CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: toxicated

Staff Hospital Gomen Cakap Kasar-kongsi pengalaman korang jugak

haa..rina pun ada pengalaman yg mmg menyakitkan hati..mmg derang nie..hanya bg layanan yg baik klo org tuh pegawai2 tinggi.rina ada pengalaman yang menyedihkan kt HOSPITAL SULTANAH AMINAH...rina tak de masa kejadian..cerita nie based on my mom punya story.alkisahnya masa tuh rina kt ukm lagi..abah + mak dok kat tg pengelih , johor ( baru pindah sbb abah draft ke situ)

nk dijadikan cerita..one day abah rina kene demam teruk..then sampai mata dh jadi kuning..sllnye nie masalah hati..memula abah pi check kt rsat(rumah sakit angkatan tentera)..then ptg tuh jugak rsat soh abah pi refer ke HSA..ptg tuh jugaklah driver abah tgu bwk mak+abah+adik pompaun rina ke HSA...ok..sampai sana..yer la..mak dalam keadaan kelam kabut..pakaian tak terurus..abah pulak nmpak makin truk and mmg nampak tak terurus..yg sedihnye adik cerita..nurse memula letak abah kt tepi2 laluan tuh je sbb tak cukup katil..ok fine..mak pun pi dapatkan gerente letter ke hapa tah kad  apa tah utk transfer abah ke ward 1st class..tnya misi2 kat situ..1st class mmg byk kosong..tp..1st class utk peg2 je..mak dh tunjuk dh kad apa tah..derang tak mo2 pindah..the 2nd day still dok kt tepi laluan lagi..mak dh mula kol kwn2 abah sbb knp tak leh nk pindah ke 1st calss sedangkan abah entitled ke 1st class.
.yg mak bengangnye cara misi2 tuh pandang mak..yer laa..kelam kabut ..takkan laa nk make up pakai lawa2..then dh dok nangis n kelam kabut..mmg nmpak kurang terurus laa...dh laa dok tepi laluan..mmg sedih..

3rd day..abah dimasukkan ke icu..dlm icu..abah di tdokan....masa ari ke 3..kwn2 abah dh mula dtg sbb yerlahh..knp tak boleh nk dipindah2 ke 1st class...@ least dpt better treatment...masa tuh abah serorg pegawai navy..peg. kanan..peg kanan tak lah ramai sgt....takkan laa peg kanan dok tepi jln je..kwn2 abah yg doc trun HSA nk tgk condition..disebabkan layaan HSA SANGATLAH TERUK......mlm tuh..2 org bwhan + 1 officer diminta teman mak + tolong mak jaga abah...kami tak dibenara dok ctu sbb masatuh dh kt icu..mmg xleh ramai2...memula guard maki bebudak bwhan abah..then kami tunjuk surat...guard tuh memula tak percaya..kekononnye nk tujuk lagak..siap panggil manager derang lagi..tup.tup..bila opiser yg jaga arwah ckp "kami menjaga seorag pegawai kanan tentera"...siap tny lagi..pangkat apa samapi nk 3 -4 org kne jaga..after cakap pangakt abah bla..bla..bla..settle..boleh pulak..siap cakap kat mak klo ada pape bitau la...bru laa dgr dok ber 'puan'2 dgn mak.....yer laa..selama 3 hari ni..tak de sapa pun nk amik tau..dh 3 hari abah kt icu..kami nk mandikan kan.misi kata derang akan buat..ok lah..xpe...tp tgk abah mcm tak di mandikan pun..nmpaklah mcm kurang penjagaan..
masa nie..misi masih melayan mak dgn kasar lagi...yerlaa..rupa2nye doctor yg merawat abah pk abah seorg petani....on the 4th ,...panglima angkatan tentera(masa tuh navy yg pegang)..datang tgk abah..yerlah..bila org besar nk dtg tgk baru laa terhegah berbuat baik dgn kita..sbb baru tau abah nie peg ...baru laa nk mandi2kan abah..baru laa nk kemas..baru laa nk layan kitaorg baik2..sakit hati tak..siap cakap lagi "knp tak bitau pegawai??","sabar yer puan"... hotak ko..mak aku dh siap tunjuk surat kejadahnye nye..ko boleh ckp cm tuh...baru laa nk berlembut..bukan kita mintak di beri layanan baik..cme jgn laa kasar sgt..
malam tuh jugak,navy sediakan 1 heli utk amik abah nk bawak ke HAT(Hospital Angkatan Tentera)..selapas kejadian tuh ...tersangatlah obvios tahap layanan misi2 kt ctu terhadap kami..bukan nk dilayan baik..@ least..ber budi laa...jgn laa tengking2...
rina mmg geram sbb mmg obvious sgt..klo org tuh peg baru dia nk bg layanan yg baik...tak boleh laa mcm nie kan..lepas dh tau abah tuh peg baru terhegeh2 nk tunjuk baik..buat apa...mmg rina anti betul laa
nk transter ke sana pulak satu hal..doc tak nak lepas.....adei...tersalah tebuk la...itu laa..ini laaa..korang iangt aku tak sekolah ke sampai tak paham bahasa inggeris...adei...last2..abah meninggal kt  HSA pagi tuh...

