CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skeezotone

kepercayaan dan ilmu mistik melayu kuno (update page 51:rakaman suara hantu)

Close [Copy link]
Reply 117# skeezotone

kenape mesti pisang....???? tu pon peberet aku gak .. pisang goreng, cekodok pisang, lepat pisang, pisang montel, jantung pisang pon aku bedal...tp aku bukan polong .. nnti malam nak intai la pokok pisang kat umah aku

sorry kalo soalan aku ni tak kena dengan tajuk atau tempatnya...

apa pendapat korang pasal kalo jumpe cik langsuyor..pastu kita paku ubun2 die. die akan jd pompuan cantik dan akan ikut arahan kita..adakah ini benar2 terjadi atau fantasi semata2. sejak kcik aku dh disogokan kalo kita paku kepala langsuyor atau cik ponti dorang akan bertukar jd cantik...boleh caya ke?

aku xtahulah kenapa diorang suka kat pokok pisang tapi memang pokok pisang tu tempat dia suka duk si ...
eazzad Post at 5-1-2011 12:15

wahh.. hebat smapai tahap bole brkomunikasi.. camne cara nk brkomunikasi ngn diorg ni.. tkan men panggil hoi!!..hoi!! je.. hehehe

Reply  skeezotone

kenape mesti pisang....???? tu pon peberet aku gak .. pisang goreng, cek ...
kikuri Post at 5-1-2011 12:18

mmg byk pokok paberat bnda alah ni.. salah satu paberat dia pokok pisang la.. cuba ko gie ngedap malam2 kat pokok pisang umah ko, mana tau ko leh tgk bnda berbuai kt pucuk pokok pisang... tapi yg pasti diorg mmg xmakan pisang... hahahaha

selangor tu kat banting.... dan sampai ke nilai... diorang ni pantang tahu je ilmu2 ni banyak diorang menuntut... dan macam2 diorang jumpa yang siap nak bagi harta pun ada....

Post Last Edit by skeezotone at 5-1-2011 12:35
sorry kalo soalan aku ni tak kena dengan tajuk atau tempatnya...

apa pendapat korang pasal kalo j ...
kikuri Post at 5-1-2011 12:20

cerita psl bnda2 camni mmg slalu aku dgr.. ada 1 kesah yg dikatakan cerita benar happened zaman tok moyang kita dulu.  ada laki ni dia dh cucuk paku kat kepala langsuir@pontianak n buat hantu ni jadi bini dia. ada 1 mlm tu, dia bawak la bini dia ni g kenduri kawin kt kg dia.. ms kt kenduri tu, ntah camne paku kt kepala bini dia leh tertanggal.. dgn xsemena2 pompuan tu berubah jd pontianak@langsuir n terbang jauh masuk dlm hutan.. cerita ni aku dpt dr org tua dan org tua tu dpt citer ni dr org yg berada kt kenduri tu.. benar @@ tidak aku xpasti... Allahhuallam..

Follow Us
bab tu tu aku xtahulah lengsuir tu di paku... tapi kalau nak lengsuir tu ko leh dapat kat pokok pisang dengan pokok lengsuir... yang korang selalu buat pokok hiasan tu...

ataupun ambil kat pokok2 yang ada pokok tenggek yang daun2 dia besar tu,... ahh situlah lengsuir sebenarnya...

ada 1 kisah pasal pokok bonzai... yang diorang buat jadi pokok hiasan.. pokok tu batang dia yang diambil dari pokok ketapang.... dan diorang hiaskan jadi pokok hiasan... ahhh... situlah korang akan dengar macam2 bunyi...

jiran aku dulu nak sangat last campak malam2 batang pokok tu kat parit hahahahaha....
pastu pokok lengsuir tu ada cikgu aku tu dia selalu siram pokok tu dan dia selalu dengar pokok tu mersiur.... dan dia pun sama gak bersiur dengan pokok tu...

1 lagi kalau korang nak jumpa atau nak bersemuka korang kena bawak 1 cermin yang hitam macam pintu slidding door tu... bawak pada waktu malam dan bercahayakan lampukorang akan nampak benda tu terpantol wajah dia kat situ... sama ada disebelah korang atau kat belakang korang...

antara pokok2 kegemaran langsuir,pontianak n hantu2 lain bertenggek.

pokok langsuir.

pokok pulai

dan byk lagi.. hehehe

bab tu tu aku xtahulah lengsuir tu di paku... tapi kalau nak lengsuir tu ko leh dapat kat pokok pisa ...
eazzad Post at 5-1-2011 12:41

ko pernah wat ke men2 cermin hitam tu?

Reply 128# skeezotone

aku rasa umah aku ade je pokok yg pic no 2 tu ..tp wat masa ni belom ada lg kejadiam aneh yg berlaku

Reply  skeezotone

aku rasa umah aku ade je pokok yg pic no 2 tu ..tp wat masa ni belom ada l ...
kikuri Post at 5-1-2011 12:57

xsemua pokok2 ni leh jd berhantu tp ada kes2 bnda2 tu duk brtenggek kt atas pokok2 ni.. lg bahaya kalo pokok2 ni mmg kita amik dr hutan.. kira men cantas2 xtentu hala ni pon bahaya gak..

Upacara mengambil pelesit sbg hantu belaan

Memelihara hantu atau makhluk halus ni merupaka ...
skeezotone Post at 5-1-2011 11:15

skeeezzzzzzzzzoooooooooooooooooooo!!!! aku nak muntah bace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply 132# idakamaruddin

tulah...dorang ni sanggup je buat apa pun..asalkan hajat dan cita2 dorang ni tercapai walaupun benda tu tak masuk dek akal

zaman2 dulu, kalo ada ahli kluarga meninggal yg ada potensi kubur dia kena gali. fam member diorg ak ...
skeezotone Post at 5-1-2011 11:33

betol2..aku dgr cmtu jugak....walaupun islam byk yg syirik org zaman dulu ni...
tp skg ade lg yg buat, bukan takut mayat kene gali tp ade yg upah mengaji quran 3hr 3 mlm sbb xnk malaikat mungkar nangkir dtg soal...logik x??

Reply 112# eazzad

korang leh tangkap gambar menggunakan kamera nikon digital.... lebih jelas....

knp nikon je lebih jelas? canon/olympus/samsung/sony/kodak/casio/fujifilem x jelas kah? kalu nikon pulak kene nikon siri berapa yg jelas? DSLR? SLR? COMPACT DIGITAL atau kemera berorentasikan kodak? dah tu kene berapa pixel? 10mp? 12mp? 8mp? atau 15mp?

sile bg jwpn yg tepat ye...

sekian,
yg benar,

gadis hilang arah tujuan.. (eceh)

pokok pisang ni antara paberat bnda2 ni..
skeezotone Post at 5-1-2011 12:13

habis kalu aku yg suke segala pisang ni akan senang didampingi kah??

pokok 1 & 2 bersepah kt kg mizzgina...pakcik dia kutip dati utan..

skeeezzzzzzzzzoooooooooooooooooooo!!!! aku nak muntah bace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! {: ...
idakamaruddin Post at 5-1-2011 13:23

org yg bnda ni mmg sama jijik je ngn setan, dat's y diorg xrasa pape.. eerrrkk.. uuwweekkkksss

sambung lg sekizoo....korek bg abis2...ko ade info pasal balan2 atau penanggal tak. sebenarnya balan2 ni benda hidop ke mati? kan die boleh main cabot2 pale die. {:3_83:} ade kekompiusan di situ

Reply  eazzad

knp nikon je lebih jelas? canon/olympus/samsung/sony/kodak/casio/fujifil ...
idakamaruddin Post at 5-1-2011 13:40

ahaks... giler babeng soklan ko ni... aku pakai nikon DSLR.. smua gambo2 eksplorasi aku smua pakai kamera tu.. ke sbb brand yg aku pakai ni mmg payah nk dpt snap gambo antu.. hehehehe