CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 1954|Reply: 29

4 Tahun Kahwin Tak Pernah Diberi Nafkah, Isteri Dimaki Setiap Kali Minta Duit Susu Dan Lampin Anak

Empat tahun berumah tangga, namun suami tidak pernah memberikan nafkah dengan alasan gaji yang diterima tidak mencukupi.

Bukan itu sahaja, si isteri akan dimaki suaminya jika meminta nafkah tersebut, bahkan keperluan untuk anak seperti susu dan lampin pakai buang juga tidak pernah dibeli.

Itu ujian rumah tangga dihadapi seorang wanita yang meluahkan masalah tersebut pada Facebook Luahan Hati Seorang Isteri.

Gambar Hiasan

Luahan hati seorang wanita berhubung suami enggan bayar nafkah pada hantaran Facebook Luahan Hati Seorang Isteri.

“Selama berkahwin, suami tidak pernah sekalipun beri nafkah dan saya pernah minta, tapi dimakinya saya. Dengan alasan gaji tidak cukup, dia punya gaji tambah bayaran kerja lebih masa RM2,000.

“Barang susu dan lampin pakai buang pun dia tak beli, rumah sewa pun tak bayar sebab saya tinggal dengan bapa saudara (duda tiada anak). Bapa saudara saya memang balik kerja, mandi, makan dan tidur.

“Pagi esoknya bapa saudara pergi kerja dan dia memang tiada di rumah. Saya ibarat macam menumpang dengan bapa saudara, nasib baik dia tidak ada pun nak tanya berkenaan rumah sewa,” katanya pada luahan tersebut.

Dalam pada itu, wanita tersebut malu, malah setiap bulan akan meminta maaf kepada bapa saudaranya.

“Bapa saudara cakap, ‘tidak mengapalah’ dan dia anggap ini pertolongannya untuk saya dan anak-anak. Saya macam pengemis, meminta duit untuk beli barang dapur. Ibu dan abang saya yang selalu tolong saya.

“Boleh kata kami (suami isteri) setiap hari bergaduh, saya sampai tertekan dan putus asa dengan perkahwinan kami. Saya sudah ambil keputusan untuk menuntut fasakh, doakan semoga lancar dan dipermudahkan,” ujarnya. -CARI

Sumber: Kosmo

luahkan utk umum membaca?

jadilah cerdik sikit. pergi mengadu ke pejabat agama.

mohon cerai!

Jangan nanti kena pujuk xjadi bercerai... pastu termengandung.. dah dapat anak baru

Dulu ada malaun ni cakap,lps kawen, lps dpt baby, rezeki akan bertambah bagai
Aku tgk kes ni mcm sadis jah
Celah mana tetibe jd kaya lps kawen n dpt anak?

Isteri kena maki minta duit suami beli susu, lampin anak

Isteri kena maki minta duit suami beli susu, lampin anak

https://www.kosmo.com.my/2022/11 ... -dimaki-jika-minta/

Oleh KOSMO!
10 November 2022, 10:49 am

GAMBAR HIASAN

PETALING JAYA – Empat tahun berumah tangga, namun suami tidak pernah memberikan nafkah dengan alasan gaji yang diterima tidak mencukupi.

Bukan itu sahaja, si isteri akan dimaki suaminya jika meminta nafkah tersebut, bahkan keperluan untuk anak seperti susu dan lampin pakai buang juga tidak pernah dibeli.

Itu ujian rumah tangga dihadapi seorang wanita yang meluahkan masalah tersebut pada Facebook Luahan Hati Seorang Isteri.

Luahan hati seorang wanita berhubung suami enggan bayar nafkah pada hantaran Facebook Luahan Hati Seorang Isteri.

“Selama berkahwin, suami tidak pernah sekalipun beri nafkah dan saya pernah minta, tapi dimakinya saya. Dengan alasan gaji tidak cukup, dia punya gaji tambah bayaran kerja lebih masa RM2,000.

“Barang susu dan lampin pakai buang pun dia tak beli, rumah sewa pun tak bayar sebab saya tinggal dengan bapa saudara (duda tiada anak). Bapa saudara saya memang balik kerja, mandi, makan dan tidur.

“Pagi esoknya bapa saudara pergi kerja dan dia memang tiada di rumah. Saya ibarat macam menumpang dengan bapa saudara, nasib baik dia tidak ada pun nak tanya berkenaan rumah sewa,” katanya pada luahan tersebut.

Dalam pada itu, wanita tersebut malu, malah setiap bulan akan meminta maaf kepada bapa saudaranya.

“Bapa saudara cakap, ‘tidak mengapalah’ dan dia anggap ini pertolongannya untuk saya dan anak-anak. Saya macam pengemis, meminta duit untuk beli barang dapur. Ibu dan abang saya yang selalu tolong saya.

“Boleh kata kami (suami isteri) setiap hari bergaduh, saya sampai tertekan dan putus asa dengan perkahwinan kami. Saya sudah ambil keputusan untuk menuntut fasakh, doakan semoga lancar dan dipermudahkan,” ujarnya. – KOSMO! ONLINE

Follow Us
Dah ko sendiri yg sanggup, adap je la.Asalkan bersuami khennn

jgn bg laki tu mkn. masak cukup2 utk ko sendiri je. elokla minta fasakh moga dimudahkan. dah cerai nti cari keje leklok sbb confirm laki tu xbg nafkah anak

Dah tau gaji kecik jgn kawen,  2000 tu cukup utk diri sendiri utk bini anak x cukup, 3000 gaji minimum utk org berkahwen taw

wah bagus perempuan ni .. perempuan yang datang dari keluarga yang baik. ... sayangnya dapat suami mcm tu pulak.. mungkin ada yang nak cakap there are two sides to every story.. tp malas dah nak layan... buatlah apa yang rasa bagus untuk diri ssendiri

Laki tu elok lah mati pucuk..
Takyah lah hidup.pung takpe..
Takde guna langsung...
Sumbang air.mani je ke

jgn nti die pujuk,ko cair dh la. elok la cerai.

mane stazah pgl jantan dayus tu. mohon stazah basuh spesis2 jantan kedekut begini tapi gatal nak kawen

setat yg suh kumpul duit tu pn mohon tgk kes ni pulak. kalau gaya kedekut gini nak ke die kumpul tetiap bulan semate nk doktor pempuan? byr murah kt gomen tp doktor laki vs byr mahal utk doc pempuan. sah2 jantan ni pilih paling murah. kalau bole nk freee

bosan baca kisah isteri teraniaya asik merotib sana sini.
pi cerita kat orang lain, kau dapat apa?
masalah tetap tak settle

bila orang lain suruh dia cerai minta fasakh, dia taknak.

so?

cmf_premierleag replied at 10-11-2022 11:40 AM
Dulu ada malaun ni cakap,lps kawen, lps dpt baby, rezeki akan bertambah bagai
Aku tgk kes ni mcm sad ...

Lojik nya pun btui

Ingat magic ke ..kawin je tuppp duit jatuh

Nk makanan pun ko kne suap..ada dia lompat masuk molot

Bila bujang  Motong getah DPT 10 rm

Bila de bini Kene keje lebih so DPT 20 rm

Bila ada anak laaaaagi kuat je so DPT 30 rm

Bila tambah anak tambah USAHA DPT lah 40 rm

Mende ni fitrah..berok pun paham tp manusia bertuhankan nafsu buat tak faham pastu naik kaki tangan mentang isteri kaum lemah

Tu namanya penzalim..dunia ko leh lepas laa tp nanti mati ko tau lah

Kalo bini keje beso pangkat beso CEO presiden kompeni suami tetap wajib nafkah..ikut kemampuan dia .wajib kasik

Kalo bini tu forgo or lepaskan ..kata dia redha pun to me rasa jantan tu takdok!  Walo dia as suami still ko rasa cam bapok ..btuiii

Kalo mampu kasi Maggi je so MKN Ler Maggi

Kalo bini balik bawak nasi biryani Haku takmoh MKN...better sedekah jiran ..bio dia n anak MKN..aku MKN Maggi jek..btuiii

So bini kne bijak jaga diri ..jgn sampai suami rasa kecikkkkk lemahhh ..feed the ego kokesen kata..kasi ego dia naik n isteri wajib beralah depan suami walo dia CEO

Kalo somi tk mampu kasi gelang emas .toksah Bli walo ko berlebihan mampu n tayang merata

Tu pasal bagus kawin sekufu..doktor kawin la doktor..cigu kawin laa cigu

Ni cigu kawin tukang kebun jantan or doktor kawin pak guard MMG cari nahas Ler

Tp eran laa laa ni MMG bnyk bewak hidup..bnykkkk

Pastu isteri bleh relax je somi dia bewak hidup

Sonok ke bewak hidup? Pakai masa buat anak je yer?