itulah pengalam kt HSA yg paling rina xleh lupa.....

Rate

1

21# anizarina
sadis gak citer ko ni.... so far hosp. gomen yg aku ada urusan cuma Hosp Universiti... alhamdulillah.. layanan ok jugak la...

aku suka hosp putrajaya sbb doktor ngan nurse semua baik2 (setakat aku buat check-up & bersalin anak pertama)
masa 2nd night kat hosp, anak aku melalak2 nk susu tp susu badan xleh kuar lagi
2 org nurse kat wad O&G bawak aku pegi nursing room & ajar teknik letak baby & menyusu ngan betul - waktu tu bukan 2.00 pm tp 2.00 am - tgh memalam buta
dah la aku lps operation, badan masih lemah lagi
wpun aku kat melaka skrg tp mungkin bersalin 2nd ni pun nak gi hosp putrajaya gak
alasan nak pantang kat umah mak kat banting

rina tak marah klo layanan tuh dia bg sama rata je..nie bila tau org tuh peg / some one..baru laa terhegeh2 nak manis2 muka...so klo kita ni org susah tak layakkah ke dpt layanan baik..

rina pnh tnya bab layanan nie..knp kasar...blh pulak derang jwb..klo nk layanan baik..p laa spital swasta..adei...

rina tak marah klo layanan tuh dia bg sama rata je..nie bila tau org tuh peg / some one..baru laa terhegeh2 nak manis2 muka...so klo kita ni org susah tak layakkah ke dpt layanan baik..

rina pnh tnya bab layanan nie..knp kasar...blh pulak derang jwb..klo nk layanan baik..p laa spital swasta..adei...

huhuh ramai rupenye ye yg kene ngan staf2 pelayan kaunter yg mulut puaka dan tak mesra pelanggan ni..anak2 buah aku kalau buat perangai mcm ni aku sekeh je sorang2..

terima kasih atas feedback korang..

lagi satu, dulu2 nenek aku keje staff nurse kat hospital universiti. pastu mak aku bersalin kat spital daerah, memang nurse yg in charge mak aku tu kasar gila. cite ni dah lebih 10 tahun lalu la..memula memang kasar dan suke tengking2. skali nenek aku datang pakai access kad hospital universiti siap ada gred kerja dia lagik. terus nurse kurang ajar tu tunduk malu pastu layan mak aku first class tetibe. sebabnye, nenek aku tu kirenye pangkat bos kepada dia..memang perangai staff spital gomen ni sejak dari zaman 90an ke 2010 memang tak berubah2 agaknye...

nampak sangat la dorg ni memandang pangkat kan? pastu sumpah aku dah malas nak deal ngan spital gomen. ni pon sebab requirement nak buat HIV test kene gi spital gomen, nak tak nak, terpaksa la..

aku dah sabar ni tau..langsung aku tak balas pon kata2 kasar nurse jaga kaunter tu hari tu..aku pon tak tau apsal laa aku baik ati sangat hari tu..

