CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cloud_hardcore

SILAT GAYONG

Reply #239 cloud_hardcore's post

adakah sbb x cukup support?

kadang2 diorg ni banyak buah akal nye

tapi tu laa..yg nak wat masing2 tuding jari

hmmm hmm hmm

bukan x cukup support tapi krana politikla jadi mcm ni.. hal dalaman jgn di gembur2kn skrang dah mcm2.. org pentadbiran da pening2

hang jebat... ko letak gambar muka abg bat... takkan tak tau no phone cikgu awang daud... mintak lah kat kat pak teh majid...

ASM.
cloud apa kaba ko? lama tak dengar cerita

allo..12345

no tepon anak bang bat da la yong 2 hehehe

Follow Us

Balas #13 Ax\ catat

bukan pantang larang, tp adap dan adat istiadat yg tidak lari dr syariat..

Balas #81 Amiin_al_Kalam\ catat

lain pulak panggilan nye yer..setau saya ibu gayong nih permainan kebatinan..yg itu cuma petua camner nak baca gerak jerk..

Originally posted by alkadrie76 at 30-9-2008 11:06 AM
lain pulak panggilan nye yer..setau saya ibu gayong nih permainan kebatinan..yg itu cuma petua camner nak baca gerak jerk..

ibu gayong???????

ayah Gayong de X????????

ayah gayong!!!! jeng jeng jeng...........

Originally posted by EddySengal at 8-10-2008 11:13 AM
ayah gayong!!!! jeng jeng jeng...........

pnt wooo aku blajar silat dulu.........manjang kene pijak je....naik lali dh bdn aku ni kene blasah.....

tp best la sbb bile main rugby stdy je...........senyum je aku kene hempap...

heheh aku main rubgy bila time scrum aku suka tendang2 haha sebab xda owg nampak haha jahat

Balas #252 EddySengal\ catat

same la....kalh Xpe janji dpt pijak org....wa main blind wing kurang can nk main pijak2......

aku de blaja gak la silat gayong ni dlu...best tau...ak igt nk sambung lg tp xtau kat ne...coz skang byk sgt la.tkt salah lak la....xpasal2 ak blaja ntah pe2...

Balas #254 faniza\ catat

ala PSSGM senang cri sbb pertubuhan berdaftar.......

klau kt mlk Guru Ismail bin Abd Rahman kot....

dri Kampung Pengkalan Balak...

Assalamualaikum...

dulu aku ada gak belajar sikit-sikit gayong ni... dah Allahyarham abah aku anak gayong... bila dia dapat tau cikgu majid nak buka gelanggang kat sekolah aku masa tu... dia suruh aku pi belajar... masa tu abang bat le jadi gurulatih... jauh dia mai dari gurun... tapi seminggu dua kali saja... maklum lah jauh... mungkin sebab aku ni dari kecik abah aku dok latih aku bersilat... jadi aku rasa tak puas... habis semua gelanggang yg ada kat kawasan tu aku tumpang pi berlatih.... tiap-tiap malam kayuh basikal... teringat sahabat aku masa tu, kami gelar dia boya... sampai sekarang org panggil dia boya...dia ni lah teman aku kayuh basikal malam-malam pi belajar silat... jauh pulak tu... la ni dah lama sgt aku menyepi diri... bukan merajuk tapi sibuk... sejak aku mai kerja di KL memang aku tak pernah lagi turun gelanggang... walau pun dah lama menyepi, hubungan dgn guru-guru aku dulu, sahabat-sahabataku segelanggang dulu... masih macam tu jugak... tak pernah renggang... kalau jumpa memang kecoh... aku ni belajar tak ke mana... org lain bengkung dah berkaler... aku dok camtu jugak... bila time buat ujian bengkung... aku memang malas nak ambik... Alhamdulillah guru aku masa tu cikgu Mohd BaidNawi tak pernah kedekut ilmu, dia ajar aku semua syilibus yg dia rasa aku layak.... hari ni semua sahabat-sahabat aku tu... hebat semua... boya sahabat baik aku tu pun dah sampai bengkung hitam... aku ni teringin nak sambung belajar lagi... tapi tak tau kat mana... dah tua-tua ni ada lagi ka gelanggang nak terima...

teringat kisah-kisah lama... seronok... terima kasih kepada cikgu-cikgu yg banyak mengajar aku... abg bat, abg mat, cikgu syed dirwan(abg puji), cikgu baid, cikgu mail...

tak boleh bersilat di gelanggang... baca cerita hangpa pun dah seronok aku rasa... teruskanlah bercerita... aku tumpang seronok boleh baca....

[ Last edited by  xtro at 11-10-2008 02:14 AM ]

ko kat tempat mana... ko cari kat pejabat pusat nanti dowmng inform la kat mana gelangang terdekat

aku la ni dok di Ampang... ada jugak gelanggang berdekatan, tapi aku tgk semua budak je... segan lah aku nak join... kalau ada yg tau gelanggang dekat kawasan aku yg ramai ahli dewasa tolong le bagitau... bukan apa selain nak belajar, dapat jugak keluarkan peluh... dah 10 thn tak aktif ni... perut pun dah makin hensem ke depan... risau jugak...

ha sama la perot hamba semalam teneg balik cam dah nak kiok dah...

tu lah... dulu hari-hari excercise.. perut semua macho je... steady... bila jumpa sahabat-sahabat lama... semua dok ukur perut je sapa lagi besaq... hehehe...

mana tau kot satu hari nanti kita boleh kumpul semua pesilat pencen kat sini... yg dekat-dekat ampang/KL ni... bleh le berlatih sama-sama...