CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: esplanade_nana

Pendapat korang bila saudara perempuan korang nk kawen dgn duda...

adik ipar kamu tu anak dara ke?

kalau anak dara, sepadannye dgn anak teruna.biar duda tu cari psgnnye si janda.

barulah sekufu..

Originally posted by meya at 23-3-2009 20:04
Tapi nak kena tahu jugak kenapa ler pulak belah sana tak suka lak?
Cam tah apa2 ler ...dah ada orang yang sudi menerima anak diorang yang duda beranak tuh pun dah kira bagus.

Macam your mentu ...

emm...patut la jadi duda pun...byk songeh kot...

Originally posted by whitedove07 at 24-3-2009 10:21

barulah sekufu..

janda pun tak pandang duda dah...baik cari teruna lain katanya

byk sebab yg berkemungkinan..

mertua kau mungkin takut duda tu ada perangai x elok sbb tu bercerai dgn bini dia. dia takut adik kau jd mangsa pulak. dalam sebuah perkahwinan biasanya lelaki le jd punca percerain, perempuan ada jugak tp jarang jadi mcm tu. so, kalau lelaki tu duda means ada le sesuatu yg x elok pd perangai dia tu. tapi x jugak semua duda jahat.

belah keluarga duda tu pulak mungkin x suka adik kau sebab...jengjengjeng mana tau ntah2 adik kau le punca anak diorang tu bercerai berai. mungkin diorang masih sayang pd mantan menantu mcm kes Nora Danish tu..mertua syg gila kat dia dan x boleh terima fasha. jgn dengar duda je terus ok dik non..siasat dulu apa yg terjadi disebaliknya.

Reply #1 esplanade_nana's post

Kawen lari

Originally posted by esplanade_nana at 23-3-2009 20:07
x berapa sure alasan sebelah sana tu...yg dengar desas desusnya sebelah sana memang agak cerewet...

in-law i lak x berpa ngam dgn family sana...

emm...belum apa2 dg krisis kan... camner nak ...

BTW nak tanya duda tuh bercerai ker apa dengan wife dulu?

Dan nampak gaya family mentua esplanade dan family duda tuh dah kenal ler ek?

Kadang2 tuh kan kalau dah susah2 camni pun kalau dah jodoh tu ..kawin jugak...janji your adik ipar dengan duda tuh tabah, sabar dan bertolak ansur.  Insya'Allah bahagia jugak...kena kuat dan saling mempercayai.

Follow Us
  aku ada pengalaman cam nie 5 thn yg lepas..... Kakak aku yg very close ngan aku nak kawin ngan duda merangkap bos dier kat opis... akulah org pertama yg tahu n org yg paling membangkang sampaikan aku tak bertegur saper dgn my sis.. terukkan????? Siap discuss kat Golf Club sampaikan aku mengamuk tetap ngan keputusan aku tak akan terima duda tur as my bro in law.... x wife dier rajin call aku... bgtau mcm2 ceta... pd mulanya aku sorang jer percaya my family semua marah aku n paling aku tak bleh lupa my father siap sampai cam nak bunuh aku... ngeri beb nasib baik mak ada n leraikan kalu tak arwah aku... n tak merasalah aku kawin hehehehhe

siap mak pak duda tur dtg umah mak pak aku... siap sound aku lagi. aku masih ingat. dtg umah aku cam umah bapak dier..... tp dah jodoh diorangkan tak kemana..... diorang kawin n dah dapat anak dua. utk pengetahuan duda tur takde anak.... alasan dier x-bini dier ada bela hantu raya n tak bleh bersama.... hampeh hangin ketiak busuk nyer ceta!!!!!!!!!! pdhal perangai dier cam si*L........ heheheheheheeh

dan akhirnya awal tahun nie...... 2009 segalanya terbongkar... akhirnya all my family knows... saper duda tur sebenarnya... tp malangnya my sis masih tak sedar diri yg siaper suami dier sebenarnya.... fr 2004-2009.. aku sorang menyimpan ceta after all family tak percayakan aku. awal 2009 semuanya terbuka biji mata.... almost 2 years suami kakak aku nie dah tak kerja hanya makan hasil bini.... dulu bossssss. huh tuhan dah tunjuk buat hal lagi... kan dah jadi cam nie... tp masih nak cakap besar... mampu itu ini huh kan dah mampus!!!!!!!! Aku dah bgtau dr 2004 selidik dulu perangainya tp family aku kata aku yg jahat. Now see heehehehhehehehehehe.