Rate

1

Follow Us
hmm... penah gak kene ngan nurse yg mulut tah apa2... masa kene wat checkup H1N1 kat hospital besar tganu... sbb blk dari oversea... masa tuh kan tgh hot pasal H1N1... so mmg kene g wat checkup... kat swasta time tu takde g test utk H1N1...
pastuh nurse duk bebel2 marah... ckp nape gi oversea time2 gini... apa tah lagi... pastuh aku bengang... ckp la kat dia takleh nak elak, terpaksa pergi, dia duk membebel g... last2 aku sound ckp b4 pegi tu dh tanya kwn yg keje doctor... dia tanya doctor mana tuh... aku pun sebut la nama doctor tu which is salah sorang pakar kat hospital tu... senyap dia... padahal doctor yg duk cek kitorang pun tak ckp apa.. nurse tu yg bising..

pastu nurse tu dh tak layan la aku... dia g bebel kat husband aku lak kat seblah... dia tak tau rasanya kitorang dtg skali masa tuh... husband aku jenis malas nk layan sgt... so dia snyap je... bes la nurse tu membebel... pastu doctor yg rawat my husband tu tanya... nak mc tak, husband ckp arini tak keje, takyah mc la... doctor nk bg mc utk esoknya... nk tulih dh.. skali nurse nyampuk... tak payah la bg mc esok.. kalu nak mc esok kene dtg esok... dia igt rajin sgt kitorang nk beratur berjam2 nunggu turn.. igt kemaruk sgt mc... husband aku pun sound... sy pun tak nak mc... kalu saya nak boleh je g klinik swasta yg panel company... 2-3 ari mc leh bg... snyap dia...

ada lagi la 2-3 pengalaman tak bes ngan nurse2 kat hospital besar kt tu...

but ni nak puji lak... nurse yang kat klinik kesihatan kerteh, ngan hospital dungun... mmg baik2 la... takde pun yg cakap jenis kurang ajar... ni kat bahagian ibu mengandung... skang ni wat check up kat klinik kesihatan kerteh je, sng, dan pantas.... nurse baik2... last week lak kene admitted kat hospital dungun 3 ari... mula2 g klinik swasta.... tp doktor refer g klinik kesihatan... klinik hantar g hospital.... mmg baik la layanan nurse2 situ... friendly...

Rate

1

abg ipar kena gak layanan kasar kat spital gomen....spital sg buloh..dia operate tulang blakang...hari2 kakak col ngadu ngan hakass pasal prangai misi n dr pelatih...berlagak nak mampos...hari2 nk kena maki ngan sister n dr pakar baru kije jln...last2 hakass ajar kakak hakass gi terjah opis pengarah hospital...amek ko...padan muka...

untuk mereka2 yg kena ngan taik palat staff spital gomen nih...ngadu jer kat pejabat pengarah spital..kalau pengarah takde gi meeting or what..tunggu smpi dia balik takpon...kat opis pengarah ader kaunter aduan....
tu jer ubat dia...sblm tuh amik detail suma..nama..wad or klinik...baru betul...

Rate

1

tuhlahkan..klu tau kite ni anak somebody barulah terhegeh2 nk layan baik2..cam ai mmg ai ni anak petani..tp alhamdulilah anak petani ni lom pernah lg kena layanan hampass cmtu....

tp pernah lah ms baby 1st mai IUD mai msk wad tp xde katil lebih time tuh..mai kena tido kt katil kt laluan org lalu lalang cmtu..blakang kepala katil sinki..best x?tp ape leh wat time tu katil sume penuh ngan org bersalin..redha jelah..tp pas depa tau mai IUD kes, dorg tempatkan kt bilik..

kadang2 mmglah klu kena marah ngan staff gomen ni cam nk lawan blk..tp kdg2 jdk terkedu plak..terdiam x tau n jwb pe..dlm kete br terpikir nape td aku x lawan blk..lemahnye aku..huhu..ade x tips bg kite ni jgn suke terkedu kedan ek??

