CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AwanYangTerpilu

Afdlin, Awie & Radhi separuh bogel dalam SUMO-LAH???

Reply #160 ruffleen's post

bagi aku dah cukup teruk untuk buat aku menyesal pegi tengok wayang. orang lain tak tau la kan.

"kais pagi mkn pagi, kais petang makan sushi"

pada aku ok ar...pd aku yg penting MESEJ yg dismpaikan...bab pelakon ke bazir scene apa ke..lantak producer la......

aku rasa aura semangat bila tetengok cite nih :pompom:

survey This user has been deleted
best tak cerita nie wei?

banglo mewah milik pak khalid
tersergam indah di lereng bukit
darsita asyik delete thread
hingga lupa basuh buret

Originally posted by maberik at 25-5-2007 12:24 PM
bagi aku dah cukup teruk untuk buat aku menyesal pegi tengok wayang. orang lain tak tau la kan.

aku dah lama tak tgk filem afdlin shauki....dulu aku pernah tgk filem Baik Punyer Cilok....apa yg best pun aku tatau....pada aku filem tu rubbish....pastu nyesal sampai sudah....filem afdlin ni indah khabar dari rupa....skrg aku dah tawar hati nak tgk mana2 filem Afdhlin....

Pertama kali aku dgr statemnet ikhlas maberik yg semakin celik filem dan semakin tahu menilai kualiti filem...

Originally posted by maberik at 25-5-2007 03:33 AM
filem Afdlin yang paling teruk! tak de ragu-ragu lagi.

sangat-sangat membosankan. terlampau panjang. dan filem ni pegang title untuk 'product placement' PALING MENJIJIKKAN! nak muntah aku teng ...

aku ingatkan kau ni penyokong filem2 mcm ni? sejak bila kau dah mula bersikap jujur terhadap filem2 melayu "self-proclaimed kelas atasan" mcm ni?

baru hari ni aku tgk sumolah
best..

tapi sedih le sebab panggung tak sampai separuh penuh pun

Follow Us
Originally posted by MsAnonymous at 27-5-2007 10:49 PM
baru hari ni aku tgk sumolah
best..

tapi sedih le sebab panggung tak sampai separuh penuh pun

hari ahad pun panggung tak penuh???? nampak sgt filem ni tak best...
kalau aku jadi Afdhlim sebulan aku tk keluar rumah.....
Hari ni kecoh dlm paper Afdlin nak cover malu filem dia tak dpt sambutan kononnya sebab tauke panggung taknak tayang filem dia....yea lah kalau aku jadi tauke filem pun buatpe aku tayang filem yg takde orang nak tgk....betul tak? pastu afdli nak salahkan filem2 orang putih sebab terpaksa bersaing...hello??? cuba tgk filem Jangan pandang belakang, terpaksa bersaing dgn filem hollywood gak tp ttp dpt kutip 7.4Juta!!! pakcik kayoooooooooooo......

ramai orang tak nak tengok criter nih sebab tak sanggup tengok perut afdlin kot.

aku x mau sentuh pasal jalan cite/brapa bintang utk filem nih!! Aku sekadar nak kaji nape kutipan dia kureng berbanding dgn promosi dan kos yang besar!!!

Klu aspek promosi, ada betul jgklah promosi lebih sgt卻ampai kita x tau bile tayang..aku ingat dah lama tayang, alih2 baru jer ari tuh!! Dan waktu tayangan mmg x sesuai jgk (ikutkan persiangan dgn filem luar)...selain dari kehadiran spiderman, kapten jack dan shrek nanti (mungkin ada org bajet utk 1 movie saja sebulan) ..

target pasaran utk filem ni x brape bagus..!!klu cite drag sampai 2 jam lebih..x sesuai dgn budak2..lagi pun, cite pasal sumo bukan family target dia (dgn perut..bontot dorang)..klu aku ada anak yg dah reti tgk movie, aku pon x bwk dorang gi tgk!! mungkin teenagers + pelajar U akan gi tgk..dan golongan bujang bekerja..yang sebaya2 aflin sndri mungkin jgk x berminat..!!!

for instant, kita tgk beberapa filem yg kutipan berjaya recently..cicakman-semua golongan akan tgk specially keluarga (penyumbang besar spt senario juga).. Jgn pandang belakang-keluarga mungkin kurang jgk tgk cite nih!! (nanti bwk anak2-mengigau!!)..tp, penarikan terhadap golongan muda..kuat!!.. dan golongan yg lebih dewasa pun kuat juga..

klu ikutkan jalan cite..ikutkan dekat thread ni, aku rasa ada menarik dan ada menolak..!! Biasalah sebab bukan semua org citarasa sama saje. Tapi mungkin lebih kepada menolak- sebab klu faktor promosi mulut ke mulut ni kuat, filem tu akan berjaya juga!!!

