CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cheerz

Kalau korang.. korang wat pe?

Originally posted by Hana at 28-9-2007 10:43 AM
sekali aku baca..mcm punca utama - duit.

akan tetapi..biasanye..bila perempuan2 nak kawen kan..
biasanye laa.. termasuk aku la..
duit tak penting..duit boleh dicari..yg penting lelaki tu bai ...

kikiki...kesimpulannya cari la lelaki yang kaye...

Originally posted by budakcikangcute at 28-9-2007 10:58 AM

kikiki...kesimpulannya cari la lelaki yang kaye...

kangg dicop perempuan materialistik pulakk...
nnt adaa ler pulak org mengata.."patutler tak kawen2..demand tak hinggat"

org lelaki zaman skrang nie kan mmg macam hampeh.
perah duit perempuan jek derang tahu.
marilah kita beramai-ramai doakan suami2 yg suka mengbaikan tanggungjawab kpd keluarga
jadi kayu api neraka diakhirat nanti.
aminnnn.

Originally posted by meow_tompok at 28-9-2007 11:16 AM
org lelaki zaman skrang nie kan mmg macam hampeh.
perah duit perempuan jek derang tahu.
marilah kita beramai-ramai doakan suami2 yg suka mengbaikan tanggungjawab kpd keluarga
jadi kayu api n ...

kalau blum kawen..susah nak kenal pasti lelaki tu jenis perah duit or tak.. abaikan tanggungjawab or tak..
sbb masa2 couple..baikkkk ajekkkk...pastu ada keje..pastu..tak penah kikis pun..kalau ada kikis pun sket2..tak perasaan..sbb guna konsep "tolenrasi..understanding.. love is blind..bertolak ansur"

unless lah kita praktikkan..dah tinggal bersama sblum kawen..itu baru leh tau.. lelaki tu jenis mcm mana..

aku setuju ngan Hana...yg post #17 tu...

tuan rumah, cuba ko fahami & selami hati suami ko seblom ko ajak/paksa dia dok berbincang...7 thn kawin beb, mesti tau ape yg suami tak suka, tak bape gemar. org laki ni, simple je. diorang tak suke bebankan kepala dgn bende2 yg diorang fikir remeh. pada kite, problem tu besar, pade die, mmg la besar, tapi kalo fikir2kan kepala sakit...so, diorang takmo asik dok bincang, tp takde tindakan susulan...pendek kata, ade bende (duit) boleh layannnnnn..........

kalo bincang tu, confirm boleh settle masalah, proceed. kalo tak, ko guna kaedah surat layang, sms ke, email ke....luahkan perasaan ko kat die tp jgn selalu. pengsan laki ko kalo asik anto surat je. ade 2 kemungkinan kat sini; samada laki ko mmg tak suka bincang/bebankan kepala @ laki ko mmg tak amik pot masalah korang.

Rate

1

Laki kau tu orang negeri mana ni? Kenapa kau tak repot kat pejabat kadhi? Biar kadhi sound dia sikit.

Follow Us

Reply #8 almari_buruk's post

takde kelulusan tak bermakna tak boleh cari kerja yg bagus... pada aku ini semua atas kesedaran dan tanggungjawab individu itu sendiri... terus terang aku cakap laki aku takde diploma, takde degree...tapi gaji dia is more than some people yg ada degree...

*di mana ada kemahuan, di situ ada jalan*

memang dia takde duit la tu..sebab tu dia malas nak bincang2
masalah macam ni..dgn keadaan ekonomi sekarang yg harga barang serba serbi naik, ditambah lagi dgn keperluan dan kehendak yg semakin meningkat, lagilah tak berduit dibuatnya. apa kata suruh je dia buat part time macam bawak teksi ke, bisnes kecil-kecilan ke...janji kena rajin demi mempertingkatkan ekonomi keluarga sendiri.
selebihnya berdoalah banyak2 pada tuhan agar diberikan pertolongan...insyallah tuhan tu maha mendengar.

bagi aku la.. u do need money, enuff money, walaupun u cut to bare minimum, you still need money to manage ur family.. so, as a husband, he gotta find the way how to acquire more money.. but saying this, as i was in this position, i know how hard.. bukan senang nak ubah suami ni.. but i made my mistake, dun do the same. cube jugak get thru him and let him be the one who work hard to earn more money. jalan mudah ada, kita as a wife boleh mencari.. but it won't help the relationship in the future.. and won't help him too..

dear, get into his thick skull.. ckp jugak ok.. mesti!