ahh..baru teringat..kawan mai pernah citer time die bersalin kt sepital gomen kt perak..die leh dgr sorg nurse ni marah sorg akak nih (blk sebelah)..si akak ni br pas bersalin thn lepas,thn ni bersalin lg..so die leh marah dgn kuatnye,smp kt bilik kwn mai ni leh dgr..die marah2 ckp suami awak tu bodoh!!sbb mempregnantkan isteri beliau..leh ek..:geram:

tuhlahkan..klu tau kite ni anak somebody barulah terhegeh2 nk layan baik2..cam ai mmg ai ni anak petani..tp alhamdulilah anak petani ni lom pernah lg kena layanan hampass cmtu....

tp pernah lah m ...
maimoritaka Post at 2-2-2010 07:10 PM

biasalah tu manusia maimon......lebih takut kepada Somebody drpd keikhlasan buat kerja tu ( kerna Allah )...huhuhuhu

nina pon tahun lps masa h1n1 tgh hot kena demam batuk n selsema.... sbb nak mc hosp gomen nina g la klinik bdktn.... masa nak daftar 1 hal mta byr gak wpon bgtau keja gomen ... pastu tgu punyala lama dr sepenuh2 manusia dlm tmpt menunggu hga tgal beberapa org.... dr kul 9 pagi hga 12 lbh nina tgu gliran.... bila jpa MA tu dia lgsg x sentuh atau check.. just tanya sakit apa n ckp.. ok saya bg ubat.... punya la nina bengang.... lepas tu balik umah terus nina masuk web KPM cari aduan online n antar segalanya rasa x puashati dgn bg no bilik MA n masa nina tgu kat klinik tu. nina siap ckp dlm borang tu xkan nak tgu org mati baru nak check bebetul.....

stkt ni dah dpt 2x emel dr bhgn aduan dorg la kot konon kata akan siasat n akan bgtau apa2 perkembangan... tp xtaula stkt mana siasatan tu..... ntah2 ckp je.....

biasalah tu manusia maimon......lebih takut kepada Somebody drpd keikhlasan buat kerja tu ( kerna Allah )...huhuhuhu
medangmru Post at 2-2-2010 19:58

oo..mentang2lah ai ckp ai anak petani..terus medang panggil ai maimon ek..isk2..name ai glamer hokey..eh eh..karang marah plak org yg bernama maimon..maap..

oo..mentang2lah ai ckp ai anak petani..terus medang panggil ai maimon ek..isk2..name ai glamer hokey..eh eh..karang marah plak org yg bernama maimon..maap..
maimoritaka Post at 2-2-2010 20:24

tak kisah la kita anak sape kan, pesakit/pelanggan sepatutnye dilayan sama rata. kalau kita rakyat jelata ni takde, tak bergaji gak dorang tu...

tak kisah la kita anak sape kan, pesakit/pelanggan sepatutnye dilayan sama rata. kalau kita rakyat jelata ni takde, tak bergaji gak dorang tu...
toxicated Post at 2-2-2010 20:28

tp gitulah..mane pernah adil dorg nih..klu kite nih nmpk selekeh kite ni dpt layanan tahap cipan..klu tau kite ni SOMEBODY leh plak dpt layanan dewa dewi gitu..aritu pun ai msk wad mmg dpt layanan ok sgtlah..mmg so far pun lom pernah dpt pengalaman hampeh lg..mintak2 xmolah menimba pengalaman camtu..gaji gomen servant ni kite as a tax payer ni yg byr..so dorg kenalh keje elok2..gpun nurse ni elaun tinggi mengalahkan polis n tentera hokey..

maimoritaka Post at 2-2-2010 08:24 PM

Aiseh.....kekekekeke....ternampak cam maimon....ropenya maimor..

Soriiiiiii..

Soriiiiiii..
medangmru Post at 2-2-2010 20:39

Beklah maimon tiruan sudi maapkan..

Soriiiiiii..
medangmru Post at 2-2-2010 20:39

harap mod bagi tacang free kat maimor sempena kemaafan

habistu, nko lulus ke ujian HIV tuh??

tak ku sangka dpr tacang...ahak ahak ahak...tengkiu mod ryo...:pompom::pompom: