CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aYuGiLeR

SIAPA BERMINAT UNTUK ADOPT OBI + UJU??

Originally posted by hear2heart at 3-6-2009 08:06
why don't u lepas kan mereka masa u all dah tido........tak pun kalau rasa nak lepas2 kan mereka kat rumah sesapa yg ada asma tu pakai mask for a while.......

kalau lepaskan derang masa kitaorg tido mungkin habis tunggang langgang umah dibuatnyer.. huhuhuhu

skang ni lepaskan derang kat bahagian dapur yg ada pintu... tapi dalam setengah jam kendian obi akan bising sbb tak nampak kitaorg...

Originally posted by aYuGiLeR at 4-6-2009 14:45

kalau lepaskan derang masa kitaorg tido mungkin habis tunggang langgang umah dibuatnyer.. huhuhuhu

skang ni lepaskan derang kat bahagian dapur yg ada pintu... tapi dalam setengah jam kendi ...

ayu,
dulu kucing kak B pun mcm tu jugak.
tiap2 malam kena kurung dalam toilet (toilet kering tak guna la...) sbb takut dorang tunggang terbalikkan rumah.
tapi akak cuba satu malam dulu, tengok ok.
pastu cuba lagi satu malam...
now, dorang mmg lepas dalam rumah waktu malam.

pastu akak cuba lepaskan dalam rumah waktu gi keja...
rumah ok gak... mmg bole lepas la camni.
sekarang akak lepaskan dorang jer dlm rumah dah tak risau dah.
bila kucing2 tu dah membesar dorang dah jarang nak bergurau.
rumah mesti selamat. cuma sekali-sekal jer dorang ter'over' excited, bila balik rumah akak tengok kapet senget, pasu dah terbalik...
tapi kiranya ok la nak lepaskan dorang dalam rumah

Originally posted by aYuGiLeR at 27-5-2009 13:29
derang dah besar dah + aku bercadang nak bela anak kucing... nak bela reramai tak mampu..

so ada sesiapa berminat??

Hi.

Sorry, I'm moved to say something here.
You said that your sister has asthma so that you cannot keep anymore cats in the house?
But then you want to keep KITTENS instead.How is that possible?
Kalau betul ur sister asthma then why wanna letgo the ones you have now tapi still nak ambil kittens?
I dont get you..

So then here is my suggestion,ya.
When you finally let go of these cats,and you want to adopt kittens instead,
please do note the owners (whom you want to adopt their kittens from) that you will let go the kittens once they are adults.
So that they will be fully alarmed of your intentions,ya.

Sorry if i'm being too bold..just my two cents of honesty

ada yg marah lak ni....huhuh..ngan marah2...kalo obi uju tau...nangis depa..camni ha..

Reply #583 redcar's post

u ni.. nak marah tetiba tapi tak baca dari awal kisahnyer..

my 1st attention mmg nak bela obi+uju sampai hujung nyawa tapi tak sangka plak adik aku dpt  asma masa bela derang ni.. sbb apartment ktorg kecik.. so my cats skang ni terpaksa selalu duduk dalam cage + ada ruang kat luar bahagian dapur.. tak boleh nak bagi dia lepas bebas jejalan seluruh rumah.. masa derang kecik mmg tak de masalah la.. ruang tu jadi besar.. cage pun besar sbb derang kecik lagi.. bila dah besar aku jadik kesian nak letak derang dalam cage + kat luar ruang dapur tu... they need a bigger space tapi tak dapat nak biarkan jejalan all the time dalam umah tu sbb my sister akan dapat asma..

faham tak??

ktorg still nak bela cats sbb mmg ktorg sayang cats + akan bela cats yg perlukan rumah.. we prefer kittens sbb ruang yg ada kecik.. bila dah besar kita akan cuba adoptkan pd orang yg ada bigger space utk derang main.. tak de la cam terperuk jer.. kalau dapat org yg adopt tu ada tanah lagi la bagus..

gitu la kisahnyer... kalau mmg dah tak boleh langsung mmg dah lama dah aku cari orang jaga si obi + uju tu...

kalau tindakan aku ni salah pd pandangan ko.. terpulang la..

ps: ati + korang yg lain.. aku minta maaf sbb terpaksa bagi obi+uju pd org lain (kalau ada la) wpun berat tapi terpaksa..

Rumah Ayu kat mane? teringin la nak melawat obi+uju...

Follow Us

Balas #585 aYuGiLeR\ catat

sabar la ayu..red tak bemaksud nak marah..tu kan 'my spohsen' dia aje..camni lah..pucuk pangkal tepuk dada lah...apa2 family comes first, kita kena kenangkan kesulitan oang2 tesayang kita gak...buat yg tebaik ayu...tapi make sure la kasik kat adopters yg leh tahan dgn perangai uju/obi..sbb ayu nak kasik dorang taim dorang dah besar...bau2an korang adik bradik dah lekat betul kat dorang..takot nanti owner baru tak menahan dengor uju /obi ngiau carik ayu plak...tengok cam kak hate...bulan lps akak pon dilemma cam ayu gak..dgn berat hati adopt sekor adult kat rumah tuh...iskk tak sampai dua minggu owner tu call akak balik nak pulangkan...sbb tak nahan nengok kucing akak tu mogok dok nyorok jek..sudahnye aku bela lah balik...ade tu ha..kat umah..adoii..di telan mati bapak diluah mati mak le kekdahnye..takpe ayu all the best...nanti ngapdet le

Reply #586 zahraannur's post

rumah kat seri kembangan..agak dekat dgn jusco taman equinne..

serius nak dtg ke??