.........................

Reply #5 andria's post

andria's post #5
[Quote]
Fahamkan dia bahawa u sayang dia dan keluarga u, dan u lakukan semua ini semata2 utk kebaikan keluarga u sendiri. Kalau tak boleh juga, mintalah pertolongan keluarga, seperti org2 tua. Biasanya anak lebih mendgr kata org tua.[Quote]

Terima kasih diatas pandangan kwn2 semua.

Andria sy dah terangkan pada dia semua tu. Dan boleh dikatakan ayah sy pernah menegur sikap dia kerana dia lihat sy yg tanggung segala2nya. Dan dia berjanji pada ayah sy dia akan berubah. Kemudian sblm ni adik suami sy pernah bgtau sikap suami sy pd bapa mertua kerana adik ipar saya pernah tinggal dgn sy utk bbrp bulan dan bapa mertua cuma suruh sy bersabar. Cara tu pun sy dah cuba. Dan sy pernah meminta dia untuk pegi kaunseling di pejabat agama tetapi dia sanggup tidak pergi kerja semata2 utk pastikan bahawa sy tidak ke sana.

Originally posted by sayang_mulut at 28-9-2007 01:59 AM
cheerz saya bawak ke family discussion board k.. sane ada banyak pakar masalah rumahtannga..

Terima kasih mod.

Originally posted by arysa at 28-9-2007 01:27 PM
takde kelulusan tak bermakna tak boleh cari kerja yg bagus... pada aku ini semua atas kesedaran dan tanggungjawab individu itu sendiri... terus terang aku cakap laki aku takde diploma, takde degr ...

arysa.. sblm sy kawin mmg suami sy masih bekerja tetapi dgn gaji yg kecil shj. Sy betul2 bersetuju sgt dgn apa yg arysa katakan. Sbnrnya semua ni atas kesedaran dan tanggungjwb individu itu sendiri. Walaupun seseorg itu takde kelulusan yang tinggi sekiranya dia betul2 berusaha dia pasti berjaya. Sy pun ada nasihatkan dia ttpi suami sy suka mengambil sikap berdiam diri kadangkala memberi alasan yg sy rasa tidak munasabah. Sy juga sering bg dorongan nasihat pada suami utk menceburi bidang2 yg ada seperti pertanian, perternakan atau perniagaan. Sy beritahu berdasarkan keluarga disebelah arwah mak sy adalah ahli perniagaan kebanyakkannya dan rata2nya mereka tiada pendidikan yg tinggi tetapi boleh berjaya termasuk arwah mak sy dan kami mmg berasal dr org yg susah. Bg sy rezeki ada dimana2 di bumi Allah ini cuma kita sebagai umatnya harus bijak menggunakannya.

Reply #17 Hana's post

Betul tu hana kita ni fikir duit tak penting..duit boleh dicari..yg penting lelaki tu baikkkk... sbb yg kita pikir lepas kawin kita sama2 boleh bertolak ansur dan duit blh sama2 cari untuk masa depan keluarga.

sorry ye.....apa yg aku tulis nih akan pedas sikit. aku mintak maaf byk2 dulu yeee

aku mmg pantang dengan laki2 mcm nih...dah la bodoh pemalas pulak. takder kelulusan hatta sijil sekali pun bkn penyebab kita boleh duduk goyang kaki...ber alasan kan.....aku takder sijil diploma degree bla bla bla....itu sbb keje kecik tak de duit...susah carik duit. MY FOOT laaa.

aku yg ada keje tetap dgn kelulusan mba pun wat keje part time lagik jual UT.

aku pernah knl satu mmt nih keje technician kilang kecik...mmg baik, syg aku, lyn aku baik bla bla.....tp suka sgt ber serah segala2 nya pd takdir.

bila aku cdg kan wat PT wiring2 or sewaktu dgn nya nih...sbb dia ada skills yg berkaitan.....ayat2 dia,

"u mmg la boleh wat itu ini...u pandai...i nih ada sijil jek....bkn reti wat bisnes2 nih"

kalau sume pikir susah...mmg la susah. aku tak kawen2 smpai sekrg (dah andartu pun )...semua kata aku memilih...mmg pun....aku bkn nak carik yg kaya raya thp jutawan...tp biar lah yg ber jenis sikit esp. bila berkaitan bab2 kewangan nih. aku pun bukan la jns kedekut....tp kalau aku tak ber kira...orang amik kesempatan.....no hai hai...terus bai bai

peaceeeeee :victory:

Reply #1 cheerz's post

sya simpati dgn masaalah awak.. jgn marah sy katakan puncanya dari awak jugak, bila awak bergaji besar dulu, awak tanggung semua urusan rumah dan somi awak dah kebiasaan tidak punya kuasa dirumah, dia cuma ikut rentak awak
jadi after 7 thn susah utk menghakis kebiasaan ini... setelah sekian lama tiba2 awak suruh dia jadi kepten kapal ,memang susah.. jgn soalkan dia berpelajaran rendah, awak mesti pujuk dia pegi kounseling, katakan demi ank dan menyelamatkan r/tangga
berpisah bukan penylesaian kerana hutang atas nama awak

Rate

1

mmg skrg ni apa yg blh cut cost sy buat. Tentang raya sy tak kisahkan sgt apa yg ada dan masih elok sy guna sprt kuih2 raya pulak thn lepas kuih2 yg sy tau sy akan buat sendiri cuma bbrp jenis je sy beli. Cuma tahun ni mmg sy rasa takde satu pun kuih raya yg sy akan buat memandangkan budget takde langsung.

Boxchick mmg setelah dipk2 mmg sy akui dan sedar kesilapan semua berpunca dr sy. Sepjg diusia awal perkahwinan sy ada juga mengingatkan suami sy ttg tanggungjwb dia yg sepatutnya tetapi dia cuma bgtau sy dia janji akan berusaha dan berubah. Kadang2 klu hutang tak dibayar takkan sy nak diamkan diri atau di rumah takde benda nak mkn takkan nak biar anak kebuluran nak tak nak suka atau tak sy terpaksa juga membayarnya/membeli. Sy juga tidak mempersoalkan dia berpelajaran rendah atau apa bg sy yg penting inisiatif diri nak berusaha atau berubah. Sy juga galakkan dia menceburi bidang2 yg ada yg sesuai dgn kebolehan dan kemampuan diri dia sendiri seperti pertanian. Sehinggakan kwn dia yg turut sama utk menceburkan diri dlm bidang pertanian mengatakan yg dia bertuah kerana sy sbgi isteri memberi galakkan tidak seperti isterinya. Jadi sy nak kata apa lg. Bila diajak ke kaunseling sering dia berdolak dalih.

Ni memang jenih lelaki malas.....tu ajer kata kuncinya...
Malas nak usaha lebih utk sebuah kehidupan yg harmoni...
Kena plak dpt bini rajin ikhtiar apa yg patut....
Lemak laaaa...jantan ni...aku mmg pantang lelaki camni...

Cherz...kuatkan semanagt....
koko paham situasi u ni...

Ni memang jenih lelaki malas.....tu ajer kata kuncinya...
Malas nak usaha lebih utk sebuah kehidupan yg harmoni...
Kena plak dpt bini rajin ikhtiar apa yg patut....
Lemak laaaa...jantan ni...aku mmg pantang lelaki camni...

Cherz...kuatkan semanagt....
koko paham situasi u ni...