Ada lagi satu faktor penolakan aku terhadap filem aflin skrg nih, sebab dia sendiri - mcm dah rasa bagus sgt..buat filem pon dah syok sndri..dgn rakan2 karib dia..!! klu ada org pdgan sama mcm aku, penjualan tiket filem aflin dah makin berkurangan...Dulu, ok!!since dia rasa dia hero x hensem tapi berbakat dan diagong2kan sbagai pengarah berbakat, aflin jadi berlemak agknya (mmg berlemak pon)..

tgk mcm Aziz M.Osman..dari dulu org kata dia pengarah penuh idea..sampai skrg pon ok!!cuma ada masa merudom dia jgk..filem scoop dulu...mungkin aflin juga perlu kembali ke bumi nyata..!!!bajet dah besar, sponsor dah ada, tapi hasilnya!!!????buat dia terduduk!

Originally posted by generasi2 at 28-5-2007 07:01 PM
aku x mau sentuh pasal jalan cite/brapa bintang utk filem nih!! Aku sekadar nak kaji nape kutipan dia kureng berbanding dgn promosi dan kos yang besar!!!

Klu aspek promosi, ada betul jgklah promosi lebih sgt卻ampai kita x tau bile tayang..aku ingat dah lama tayang, alih2 baru jer ari tuh!! Dan waktu tayangan mmg x sesuai jgk (ikutkan persiangan dgn filem luar)...selain dari kehadiran spiderman, kapten jack dan shrek nanti (mungkin ada org bajet utk 1 movie saja sebulan) ..

betul tuh, org malaysia secara purata akan tgk wayang paling byk 2 bulan sekali je...apa takde kerja sgt ke org malaysia ni nak tgk wayang aja keje nya...byk duit sgt ke org malaysia ni...kalau yg jenis tgk wayang tiap2 minggu tu ada, tp tak ramai, maybe golongan mat2 rempit yg suka melepak, atau golongan yg mmg lone ranger....but majoriti org malaysia ni kalau nak tgk wayang mereka akan tunggu cerita yg betul2 di nanti2 (cerita2 besar yg gerenti akan puas hati spt spiderman, shrek, pirates of carribean)

target pasaran utk filem ni x brape bagus..!!klu cite drag sampai 2 jam lebih..x sesuai dgn budak2..lagi pun, cite pasal sumo bukan family target dia (dgn perut..bontot dorang)..klu aku ada anak yg dah reti tgk movie, aku pon x bwk dorang gi tgk!! mungkin teenagers + pelajar U akan gi tgk..dan golongan bujang bekerja..yang sebaya2 aflin sndri mungkin jgk x berminat..!!!

for instant, kita tgk beberapa filem yg kutipan berjaya recently..cicakman-semua golongan akan tgk specially keluarga (penyumbang besar spt senario juga).. Jgn pandang belakang-keluarga mungkin kurang jgk tgk cite nih!! (nanti bwk anak2-mengigau!!)..tp, penarikan terhadap golongan muda..kuat!!.. dan golongan yg lebih dewasa pun kuat juga..

klu ikutkan jalan cite..ikutkan dekat thread ni, aku rasa ada menarik dan ada menolak..!! Biasalah sebab bukan semua org citarasa sama saje. Tapi mungkin lebih kepada menolak- sebab klu faktor promosi mulut ke mulut ni kuat, filem tu akan berjaya juga!!!

yes yes yesss setuju sgt dgn pendapat kau!! kalau filem yg bagus, mmg tak perlu promosi terlebih2 ni...kalau filem bagus automatically akan dipromosi secara ikhlas oelh penonton2 dari mulut ke mulut...percayalah...