Reply #587 hatemetoday's post

thanks kak hate... ayu pun berat hati nak lepaskan 2 ekor ni tapi risaukan adik...

Originally posted by aYuGiLeR at 8-6-2009 11:40
rumah kat seri kembangan..agak dekat dgn jusco taman equinne..

serius nak dtg ke??

la... betul la.. this week saya cuti sampai Ahad. so got free time. Bole kan??

Reply #590 zahraannur's post

insyaAllah...

Reply #591 aYuGiLeR's post

Ayu....Haku ponn jadinya dalam dilema mcm ko jugek nii..

Reply #585 aYuGiLeR's post

Hi.

Now who's mad at who?
Tak  boleh terima pendapat langsung meh?
I was just curious on your motives because as you stated,you only want kittens
plus,if your relative living with you have asthma you should've not have anymore cats in your residence.
Not to adopt kittens and let go of the adults.It just hit me.That is all.
And do not forget to state a little note for the owner of the kittens you're about to adopt that you will let them go once they are big enough to fit your little space.
That is all.Good luck!

My two cents.

Reply #593 redcar's post

actually nuox pn agree with redcar..rsa cm xpatut jek buat mcm tuh..if ada asthma better jgn bela langsung cat or kitten..nuox rsa sama jek die nye akibat sbb bulu2 still ada dlm umah..so, kta as owner kna ada rsa tanggungjawab..bla comel2 n cute kitten tuh kta amik but bla dh besar n bored kta put as adoption..sowi lar yek klu terasa hati..so, my advice is, if keadaan terlampau buruk n memudaratkan adik u, better jgn bela cat dah..klu nk main ngn kucen gak bnyak cra lain lagik..u ble g jadik volunter kt spca or cat shelter yg lain..sowi ye..juz my sekupang advice

sudah tuh...she took care both uju and obi very well, tak caya pegi baca dari 1st thread ...how all this while both kitties are well-pampered...tapi sape tau la penyakit nak dtg bila2 masa...so dont misjudge her...lagikpon she will screen potential owner cukup2 before give way obi + uju..bukan nye dia nak sepah2 kan dorang ni kat tempat sembarangan...however, semua org ada pandangan masing2...lepas ni kak hate rasa ayu pon takkan nak simply bela kitten due to her sista's kondision...kan ayu kan...but kak hate really hope ada penyelesaian yg win win situation..uju ngan obi tak pegi..adik ayu pon tak kena asthma...harap lah.. , again my spohsen

Reply #595 hatemetoday's post

terima kasih kak hate kerana memahami situasi ayu... sedih jugak la bila ada orang pertikaikan keputusan ayu + tanak memahami situasinya.. umpama cam ayu nak campak uju + obi dalam longkang balik jer... biar la apa derang nak cakap... skang ni pun ayu cuma tanya kat sini jer sapa yg nak adopt obi + uju sbb dengan harapan derang dah baca kisah obi + uju kemudian baru ada hati nak adopt budak dua ekor tu... lagipun ayu boleh dikatakan kenal jugak orang

copp... alaa.... baru sehari k leo x masuk porem... ini pulak kisahnye ye....
ayu.. byk sabo ye.. btol ckp kak hate tu... k leo tak masuk memane, redcar ckp pon ada btol.. ayu nye side pon ada gak btolnye... obi & uju hidup sihat walafiat disamping ayu.. seronok k leo .. tp itu ler kan.. kita x leh nak jangka kalau sesuatu terjadi lepas tu...
tak per ayu.. pelan2 cari mak ayah uju yg baru... yg sayangkan uju & obi 100%... bukan time nak main jer sibuk nak bela ..time diorg sakit, kurus.. nak dicampak balik.. pantang k leo jumpe org mcm tu...

ehem..byk plk cte baru jek 2hari x online
xmo gado2 ye.. semoga uju+obi dpt yg terbaik selalu..mereka yg penting skrg ni.

Ayu, Uju ngan Obi macam mana skang?

hye ayu... lama aku tak jengok board ni....

nak let go obi ngan uju?? tak sayang ker?
then nak ambek anak kucing?? memang la aku paham sangat niat kau kenapa... tapi.. kucing2 ni cepat membesar... tak sampai 2 tahun.... kau akan ada masalh yg sama..carik orang untuk let go....

kalau kau risaukan adik kau... better jgn bela langsung....

aku ni nak pindah pon tak sampai hati nak tinggalkan kucing tumpang yg hari2 dok mintak makan kat luar rumah.... laki aku satu masa pernah bising pasal bulu diorang... pernah gak terpikir nak let go... tapi sekor pon aku tak sanggop...

mak aku siap soh aku jual tabby... tapi aku cakap.. kalau anak sendiri.. takkan kita nak jual?

pokok pangkalnya... keputusan di tangan kau... cuma harap2 diorang dapat owner yg bertanggungjawab sebagaimana kau dah jaga diorang slama ni.....