CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aliana

PENGALAMAN SERAM AKU TGGL KAT ULU KINTA

Reply 118# melinda_gordon

dh ada 2 org.. ada lor skali dua dlm tahun lps ank kecik wat perangai.. mengeras2 bdn dia, menangis2.. nk kata kembong perut dia lor plak.. tp tu nnt aku cite kan..

Reply 98# eazzad

camgitu kan pn eazzad, susah le nak scan pesakit yang ada saka sebenarnya ek.. susah hati sebenarnya ni.. sebab ada orang di pejabat kata daisy macam ada saka. dan daisy pun memang selalu kena ganggu. tapi bila gi berubat, diaorang kata takde apa2.. daisy pernah berubat dengan ustaz syarhan (masa tu dia jiran daisy di UUM, wife dia study di sana), dia yang bagitau kat i kata jenis yang ada kat i tu jenis keluar masuk.

Reply  mrJOKERfromHELL

iye ler.. tp teman duk saner x lame.. ada ler dlm 2 tahun.. ate ida ...
Aliana Post at 7-2-2011 11:23

teman bace citer kome pun dah naik meremang bulu ghomenyer...ari2 kene kaco mau tumpo mike dibuatnyer

kelakar jugak.... tapi ape boleh buat.. bila korang mata tu dah terbuka... memang mudah nampak

ni cite psl sepupu aku yg arituh lae.. kali nih still cite kat umh ni..
ada 1 arituh, ms cuti sekolah.. sepupu aku ni dtg lor umh aku.. saje nk jln2.. so mlm tuh kitorg bg lor dia tido dlm 1 lae bilik.. bilik ni xde sapa2 tido.. kitorg wat bilik make-up n tmpt simpan baju jerk (maleh nk sepah2kan bilik aku)..

so bila blk keje, hubby aku akn msuk bilik nih n amik baju dia.. tp mlm tuh hubby aku keje mlm.. dlm pukul 6 pg, aku dgr sepupu aku nih dh sibuk kat dapur.. wat air lor, wat sarapan lor.. sepupu aku nih rajin ckt orgnyer.. sbb tu aku cayangggg sgt ngn dia.. dia pandai bwk diri kat umh org..

sbb segan nk tido aku pun bgn sama lor.. ye lor x manis lor kan, tuan umh tido, tetamu lak wat brekfast.. kitorg pun duk lor sembang.. dlm pukul 6.30 pg, hubby aku smpai kat umh.. aku tgk sepupu aku nih t'cangak2.. aku pun pelik lor.. mcm lor x prnh tgk hubby aku..  aku tnya dia napa?

dia ckp, hubby aku dr mana?.. aik?? mimpi lae ker sepupu aku nih.. aku ckp lor baru blk keje lor tuh.. pastu sepupu aku tnya lak.. abis tuh yg subuh2 hening msuk dlm bilik amik baju td tuh sapa?? aku lae lor b'tmbh2 pelik..

sepupu aku ckp, mmg sebijik mcm hubby aku.. tggi nyer, saiz bdnnyer.. dia nmpk hubby aku msuk bilik amik baju.. lps tuh, hubby aku kuar bilik.. tu yg sepupu aku bgn wat air tuh.. dia igtkan hubby aku dh blk n nk minum.. aku pun diam jerk lor.. maleh nk komen pjg2.. tp dlm ati t'pkr gak mintak2 jgn lor benda tuh nyamar jd hubby aku.. nnt yg tido ngn aku bkn hubby aku..

Reply 122# daisy_dukes

kalau yg jenis kuar masuk tu,maknenye bdn kamu tu dah tersedia ade lubang atau laluan bg menyenangkan benda tu kuar masuk..untuk menutup lubang2 tu sentiasa la isikan dgn zikir2..niat ikhlas kerana ALLAH..

Follow Us
Reply 100# Aliana

amboii... sempat laie kt opis merempit...

Reply 123# mrJOKERfromHELL

tp alhamdulillah lor xde lor disakatnyer hari2..cuma kekdg tuh dh sejuk ckt isu baru dia panaskan blk.. saje jerk kot nk igtkan yg kitorg kongsi umh yg sama..

ada org ckp lor kan... (org ckp bkn aku ckp)..klu kita dh bc yassin kat umh, tp benda tuh still ada gak, tandanyer benda tuh jin islam. sbb tu dia x takut.. so dia duk c2 pun maybe itu tmpt dia.. kita yg dtg menumpang.. so jgn tamak haloba sgt.. klu dia xmo kuar, so kongsi ajer umh ngn dia.. ada sggup ker? idak lor aku.. huhuhuhuhu

Reply 124# eazzad

klakor tu bla diimbas blk aksi spontan yg b'laku.. tp ms kejadian tu mne igt ape.. ketaq kepala lutut dibuatnyer..

Reply 127# anisanim

syyyyy.. jgn lor bising2.. nnt kena tgkap ngn bos..

Reply 120# Aliana

1.saka kacau keturunan,keluarga - betullah tu,mmg tujuan mereka untuk itupn,nak menyesatkan kita.

