CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Penulis

Intermarriages - Let's Discuss

Balas #140 narif\ catat

narif, nak tanya
apa prosedur masa u kawin dulu?
u kawin di malaysia or state?

my bf living in states .. but his a born muslim ..
kitorang dok survey cara nak kawin, either in Malaysia or State .. whichever easier ..

please .. thanks

Reply #141 Pdah's post

saya kawin kat malaysia, selangor to be exact. senang je, basically dia kena gi US embassy (opposite tabung haji kl) mintak surat akuan bujang. surat ni after a few hours dah dapat dah, fee USD30. pastu dia kena buat HIV test (sama dgn pompuan gak, depends le pdah asal negeri mana), kasi satu fotokopi passport, tu je rasanya.

paling best dia takyah gi kursus kawin pasal dia bukan faham pun kursus dalam bahasa malaysia, hehehe. pdah plan kawin bila? (sibuk pulak, hehehe)

Rate

1

hi narif, how are you
actually lepas baca your post, i wanted to share something with you...

Amalan2 baik has no meaning and sia-sia sahaja kalau seseorang itu syirik, i.e. tidak beriman kepada Allah swt...

In surah Ibrahim (ayat 18):
Amalan-amalan mereka (orang-orang musyrik/kafir) adalah bagaikan debu yang diterpa oleh angin kencang di hari yang penuh badai / The state of those who disbelieve in their Lord is that their deeds are like ashes which the strong wind blew away on a stormy day; they got nothing from all that they earned; this is the extreme error.
In surah al-Furqan (ayat 23):
Dan Kami hadapkan apa yang telah mereka kerjakan berupa amalan, kemudian Kami jadikannya debu yang bertaburan /
And We turned all the deeds they had performed into scattered floating specks of dust.

As for orang islam yang not living a good life, maksudnya, still melakukan perkara yang melanggar perintah Allah, they are still considered berdosa dan akan menerima azab di dunia and akhirat. InsyaAllah, dosanya diampunkan if they taubat nasuha.

Allah Maha Adil, that's why orang yang beriman dan beramal salih tak sama dengan orang yang tak beriman dan berdosa.

There is an English translation of the Quran at http://www.ahlesunnat.biz/holyquran/holyquran.htm - senang baca and rujuk

Allahu alam.

Originally posted by narif at 7-12-2008 05:02 PM
One thing yang boleh saya nasihat, jangan have the mentality 'if you are not muslim, you will be in hell'. Saya rasa semua ni kat tangan tuhan, fikir2 takkan la orang macam Mother Theresa tu akan diseksa lagi teruk daripada orang islam yg not living a good life. Tuhan maha adil, dan semua agama suruh kita buat baik, jangan buat jahat. ...

Rate

1

Reply #143 bitterchoc's post

Tengkiu bitterchoc. Saya ok je. Saya faham surah tu, dan faham it's easier to discuss sesama muslim. Tapi macam skang saya kerja kat Libya, most of expats are non-muslim, exceptional saya, 1 indonesian, and one syrian. The way orang Arab sini approach non-muslim or non-god believer is a bit harsh. They have the mentality of 'you are not muslim, you'll go to hell'

I frankly don't think that's the best approach lah. And as for my husband, i don't think he wants to think his parents will end up in hell because they are not being muslim. Call it a state of denial, tapi saya rasa kalau kita fikir camtu lagi senang, semorg tak kecik hati Sakitkan hati orang berdosa jugak, iye tak?

Balas #142 narif\ catat

narif ..
lama tak process di Malaysia
saya baca kat website jabatan agama, expat tuh mesti duduk di M'sia for 7 days, baru leh apply
saya orang perak ..

masa u dulu, kena macam tuh jugak ke?

plan nak kawen?  hik hik hik    malu plak ..

Reply #145 Pdah's post

Saya tak pasti kalau Perak camne, tapi Selangor takde pulak suruh duduk Malaysia for 7 days. Kitorang dulu (which is still recent, saya baru kawin bulan October) boleh terus apply kat US embassy.

Process yang Pdah tanya ni, process kawin ke? Saya cadangkan Pdah pergi kursus kawin dulu, pasal yang lama nak tunggu sijil kahwin tu (seminggu tak silap). Lepas gi kursus kahwin, pergi amik borang kat Jabatan agama (saya Selangor, amik kat bangunan Utara Selatan, Shah Alam). Mintak borang HIV test sekali. HIV test pegi buat kat klinik kerajaan (dia ada kasi list time amik borang HIV tu). Buat kejap je, after a few hours dapat result dah. Groom pun kena buat yang ni. Pastu yang lain hanya IC copy sendiri, wali, saksi, passport etc.

Process mintak approval US embassy tu kejap je. Gi kul 8 pagi, kul 10 ke 11 pagi dah dapat dah. Sediakan USD30 je.

Follow Us

Reply #146 narif's post

ooo ye ke cam gitu .. kena gi kursus kawen .. heheheh tak pegi lagi ..
wokey nampak gaya kena pegi ..

my bf suruh saya make sure all process ada .. then baru dia akan turun sini
sbb dia susah nak dapat cuti .. ingatkan nak kena duduk sini 7 hari baru leh apply macam yg tulis kat website jabatan agama .. actually yg paling senang, pegi sendiri jabatan agama tanya diorang kan ..

hmmmm thanks thanks ... at least nampak sikit lights nya ..

Reply #147 Pdah's post

no prob. hari tu nak kawin pun pening gak. nasib baik ada abang ipar yang rajin layan (bapak saya kurang sabar sikit dalam hal2 cam ni, so heret kakak n abg ipar le)

so in advance, tahniah!

Originally posted by redsinner at 19-10-2007 04:54 PM
dulu penah jawab soklan ni kat LC/LP/LF.

to me, lelaki2 bangsa lain diajar utk hormat pompuan esp lelaki Barat, manakala di lelaki2 di Asia telah dididik yg pompuan ni sekadar buat keje umah.  ...