk minho..bas pun bergerak...n minho dh pun pergi....aku ngan kaka ewikss kembali ke tempat asal..kitorang lepak kat situ smbil menunggu masa kaka ewikss nk balik ke ipoh..pastu tetibe ada sorang staff hotel tu dtg kat kitorang..dia ckp wat pe dok kat sini..bla bla bla.....nk halau ckp je la..:@ pastu dia ckp kalo nk tggu baik dok kat dlm hotel..kat situ ada sofa..leh tggu situ je..nasib baik dia ckp elok2...aku ngan kaka ewikss pun masuk ar dlm hotel..lepak kat sofa..kat situ ada ramai lg fans yg dok menunggu..sempat gak aku melayan kaka ewikss yg sebokk nk bergambar ngan PB travel kaka jel yg ada sign minho tu.. xlupa jugak suh kaka ewikss sign besday card hyesun ngan kad minho sekali...

part 10
selamat tinggal

pastu kaka ewikss pun nk balik..lgpun dh lewat sgt..cekgu ni nk sekolah esk...kalo nk tggu minho balik mkn alamat nya kul 2 3 pagi ar baru dia balik...maka kitorang pun berpisah ar kat situ...xsempat kak ewikss nk say goodbye kat diorang...nnti jumpa lagi ye kaka ewikss...

sekian cerita dr sy mlm ini...oppss..pagi ini....
terima kasih kerana sudi meluangkan masa utk membaca posting yg entah pape neh...

nora,sambungan episod KLIA mana?

best jer baca uols nyer xperience....

nora my dongsaenggggggggggggg...kaka ley belum baca tapi kaka ley dh sebbbb

walawei~~~~!!!

pjg gile!! tp aku totap bce................kekekekeke

yg lain2 pny dh siap lum?? nnt serang bwh tanah lakkkk~~ :pompom:

motip korg neh karangan berepisod sume....

kan..maklum la dh namanya citer tunggu jer la

354# Ley

haruss la tggu...
yg bertapa lagik dua org tuh blum kluar lagik...

@ ewicks ngan kaka ley,
harus la dey alls citer berepisod.sbb experience kan lain..

masih menanti hana ngan jue....tp nk gak tau president nyer experience...

hana lambat lagik kot citernya...

Selamat pagi semua...

p/s:ewicks check pm

Selamat pagi semua...

p/s:ewicks check pm
nightwinkle Post at 9-11-2009 07:50

motipp ai xleh bukak pm yu..
dpt pm tuh tp ble bukak kosong..

Post Last Edit by Ley at 9-11-2009 20:45

091108 MNet Japan - Boys Over Flowers Making Ep5 [part 1 of 3]

*macau episod*

091108 MNet Japan - Boys Over Flowers Making Ep5 [part 2 of 3]