CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mutalib

Kenapa Wanita Lambat Nak Kahwin??

mana tau kat cni ramai laki.. jgn tertipu dgn nama serta gambar/avvy................ramai pompan ...
lonso Post at 15-11-2011 22:14

porumer lelaki yang jadi pemerhati tu...

porumer lelaki yang jadi pemerhati tu...
surayasukri Post at 15-11-2011 22:36

takyahlah beb...dlm porem ni menipu je lebih. aku dah terkena pon

sbb x dapet laki kaya raya lg...haha

takyahlah beb...dlm porem ni menipu je lebih. aku dah terkena pon
ruffleen Post at 16-11-2011 13:00

haha...main main..je..tak yah ckp porumer..ko terkene macamana? ce cite ce cite??

haha...main main..je..tak yah ckp porumer..ko terkene macamana? ce cite ce cite??
surayasukri Post at 16-11-2011 18:46

panjang citernya.....kalo citer kang aku jadi marah jer...hahahahaa...nantilah bila free aku pm ko

panjang citernya.....kalo citer kang aku jadi marah jer...hahahahaa...nantilah bila free aku pm ko
ruffleen Post at 17-11-2011 07:01

Follow Us
surayasukri Post at 17-11-2011 09:50

haha rileks2 jgn takott....aku tak garang la...cuma benci ngan perangai mcm tu

haha rileks2 jgn takott....aku tak garang la...cuma benci ngan perangai mcm tu
ruffleen Post at 17-11-2011 09:51

tak sabarnya nak dengar story ko..haha.

Pendapat aku sbg seorang lelaki:
Antara sbbnya lelaki kurang kot kat muka bumi ni. Lagipun kan mmg hadith (kalau tak silap) pun sebut akhir zaman perempuan akan lebih ramai dari lelaki.
Dah la lelaki kurang, lelaki berkualiti pun lagi kurang
Dah la lelaki berkualiti kurang, lelaki berkualiti pun nak cari 'perempuan yang berkualiti' jer.

Ada gak org suruh aku carikan kawan2 aku utk perempuan2 tertentu. Tp bila aku tgk2 sekeliling aku, rasanya sume member2 dah kawen atau ada couple masing2. Cmne tu..

Ada 2 jns lelaki yg aku rasa nak sepak je w/pun aku ni lelaki. Dan dua2 aku pernah jmpa/dgr:
1) Dah la mengangur, kawen 2 pulak. Hampeh tul. Hidup makan duit bini je. 2 orang pulak tu. Isteri ke2 tu ntah kena jampi hape sampai lelaki cmni pon nak...
2) Mintak duit awek. yg lagi teruk, mengaku sayang atau mengaku pompuan ni awek dia bila dia nak duit pompuan ni je. Dah dapat duit, senyap je. Tak msg atau call. Bila nak duit je, terus sms pompuan ni kata rindu.

W/pon aku lelaki, serius aku rasa nak sepak je lelaki spesis mcm ni

Bagi aku, walaupun sorang lelaki ni gaji sikit, kalau ada rasa tanggungjawab nak sara family, insyaAllah, mesti ok. Macamana pun lelaki cmni akan tetap pastikan family dia ok walaupun diri dia sendiri terpaksa ikat perut
Wallahua'lam...

Oye, aku baca, ada yang komen sbb tak jumpa lelaki yang berkualiti kan. Cuba renung2kan kata2 ni ek:
"sekiranya kita menginginkan lelaki sehebat Saidina Ali, maka jadilah sehebat seperti Sayyidah Fatimah Binti Muhammad s.a.w"

Renung2kan dan selamat beramal

hahahha.... thread nie buat i teruje nak reply...
lambat kawen coz org x berani tackle i kot... bole gitu?
susah jugak bile da ader semua bende, n susah jugak kalu takde ape2...
tapi jodoh itu ketentuannya...

Reply 151# vingtsix

semalam kawan aku cakap....."bestnya ko ruff, kereta dah ada, rumah dah ada, calon je takde lagi. bertuah la sapa jadi laki ko nanti, semuanya ko dah ada"

aku jawab "itu utk kegunaan dan keselesaan aku, bukan utk jantan cuci kaki kawen dgn aku"

terus kawan tu terdiam ingat aku despret sgt?? tiga empat tahun yg lepas mungkin ya, tetapi skrg tidak lagiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii{:4_185:}

lambat nak kawen sebab xjumpa lagi yang betol2 rasa sesuai..bukan nk ckp memilih ke apa tp kalo sume yg dtg xboleh pakai buat apa nk menjebakkan diri dgn masalah kelak kalo benda tu boleh dielakkan.. org memang akan ckp kita ni memilih ke apa tp pada aku apa salahnya kita memilih..kita kawen kalo boleh nk sekali je n ngn org yg kita kawen tula nk kita spend our life till death..bukannya kita memilih smpai hanya nk kawen ngn anak raja je for example kan...ada jodoh kawenla..insyaallah..

Reply 1# Mutalib

smua y tersenarai kecuali no2,8 n 10

Mencari dan teruskan mencari
Tanpa jemu tanpa putus asa
If x berjodoh di dunia, akhirat itu pasti jua
Usaha, doa dan tawakal

dulu bulan nk kawin tp mak bulan tak bg coz bf bulan stdy lg.. skrg dh putus

masih single... mcm org xnak kt bulan

mybe jodoh yg baik x smpai lg...

Reply 9# cascutes

aku sokong cascutes sb cam ada halangan lau jodoh x sampai lagi
aku ada pengalaman kawin x jadik tp aku x frust sebab aku mintak classh atas sb hati lom sedia
ikotkan umo aku ni dh patot kawin
sampai skg aku masih single  
belom temui cinta yg aku harapkan

Topik ni menarik. For me, byk lelaki yg i jmp baik tp x bermoral..a good listener, pandai crack jokes (bkn lawak bodoh), fun etc..tp bile i selidik diorg on a deeper level, i know that i can't sing the same tune with them. diorg amat la sosial nyer..tp baik..cuma bile bercerita tu, diorg mengaku la benda2 yg diorg pnh buat..i phm xde yg sempurn dlm dunia ni..tp klu dok menonggang arak cam air mineral nak watpe kan..x kisah la ko good listener ker, pnd bt jokes ker..

Salam..topik ini dibuka bagi membincangkan isu kenapa wanita lambat nak kahwin.

Pelbagai faktor d ...
Mutalib Post at 6-12-2010 21:34

Lambat kahwin sebab masih belum berjumpa calon yang sesuai lagi. Kalau ada satu hari nanti, insya-Allah kahwin la.
Lagi satu sebab pernah dikecewakan, diri jadi lebih berhati-hati dan susah nak letak kepercayaan pada orang. Sabar, buka mata, buka hati dan terus mencari

As a guy's opinion, mungkin korang perempuan tak mencari betul2x, as in 'socialized' in various network (bukan suh pi clubbing ka, mende2 tak elok bukan nooo). Sebab kalau ikut numbers game, apa2 yg baik tu kalau 1000 dlm 1, memang nk jumpa 1000 orang dulu... Satu lagi silap kalau fikir jodoh tu ditangan Tuhan sepenuhnya. Takda orang yg ajalnya ditulis 'bunuh diri' tapi dia pi bunuh diri, mati jugak tu sebab Tuhan laknat. Tapi lain pulak dengan jodoh, kalau usaha utk yg terbaik, insya Allah dapat yg terbaik & boleh ubah nasib tu.