Tp malang untuk aku sbb bila semua dah terbongkar.... org yg paling aku nak dier tahu sebenarnya dah tak boleh tahu sbb.... my father kena stroke dan tak tahu aper2 skang my father dah late 80... bila kena stroke dier dah takde respond kat kami... aku sedih sgt sbb bapak tak tau saper yg betul saper yg salah. Aku hope bapak akan sihat dan akan tahu ceta sebenar hopefully..... aku taknak nanti dier pegi dgn marah yg mengunung pd aku.... wpun dier telah mewalikan aku 4 thn yg lepas.......

LemonMasam,

Duda tuh sebenarnya apa???  

Dua tahun tak keje ker???  Your sister camner?

kes nie bukan ajek parents perempuan ajek tak restu. parents lelaki pun sama.
ini cabaran berat nie. sbb both families tak restu.

OFF TOPIK kejap...

LemonMasam,

Meya simpati dengan u...harap u sabar.  Maybe deep down your father ekceli dah realized lama dah.

Reply #27 LemonMasam's post

duda tu jahat sebab die takde keje ker ...
sib baik aku masih ade keje... kotidak kene cop lelaki jahat ..

Problem.
when looking at the parents side, they absolutely would'nt allow it. They afraid of the history or the past of the man. orang tue ni risau kalau2 anak die akan menjande. yela, sebab kawin ngan duda.

How to solve?
ask the man, the reason why die jadi duda. salah die or janda die.
1. kalau salah die, makesure die dah berubah betul2. uji die. test die.
2. kalau salah jande die, it's okay then. bring him to your parents and let the parents know the true reason why did he become duda. you also take note that u can't do ape yang jande die dah buat dulu.

Anyway, jodoh bukan di tangan kite. No matter what, restu parents paling penting. Things would get worse if they married gune wali hakim. Good luck then.

just my 2 cents...

maybe parents u xnak adik u jaga anak duda tu kot..
tp kalo anak2 dia xwife yg jaga xda masalah...
mcm kawen ngan org bujang gak ler tu...
cuma tggjwb nafkah stil ada la..
bg aku no big mater

Balas #31 kudajantan77\ catat

kuda ni duda ker..

pesan aku kepada anak2 dara dan janda2... lebih baik kawin laki orang drp kawin duda ade anak ...

kalo kawin duda ada anak korang terpaksa berkongsi susah payah die nak besarkan anak2 tu .. ekceli bukan susah sngt pun, tapi sbb bukan anak korang sendiri mende sikit pun terasa susah dan boleh dijadikan bahan ungkitan bila diperlukan nanti ...

kalo kawin ngan laki orang, korang still ada bnyk masa untuk enjoy tanpa gangguan bila turn korang .. bila turn sebelah sana, korang ade bnyk masa untuk manjakan diri sendiri .. light and easy babe ..

so .. lebih baik kawin laki orang drp kawin duda ada anak .. ingat tau ..

Originally posted by kudajantan77 at 24-3-2009 11:23
pesan aku kepada anak2 dara dan janda2... lebih baik kawin laki orang drp kawin duda ade anak ...

kalo kawin duda ada anak korang terpaksa berkongsi susah payah die nak besarkan anak2 tu .. ek ...

aku baru nak ckp perkara yg sama.

terutama anak dara. silap h/b, duda tu psiko. sakit la ko nti... bujang skrg pulak byk yg kelam masa dpn. patot

dia yg tanggung ko, ni ko pulak yang tanggung dia. kawin laki org perit skit, tp mula2 je..pastu back to normal.

Logik jugak ko punya pendapat

Lagi satu duda mungkin ada masalah sebab dia tak dapat sesuai dgn bini dulu (kalau berpisah hidup). Laki orang tak de masalah dengan bini pertama (agaknyalah)

Originally posted by kudajantan77 at 24-3-2009 11:23

kalo kawin duda ada anak korang terpaksa berkongsi susah payah die nak besarkan anak2 tu .. ek ...

Reply #39 assaffah's post

oooooo .. kalo berpisah hidup maksudnye duda tu la yg bermasalah .. pompuan mmg semua baik2 belaka .. camtu ke? .. bende baru aku belajar arini ..

Reply #1 esplanade_nana's post

takde masalah peeee....yg penting org yg nak di kahwini mestilah bertanggungjawab orgnya.

put ourselves in their place.. kalau abg or adik kita duda.. then ada pulak anak dara nak kawin ngan dia.. mestilah kita suka kan kerana si pompuan sudi nak terima duda anak satu tu kan???

sooo vice-sersa lah kan??

apa2 pun.. jodoh pertemuan kan di tangan tuhan.

Originally posted by whitedove07 at 24-3-2009 10:21

barulah sekufu..

adik ipar aku masih single..... tu kata kita anak dara sepadannya teruna.... tp bila dah suka sapa yg kira kan kan kan hehehe