Ada lagi satu faktor penolakan aku terhadap filem aflin skrg nih, sebab dia sendiri - mcm dah rasa bagus sgt..buat filem pon dah syok sndri..dgn rakan2 karib dia..!! klu ada org pdgan sama mcm aku, penjualan tiket filem aflin dah makin berkurangan...Dulu, ok!!since dia rasa dia hero x hensem tapi berbakat dan diagong2kan sbagai pengarah berbakat, aflin jadi berlemak agknya (mmg berlemak pon)..

yesss yess yesss...betul sgt....orang yg cepat lupa diri dan cepat naik lemak akan cepat jatuh... afdlin ingat dgn badan dia yg berlemak tu dan perut yg boroi tuu,...dia dgn bangganya ingat dia la hero tak ensem paling popular dan berbakat....aiyoooo

tgk mcm Aziz M.Osman..dari dulu org kata dia pengarah penuh idea..sampai skrg pon ok!!cuma ada masa merudom dia jgk..filem scoop dulu...mungkin aflin juga perlu kembali ke bumi nyata..!!!bajet dah besar, sponsor dah ada, tapi hasilnya!!!????buat dia terduduk!

aku rasa org mcm afdlin ni susah nak kembali ke bumi nyata kerana aku tgk sifat org macam ni suka menyalahkan orang dan pihak lain daripada tgk kelemahan dan kesilapan diri sendiri....

dico8 kau ni stalker afdlin ataupn siamese twin dia yg melekat kat perut n bontot?
sampai kau pandai sgt nk menilai org..serius beb aku tak pernah jumpa org macm kau ni..xtau pun yg org mcm ni bolh wujud..cara kau tulis mcm psycho..ak bukan nk kutuk kau tapi ak rasa cam nervous skit bila ak tgk reply kau yg kat atas ni..mcm x stabil di sesetengh bahagian kat otak
mayb kau mmg mcm ni orgnya atau kau sengaja buat buat gila sbb nk seronok, ikut suka kau la but watch ur language man fikir2 la org kat sekeliling
filem luar negara promote lagi melampau..ada action figure ada iklan kat internet promo melalui rancangan2 istimewa sempena filem tu dkt E! atau MTV...bila org malaysia nk buat kelainan jgn lah jadi sinis ak rasa promotion diaorg bagus..ada cita cita..kalau org malaysia xdpt terima xpe la..itu menjelaskan kepada ak bertapa xbersedia nya org malaysia utk menerima 'kemajuan' lagi..

Reply #164 Dicota8's post

haha aku bukan macam ko yang keje menghentam org tak tentu pasal tapi sebenarnya bodoh sombong tak tau apa2. baik ko lepak tempat lain la, sbb bahagian filem ni ko tak tau apa2.

aku memang tau menilai dari dulu pun. aku suka filem2 Afdlin Shauki yang lain terutamanya Baik Punya Cilok. Sumo-lah aku tak suka. so aku jujur je la.

Reply #165 Dicota8's post

apa kata ko carik pengalaman dulu baru ko cakap ngan aku pasal pandai menilai ke tidak. ok budak?

fuh..tarik nafas kejap bila tgk tulisan atas skali yg di 'bold' tu...

Originally posted by Dicota8 at 28-5-2007 09:34 PM

cerita2 besar yg gerenti akan puas hati spt spiderman, shrek, pirates of carribean

hahaha ayat ni dah cukup membuktikan sapa yang tau menilai atau tak.

juvenile gila komen ko.

setakat ni..pirates n spiderman khabarnya dissapointing..ramai org komen
ak xtau ak xtgk lagi
tmpat ak tinggal x ada panggung lansung..
harap2 shrek best..hehe ' meat rolllll!!!!!!!!'

'self-proclaimed' kelas atasan...melayu
what are u trying to say dacota8?

baru2 nie gie tk cite nie kat panggung..panggung punya besar tu ade 7 org je tgk..kecian filem kita...

herm..sumo lah lawan spiderman lawan pirates of the carribean...susah la
mungkin bolh cuba through dvd? herm

aku baru ajer tgk citer nie semalam..

bagi aku citer ni tak ler teruk sangat.. very entertaining..
tapi aku rasa cite ni bukan citer komedi.. tapi more to drama.. lebih kurang cam
citer karate kid kalau nak diingatkan..

lawak yang ada pun spontan, kurang lawak2 bodoh yang dibuat2 cam senario.. which is good.

lepas baca banyak komen pasal citer nie.. aku expect boring.. rupanya tak laa seteruk mana.. aku tgk citer POTC3 hampir nak tido.. but sumolah tak pulak..

so aku bagi 3.5/5..