2.saka terhasil dari perjanjian silam moyang kita - tujuan asal untuk jaga tetapi bila kita x mmberi dia mkn seperti yg dijanjikan,itulah dia dok wat kacau.

3.saka ni akan turun dari satu keturunan ke satu keturunan sampi dia mati.
saka ni adalah jin dan mereka ni jenis yg berpegang pada janji.
memang tujuan awalnya utk membantu kita,tetapi kita kena paham,sebaik mana pun dia tentu ada muslihat disebaliknya,sebab dia dari jenis jin mmg kita xle nk percaya mereka ni 100%.

wallahulam.

Harap2 TT jgn tersilap pilih bomoh coz pernah seorg ustaz beritahu kdgkala bomoh2 nie ada pendamping ...
tayo_pancit Post at 6-2-2011 13:01

salam..member aku pun perawat juga..dia cakap dia pernah ubatkan satu kes anak gadis lawa...selalu sakit..sakit belakang, sakit pinggang, etc..dah bermacam2 bomoh pegi tapi tak baik..bertambah parah adala..rupanya berpuluh2 jin bergayut kat badan pempuan tu..salah satu sebab ialah dibuang oleh bomoh2 yang pernah mengubatnya..

member aku cakap kadang2 ada kalangan bomoh yang nak buang jin or saka or whatsoever benda2 halus tu kat pesakit dia..kiranya pindahkan segala mak nenek jin kepunyaan dia kat orang yang mintak bantuan..
tu yang kadang2 kita gi bomoh, bukannya baik..lagi sakit adalah..

so moralnya, jangan suka2 sangat jumpa bomoh, terutamanya bomoh yang nampak lain macam cara rawatannya..baik pegi jumpa perawat islam dan ustaz2 yang agak clear cara perubatannya..

Reply 132# billionman78

betoi tuh.. tp dulu kan mne ada pengamal perubatan tradisional yg betoi2 b'daftar.. paling x pun pakcik sinun blh menengok, makcik situn blh bg air penawar.. kecuali lor skrg nih, pusat rawatan islam bla2.. dh siap bukak pusat rwtan lae.. so kita pun xwas2 sbb kita blh tau ltr blkg si perawat..

Reply 131# cvmn123

itu lor mslhnyer.. kita nih ntah keturunan kebrp lor.. dh tu xtau lak cara2 nk buang benda alah nih.. ada member prnh ckp, klu nk buang saka nih byk sgt syarat2 nyer.. mcm aku pye nih.. dr tnh jawa.. so katanyer, kena pergi ke sner lor plak.. aku ni johor pun idak prnh jijak ni kan nk ke jawa.. ssh2 aku g jerk p'kmpungan org jawa kat m'sia nih.. abih cite.. hehehe..

Reply 132# billionman78
betul tu.
kalau silap jmpa bomoh atau perawat,inilah yg akan terjadi.
sebelum jumpa,usahalah risik2 tentang bomoh itu.

Reply 134# Aliana

selalunya kalau saka ni,dia bukan dok kat sorang je,dia menumpang pada keturunan yg disukainya.
contohnya,kalau awk dah kena saka,kemungkinan emak awak pn sama atau sape2 pn dlm keluarga awk pn akan kena.
maksudnya dia bole suka2 ati g kat sape2 yg dia berkenan.
jadi,untuk membuang saka ni,setelah dirisik..
mana2 ahli keluarga yg tersangkut,haruslah ada skali masa urusan merawat itu dan perawat itu hendaklah yg makbul doanya.
insyaallah sihat.

Reply 136# cvmn123

itu lor mslhnyer... kekdg tuh ada yg x percaya pd kewujudan benda2 mcm nih.. so ada gak yg xmo b'kerjasama.. so nk buang mcm mne? klu dia trus melekat kat sorg jerk x kisah lor.. ni x kekdg tuh melompat ke sner.. melompat ke cni.. ada gak saka yg kekal kat org.. b'makna klu org tuh menerima dia, maka dia duk diam2 kat c2.. smpai lor org tuh nk meninggal dunia, baru lor dia mintak pengganti.. tp yg pyhnyer bla jenis yg suka suki jerk menumpang bdn org.. huhuhuhu

Reply 137# Aliana
itulah masalahnya yg payah pasal saka.
dia melibatkan ramai org dan tahap pemikiran dan kepercayaan pada bnda2 cmni x sm.
kena ada sepakat dan lagi ssh yg terima saka tu.
sampi org tu matilah saka tu ada dalam keturunan itu dan bersambung lagi.
tapi,setiap penyakit ada ubatnya.berusahalah..smua ni ujianNYA  sahaja.
for now,cb kuatkan amalan(solat jgn tinggal,mengaji.berzikir,selalukn wat solat sunat taubat etc.)
insyaallah bnda tu malas nk dok kat kita sbb dia jadi panas dan hasilnya die g lah kt sape yg x panas.Logik kan..
wallahulam.

Reply 138# cvmn123

hehehe.. logix2..

TT....smbung lagik....best2...
trs xde mood nk wat keje....layan citer tt ni...sambil2 bace, fikiran siap pk ape nk mkn kt OU...