MMG tadak ilmu agama..tadak kesedaran..tuhan tutup hati doh..ciannn

Nafkah zahir batin tu wajibbb..kalo tak jantan dayusss..tak ciummmm bauuu sorga jauh sekali nk masuk sorga

Nk tegur bini tayang body kat public caner kalo rokok pun bini tapau???? Bini flirting Ngan Bangla ko nk sound cemburu caner kalo bini sound balik mekd abang pun saya bayo kan adaaa Ati nk Ajo orang cehhh..

Bio Ler depa andertu yg kaya kaya tu..biorrrrr je..adalah takdir buat depa..Sabo jer ler

Keje Ler walo kutip botol asal halal..pikir n usaha n doa

Isteri tak wajib cari MKN..perempuan pun tak wajib carik MKN

Anak jantan wajibbb di didik cari MKN halal n saving n rajin bersih beradab jgn buang masa etc n hormat oang tua OKU n pompuan..wajib SME ni

Isteri pompuan SME tu assisting jekkk..penolong gitu

Kalo SME atas tu jantan buat baaaaru mai BAROKAH..yakni Allah SWT redho..rezki tu ada berkat barokah..kuat bersyukur n nanti tuhan tambah lagi

Ingat mudah jadi suami? Kalo mudah Napa nabi wish kalo buleh nk bini sujud suami?? Sujud hormat

Quran pesan kat suami yg berimannnnn..Islam je tak cukuppp...wahai orang beriman ..PELIHARA KELUARGAMU DARI API NERAKA YG BAHAN BAKAR NYA ADALAH MANUSIA DAN BATU!!!

tuuuu dia ...tuhan dok peringat para suami!!!! Tp hati kotoqq hitammm penuh daki karat so baca tak rasa apa..takkk takuttttt..dukkk buli biniii..tak kasik makan minum pakaian tempat tinggal..kongkek lajuuu je..cam babi!!!

Jantan apa Gini haa..Ostad SME mana!!!! Tak mampu toksah kawin laaa harammmm ...pi PUASA!!! BODOH ..tak pi blajo n amik tau .tu jadi bnyk kes cam arini haaaa

Ps. Jgn Lufer undi PH tau..kita nak bang Non as our new PM

Reeeepomasiiiii KITA BOLEHHHHH

Ni la org kata..kalau tak mampu jgn kawin..mampu tu bukan dr segi financial je..financial management mmg dah ke laut..effort utk membebaskan diri drpd laki taguna pun takde..rela post kat fb drpd cari solusi. Suh ceraikan kata sian taknak anak membesar tanpa kasih sayang bapak..hmmm...

ninja boy replied at 10-11-2022 11:50 AM
Dah tau gaji kecik jgn kawen,  2000 tu cukup utk diri sendiri utk bini anak x cukup, 3000 gaji minim ...

benerr. kalau gaji kalau 2000 kebawah, tak payah ler kawen.
buat sakit kepala jer, serabut catu sana sini.

gaji 3k pun tak cukup, kena 5k ke atas baru selesa mcm org lain,
sekarang semua benda mahal. kos sara hidup tinggi.

lampin, susu, caretaker, education, makan minum, future savings, etc
paling kurang sorang anak kena ada minimum 1k utk belanja dia sorang.

Suaminya mungkin macam moderators Cari. Hanya boleh merge threads yg sama topic tapi tak boleh fikir ini bukan ISU SEMASA.

Bila faktor kemampuan kewangan lupa difikirkan sebelum menikah macam tu ler hasilnya.  Sekadar cinta muka tampan atau cantik je bukan boleh bagi perut kenyang cacing dalam perut tu berkeriuk nak makan.  Itu baru perut sendiri belum perut anak lagi.  Sebab tu sentiasa hidup dalam realiti bukan dalam mimpi.  

xdok duit pakai ler setukin lenkali kak hoiii...

kerat kotey n jahit puki

12Next
Return to list New